Niesamowity Spider-Man (2012)
Nowa obsada, nowy reżyser, nowa historia. Czy zupełnie nowe podejście do najbardziej kasowego komiksu wszech czasów się powiedzie? Jak widać na przykładzie serii o Bondzie, odświeżenie tematu może okazać się wielkim sukcesem. Peter Parker tym razem uczy się jeszcze w liceum. Musi pogodzić się z tym, kim się stał, i wybaczyć sobie śmierć wuja, którego – tak mu się wydaje – mógł uratować.
Director:
Marc Webb
Writers:
Alvin Sargent, Steve Kloves, James Vanderbilt.
Andrew Garfield Peter Parker / Spider-Man |
|
Emma Stone Gwen Stacy |
|
Rhys Ifans Dr. Curt Connors / The Lizard |
|
Martin Sheen Uncle Ben |
|
Sally Field Aunt May |
|
Denis Leary Captain Stacy |
|
Irrfan Khan Rajit Ratha |
|
Max Charles Peter Parker (Age 4) |
|
Campbell Scott Richard Parker |
|
Embeth Davidtz Mary Parker |
|
Chris Zylka Flash Thompson |
|
C. Thomas Howell Jack's Father |
|
Jake Keiffer Jack |
|
Hannah Marks Missy Kallenback |
|
Kari Coleman Helen Stacy |
|
Michael Barra Store Clerk |
|
Leif Gantvoort Cash Register Thief |
|
Andy Pessoa Gordon |
|
Kelsey Asbille Sally Avril |
|
Kevin McCorkle Mr. Cramer |
|
Andy Gladbach Physics Nerd |
|
Ring Hendricks-Tellefsen Physics Nerd |
|
Barbara Eve Harris Miss Ritter |
|
Stan Lee School Librarian |
|
Danielle Burgio Nicky's Girlfriend |
|
Tom Waite Nicky |
|
Keith Campbell Car Thief |
|
Steve DeCastro Car Thief Cop |
|
Jill Flint Receptionist |
|
Mark Daugherty OsCorp Intern |
|
Milton González Rodrigo Guevara |
|
Skyler Gisondo Howard Stacy |
|
Charlie DePew Philip Stacy |
|
Jacob Rodier Simon Stacy |
|
Vincent Laresca Construction Worker |
|
Damien Lemon Taxi Driver |
|
Ty Upshaw Police Officer with Sketch |
|
James Chen Police Officer |
|
Alexander Bedria Officer (SWAT) |
|
Tia Texada Sheila (Subway) |
|
Jay Caputo Subway Guy |
|
John Burke Newscaster (News Chopper) |
|
Terry Bozeman Principal |
|
Jennifer Lyons Second Girl (Subway) |
|
Michael Massee Man in the Shadows |
|
Amber Stevens West Ariel |
|
Max Bogner Scientist (uncredited) |
|
Ethan Cohn Lab Technician (uncredited) |
|
Miles Elliot Billy Connors (uncredited) |
|
Miranda LaDawn Hill Cheerleader (uncredited) |
|
Amanda MacDonald Goth Girl (uncredited) |
|
Maury Morgan Tina (uncredited) |
|
Michael Papajohn Alfie (uncredited) |
Production | Francine Maisler | Casting |
Camera | John Schwartzman | Director of Photography |
Editing | Pietro Scalia | Editor |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Christopher Allen Nelson | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Kym Barrett | Costume Design |
Production | Stan Lee | Executive Producer |
Writing | Stan Lee | Characters |
Writing | Stan Lee | Comic Book |
Writing | Steve Ditko | Characters |
Writing | Steve Ditko | Comic Book |
Production | Laura Ziskin | Producer |
Production | Avi Arad | Producer |
Writing | Alvin Sargent | Screenplay |
Production | Kevin Feige | Executive Producer |
Art | J. Michael Riva | Production Design |
Art | Leslie A. Pope | Set Decoration |
Sound | Shannon Mills | Sound Designer |
Sound | Shannon Mills | Supervising Sound Editor |
Writing | Steve Kloves | Screenplay |
Editing | Steve Bowen | Digital Intermediate Colorist |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Department Head |
Crew | Andy Armstrong | Stunt Coordinator |
Crew | James Armstrong | Stunt Coordinator |
Art | David F. Klassen | Supervising Art Director |
Crew | Vic Armstrong | Stunts |
Camera | Ian Fox | Camera Operator |
Art | Page Buckner | Art Direction |
Writing | James Vanderbilt | Screenplay |
Writing | James Vanderbilt | Story |
Visual Effects | Jerome Chen | Visual Effects Supervisor |
Crew | Theodore Bialek | CG Supervisor |
Production | Michael Grillo | Executive Producer |
Sound | David Giammarco | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Linda Drake | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Kathrine Gordon | Hair Department Head |
Art | Michael E. Goldman | Art Direction |
Crew | Jennifer Caputo | Stunt Double |
Editing | Alan Edward Bell | Editor |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Costume & Make-Up | Connie Grayson Criswell | Contact Lens Technician |
Art | Paul Sonski | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Renate Leuschner | Wigmaker |
Directing | Marc Webb | Director |
Costume & Make-Up | Nikoletta Skarlatos | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ve Neill | Makeup Department Head |
Art | Gine Lui | Location Scout |
Sound | Dean Andre | Sound mixer |
Art | Miguel López-Castillo | Art Direction |
Art | Suzan Wexler | Art Direction |
Production | Matt Tolmach | Producer |
Art | Eric Sundahl | Set Designer |
Costume & Make-Up | Kris Evans | Makeup Artist |
