Dominium: Narodziny Egzorcysty (2005)
Lata wcześniej, zanim Ojciec Lancaster Merrin pomógł Megat uratować jej duszę, napotkał swojego pierwszego demona Pazuzu, w zachodniej części Afryki. Merrin rozpoczyna z nim walkę. Jest to pierwotna wersja filmu "Egzorcysta: Początek", wyreżyserowana przez Paula Schradera. Producentom film się nie spodobał, uznali go raczej za film psychologiczny niż horror, dlatego reżyser został zastąpiony przez Renny'go Harlina. Ze względu na to, że film Schradera został ukończony, wytwórnia zdecydowała się wydać oba filmy na DVD.
Director: Paul Schrader
Stellan Skarsgård Father Lankester Merrin |
|
Gabriel Mann Father Francis |
|
Clara Bellar Rachel Lesno |
|
Billy Crawford Cheche |
|
Ralph Brown Sergeant Major |
|
Israel Aduramo Jomo |
|
Andrew French Chuma |
|
Antonie Kamerling Kessel |
|
Julian Wadham Major Granville |
|
Eddie Osei Emekwi |
|
Ilario Bisi-Pedro Sebituana |
|
Niall Refoy Corporal (Thief) |
|
Lorenzo Camporese Private (Thief) |
|
Burt Caesar Dr. Lamu |
|
Marcello Santoni Dutch Farmer |
|
Griet van Damme Teenage Dutch Girl |
|
Simon McLinden Caporal |
|
Pet Chege Sebituana's Wife |
|
Hamadi Mwapachu Convulsive Worker |
|
Evelyn Duah Mara |
|
Rick Warden Caporal Williams |
|
Michele Mariotti German Sergeant |
|
Ben Meyjes Soldier #2 |
|
Oliver Maltman Soldier #3 |
|
Omari Carter James |
|
Nick Komornicki Gun-Firing Soldier |
|
Mary Beth Hurt Cheche (voice) |
|
Adrian Black Joseph |
Camera | Vittorio Storaro | Director of Photography |
Sound | Trevor Rabin | Original Music Composer |
Directing | Paul Schrader | Director |
Writing | William Wisher | Writer |
Visual Effects | Danilo Bollettini | Special Effects Supervisor |
Production | James G. Robinson | Producer |
Costume & Make-Up | Christopher Allen Nelson | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Angelo Badalamenti | Original Music Composer |
Art | Stefano Maria Ortolani | Art Direction |
Art | Marco Trentini | Art Direction |
Sound | Cormac Funge | Sound Effects Editor |
Art | Andy Nicholson | Art Direction |
Art | John Graysmark | Production Design |
Art | Elli Griff | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Alessandra Sampaolo | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Elisabetta De Leonardis | Hairstylist |
Production | Pam Dixon | Casting |
Editing | Tim Silano | Editor |
Art | Alessandra Querzola | Set Decoration |
Art | Stuart Kearns | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Hayat Ouled Dahhou | Hairstylist |
Writing | William Peter Blatty | Characters |
Costume & Make-Up | Greg Nicotero | Special Effects Makeup Artist |
Production | Guy McElwaine | Executive Producer |
Production | Wayne Morris | Co-Producer |
Editing | William Yeh | Editor |
Writing | Caleb Carr | Writer |
Sound | Dog Fashion Disco | Original Music Composer |
Art | Lisa Chugg | Assistant Set Decoration |
Art | Saverio Sammali | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Giancarlo De Leonardis | Hair Designer |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Sound | Jeffrey Wilhoit | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Luke Reichle | Costume Design |
Sound | Joe Barnett | Sound Re-Recording Mixer |
Production | David Robinson | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Jake Garber | Prosthetic Supervisor |
Costume & Make-Up | Scott Patton | Makeup Designer |
Editing | Andrew Drapkin | Color Timer |
Editing | Andrew Drapkin | Colorist |
Costume & Make-Up | Marco Scotti | Costume Supervisor |
Directing | Aaron Barsky | First Assistant Director |
Production | Mohamed Benhmamane | Location Manager |
Crew | David Ambrosi | Stunt Coordinator |
Production | Youssef Abagourram | Location Manager |
Art | Arthur Wicks | Property Master |
Costume & Make-Up | Fabrizio Sforza | Makeup Department Head |
Sound | Andrea Eliseyan | Sound Recordist |
Sound | Mathew Waters | Supervising Sound Editor |
Sound | Mathew Waters | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Tom Mahoney | Visual Effects Supervisor |
Crew | David Packard | Scenic Artist |
Visual Effects | Nicola Sganga | Visual Effects |
Directing | Kathryn Waters | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Barbara De Leonardis | Assistant Hairstylist |
Art | Rachid Quiat | Assistant Art Director |
Production | Art Schaefer | Co-Producer |
Visual Effects | Stephen W. Pugh | Visual Effects Producer |
Sound | Thomas S. Drescher | Music Editor |
Visual Effects | Matt Scharf | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Gian Luca Rizzo | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Paolo Zeccara | Visual Effects Supervisor |
Editing | Jayme Wing | Online Editor |
Art | Glauco Isidori | Painter |
Sound | Susan Cahill | Assistant Sound Editor |
Sound | Paul Longstaffe | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Tim Scotti-Henson | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Scott Stoddard | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Domenico Reordino | Scenic Artist |
Directing | Filippo Fassetta | Second Assistant Director |
Visual Effects | Nicola Cattani | Digital Compositor |
Art | Paul Herndon | Storyboard Artist |
Art | Cristina Cecili | Painter |
Directing | Tarik Ait Ben Ali | Third Assistant Director |
Crew | Massimo Cardajoli | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Raffaella Iorio | Makeup Artist |
Sound | Michael C. Moore | Sound Mixer |
Editing | Herbert Dwight Raymond IV | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Stefania Corsetti | Wardrobe Master |
Visual Effects | David Beedon | VFX Artist |
Visual Effects | Adriano Cirulli | Visual Effects Coordinator |
Directing | Catherine Olaya | Second Second Assistant Director |
Directing | Emma Horton | Second Assistant Director |
Art | Mark Fruin | Assistant Property Master |
Visual Effects | Massimo Cipollina | Visual Effects |
Visual Effects | Emanuele Di Bacco | Visual Effects Compositor |
Art | Sandra Jelmini | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Corrado Rizzo | Visual Effects |
Visual Effects | Fabrizio Storaro | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Simone Bonanni | Digital Compositor |
Crew | Massimiliano Bianchi | Stunts |
Crew | Franco Simeone | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Giovanni Scotti | Wardrobe Master |
Visual Effects | Salvo Severino | Visual Effects |
Visual Effects | Lucio Farina | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Annalisa Schmid | Costume Coordinator |