Opowieść Wigilijna (2009)
Animowana adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku wziętym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scroogeowi jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.
Director:
Robert Zemeckis
Writer:
Robert Zemeckis
Jim Carrey Scrooge / Ghosts of Christmas (voice) |
|
Gary Oldman Bob Cratchit / Marley / Tiny Tim (voice) |
|
Colin Firth Fred (voice) |
|
Robin Wright Fan / Belle (voice) |
|
Cary Elwes Portly Gentleman / Dick Wilkins / Fiddler / Business Man (voice) |
|
Bob Hoskins Fezziwig / Old Joe (voice) |
|
Daryl Sabara Apprentice / Caroler / Beggar / Peter Cratchit (voice) |
|
Steve Valentine Funerary Undertaker / Topper (voice) |
|
Sage Ryan Tattered Caroler (voice) |
|
Amber Gainey Meade Tattered Caroler / Well Dressed Caroler (voice) |
|
Ryan Ochoa Caroler / Beggar / Cratchit Boy / Ignorance / Boy (voice) |
|
Bobbi Page Tattered Caroler / Well Dressed Caroler (voice) |
|
Ron Bottitta Tattered Caroler / Well Dressed Caroler (voice) |
|
Fionnula Flanagan Mrs. Dilber (voice) |
|
Samantha Hanratty Beggar Boy / Young Cratchit Girl / Want Girl (voice) |
|
Julian Holloway Fat Cook / Portly Gentleman #2 / Business Man #3 (voice) |
|
Jacquie Barnbrook Mrs. Fezziwig / Fred's Sister-In-Law / Caroler (voice) |
|
Lesley Manville Mrs. Cratchit (voice) |
|
Molly C. Quinn Belinda Cratchit (voice) |
|
Fay Masterson Martha Cratchit / Guest #1 / Caroline (voice) |
|
Leslie Zemeckis Fred's Wife (voice) |
|
Paul Blackthorne Guest #3 / Business Man #2 (voice) |
|
Michael Hyland Guest #4 (voice) |
|
Kerry Hoyt Adult Ignorance (voice) |
|
Julene Renee Adult Want (voice) |
|
Raymond Ochoa Caroline's Child (voice) |
|
Callum Blue Caroline's Husband (voice) |
|
Matthew Henerson Poulterer (voice) |
|
Aaron Rapke Well Dressed Caroler (voice) |
|
Sonje Fortag Well Dressed Caroler / Fred's Housemaid (voice) |
Sound | Alan Silvestri | Original Music Composer |
Writing | Robert Zemeckis | Screenplay |
Directing | Robert Zemeckis | Director |
Production | Robert Zemeckis | Producer |
Production | Steve Starkey | Producer |
Writing | Charles Dickens | Novel |
Sound | Tom Johnson | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Karen O'Hara | Set Decoration |
Sound | Dennie Thorpe | Foley |
Sound | Jana Vance | Foley |
Sound | William Ross | Orchestrator |
Sound | Dennis Leonard | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Dermot Power | Costume Design |
Visual Effects | Roel Robles | Character Designer |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Artist |
Art | Richard F. Mays | Set Designer |
Production | Nina Gold | Casting |
Production | Jack Rapke | Producer |
Camera | Robert Presley | Director of Photography |
Editing | Jeremiah O'Driscoll | Editor |
Art | Doug Chiang | Production Design |
Costume & Make-Up | Tegan Taylor | Makeup Department Head |
Production | Peter M. Tobyansen | Line Producer |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Sound | Randy Thom | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Scott Herbertson | Assistant Art Director |
Crew | Carin-Anne Strohmaier | Visual Effects Editor |
Crew | Pat Banta | Stunts |
Production | Steven J. Boyd | Co-Producer |
Sound | Conrad Pope | Orchestrator |
Production | Brendan Donnison | ADR Voice Casting |
Sound | William B. Kaplan | Production Sound Mixer |
Crew | Matthew O'Callaghan | Motion Capture Artist |
Sound | Robert Jackson | Boom Operator |
Directing | David H. Venghaus Jr. | First Assistant Director |
Crew | Ilram Choi | Stunts |
Visual Effects | Michael Lantieri | Special Effects Supervisor |
