Akademia Policyjna 3: Powrót do Szkoły (1986)
W mieście działają dwie konkurencyjne Akademie Policyjne, jedna pod wodzą komendanta Lassarda (George Gaynes), druga - pod dowództwem komendanta Mausera (Art Metrano). Utrzymanie obydwu jest bardzo kosztowne i jedna z nich musi zostać zamknięta. Ma rozstrzygnąć o tym konkurs. Mauser jest przekonany o swojej wygranej. Lassard z kolei ściąga czterech swych najlepszych absolwentów, czyli Mahoney'a (Steve Guttenberg), Hightowera (Bubba Smith), Jonesa (Michael Winslow) i Hooksa (Marion Ramsey), by uratować honor Akademii. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie, która obfituje w zabawne sytuacje i nieoczekiwane zmiany akcji. [opis dystrybutora dvd]
Director: Jerry Paris
Steve Guttenberg Sgt. Mahoney |
|
Bubba Smith Sgt. Hightower |
|
David Graf Sgt. Tackleberry |
|
Michael Winslow Sgt. Jones |
|
Marion Ramsey Sgt. Hooks |
|
Leslie Easterbrook Lt. Callahan |
|
Art Metrano Comdt. Mauser |
|
Tim Kazurinsky Cadet Sweetchuck |
|
Bobcat Goldthwait Cadet Zed |
|
George Gaynes Comdt. Lassard |
|
Shawn Weatherly Cadet Adams |
|
Scott Thomson Sgt. Copeland |
|
Brant von Hoffman Sgt. Blanks |
|
Bruce Mahler Sgt. Fackler |
|
Ed Nelson Governor Neilson |
|
Debralee Scott Cadet Fackler |
|
Lance Kinsey Lt. Proctor |
|
Brian Tochi Cadet Nogata |
|
Andrew Paris Cadet Kirkland |
|
George R. Robertson Chief Hurst |
|
David Huband Cadet Hedges |
|
Georgina Spelvin The Hooker |
|
R. Christopher Thomas Cadet Baxter #1 |
|
David James Elliott Cadet Baxter #2 |
|
Arthur Batanides Mr. Kirkland |
|
Jack Creley Mr. Bellows |
|
Rita Tuckett Ms. Tyler |
|
Chas Lawther Mr. Delaney |
|
Lyn Jackson Ms. Click |
|
Mary Ann Coles Mrs. Hurst |
|
Sam Stone Cabbie |
|
Grant Cowan Line-Up Room Victim |
|
Bruce Pirie Line-Up Room Cop |
|
Doug Lennox Axe Murderer |
|
Theo Caesar Tommy |
|
Susan DeRyck Basketball Player |
|
Marcia Watkins Sarah |
|
Pam Hyatt Sarah's Mother |
|
Fran Gebhard Woman at Cafe |
|
Les Nirenberg Man with Cigar |
|
Gloria Summers Maid |
|
Fred Livingstone Elderly Man |
|
Gladys O'Connor Woman at Phone Booth |
|
Elias Zarou Hotel Manager |
|
Gary Flanagan Bartender |
|
Pierre Berube Boy on Bicycle |
|
Peter Colvey Gang Member #1 |
|
Alex Pauljuk Gang Member #2 |
|
Anton Tyukodi Purse Snatcher |
Directing | M. James Arnett | Second Unit Director |
Editing | Stephen R. Myers | Assistant Editor |
Editing | Bud Molin | Editor |
Art | Trevor Williams | Production Design |
Production | Paul Maslansky | Producer |
Writing | Pat Proft | Characters |
Production | Ross Clydesdale | Local Casting |
Directing | Jerry Paris | Director |
Sound | Robert Folk | Original Music Composer |
Production | Fern Champion | Casting |
Writing | Gene Quintano | Writer |
Writing | Neal Israel | Characters |
Camera | Robert Saad | Director of Photography |
Sound | Kenneth Wannberg | Music Editor |
Editing | Kelly G. Crawford | Assistant Editor |
Crew | Alan Oliney | Stunt Coordinator |
Sound | Gail Clark Burch | ADR Editor |
Production | Pamela Basker | Casting |
Directing | Bill Bannerman | Third Assistant Director |
Crew | Dick Ziker | Stunts |
Crew | Jeff Imada | Stunts |
Editing | Ben Williams | Assistant Editor |
Production | Alexandra Raffe | Production Coordinator |
Production | Peter Lavender | Extras Casting |
Production | Donald L. West | Associate Producer |
Directing | Elaine Yarish | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Ken Brooke | Makeup Artist |
Production | Maria Armstrong | Local Casting |
Crew | Cliff Wenger | Special Effects Coordinator |
Directing | Jack Roe | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Alison Reid | Stunts |
Sound | Michael Jiron | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Lee | Production Sound Mixer |
Sound | Dick Weaver | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Suzanne Lore | Unit Production Manager |
Crew | Eric Roberts | Special Effects |
Sound | Steve Switzer | Boom Operator |
Sound | Allen L. Stone | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Sue Swan | Casting Coordinator |
Sound | Dale Johnston | Supervising Sound Editor |
Directing | Rocco Gismondi | Second Assistant Director |
Art | Sean Kirby | Set Decoration |
Directing | Michael Zenon | First Assistant Director |
Directing | David Starke | Second Unit First Assistant Director |
Art | Rhiley Fuller | Art Direction |
Costume & Make-Up | Aleida MacDonald | Costume Designer |
Costume & Make-Up | Albert Paradis | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Mary McCready | Costumer |
Sound | Tena Clark | Music Supervisor |
Production | Mark Holub | Casting Associate |