Resident Evil 2: Apokalipsa (2004)
Ekranizacja kultowej gry komputerowej. Dynamiczna akcja, znakomite efekty specjalne i porywające sceny walk. W finale pierwszej części "Resident Evil" Alice (Milla Jovovich) obudziła się na stole operacyjnym w opuszczonym ośrodku badawczym. Okazało się, że jej misja nie powiodła się: hordy żywych trupów wydostały się na powierzchnię ziemi i spustoszyły całe miasto Raccoon City. Alice odkryła, iż jej ciało zostało poddane biogenetycznym modyfikacjom przez naukowców z korporacji Parasol. Jest silniejsza, zręczniejsza, ma wyostrzone zmysły... Teraz będzie potrzebować swoich nowych zdolności bardziej, niż kiedykolwiek. Nadchodzi Apokalipsa...
Director: Alexander Witt
Milla Jovovich Alice |
|
Sienna Guillory Jill Valentine |
|
Oded Fehr Carlos Olivera |
|
Thomas Kretschmann Major Cain |
|
Sophie Vavasseur Angela "Angie" Ashford |
|
Razaaq Adoti Sgt. Peyton Wells |
|
Jared Harris Dr. Ashford |
|
Mike Epps L.J. |
|
Sandrine Holt Terri Morales |
|
Matthew G. Taylor Nemesis |
|
Zack Ward Sergente Nicholai Ginovaeff |
|
Iain Glen Dr. Isaacs |
|
Dave Nichols Captain Henderson |
|
Stefen Hayes Yuri Loginova |
|
Geoffrey Pounsett Mackenzie |
|
Shaun Austin-Olsen Priest |
|
Geny Walters Mrs. Priest |
|
Megan Fahlenbock Marla Mapes |
|
Robert Morelli Director |
|
Aaron Abrams Assistant |
|
Chris Benson Lance Halloran |
|
Martin Martinuzzi Overworked Detective |
|
Brad Borbridge Overworked Sergeant |
|
Frank Chiesurin Sniper |
|
Ron Benjamin Bum |
|
Kevin Hare Home Owner / Scientist |
|
Heather Dick Older Woman |
|
Alex Courey Suit #1 |
|
John Detoro Suit #2 |
|
Billy Khoury Suit #3 |
|
Sava Drayton Suit #4 |
|
Nicole Ann St. Hill Undead Gaudy Hooker |
|
Ricardo Betancourt Burly Cop #1 |
|
Ted Ludzik Burly Cop #2 |
|
Michelle Latimer Tech #1 |
|
Catherine Burdon Tech #2 |
|
Rebecca Sims Undead Little Girl |
|
Christopher Weedon Undead Little Boy #1 |
|
Billy Parrott Security Guard |
|
Derek Aasland Featured Graveyard Undead 1 (as Derek Asland) / Featured "Surplus" Undead #3 |
|
Richard Harte Featured Graveyard Undead 2 / Featured Rooftop Undead #2 |
|
Simon Girard Chopper Pilot #1 |
|
Dean Copkov Chopper Pilot #2 |
|
Jeff White Chopper Pilot #4 |
|
Timothy Burd Refugee #1 |
|
Natalie Charles Refugee #2 |
|
Pierre Henry Screaming Soldier |
|
Jim Codrington Lieutenant |
|
Deborah Valente Tech |
|
Malcolm Fiddick Reflection Undead |
|
Malcolm Xerxes Featured City Hall Undead #1 |
|
Michy Gustavia Featured City Hall Undead #2 |
|
Shane Mackinnon Featured City Hall Undead #3 |
|
Ed Fielding Featured City Hall Undead #4 |
|
Stephen R. Hart Featured City Hall Undead #5 |
|
Sandi Stahlbrand Reporter #1 |
|
Christopher Marren Guard |
|
Tom Gerhardt Zombie Dad |
|
Amber Marshall Daughter |
|
Venice Grant Undead Stripper #1 |
|
Ana Danilina Undead Stripper #2 |
|
Ingrid Johansson Featured IV Woman Undead |
|
Jeffrey Weedon Undead Little Boy #2 |
|
Melanie Tonello Featured Undead Kid #1 |
|
Annabel Chu Featured Undead Kid #2 |
|
Joe Jefferson Featured Undead Kid #3 |
|
Heather Braaten Featured Rooftop Undead #1 |
|
Joe Silvaggio Featured Rooftop Undead #3 (as Joey Beck) |
|
