Poznaj mojego tatę (2000)
Pielęgniarz Greg Focker (Ben Stiller) ma oświadczyć się swej dziewczynie Pam (Teri Polo) podczas weekendu spędzanego w domu jej rodziców. Problem w tym, że... najpierw musi poprosić o rękę swej ukochanej jej ojca. Niestety, cwany Jack Byrnes, zwariowany ojciec Pam, były agent C.I.A., grany przez zdobywcę nagrody Akademii Filmowej Roberta De Niro, nabiera nagłej awersji do adoratora córki. Zabawny ciąg nieszczęśliwych wypadków i wszech panujące Prawo Murphiego sprawiają, że Greg zostaje mistrzem katastrofy i czynią go pariasem, w oczach całej rodziny... z wyjątkiem jego kontuzjowanej dziewczyny, która nie może uwierzyć w to, że nadal kocha swego siejącego zniszczenie narzeczonego.
Director:
Jay Roach
Writers:
Jim Herzfeld, John Hamburg.
Ben Stiller Greg Focker |
|
Robert De Niro Jack Byrnes |
|
Teri Polo Pam Byrnes |
|
Blythe Danner Dina Byrnes |
|
Nicole DeHuff Debbie Byrnes |
|
Jon Abrahams Denny Byrnes |
|
Owen Wilson Kevin Rawley |
|
James Rebhorn Dr. Larry Banks |
|
Tom McCarthy Dr. Bob Banks |
|
Phyllis George Linda Banks |
|
Kali Rocha Flight Attendant |
|
Bernie Sheredy Norm the Interrogator |
|
Judah Friedlander Pharmacy Clerk |
|
Peter Bartlett Animal Shelter Worker |
|
John Elsen Chicago Airport Security |
|
Mark Hammer Hospital Patient |
|
Amy Hohn Ticket Agent |
|
William Severs Father O'Boyle |
|
John Fiore Kinky |
|
Marilyn Dobrin Kali Rocha |
|
Marci Reid Traveler |
|
Frank Santorelli Courier |
|
Russell Hornsby Late Night Courier |
|
Patricia Cook Little Girl |
|
Cody Arens Little Boy |
|
Cole Hawkins Little Boy |
|
Spencer Breslin Little Boy |
|
Ina Rosenthal Wedding Worker |
|
Kim Rideout Nurse |
|
Kresh Novakovic Airport Policeman |
|
John Joseph Gallagher Cop |
|
G. A. Aguilar Cop |
|
Lynn Ann Castle Security Guard |
Production | Robert De Niro | Producer |
Production | Ellen Chenoweth | Casting |
Production | Jane Rosenthal | Producer |
Sound | Don Davis | Orchestrator |
Sound | David Boulton | ADR Mixer |
Camera | Peter James | Director of Photography |
Directing | Jay Roach | Director |
Production | Jay Roach | Producer |
Sound | Randy Newman | Original Music Composer |
Sound | Bruno Coon | Music Editor |
Sound | Brenda Heins | Music Coordinator |
Costume & Make-Up | Daniel Orlandi | Costume Supervisor |
Writing | Jim Herzfeld | Screenplay |
Production | Amy Sayres | Co-Producer |
Production | Nancy Tenenbaum | Producer |
Editing | Jon Poll | Editor |
Art | Rusty Smith | Production Design |
Production | Lenny Vullo | Production Manager |
Visual Effects | David D. Johnson | Visual Effects Supervisor |
Editing | Greg Hayden | Editor |
Sound | George H. Anderson | Supervising Sound Editor |
Art | John Kasarda | Art Direction |
Production | Greg Glienna | Associate Producer |
Writing | Greg Glienna | Original Film Writer |
Writing | Mary Ruth Clarke | Original Film Writer |
Writing | John Hamburg | Screenplay |
Art | Karin Wiesel | Set Decoration |
Sound | Tod A. Maitland | Sound Mixer |
Camera | Phillip V. Caruso | Still Photographer |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Production | Susie Farris | Casting Associate |
Sound | Randall Poster | Music Supervisor |
Production | Shauna Robertson | Co-Producer |
Directing | Marco Schnabel | Second Unit Director |
Lighting | Morris Flam | Gaffer |
Sound | Jeanette Browning | ADR Recordist |
Crew | Edward O'Donnell | Transportation Captain |
Crew | Bill Anagnos | Stunts |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Production | Emo Philips | Associate Producer |
Crew | Ron Michaels | Utility Stunts |
Production | Jeff Flach | Location Manager |