Sound | Robin Harlan | Foley |
Directing | Steve Love | First Assistant Director |
Production | Wendy Washbrook | Extras Casting |
Production | Andy Henry | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Vincent Schicchi | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Vincent Schicchi | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Lynda Foote | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Susan J. Wright | Costume Supervisor |
Crew | Samantha MacIvor | Stunt Double |
Sound | Robert Edwards | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | David Fernandez | Set Costumer |
Visual Effects | Matt Daly | Visual Effects Producer |
Crew | Abe Costanza | Scenic Artist |
Crew | Elizabeth Himelstein | Dialect Coach |
Art | Russell R. Anderson | Leadman |
Art | Cuitlahuac Morales Velazquez | Sculptor |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Art | Andrew M. Siegel | Property Master |
Camera | Greg Baldi | Camera Operator |
Art | Noelle King | Set Designer |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | Sarah Monat | Foley |
Sound | Addison Teague | Sound Designer |
Sound | Addison Teague | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Ashley Beck | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Natasha Anne Francis | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Julie Orosz | Visual Effects Producer |
Lighting | Mark Schwentner | Electrician |
Lighting | Daniel Cotroneo | Lighting Technician |
Camera | David Luckenbach | Camera Operator |
Camera | David Luckenbach | Steadicam Operator |
Art | Joseph A. Alfieri Jr. | Construction Coordinator |
Visual Effects | Dane Allan Smith | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jennifer Silver | Visual Effects Producer |
Art | Nancy A. King | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Bob Moore Jr. | Set Costumer |
Sound | Joe E. Rand | Music Editor |
Lighting | Joshua Davis | Lighting Technician |
Lighting | Russell Engels | Gaffer |
Sound | Deb Adair | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Michelle Collier | Art Department Coordinator |
Art | Eric Hugunin | Assistant Art Director |
Art | Ernie Avila | Set Designer |
Art | Andrew Birdzell | Set Designer |
Art | William J. Law III | Set Designer |
Art | Thomas Machan | Set Designer |
Crew | Patrick Ballin | Visual Effects Editor |
Crew | John Berri | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Terry Bradley | Visual Effects Supervisor |
Crew | Kevin Crandell | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Joe Farrell | Visual Effects Supervisor |
Crew | Mark Herman | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Sébastien Moreau | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Lindsey Zamplas | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Julia Neighly | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Hetal Jain | Visual Effects Producer |
Visual Effects | John Clinton | Visual Effects Producer |
Lighting | David R. Christensen | Gaffer |
Camera | Peter Mercurio | Camera Operator |
Camera | Michael Nelson | Camera Operator |
Camera | Jaimie Trueblood | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Valentina Aulisi | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Paul Corricelli | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Elizabeth Frank | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Mustapha Mimis | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Julie Shack | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Malik Summers | Set Costumer |
Sound | Jim Henrikson | Music Editor |
Sound | Barbara McDermott | Music Editor |
Crew | Joel Marrow | Transportation Coordinator |
Editing | Mandy Arnold | Digital Intermediate Editor |
Crew | Duncan Rochfort | Visual Effects Editor |
Camera | Kurt E. Soderling | Aerial Director of Photography |
Camera | Christopher A. Schenck | Camera Operator |
Camera | Henry Tirl | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Yvette Stone | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Barbara Cantu | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Angel De Angelis | Hair Department Head |
Crew | Andy Lesniak | CG Supervisor |
Lighting | Matthew Kistenmacher | Electrician |
Visual Effects | Pam Hammarlund | Visual Effects Producer |
Crew | David Alexander Smith | Digital Effects Supervisor |
Lighting | Frank Dorowsky | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Jed Dornoff | Makeup Artist |
Editing | Morning Star Schott | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Gerald Quist | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Aimee Macabeo | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Jerad Marantz | Character Designer |