Eric Morgan Featured Undead City Walker #1 |
|
Gene Pyrz Featured Undead City Walker #2 |
|
Torquil Colbo Featured Undead City Walker #3 |
|
Joan Moore Featured Undead City Walker #4 |
|
Peter C. Wylde Featured Undead City Walker #5 |
|
Garry Geddes Featured Undead City Walker #6 |
|
Dionne Renee Featured Undead City Walker #7 |
|
Janessa Crimi Featured Undead Kid #4 |
|
Dan Ellery Featured Graveyard Undead 1 |
|
Sharon Moore Featured "Surplus" Undead #2 |
|
Jo Chim Network Anchor #1 |
|
Bobby Prochaska Network Anchor #2 |
|
Jazz Mann Reporter #2 |
|
Larissa Gomes Reporter #3 |
|
Gregory White Lab Technician |
|
Roman Podhora Leader Umbrella Guard |
|
Brian King Umbrella Gate Guard |
|
Rob Hall Featured School Undead |
|
John Migliore Zombie (uncredited) |
|
Yaron Betan Featured Racoon Police (uncredited) |
|
Martin Crewes Chad Kaplan (uncredited) |
|
Brandon Marc Gagne Zombie (uncredited) |
|
Ryan McCluskey M. Grey (uncredited) |
|
Michael C. Newsome Detective (uncredited) |
|
Avi Salem Refugee (uncredited) |
|
Alexander Witt Umbrella Sniper (uncredited) |
Production | Paul W. S. Anderson | Producer |
Writing | Paul W. S. Anderson | Writer |
Production | Jeremy Bolt | Producer |
Production | Robert Kulzer | Executive Producer |
Camera | Christian Sebaldt | Director of Photography |
Production | Robyn Ray | Casting Consultant |
Production | Bernd Eichinger | Executive Producer |
Production | Samuel Hadida | Executive Producer |
Camera | Derek Rogers | Director of Photography |
Production | Don Carmody | Producer |
Sound | Jeff Danna | Original Music Composer |
Sound | Jeff Danna | Music Score Producer |
Crew | Steve Lucescu | Stunt Coordinator |
Crew | Maxine Dumont | Stunts |
Crew | Kym Kristalie | Stunts |
Directing | Pierre Henry | First Assistant Director |
Sound | Stephen Barden | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Mary E. McLeod | Costume Design |
Crew | Nick Alachiotis | Stunts |
Production | Martin Moszkowicz | Executive Producer |
Directing | Alexander Witt | Director |
Production | Victor Hadida | Executive Producer |
Art | Paul D. Austerberry | Production Design |
Production | Tina Gerussi | Casting |
Crew | Elia Cmiral | Additional Music |
Editing | Eddie Hamilton | Editor |
Crew | Tom Blacklock | Pyrotechnician |
Crew | Melissa R. Stubbs | Stunts |
Sound | Nicholas Dodd | Orchestrator |
Sound | Nicholas Dodd | Conductor |
Crew | Paul Marshall | Head Driver |
Art | Steven Essam | Set Decoration |
Production | Daniel S. Kletzky | Associate Producer |
Crew | Gregor Hutchison | Post Production Supervisor |
Crew | Jean Frenette | Stunts |
Crew | Stéphane Lefebvre | Stunts |
Crew | Monique Ganderton | Stunts |
Crew | Megan Fahlenbock | Stunts |
Directing | Spiro Razatos | Second Unit Director |
Visual Effects | Sarah McMurdo | Visual Effects Coordinator |
Production | Jan Hogevold | Production Executive |
Crew | Derek Aasland | Choreographer |
Visual Effects | Jody Johnson | Digital Compositor |
Production | Dennis Chapman | Line Producer |
Production | David McElroy | Production Assistant |
Crew | Janet Morin | Stunts |
Visual Effects | Dennis Berardi | Visual Effects Supervisor |