Production | Brittany Petros | Production Assistant |
Crew | Bradley James Allan | Stunts |
Sound | Jonathan Null | Supervising ADR Editor |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Crew | Sammy Pasha | Actor's Assistant |
Crew | Mark Ginther | Stunts |
Crew | Brian Simpson | Stunts |
Camera | John Scott | Camera Operator |
Crew | Andy Owen | Stunts |
Crew | Jake McKinnon | Motion Capture Artist |
Visual Effects | Webster Colcord | Animation |
Crew | Garrett Warren | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Susan Germaine | Hair Designer |
Production | Linda Fields | Associate Producer |
Art | Norman Newberry | Art Direction |
Production | Robert Sterne | Casting Assistant |
Visual Effects | Michael Parks | Animation |
Production | Gabriela Ríos | Production Coordinator |
Crew | Euan K. MacDonald | Supervising Technical Director |
Crew | Kyla Warren | Stunts |
Crew | David Schultz | Stunts |
Directing | Luca Kouimelis | Script Supervisor |
Sound | Zach Martin | Sound Mix Technician |
Art | Jason Corgan Brown | Art Department Manager |
Sound | Daniel S. McCoy | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Designer |
Production | Rose Wicksteed | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Keith Hall | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Anthony Almaraz | Costume Supervisor |
Editing | Sam Restivo | Assistant Editor |
Crew | Kevin Baillie | Digital Effects Supervisor |
Visual Effects | Keith Kellogg | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Tina Roesler Kerwin | Makeup Artist |
Art | Mike Stassi | Art Direction |
Art | John Villarino | Construction Coordinator |
Camera | Maurice K. McGuire | Camera Operator |
Sound | Colette D. Dahanne | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Camera | John Bramley | Still Photographer |
Crew | Brian Machleit | Stunts |
Sound | Clint Smith | Sound Recordist |
Sound | Kenneth Karman | Supervising Music Editor |
Camera | Joseph Lederer | Still Photographer |
Crew | Frank Torres | Stunts |
Costume & Make-Up | Alejandro M. Hernandez | Set Costumer |
Camera | Christopher A. Schenck | Camera Operator |
Crew | Nia Hansen | Production Intern |
Crew | Amy Beresford | Digital Producer |
Production | Tineka Becker | Casting Associate |
Sound | Dennis S. Sands | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Sue Fox | Foley Editor |
Sound | E. Larry Oatfield | Foley Editor |
Sound | Pete Horner | Sound Effects Editor |
Sound | Mac Smith | Sound Effects Editor |
Crew | Ryan Tudhope | Digital Effects Supervisor |
Sound | Al Nelson | Sound Effects Editor |
Crew | Robert Calvert | Special Effects |
Camera | Matthew Moriarty | Camera Operator |
Editing | Everette Webber | Digital Intermediate |
Editing | Rolf Fleischmann | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Erich A. Muller | Set Costumer |
Crew | Adam Hart | Stunts |
Crew | Leff Lefferts | Sound Design Assistant |
Visual Effects | Jenn Emberly | Animation Supervisor |
Production | Justin Oliphant | Production Coordinator |
Directing | Jeffrey Schwartz | Second Assistant Director |
Crew | James Sathre | Technical Supervisor |
Visual Effects | Jimmy Almeida | Animation |
Lighting | Justin Hammond | Lighting Artist |
Visual Effects | Jonathan Lyons | Animation |
Costume & Make-Up | Harriette Landau | Makeup Artist |
Visual Effects | Cameron Folds | Animation |
Visual Effects | Oz Gani | Animation |
Visual Effects | Brett Boggs | Visual Effects |
Crew | Richard McBride | Compositors |
Production | Heather Kelton | Associate Producer |
Visual Effects | Stéphane Couture | Lead Animator |
