Auto Focus (2002)
Prowokacyjny dramat przedstawiający niezwykle bujne życie i zagadkową śmierć legendarnego aktora Boba Crane'a, gwiazdy programu komediowego "Hogan's Heroes". Będąc u szczytu sławy i bogactwa Crane odkrył ciemną stronę życia i zaczął się staczać. Przy pomocy montażysty filmowego dokumentował swoje liczne przygody seksualne. Życie prowadzone w zbyt szybkim tempie i erotyczne ekscesy wymknęły się spod kontroli, a efektem tego było brutalne morderstwo, którego okoliczności do dziś nie zostały wyjaśnione, a w historii Hollywood są jednym z największych skandali.
Director: Paul Schrader
Greg Kinnear Bob Crane |
|
Willem Dafoe John Carpenter |
|
Rita Wilson Anne Crane |
|
Maria Bello Patricia Olson / Patrica Crane |
|
Ron Leibman Lenny |
|
Kurt Fuller Werner Klemperer |
|
Ed Begley Jr. Mel Rosen |
|
Michael E. Rodgers Richard Dawson |
|
Michael McKean Video Executive |
|
Christopher Neiman Robert Clary |
|
Bruce Solomon Edward H. Feldman |
|
Lyle Kanouse John Banner |
|
DonnaMarie Recco Melissa / Mistress Victoria |
|
Cheryl Lynn Bowers Cynthia Lynn |
|
Don McManus Priest |
|
Sarah Uhrich Victoria Berry |
|
Amanda Niles Cocktail Waitress |
|
Kelly Packard Dawson's Blond |
|
Jeff Harlan Armand |
|
Kevin Kilner Clayton Moore |
|
Kevin Beard Hogan A.D. |
|
Joe Grifasi Strip Club M.C. |
|
Vyto Ruginis Nickie D |
|
Nikita Ager Julie |
|
Alex Meneses Emily |
|
Cassie Townsend Elaine |
|
Amber Griebel Jill |
|
Hannah Feldner-Shaw Judy |
|
Robert David Crane Interviewer |
|
Arden Myrin Hippie Girl |
|
Joseph D. Reitman Hippie Boy |
|
Kitana Baker Schmile Girl |
|
Gibby Brand Judge |
|
Katie Lohmann Dallas Girl |
|
Roderick McCarthy Bartender |
|
Catherine Dent Susan |
|
John Kapelos Bruno Gerussi |
|
Shawn Reaves Bob Crane Jr. at 20 |
|
Michael Tachovsky Bob Crane Jr. at 12 |
|
Bruce Bauer Talk Show Host |
|
Marieh Delfino Lori |
|
Teri Geary Miss Kitty |
|
Jade Ruggiero Angela |
|
Zen Classic Cat Dancer |
|
Zero Classic Cat Dancer |
|
Owen Masterson Jack Chapman |
|
Bill Marinella Subpoena Server |
|
Jennifer Piper Dinner Theater Actress |
|
Kelly K.C. Quann Blind Man's Bluff Girl |
|
Danielle Petty Interview Montage Girl #1 |
|
Jennifer Coffmon Interview Montage Girl #2 |
|
Christopher Hagard Scotty Crane |
|
Jacob Hagard Scotty Crane |
|
Alicia Allain Blonde Woman with Hippie Couple (uncredited) |
|
John Churchill Dick Ryan (uncredited) |
|
Kate Clarke Dinner Theater Actress (uncredited) |
|
H.R. Haldeman Self (archive footage) (uncredited) |
|
Evis Xheneti Dinner Theater Actress (uncredited) |
|
Shelley Coleman-Hiestad Swinger |
Costume & Make-Up | Julie Weiss | Costume Design |
Directing | Paul Schrader | Director |
Production | James Schamus | Executive Producer |
Sound | Angelo Badalamenti | Original Music Composer |
Sound | Angelo Badalamenti | Orchestrator |
Art | Gene Serdena | Set Decoration |
Production | Scott Alexander | Producer |
Production | Larry Karaszewski | Producer |
Art | James Chinlund | Production Design |
Crew | John Hartigan | Special Effects |
Camera | Fred Murphy | Director of Photography |
Writing | Robert Graysmith | Book |
Production | Wendy Kurtzman | Casting |
Sound | Jim Dunbar | Music Consultant |
Costume & Make-Up | Michael Dennison | Assistant Costume Designer |
Crew | Robert Benjamin | Transportation Coordinator |
Editing | Kristina Boden | Editor |
Production | Rick Hess | Executive Producer |
Production | Brian Oliver | Co-Producer |