Sound | Liz Gallacher | Music Supervisor |
Camera | Nick Bacon | Best Boy Grip |
Production | Hiroyuki Kobayashi | Associate Producer |
Crew | Shawney Cohen | CG Supervisor |
Directing | Liza Vespi | Continuity |
Directing | Carol Pears | Script Supervisor |
Crew | Sharon Moore | Choreographer |
Sound | Steve Baine | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Marie Nardella | Key Makeup Artist |
Art | Nigel Churcher | Art Direction |
Crew | Shelley Cook | Aerial Coordinator |
Sound | Denis Bellingham | Boom Operator |
Sound | Tony Lewis | Music Editor |
Sound | Craig Henighan | Sound Designer |
Sound | Craig Henighan | Supervising Sound Editor |
Sound | Alex Bullick | First Assistant Sound Editor |
Sound | Kevin Banks | Sound Editor |
Production | Jonathan Matthews | Location Manager |
Crew | Matthew Lammerich | Scenic Artist |
Crew | Sue Len Quon | Visual Effects Editor |
Art | David G. Fremlin | Assistant Art Director |
Art | Mayumi Konishi-Valentine | Set Designer |
Sound | Nathan Robitaille | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Noel Hooper | Compositing Supervisor |
Sound | Adam Sharpe | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Teresa Buccione | Key Hair Stylist |
Camera | Roberto W. Contreras D. | Camera Operator |
Sound | Todd Beckett | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Tony Magaletta | First Assistant Camera |
Art | Philip Spurvey | Location Scout |
Crew | Joel Green | Unit Publicist |
Visual Effects | Mark Palowich | CG Animator |
Crew | Vladimir Popovic | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Conrad Dueck | 3D Supervisor |
Art | Barton Rendulic | Concept Artist |
Camera | Rolf Konow | Still Photographer |
Directing | Alan Goluboff | Assistant Director |
Art | Kirk Cheney | Construction Coordinator |
Crew | Julie Adams | Dialect Coach |
Directing | Grant Lucibello | Second Assistant Director |
Crew | Skyler Wilson | Key Special Effects |
Crew | Joel Harris | Utility Stunts |
Production | Drazen Baric | Assistant Location Manager |
Crew | Charles Taylor | Armorer |
Production | Tami Thomson | Travel Coordinator |
Camera | Sean Jensen | Steadicam Operator |
Crew | John Charles | Software Engineer |
Crew | Steve Holt | Set Medic |
Crew | Rick Leary | Sequence Supervisor |
Crew | Rocco Larizza | Special Effects Assistant |
Costume & Make-Up | Paul Jones | Makeup Effects Designer |
Production | James F. Breithaupt | Key Accountant |
Camera | Monty Montgomerie | Key Grip |
Editing | Claire McGrane | Digital Intermediate |
Art | Fabian Jonathan | Art Direction |
Lighting | Alex Murtaza | Lighting Artist |
Art | Stephen Paisley | Painter |
Art | Martin L. Mercer | Sculptor |
Camera | Clyde Miller | Aerial Camera |
Crew | Simone Lindo | Craft Service |
Crew | Kyle Menzies | Digital Effects Supervisor |
Crew | John Coles | Driver |
Crew | Dave Axford | Makeup Effects |
Crew | John Jay Hebert | Second Unit Cinematographer |
Crew | Anthony Nocera | Video Assist Operator |
Lighting | John O'Boyle | Best Boy Electric |
Lighting | Kevin Barnes | Electrician |
Lighting | Kevin Alanthwaite | Gaffer |
Lighting | Ian Foulds | Rigging Gaffer |
