Szklana pułapka 2 (1990)
John McClane nie ma szczęścia do Świąt. W wigilijny wieczór grupa terrorystów opanowuje wielki port lotniczy, biorąc tysiące oczekujących oraz pasażerów samolotów za zakładników. W zamian za ich wypuszczenie żądają uwolnienia szefa kartelu narkotykowego. Przestępcy są przygotowani na wszystko... z jednym wyjątkiem. Nie wzięli pod uwagę, że przyjdzie im walczyć z Johnem McClanem. By zachować zimną krew, detektyw musi przezwyciężyć strach, współpracować z upartym szefem oddziału antyterrorystycznego i przede wszystkim zapomnieć, że w porwanym samolocie znajduje się jego żona.
Director:
Renny Harlin
Writers:
Steven E. de Souza, Doug Richardson.
Bruce Willis John McClane |
|
Bonnie Bedelia Holly McClane |
|
William Sadler Stuart |
|
Art Evans Leslie Barnes |
|
Dennis Franz Capt. Carmine Lorenzo |
|
William Atherton Richard Thornburg |
|
John Amos Major Grant |
|
Fred Thompson Trudeau |
|
Tom Bower Marvin |
|
Franco Nero General Ramon Esperanza |
|
Sheila McCarthy Samantha 'Sam' Coleman |
|
Reginald VelJohnson Sgt. Al Powell |
|
Don Harvey Garber |
|
Tony Ganios Baker |
|
Peter Nelson Thompson |
|
Robert Patrick O'Reilly |
|
Mick Cunningham Sheldon |
|
John Leguizamo Burke |
|
Tom Verica Kahn |
|
John Costelloe Sgt. Oswald Cochrane |
|
Vondie Curtis-Hall Miller |
|
Mark Boone Junior Shockley |
|
Ken Baldwin Mulkey |
|
Danny Weselis Blue Light Team |
|
Gregg Kovan Blue Light Team |
|
Don Charles McGovern Blue Light Team - Lt. Sherman |
|
Danial Donai Blue Light Team |
|
Jeff Langton Blue Light Team |
|
Bob 'Rocky' Cheli Blue Light Team |
|
Dale Jacoby Blue Light Team |
|
Vincent Mazella Jr. Blue Light Team |
|
Patrick O'Neal Corporal Telford |
|
Ben Lemon Sergeant |
|
Jason Ross-Azikiwe Second Sergeant |
|
Anthony Droz Soldier |
|
Michael Francis Clarke Northeast Plane - Pilot |
|
Steve Pershing Northeast Plane - Co-Pilot |
|
Tom Everett Northeast Plane - Navigator |
|
Sherry Bilsing Northeast Plane - Stewardess |
|
Karla Tamburrelli Northeast Plane - Stewardess |
|
Jeanne Bates Northeast Plane - Older Woman |
|
Colm Meaney Windsor Plane - Pilot |
|
Steffen Foster Windsor Plane - Co-Pilot |
|
James Lancaster Windsor Plane - Navigator |
|
Amanda Hillwood Windsor Plane - Stewardess |
|
Felicity Waterman Windsor Plane - Stewardess |
|
Alan Berger Windsor Plane - Passenger |
|
Vance Valencia Foreign Military Plane - Pilot |
|
Gilbert Garcia Foreign Military Plane - Co-Pilot |
|
Julian Reyes Foreign Military Plane - Young Corporal |
|
Richard Domeier WNTW Cameraman |
|
David Katz WNTW Soundman |
|
Robert Lipton WNTW Chopper Pilot |
|
Rob Steinberg WZDC - Victor |
|
Paul Abascal WZDC Director |
|
John Rubinow WZDC Producer |
|
Bob Braun WZDC Newscaster |
|
Dominique Jennings WZDC Newscaster |
|
Carol Barbee WZDC Newscaster |
|
Jerry E. Parrott Engineer |
|
Martin Lowery Engineer |
|
Robert Sacchi Engineer |
|
Dick McGarvin Engineer |
|
Edward Gero Engineer |
|
Stafford Morgan Engineer |
|
Robert J. Bennett Engineer |
|
Jim Hudson Engineer |
|
Nick Angotti Engineer |
|
Tom Finnegan Engineer |
|
Thomas Tofel Engineer |
|
Earl Houston Bullock Engineer |
|
Wynn Irwin Engineer |
|
Rande Scott Engineer |
|
Ken Smolka Engineer |
|
Robert Costanzo Sgt. Vito Lorenzo |
|
Lauren Letherer Rent-A-Car Girl |
|
Connie Lillo-Thieman Information Booth Girl |
|
Ed DeFusco Morgue Worker |
|
Charles Lanyer Justice Man |
|
Bill Smillie Custodian |
|
Dwayne Hargray Luggage Worker |
|
John Cade Lobby Cop |
|
Paul Bollen Airport Cop |
|
Joseph Michael Roth Airport Cop |
|
David Willis Sr. Tow Truck Driver |
|
Edward Mannix Tower Controller (voice) (uncredited) |
|
Dru Berrymore Capt. Lorenzo's Secretary (uncredited) |
|
Robert M. Bouffard Police Officer (uncredited) |
|
Michael Luggio Police Officer (uncredited) |
|
James Wellington Police Officer (uncredited) |
|
Scott Cranford Airport Security Guard (uncredited) |
|
Reggie Luck Airport Cop (uncredited) |
|
Russell McConnell Engineer (uncredited) |
|
Mickie McGowan Additional Dialogue Replacement (voice) |
Production | Suzanne Todd | Associate Producer |
Production | Joel Silver | Producer |
Production | Lawrence Gordon | Producer |
Art | John Vallone | Production Design |
Production | Jackie Burch | Casting |
Writing | Steven E. de Souza | Screenplay |
Production | Lloyd Levin | Executive Producer |
Editing | Stuart Baird | Editor |
Production | Steve Perry | Co-Producer |
Art | Robert Gould | Set Decoration |
Production | Charles Gordon | Producer |
Sound | Michael Kamen | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Marilyn Vance | Costume Design |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Sound | Ellen Heuer | Foley Artist |
