Most do Terabithii (2007)
Szkolny outsider, jedenastoletni Jassie, ma jedno marzenie - chce zostać najszybszym człowiekiem świata. Jednak doskonała okazja, aby pokazać swój talent biegacza, niespodziewanie kończy się katastrofą. Szkolny wyścig wygrywa nowa, niezbyt lubiana uczennica Leslie Burke, która okazuje się być szybszą od wszystkich chłopców... Pomimo tego niefortunnego początku znajomości Jassie i Leslie szybko się zaprzyjaźniają. Dzięki jej odwadze i jego bujnej wyobraźni pewnego dnia odkrywają zamieszkałą przez trolle i elfy magiczną krainę Terabithii. Dzieci przeżyją tam niezwykłe przygody, a piękne chwile będą się przeplatać się z bardzo dramatycznymi wydarzeniami.
Director:
Gábor Csupó
Writer:
Jeff Stockwell
Josh Hutcherson Jess Aarons |
|
AnnaSophia Robb Leslie Burke |
|
Zooey Deschanel Ms. Edmunds |
|
Robert Patrick Jack Aarons |
|
Bailee Madison May Belle Aarons |
|
Kate Butler Mary Aarons |
|
Devon Wood Brenda Aarons |
|
Emma Fenton Ellie Aarons |
|
Grace Brannigan Joyce Aarons |
|
Latham Gaines Bill Burke |
|
Judy McIntosh Judy Burke |
|
Patricia Aldersley Grandma Burke |
|
Lauren Clinton Janice Avery |
|
Isabelle Rose Kircher Carla |
|
Cameron Wakefield Scott Hoager |
|
Elliot Lawless Gary Fulcher |
|
Carly Owen Madison |
|
Jen Wolfe Mrs. Myers |
|
James Gaylyn Principal Turner |
|
Ian Harcourt Kenny (Bus Driver) |
|
Brandon Cook First Grade Boy |
|
Tyler Atfield Eighth Grade Boy |
|
Maisy McLeod-Riera First Grade Girl |
|
Hudson Mills Willard Hughes |
|
Matt Gibbons Dark Master |
|
Phil Grieve Mr. Bailey |
|
Zoe Cramond Parishioner (uncredited) |
Camera | Michael Chapman | Director of Photography |
Editing | John Gilbert | Editor |
Production | Liz Mullane | Casting |
Sound | Brent Burge | Sound Designer |
Production | Hal Lieberman | Producer |
Sound | Frederick Howard | Sound Effects Editor |
Directing | Gábor Csupó | Director |
Writing | Jeff Stockwell | Screenplay |
Writing | Katherine Paterson | Novel |
Production | Lauren Levine | Producer |
Production | David Paterson | Producer |
Sound | Aaron Zigman | Original Music Composer |
Production | Stephanie Corsalini | Casting |
Art | Robert Gillies | Production Design |
Costume & Make-Up | Barbara Darragh | Costume Design |
Art | Roger Guise | Art Direction |
Art | Jackie Gilmore | Set Decoration |
Production | Kevin Halloran | Co-Producer |
Sound | Tony Johnson | Production Sound Mixer |
Visual Effects | Jason Durey | Special Effects Supervisor |
Crew | Richard Schuler | Special Effects Technician |
Crew | Jonathan Costelloe | Stunts |
Crew | Allan Poppleton | Stunt Coordinator |
Crew | Augie Davis | Utility Stunts |
Production | Meyer Shwarzstein | Co-Producer |
Sound | Tim Prebble | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Dianne Foothead | Costume Supervisor |
Art | Jennifer Ward | Art Direction |
Sound | Matthew Lambourn | Sound Editor |
Crew | Dan Lemmon | Digital Effects Supervisor |
Camera | Cameron McLean | Camera Operator |
Lighting | Jono Kouzouyan | Gaffer |
Sound | Robyn McFarlane | Foley Recordist |
Sound | Michael Hedges | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Matt Aitken | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Bill Kent | Visual Effects Supervisor |
Sound | Chris Ward | Supervising Sound Editor |
Sound | Hayden Collow | Foley Recordist |
Sound | Melanie Graham | Sound Effects Editor |
Sound | Gilbert Lake | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Sam Storey | Set Designer |
Crew | Shane Dawson | Utility Stunts |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Samantha Morley | Set Costumer |
Visual Effects | Teresa Berus | Visual Effects Coordinator |
Crew | Mark White | Special Effects Technician |
Production | Charley Medigovich | Casting Assistant |
Directing | Todd Amateau | First Assistant Director |
Directing | Anton Steel | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Vinnie Ashton | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Vinnie Ashton | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michael Krehl | Makeup & Hair |
Production | Tim Coddington | Co-Producer |
Visual Effects | Fernando Borges-Pacheco | VFX Artist |
Art | Penny Kerr | Set Dresser |
Directing | Siobhan Nolan O'Driscoll | Assistant Director |
Crew | Darcy Costelloe | Stunts |
Crew | Fintan Costelloe | Stunts |
Crew | Tyrone Costelloe | Stunts |
Visual Effects | Ken Durey | Special Effects Supervisor |
Directing | Emma Hinton | Second Second Assistant Director |
Crew | Steve Yardley | Special Effects Technician |
Production | David Kaufmann | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Anita Aggrey | Makeup & Hair |
Camera | David Sargison | Grip |
Production | Alex Schwartz | Executive Producer |
Crew | Timothy Watson | Special Effects Technician |
Crew | Dominic Melchers | Stunts |
Crew | Joris Melchers | Stunts |
Crew | Oliver Gee | Special Effects Technician |
Crew | Aaron McLachlan | Special Effects Technician |
Crew | Jessica Ria | Stunts |