Lighting | Tracy Shaw | Rigging Grip |
Production | Kimberley Bradley | Production Coordinator |
Production | Nan Skiba | Production Manager |
Production | Chris Ellefson | Researcher |
Visual Effects | Brian Anderson | 3D Animator |
Visual Effects | Barb Benoit | Digital Compositors |
Visual Effects | Barb Benoit | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Steve Parsons | Visual Effects |
Visual Effects | Mark Halsall | Visual Effects Producer |
Writing | Rob McCallum | Storyboard |
Art | Temple Clark | Storyboard Artist |
Sound | Peter Persaud | Foley Recordist |
Crew | Taryn Ash | Stunts |
Crew | Kris Wood | Playback Coordinator |
Sound | Rose Gregoris | Second Assistant Sound |
Visual Effects | Carl Beyer | Visual Effects Production Manager |
Crew | Alicia Turner | Stunts |
Art | Nick Fischer | Set Dresser |
Art | Glyn Tebbutt | Title Designer |
Camera | Renée Pilgrim | Camera Loader |
Camera | Thomas Care | Dolly Grip |
Camera | Randy Burbidge | Grip |
Costume & Make-Up | Madeline Brian | Costume Illustrator |
Costume & Make-Up | Adam Smith | Key Costumer |
Crew | Guillaume Carpentier | Pilot |
Directing | Cameron Kuc | Third Assistant Director |
Editing | Tom Mayclim | Negative Cutter |
Production | Darron Leiren-Young | Assistant Production Coordinator |
Production | Ian Maxwell | Assistant Production Manager |
Production | Roberta Romano | Casting Assistant |
Sound | Russ Miller | Musician |
Visual Effects | Jean-Louis Billard | 3D Artist |
Visual Effects | Emily Cobb | 3D Modeller |
Writing | Monica Sandstede | Story Editor |
Production | Anthony Valenti | Assistant Accountant |
Lighting | Pete Daprato | Key Rigging Grip |
Production | Jane Rogers | Extras Casting |
Editing | Adam Glasman | Colorist |
Sound | Matthew McKenzie | ADR Recordist |
Visual Effects | Karl Sisson | CG Artist |
Art | Matt Middleton | Second Assistant Art Director |
Sound | Gina Gyles | Assistant Foley Artist |
Crew | Patrizia Quas | Stunts |
Camera | Murat Akser | Assistant Camera |
Crew | Joanne Leach | Stunts |
Production | Ann Fitzgerald | Accountant |
Costume & Make-Up | Lorraine Greenwood | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Elayne Alexander | Costume Set Supervisor |
Art | Ian Fraser | Head Carpenter |
Art | Monica Wier | Set Supervisor |
Crew | Joel Crimi | Special Effects Technician |
Crew | Jennifer Wood | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Patrick White | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Craig Cooper | Clapper Loader |
Camera | Deanna Cadette | Second Assistant Camera |
Production | Lorraine Samuel | Post Production Coordinator |
Production | Fernando DaSilva | Location Production Assistant |
Production | Baron Evans | Assistant Production Coordinator |
Crew | Miriam Laurence | Dialogue Coach |
Production | Dylaine Bovaird | Extras Casting Assistant |
Production | Hope White | First Assistant Accountant |
Production | Jillian Sabean | Production Secretary |
Crew | Sue Parker | Stunts |
Crew | Cheryl Quiacos | Stunts |
Crew | Mary Ann Stevens | Stunts |
Crew | Isolde O'Neill | Stunts |
Crew | Vanessa Reid | Stunts |
Crew | Catherine Gourdier | Stunts |