Costume & Make-Up | Teressa Hill | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Hugo Dominguez | VFX Artist |
Visual Effects | Earl A. Hibbert | Visual Effects |
Visual Effects | Joel Foster | Animation |
Crew | Jill Brown | Stunt Driver |
Visual Effects | Mike Dharney | Animation |
Costume & Make-Up | Tricia Sawyer | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Mike Mekash | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Steve Cady | Senior Animator |
Visual Effects | Aaron Williams | VFX Artist |
Crew | Elizabeth McClurg | Compositors |
Lighting | Rick Harris | Key Rigging Grip |
Camera | Les T. Tomita | Key Grip |
Visual Effects | Amy Lu | Senior Animator |
Visual Effects | Richard Smith | Lead Animator |
Visual Effects | Sebastian Butenberg | Animation Supervisor |
Lighting | Joshua Solson | Electrician |
Costume & Make-Up | R. Cory McCutcheon | Hairstylist |
Camera | Maricella Ramirez | First Assistant Camera |
Crew | Aja Frary | Stunts |
Lighting | Brian Bishop | Rigging Grip |
Lighting | Mike Tenerelli | Rigging Grip |
Visual Effects | Marlies Schacherl | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Robert Wilson | Hairstylist |
Lighting | Doug Dalisera | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Dan Cortez | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Billy Kerwick | Key Rigging Grip |
Visual Effects | Shawn Smolensky | Visual Effects Production Assistant |
Lighting | Jared Greenstein | Electrician |
Crew | Robin Lynn Bonaccorsi | Stunts |
Crew | Shawnna Thibodeau | Stunts |
Editing | Jennifer Vecchiarello | First Assistant Editor |
Crew | Jennifer Lamb | Stunts |
Camera | Richard Mosier | First Assistant Camera |
Lighting | Shane D. Kelly | Gaffer |
Costume & Make-Up | Shane Mahan | Prosthetic Supervisor |
Production | Susanne Scheel | Casting Assistant |
Lighting | Damon Marcellino | Lighting Technician |
Lighting | Carlos Baker | Electrician |
Visual Effects | Nancy Lamontagne | Visual Effects Coordinator |
Camera | Michael Alexonis | Key Grip |
Visual Effects | Max Tyrie | Lead Animator |
Visual Effects | Craig Kuehne | Visual Effects |
Crew | Sascha Wolf | Visual Effects Editor |
Crew | Adam Watkins | CG Supervisor |
Crew | Brandon Bartlett | CG Supervisor |
Camera | Robin Bursey | Second Assistant Camera |
Lighting | Scott Barnes | Lighting Programmer |
Visual Effects | Claudia Butenberg | Visual Effects Coordinator |
Lighting | James J. Ferris | Electrician |
Editing | Robert Drwila | Assistant Editor |
Visual Effects | David Schaub | Animation Supervisor |
Crew | Robert Winter | CG Supervisor |
Lighting | Jaim O'Neil | Electrician |
Lighting | Dustin VonLossberg | Rigging Grip |
Camera | Alan R. Disler | First Assistant Camera |
Directing | Christina Fong | Second Assistant Director |
Visual Effects | VFx Star | Visual Effects |
Visual Effects | Jatinder Singh Manhas | Visual Effects |
Production | Elizabeth Chodar | Casting Assistant |
Crew | Ross Newton | CG Supervisor |
Camera | Nate Heartt | Red Technician |
Visual Effects | Tong Tran | CG Artist |
Camera | Tommy Tieche | First Assistant Camera |
Visual Effects | Chrissy Callahan | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Melissa Franco | Visual Effects Production Assistant |
Lighting | Brian D'Haem | Lighting Technician |
Visual Effects | Katrissa 'Kat' Peterson | Visual Effects Coordinator |
Directing | Richard Graves | First Assistant Director |
Editing | Benjamin Sutor | Online Editor |
Lighting | Tony Hibbard | Lighting Technician |
Visual Effects | Michael Langford | Senior Animator |
Lighting | Fernando Barrios | Rigging Grip |
Crew | Chris Waegner | CG Supervisor |
Crew | Noah Bishop | Techno Crane Operator |
Camera | Ralph Del Castillo | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Ivory Stanton | Ager/Dyer |
Visual Effects | Vincent Truitner | CG Animator |
Lighting | James Fitzpatrick | Electrician |
Visual Effects | Genevieve Claire | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Eric D Legare | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Louise Baker | Pre-Visualization Supervisor |
Visual Effects | James Kuroda | Compositing Supervisor |
Lighting | James Mahoney | Electrician |
Camera | Mark Santoni | First Assistant Camera |
Visual Effects | Ina Marczinczik | Senior Animator |
Visual Effects | Marvin Kim | Modelling Supervisor |
Lighting | William Self | Lighting Technician |
Lighting | Paul Storino | Rigging Grip |
Visual Effects | Eric Levin-Hatz | Visual Effects Coordinator |
Camera | Diana Matos | Camera Loader |
Crew | William Moore | Generator Operator |
Lighting | Timothy Jipping | Rigging Grip |
Visual Effects | John Bowers | Compositing Supervisor |