Art | Brett Botula | Location Scout |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Art | Mike Bundlie | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | David Davenport | Costumer |
Art | Tommy Allen | Property Master |
Art | Eric Cheripka | Assistant Property Master |
Directing | Richard Cowan | Assistant Director |
Crew | William Riley | Scenic Artist |
Directing | Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Lighting | Bill Almeida | Best Boy Electric |
Production | Valentina Aulisi | Production Secretary |
Production | Julie Kuehndorf | Publicist |
Art | Ken Nelson | Construction Coordinator |
Editing | Kent Blocher | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Michal Bigger | Makeup Artist |
Sound | James Morioka | Assistant Sound Editor |
Sound | Renée Tondelli | Supervising ADR Editor |
Art | Amy Safhay | Greensman |
Sound | Frank Graziadei | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Victor DeNicola | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Joanna Brett | Wardrobe Supervisor |
Production | Jim Vincent | Associate Producer |
Camera | Tom Prate | Key Grip |
Lighting | Clay Liversidge | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | John Quaglia | Key Hair Stylist |
Art | Alyson Wellins | Art Department Coordinator |
Crew | Lisa Rodgers | Post Production Supervisor |
Crew | J.C. Brotherhood | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | John Glaser | Assistant Costume Designer |
Directing | Deanna Leslie | Additional Second Assistant Director |
Sound | Dennis Drummond | Sound Effects Editor |
Camera | Ronald Burke | Dolly Grip |
Editing | Curtis Croeni | First Assistant Editor |
Sound | Kim Drummond | Dialogue Editor |
Camera | Bobby Mancuso | First Assistant Camera |
Editing | Dennis McNeill | Color Timer |
Crew | Kevin Du Toit | Post Production Assistant |
Crew | Daniel Geary | Carpenter |
Art | John Davis | Storyboard Artist |
Directing | Amy Lauritsen | Second Assistant Director |
Crew | Joseph Barry | Stand In |
Production | Tamara Bally | Accountant |
Camera | Caesar S. Carnevale | Camera Loader |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Sound | Jonathan Klein | Foley |
Art | Hyun-joo Kim | Assistant Art Director |
Art | Steven E. Lawler | Construction Foreman |
Art | Christopher Ferraro | Set Dresser |
Crew | Julie Arenal | Choreographer |
Crew | Solange Monnier | Craft Service |
Crew | Rocco Curatolo | Driver |
Crew | Edmund Nardone | Projection |
Crew | Orin Faison | Set Medic |
Crew | Cynthia Bauer | Set Production Assistant |
Sound | Joe DeAngelis | Sound Recordist |
Crew | Maurice Fitzgerald | Transportation Co-Captain |
Lighting | William MacGhee | Electrician |
Lighting | Steven Blaho | Rigging Grip |
Crew | Jim Lillis | Special Effects Technician |
Sound | Mark Cross | Music Consultant |
Production | Brian Cantaldi | Location Assistant |
Crew | Ralph G. Crowley | Generator Operator |
Camera | Kenny Burke | Best Boy Grip |
Production | Grant Wilfley | Extras Casting |
Sound | Ron Mellegers | Foley Recordist |
Production | Judy Pursley | First Assistant Accountant |
Directing | Jennifer Truelove | Second Second Assistant Director |
Camera | Michael Cambria | Second Assistant Camera |
Production | Carey DePalma | Assistant Location Manager |
Production | Aleta Shaffer | Art Department Production Assistant |
Production | Juliet D'Annibale | Assistant Production Coordinator |
Production | Susan Silas | Payroll Accountant |
Production | Johnny Egan | Production Assistant |
Production | Steve Ginsburg | Second Assistant Accountant |
Production | Kate Kelly | Production Coordinator |
Crew | Brian Byers | Other |