Visual Effects | Danny Wawrzaszek | Animation |
Editing | Gregory Bossert | Archival Footage Research |
Visual Effects | Peter Demarest | Digital Compositors |
Visual Effects | Yuhon Ng | Animation |
Crew | Lisa Shriver | Choreographer |
Crew | Paulette Dauber | Unit Publicist |
Art | Andrea Carter | Art Department Coordinator |
Art | Michael Gastaldo | Property Master |
Visual Effects | Mike Dacko | Animation |
Art | Marc Gabbana | Art Direction |
Sound | James M. Tanenbaum | Production Sound Mixer |
Sound | Brian Chumney | ADR Editor |
Crew | Angie Yesson | Production Intern |
Production | Alessandra Cave | Production Manager |
Visual Effects | Huseyin Caner | Visual Effects Supervisor |
Art | Andrew Reeder | Set Designer |
Costume & Make-Up | Reiko Porter | Set Costumer |
Art | Bobby Mara | Construction Foreman |
Visual Effects | David Latour | Animation |
Visual Effects | Jenna Kerr | Visual Effects Coordinator |
Crew | Chuck Martinez | Driver |
Production | Kristen D. Chidel | Production Manager |
Camera | Trey Clinesmith | Camera Operator |
Art | Jamie Shelley | Painter |
Production | Juan Bronson | Assistant Production Manager |
Visual Effects | Alex Wang | VFX Artist |
Art | Erin Collins Butler | Art Department Manager |
Visual Effects | Justin Graham | Digital Compositors |
Visual Effects | Vladimir Todorov | Character Designer |
Editing | Ryan Chan | First Assistant Editor |
Production | Brian Brecht | Production Manager |
Crew | Shawn Kautz | Stunts |
Visual Effects | George Murphy | Visual Effects Supervisor |
Art | Lawson Brown | Set Dresser |
Crew | Wally Crowder | Stunts |
Crew | Brieann Rich | Craft Service |
Crew | Sandra Scott | Digital Producer |
Camera | Tony Olivieri | Camera Operator |
Crew | Laura O'Keefe | Set Production Assistant |
Lighting | Glen Gustafson | Lighting Artist |
Crew | Robert Gaskill | Driver |
Visual Effects | Scott Wirtz | Animation Supervisor |
Camera | Nick Paige | Camera Operator |
Visual Effects | Francois Antoine | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Tania Saylor | Makeup Artist |
Art | Will Grant | Set Dresser |
Crew | David 'Rudy' Grossman | CG Supervisor |
Crew | Shawn Crowder | Stunts |
Production | Anna Fields | Assistant Production Manager |
Crew | Bob Mano | Motion Capture Artist |
Crew | Douglas Epps | CGI Supervisor |
Sound | Rachel Bolt | Musician |
Art | Jason Merck | Conceptual Design |
Crew | Chris Jolly | Compositors |
Lighting | John Huikku | Lighting Artist |
Sound | John Ashton Thomas | Orchestrator |
Art | Joel Prihoda | Leadman |
Production | Jenny Head Appleton | Production Manager |
Visual Effects | Jean Lin | Animation |
Writing | Diego Garzon | Story Editor |
Art | Brian Flora | Art Direction |
Art | Kurt Kaufman | Co-Art Director |
Art | Chris Bonura | Art Department Assistant |
Art | Kino Scialabba | Conceptual Design |
Crew | David Venezky | Prop Maker |
Visual Effects | Ryan Geoffrey Walker | Animation |
Visual Effects | Ross Burgess | Animation |
Visual Effects | George Alcco-Sima | Animation |
Art | Zack Bunker | Art Department Assistant |
Art | Genevieve Elkin | Art Department Assistant |
Art | Leon Kogan | Art Department Assistant |
Crew | Margaret Sigel | Actor's Assistant |
Lighting | James Monroe Tharp Jr. | Best Boy Electrician |
Lighting | Deron Tse | Rigging Grip |
Camera | Dennis Hoerter | Key Grip |
Sound | Jordan Santamaria | Musician |
Sound | Rene Mandel | Musician |
Crew | Matthew Brewbaker | Post Production Assistant |
Production | Darnie Galloway | Production Coordinator |
Production | Ashley Koons | Production Coordinator |