Crew | Kenny Bates | Stunts |
Camera | Oliver Wood | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Barry Francis Delaney | Costume Supervisor |
Editing | Kevin Stitt | First Assistant Editor |
Crew | Gene LeBell | Stunts |
Editing | Robert A. Ferretti | Editor |
Directing | Renny Harlin | Director |
Crew | Jeffrey J. Dashnaw | Stunts |
Production | Michael Levy | Executive Producer |
Writing | Doug Richardson | Screenplay |
Art | Sally Thornton | Set Designer |
Art | Bruce Crone | Assistant Art Director |
Visual Effects | Michael J. McAlister | Visual Effects Supervisor |
Art | Christiaan Wagener | Art Direction |
Camera | Stephen St. John | Camera Operator |
Crew | Edgar Burcksen | Visual Effects Editor |
Crew | Pete Antico | Stunts |
Camera | John R. Shannon | Still Photographer |
Camera | Bill Roe | Camera Operator |
Crew | Tierre Turner | Stunts |
Sound | William C. Carruth | ADR & Dubbing |
Crew | Eric Bryson | Stunts |
Crew | Thomas R. Burman | Makeup Effects |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Crew | Charlie Picerni | Stunt Coordinator |
Directing | Charlie Picerni | Second Unit Director |
Crew | Randy Hall | Stunts |
Art | Joseph C. Fama | Construction Coordinator |
Directing | Annette Haywood-Carter | Script Supervisor |
Crew | Monty Cox | Stunts |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | Gary Epper | Stunts |
Crew | Justin De Rosa | Stunts |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Crew | Donna Evans | Stunts |
Crew | Christine Anne Baur | Stunts |
Crew | Jeff Evans | Stunts |
Camera | Moshe Levin | Camera Operator |
Sound | John Roesch | Foley |
Crew | Al Di Sarro | Special Effects Coordinator |
Crew | Monty Jordan | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Paul Abascal | Hairstylist |
Crew | Victor Paul | Stunts |
Camera | Michael Gershman | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Scott H. Eddo | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Barbara Siebert | Costume Supervisor |
Art | Nick Navarro | Set Designer |
Sound | Richard Overton | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Keii Johnston | Stunts |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Crew | Frank Lloyd | Stunts |
Sound | Robert Renga | Sound Recordist |
Sound | Sergio Reyes | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kevin F. Cleary | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert G. Henderson | Supervising Sound Editor |
Crew | Frank M. Holgate | Second Unit Cinematographer |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Crew | Steve Picerni | Stunts |
Crew | Bari Dreiband-Burman | Makeup Effects |
Crew | Cheryl Wheeler Duncan | Stunts |
Crew | William H. Burton Jr. | Stunts |
Camera | Gregory Lundsgaard | Camera Operator |
Crew | Michael Papac | Property Master |
Sound | James Simcik | ADR & Dubbing |
Costume & Make-Up | Josée Normand | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jim Kail | Makeup Artist |
Art | Leslie Klinger | Art Department Coordinator |
Art | Gayle Simon | Assistant Art Director |
Art | Carol Bentley | Set Designer |
Art | Paul McKenzie | Set Designer |
Sound | Carolyn Tapp | Sound Recordist |
Sound | Douglas Greenfield | Dolby Consultant |
Sound | Michael Jiron | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gary D. Rogers | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | B. Tennyson Sebastian III | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Paul Huston | Visual Effects Art Director |
Visual Effects | Chrissie England | Visual Effects Producer |
Lighting | Frank Tobin | Rigging Gaffer |
Crew | Jack Lietzke | Stunts |
Crew | Jack Lietzke | Transportation Coordinator |
Directing | Susana Preston | Script Supervisor |
Production | Robbie Goldstein | Location Manager |
Crew | Marcy Bolotin | Unit Publicist |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunts |
Crew | Leon Delaney | Stunts |
Crew | Eddy Donno | Stunts |
Crew | Eddie L. Watkins | Stunts |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Crew | Nick Brett | Stunts |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Crew | Bennie Moore | Stunts |
Writing | Walter Wager | Novel |
Crew | David M. Graves | Stunts |
Crew | Gary Maas | Stunts |
Crew | Marguerite Happy | Stunts |
Crew | Debby Shively | Stunts |
Crew | Janet Brady | Stunts |
Crew | Bob Orrison | Stunts |
Sound | Stephen McLaughlin | Scoring Mixer |
Crew | P. Randall Bowers | Stunts |
Art | Eric W. Orbom | Set Designer |
Crew | Dwayne McGee | Stunts |
Crew | Danny Rogers | Stunts |
Crew | Paul V. Picerni Jr. | Stunts |
Sound | Frank Meadows | Sound Mixer |
Crew | Laura Lee Kasten | Stunts |