Production | Trevor Macy | Executive Producer |
Art | Seth Reed | Art Direction |
Crew | Kevin Beard | Stand In |
Crew | Joel Harlow | Makeup Effects |
Sound | Steve C. Aaron | Sound Recordist |
Sound | Steve Munro | Supervising Sound Editor |
Production | Cheryl Kurk | Production Supervisor |
Sound | Timothy Mehlenbacher | Sound Assistant |
Costume & Make-Up | Pamela Lee Incardona | Costume Supervisor |
Production | Todd Rosken | Producer |
Sound | Todd Rosken | Music Consultant |
Camera | Chris Squires | Steadicam Operator |
Sound | Daniel Pellerin | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Michael Tolochko | Electrician |
Costume & Make-Up | Rebecca DeHerrera | Makeup Artist |
Art | William Eliscu | Graphic Designer |
Production | Hector Tinoco | Assistant Location Manager |
Directing | Aaron Barsky | First Assistant Director |
Art | Sam Page | Set Designer |
Writing | Michael Gerbosi | Writer |
Sound | John Sievert | Foley Artist |
Costume & Make-Up | David Page | Set Costumer |
Art | Grant Samson | Leadman |
Camera | Frank Masi | Still Photographer |
Art | Randy Gunter | Assistant Property Master |
Costume & Make-Up | Candace Neal | Hairstylist |
Camera | Paul A. Edwards | "A" Camera Operator |
Camera | Barry Idoine | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Cheryl Eckert | Hairstylist |
Camera | Jeffrey Greeley | "B" Camera Operator |
Editing | Melissa Remenarich | Assistant Editor |
Sound | Tass Filipos | Music Editor |
Crew | Rob Hinderstein | Makeup Effects |
Directing | Rebecca Poulos | Script Supervisor |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Visual Effects | Ziad Seirafi | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Melissa Yonkey | Key Hair Stylist |
Production | Avi Levy | Unit Production Manager |
Camera | James W. Apted | First Assistant "B" Camera |
Camera | James W. Apted | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Isabel Harkins | Key Makeup Artist |
Sound | G. Marq Roswell | Music Supervisor |
Sound | Ken Cade | ADR Editor |
Art | Rick Chavez | Property Master |
Camera | Richard Mall | Key Grip |
Lighting | Frank Endewardt | Best Boy Electric |
Production | M. Ross-Michaels | Accountant |
Production | Caroline Liem | Casting Associate |
Production | Nathan Polatin | Location Manager |
Costume & Make-Up | Neil Tansey | Costumer |
Sound | David Drainie Taylor | Dialogue Editor |
Camera | Andreas Crawford | Dolly Grip |
Crew | Thomas P. Donovan | Transportation Captain |
Production | Michael Hubert | Production Coordinator |
Production | Karen Yokomizo | First Assistant Accountant |
Camera | Thomas Crawford | Best Boy Grip |
Sound | Chris Main | Boom Operator |
Sound | Yvonne McDonald | Music Coordinator |
Production | Kristan Berona | Extras Casting |
Sound | Andrew Barrett | Orchestrator |
Directing | Barbara M. Ravis | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Barbara Marko | Costumer |
Production | Alicia Allain | Producer |
Production | Patrick Dollard | Producer |
Editing | Cathy Rait | Color Timer |
Art | Kenneth J. Ferris | Title Designer |
Crew | Ed Carney | Stand In |
Production | Eddie Merino | Assistant Location Manager |
Production | Keura Alexander | Assistant Location Manager |
Editing | Hilary Peabody | Assistant Editor |
Sound | Peter Kambasis | Sound Assistant |
Visual Effects | Sarah Jackson-Seirafi | Visual Effects Producer |
Sound | Danny Holloway | Music Consultant |
Art | Nick Rock | Construction Coordinator |