Camera | John Connell | Camera Operator |
Camera | Darrin DeLoach | First Assistant Camera |
Lighting | Justin Situ | Electrician |
Camera | Thomas D. Lairson Jr. | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Corinna Woodcock | Makeup Artist |
Camera | Jason Cortazzo | Libra Head Technician |
Editing | John Persichetti | Digital Colorist |
Visual Effects | Eddie Chew | Senior Animator |
Visual Effects | Adam Ghering | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Jordan Soles | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Chelsea Kammeyer | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Clayton Fowler | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Michelle Ceglia | Hairstylist |
Visual Effects | Robin Scott Graham | Compositing Supervisor |
Editing | Robert Mead | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Lindsay MacGowan | Prosthetic Supervisor |
Visual Effects | Davell Lee Libbett | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jordan Freda | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Hnedel Maximore | CG Artist |
Lighting | Thomas DeRose | Lighting Technician |
Editing | Kathleen Latlip | Assistant Editor |
Lighting | Jim McComas | Electrician |
Visual Effects | Sebastian Lauer | CG Artist |
Lighting | Andrew Clarke | Lighting Technician |
Lighting | Tracy Estes | Lighting Technician |
Visual Effects | Perry Kain | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Shanshan Xie | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Sarah Yunrong Yu | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Momo Zhan | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Jordan Johnson | Lighting Technician |
Camera | Diana Ulzheimer | Camera Loader |
Lighting | Jose Aguirre | Electrician |
Lighting | Christopher Dorowsky | Electrician |
Lighting | Ted Goodwin | Electrician |
Lighting | Stuart Kirschner | Electrician |
Lighting | Jerame Maas | Electrician |
Lighting | Zoran Milosavljevic | Electrician |
Lighting | Charles Sparks | Electrician |
Lighting | Dave Anderson | Electrician |
Lighting | Michael Arisohn | Electrician |
Lighting | Beth O'Brien | Electrician |
Lighting | Jon Wolowec | Electrician |
Lighting | Dobb Schreiber | Electrician |
Lighting | John Leigh | Electrician |
Lighting | Trish Herremans | Electrician |
Lighting | Richard Rasmussen | Lighting Programmer |
Lighting | Jason Apperson | Lighting Technician |
Lighting | Nick Budding | Lighting Technician |
Lighting | Nathan Dean Fetzer | Lighting Technician |
Lighting | Sean Higgins | Lighting Technician |
Lighting | Peter M. Smith | Lighting Technician |
Lighting | Jesse Gregson | Lighting Technician |
Camera | Sean Ruggeri | Red Technician |
Lighting | Justin Corbett | Rigging Grip |
Lighting | Jeremy Griffiths | Rigging Grip |
Lighting | Danny Nallan | Rigging Grip |
Lighting | Parker Shultz | Rigging Grip |
Crew | Cary Caraway | Techno Crane Operator |
Camera | John Betancourt | Ultimate Arm Operator |
Crew | Gaylen Nebeker | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Joann Onorio | Hairstylist |
Visual Effects | Thomas Cheng | CG Artist |
Visual Effects | Brad J. Hayes | CG Artist |
Visual Effects | Giang T. Nguyen | CG Artist |
Visual Effects | Kai Schadwinkel | CG Artist |
Visual Effects | Brian Howald | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Christopher Grutzmacher | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Sebastian Kral | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Craig Cesareo | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Gavin Wright | Pre-Visualization Supervisor |
Visual Effects | Ben Breckenridge | Stereoscopic Supervisor |
Visual Effects | Colin de Andrade | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Danielle DiMarco Barto | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Veronica Kablan | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Laura M. Meredith | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Adrian J. Sciutto | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Phelicia Sperrazzo | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Chris W. Tucker | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Andrew Turner | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Anthony Ruey | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Mingzhe Yang | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Brian Crosbie | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Evan Fulton | Visual Effects Production Assistant |
Editing | Reza Amidi | Digital Intermediate Editor |
Production | Lauren Cokeley | Extras Casting |
Production | Sara Conte | Extras Casting |
Crew | Lisa Curtis Saunders | Software Engineer |