Gwiezdne Wrota: Arka Prawdy (2008)
Gdy Jednynka poszukuje starożytnego artefaktu Pradawnych dzięki któremu uda im się zniszczyć Ori dowiadują się o nadciągających dodatkowych sił Ori przez superwrota w kierunku ziemi. Daniel odkrywa że Arka Prawdy najprawdopodobniej znajduję się w galaktyce Ori, dlatego Jedynka wyrusza do niej na pokładzie Odysei w ramach uprzedzenia ataku Ori. Tymczasem IOA ma własny plan więc Jedynka w odległej galaktyce musi się zmierzyć z dwoma wrogami.
Director:
Robert C. Cooper
Writer:
Robert C. Cooper
Ben Browder Lt. Col. Cameron Mitchell |
|
Amanda Tapping Lt. Col. Samantha Carter |
|
Christopher Judge Teal'c |
|
Michael Shanks Dr. Daniel Jackson |
|
Beau Bridges Maj. Gen. Henry Landry |
|
Claudia Black Vala Mal Doran |
|
Morena Baccarin Adria |
|
Tim Guinee Tomin |
|
Julian Sands Doci |
|
Currie Graham James Marrick |
|
Sarah Strange Morgan Le Fay / Ganos Lal |
|
Michael Beach Col. Abe Ellis |
|
Gary Jones Chief Master Sgt. Walter Harriman |
|
Martin Christopher Maj. Kevin Marks |
|
Chris Gauthier Hertis |
|
Eric Breker Col. Reynolds |
|
Alisen Down Alteran Woman |
|
Matthew Walker Merlin |
|
Stephen Chang The Immortal |
Sound | Joel Goldsmith | Music |
Crew | James Bamford | Stunt Coordinator |
Production | Sean Cossey | Casting |
Production | Paul Weber | Casting |
Production | Brad Wright | Producer |
Writing | Robert C. Cooper | Screenplay |
Directing | Robert C. Cooper | Director |
Production | Robert C. Cooper | Producer |
Production | John G. Lenic | Producer |
Production | N. John Smith | Executive Producer |
Production | Allison Volk | Producer |
Art | James Robbins | Production Design |
Sound | Iain Pattison | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Paul A. Sharpe | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Chris Beach | Art Direction |
Art | Thom Wells | Art Direction |
Art | Mark Davidson | Set Decoration |
Art | Robert Davidson | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Christina McQuarrie | Costume Design |
Production | Stuart Aikins | Casting |
Editing | Stein Myhrstad | Editor |
Art | Steve Craine | Paint Coordinator |
Editing | Greg Krantz | Online Editor |
Directing | Alex Levine | Script Coordinator |
Visual Effects | Michelle Comens | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jan Newman | Key Makeup Artist |
Camera | Steven A. Adelson | Camera Operator |
Camera | Steven A. Adelson | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Nicola Ryall | Costume Supervisor |
Art | Nicola Ryall | Set Supervisor |
Sound | Kirby Jinnah | Dialogue Editor |
Art | Sheila Millar | Assistant Art Director |
Crew | Scott Clatney | Scenic Artist |
Camera | Peter F. Woeste | Director of Photography |
Camera | Eike Schroter | Still Photographer |
Sound | James Wallace | Sound Designer |
Sound | Graeme Hughes | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Devan Kraushar | Sound Designer |
Camera | Andrew D. Wilson | Camera Operator |
Crew | Brigitte Prochaska | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Charmaine Clark | Assistant Hairstylist |
Directing | Linda-Lisa Hayter | Script Supervisor |
Sound | Rick Chadock | Music Editor |
Crew | Rob Fournier | Armorer |
Crew | Peter Christian Combe | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Roma Wnuk | Seamstress |
Sound | Ryan Nowak | Sound Effects Editor |
Lighting | Cory Hodson | Chief Lighting Technician |
Crew | Mike Splatt | Special Effects Technician |
Sound | Anke Bakker | Sound Supervisor |
Sound | William Skinner | Production Sound Mixer |
Production | Sandra Couldwell | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Lana S. Krause | Costume Coordinator |
Sound | Vince Gutierrez | ADR Supervisor |
Sound | Jim Lacamel | Boom Operator |
Art | Douglas Jang | Construction Foreman |
Editing | Doug Oke | Assistant Editor |
Crew | Scott R. Treliving | Special Effects Assistant |
Crew | Scott Stofer | Special Effects Coordinator |
Lighting | Ken Young | Key Rigging Grip |
Editing | Flavio Bidese | Online Editor |
Editing | Achim Kapitza | Colorist |
Editing | Fred W. Richters | Online Editor |
Visual Effects | Simon Ager | Digital Compositor |
Production | Elisa Bayley | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Gloria Chan | Seamstress |
Camera | Paul Sheridan | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Jody Leanne Petford | Costumer |
Camera | Dean Friss | First Assistant Camera |
Art | Jennifer Kidd | Art Department Assistant |
Art | Andras Bagoly | Assistant Property Master |
Art | Troy Eirich | Assistant Property Master |
Art | Michael Molson | Assistant Set Decoration |
Art | G. Scott Stewart | Construction Buyer |
Art | Scott Wellenbrink | Construction Coordinator |
Art | Ward Galvin | Construction Foreman |
Art | Joel Turner | Head Greensman |
Art | Kenny Gibbs | Property Master |
Crew | Jerry McLaughlin | Scenic Artist |
Crew | Yvonne Peddemors | Scenic Artist |
Crew | Jo Riley | Scenic Artist |
Crew | Mathew Pooley | Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Richard Kohlen | Hair Department Head |
Camera | Mike Mossman | Best Boy Grip |
Camera | Anthony Creery | Dolly Grip |
Camera | Terry McEwen | First Assistant Camera |
Crew | Brian Lymer | Generator Operator |
Camera | Mark Leiterman | Dolly Grip |
Camera | Dave Ferreira | Key Grip |
Lighting | Christian Rayner | Rigging Gaffer |
Camera | Artino Ahmadi | Second Assistant Camera |
Crew | Brad Zehr | Special Effects Technician |
Production | Jennifer Lurey | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Elizabeth Raap | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Nora Bautista | Seamstress |
Costume & Make-Up | Barbara Gasior | Seamstress |
Costume & Make-Up | Debbie Winston | Seamstress |
Editing | Adrian Green | Colorist |
Crew | Viv Jim | Compositor |
Crew | Kodie Mackenzie | Compositor |
Visual Effects | Michael Lowes | Visual Effects |
Visual Effects | James Raiz | Visual Effects |
Visual Effects | Shareef Shanawany | Visual Effects |
Visual Effects | James Kawano | Visual Effects |
Visual Effects | Stephen Bahr | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Janice Groom | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Wray J. Douglas | Special Effects Supervisor |
Sound | Janice Thompson | Assistant Dialogue Editor |
Sound | Cameron Foodikoff | Sound Assistant |
Art | David Clarke | Assistant Art Director |
Art | Darren Moore | Greensman |
Art | Claude Turcotte | Greensman |
Art | Jason Renker | Painter |
Camera | Morgan McLachlan | Assistant Camera |
Lighting | Phillipe Lacroix | Best Boy Electric |
Camera | Ashton Harmon | Camera Trainee |
Camera | Morgan MacLaughlin | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Marcine Peter | Contact Lens Technician |
Costume & Make-Up | Stevie Williams | Contact Lens Technician |
Costume & Make-Up | Dorothee Deichmann | First Assistant Makeup Artist |
Sound | George Gallegos | Music Coordinator |
Editing | James Telfer | Colorist |
Sound | Glen Noseworthy | Foley Recordist |