Production | Wendy Berry Campbell | Production Manager |
Art | Blanche Sindelar | Assistant Property Master |
Art | Julie Beattie Iiams | Set Dresser |
Camera | Brian Garbellini | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Gina Bonacquisti | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Nadege Schoenfeld | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michelle Liu | Set Costumer |
Crew | Ryan Michero | CG Supervisor |
Crew | Joel Friesch | Digital Effects Supervisor |
Crew | Alia Dong-Stewart | Motion Capture Artist |
Crew | Charles Parrish | Motion Capture Artist |
Crew | Kirk Dunne | Motion Capture Artist |
Crew | Sarah Goller | Production Office Assistant |
Crew | Regina Carney | Post-Production Manager |
Crew | Cliff McLaughlin | Stunts |
Crew | Kevin Conde | Systems Administrators & Support |
Crew | Antonio Eggermont | Systems Administrators & Support |
Crew | Timothy McCormick | Systems Administrators & Support |
Crew | Rich Murillo | Systems Administrators & Support |
Crew | Christopher S. Patterson | Systems Administrators & Support |
Crew | Doug Swam | Systems Administrators & Support |
Crew | James Trousdale | Systems Administrators & Support |
Editing | Nathan Schauf | Assistant Editor |
Lighting | Tu Le | Lighting Artist |
Lighting | Scott G. Trosclair | Lighting Artist |
Lighting | Brian Kulig | Lighting Supervisor |
Production | Kyoko Kageyama | Assistant Production Coordinator |
Production | Paula Stier | Assistant Production Coordinator |
Production | Ryan Ralph Bond | Assistant Production Manager |
Production | Krista Haley | Assistant Production Manager |
Production | Megan Corbet | Assistant Production Manager |
Production | Mona Slomsky | Casting Assistant |
Production | Susanne Lariviere | Production Accountant |
Production | Jeff Shapiro | Production Accountant |
Production | Laura C. Denton | Production Coordinator |
Production | Ben Hadden | Production Coordinator |
Production | Johnny Duguid | Production Coordinator |
Production | Samantha Liss | Production Coordinator |
Production | Cheryl Ann Sansonetti | Production Coordinator |
Production | Robert Keyghobad | Production Manager |
Production | Daniel Riha | Researcher |
Visual Effects | George Banks | Animation |
Visual Effects | Jeremy Bolan | Animation |
Visual Effects | Evelyn Botter | Animation |
Visual Effects | Bryon Caldwell | Animation |
Visual Effects | Rena M. Fowler | Animation |
Visual Effects | Julie Jaros | Animation |
Visual Effects | Keith Johnson | Animation |
Visual Effects | Dan Kunz | Animation |
Visual Effects | Julija Learie | Animation |
Visual Effects | Jax Lee | Animation |
Visual Effects | Tal Peleg | Animation |
Visual Effects | Kevin Quaid | Animation |
Visual Effects | Salvador Ruiz | Animation |
Visual Effects | Andrew Schneider | Animation |
Visual Effects | Roland Vallet | Animation |
Visual Effects | Colin Fix | Character Designer |
Visual Effects | Po-Ming Chu | Modeling |
Visual Effects | John 'JD' Daniel | Modeling |
Visual Effects | Yuki Yamamura | Modeling |
Visual Effects | Jason Brown | Visual Effects |
Visual Effects | Rony Edde | Visual Effects |
Crew | Michael Hall | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Nathaniel Hunter | Visual Effects |
Visual Effects | Eric Texier | Visual Effects |
Visual Effects | Andrew Butler | VFX Artist |
Visual Effects | Christopher Hamilton | VFX Artist |
Visual Effects | Sunghwan Hong | VFX Artist |
Visual Effects | Erin King | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Zoe Aimee Zaitzeff | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |