Powrót do Przyszłości III

Powrót do Przyszłości III (1990)

PrzygodowyKomediaSci-Fi

W tej porywającej widza produkcji, wieńczącej popularną serię filmów reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga, możemy oglądać takich aktorów jak Michael J. Fox, Christopher Lloyd i Mary Steenburgen. Uwięziony w 1985, po potężnym wybuchu, Marty musi przenieść się do roku 1885, aby uchronić dr. Browna przed przedwczesną śmiercią. Po ataku Indian i wrogo nastawionych mieszkańców miasta, Marty odnajduje dr. Browna jako... kowala. Marty musi podołać nie lada wyzwaniu, aby i powrócić do przyszłości i zabrać z Dzikiego Zachodu doktora, który jest pod urokiem czarującej Clary Clayton (Steenburgen). Ten wielki finał, zamykający serię brawurowych przygód w czasie, charakteryzuje się wartką akcją, humorystycznymi akcentami i niesamowitą fantazją. [opis dystrybutora dvd]

Director: Robert Zemeckis
Writer: Bob Gale

Release Date: 1990-05-25
Status: Released
Run time: 118 min / 1:58
Budget: $40,000,000
Revenue: $244,527,583
Production Companies : Universal Pictures, Amblin Entertainment, U-Drive Productions
Production Country: United States of America

IMDB

http://www.backtothefuture.com/movies/backtothefuture3


Casts

Michael J. Fox
Marty McFly / Seamus McFly
Christopher Lloyd
Dr. Emmett Brown
Mary Steenburgen
Clara Clayton
Thomas F. Wilson
Buford 'Mad Dog' Tannen/Biff Tannen
Lea Thompson
Maggie McFly / Lorraine McFly
Elisabeth Shue
Jennifer Parker
Matt Clark
Chester the Bartender
Richard Dysart
Barbwire Salesman
Pat Buttram
Saloon Old Timer
Harry Carey, Jr.
Saloon Old Timer
Dub Taylor
Saloon Old Timer
James Tolkan
Marshal James Strickland
Marc McClure
Dave McFly
Wendie Jo Sperber
Linda McFly
Jeffrey Weissman
George McFly
Christopher Wynne
Buford Tannen's Gang / Needles' Gang
Sean Sullivan
Buford Tannen's Gang
Mike Watson
Buford Tannen's Gang
Hugh Gillin
Mayor Hubert
Burton Gilliam
Colt Gun Salesman
Bill McKinney
Engineer
Donovan Scott
Deputy
Flea
Douglas J. Needles
J.J. Cohen
Needles' Gang
Ricky Dean Logan
Needles' Gang
Marvin J. McIntyre
Mortician
Kaleb Henley
Strickland's Son
Todd Cameron Brown
Jules Brown
Dannel Evans
Verne Brown
Leslie A. Prickett
Celebration Man
Dean Cundey
Photographer
Jo B. Cummings
Pie Lady
Steve McArthur
Festival Man #1
John Ickes
Festival Man #2
James A. Rammel
Festival Dance Caller
Michael Klastorin
Townsman #1
Michael Mills
Townsman #2
Kenny Myers
Townsman #3
Brad McPeters
Eyepatch
Phinnaes D.
Toothless
Rod Kuehne
Ticket Agent
Leno Fletcher
Conductor
Joey Newington
Joey
Larry Ingold
Train Fireman
Tim Konrad
Barbwire Salesman's Companion
Glenn Fox
Boy with Gun
Foster
Copernicus
Freddie
Einstein
Frank Beard
Party Band Member #1 (uncredited)
Billy Gibbons
Party Band Member #2 (uncredited)
Dorothy Hack
Townswoman (uncredited)
Dusty Hill
Party Band Member #3 (uncredited)
Marion Tumen
Prostitute at Palace Saloon (uncredited)

Crew

Sound Alan Silvestri Original Music Composer
Directing Robert Zemeckis Director
Writing Robert Zemeckis Characters
Writing Robert Zemeckis Story
Production Steve Starkey Associate Producer
Editing Arthur Schmidt Editor
Production Steven Spielberg Executive Producer
Production Kathleen Kennedy Executive Producer
Art Rick Carter Production Design
Costume & Make-Up Joanna Johnston Costume Design
Production Mike Fenton Casting
Production Frank Marshall Executive Producer
Production Valorie Massalas Casting
Production Judy Taylor Casting
Writing Bob Gale Screenplay
Production Bob Gale Producer
Writing Bob Gale Characters
Writing Bob Gale Story
Production Neil Canton Producer
Camera Dean Cundey Director of Photography
Editing Harry Keramidas Editor
Directing David McGiffert First Assistant Director
Sound Charles L. Campbell Supervising Sound Editor
Art William James Teegarden Art Direction
Crew Charles Croughwell Stunt Double
Production Joan Bradshaw Unit Production Manager
Crew Tim Monich Dialect Coach
Crew Michael Klastorin Unit Publicist
Art Margie Stone McShirley Art Direction
Crew Alan Howarth Special Sound Effects
Crew Walter Scott Stunt Coordinator
Visual Effects Ken Ralston Visual Effects Supervisor
Art Martin A. Kline Production Illustrator
Crew Byron Berline Thanks
Sound James B. Campbell Orchestrator
Sound William B. Kaplan Production Sound Mixer
Sound Earl Sampson Boom Operator
Sound Charleen Richards ADR Mixer
Editing Peter Lonsdale Associate Editor
Crew Bonne Radford Production Controller
Production Jim Morris Executive In Charge Of Production
Camera Vance Piper Assistant Camera
Sound Tom Gerard Additional Sound Re-Recording Mixer
Camera Clyde E. Bryan First Assistant Camera
Crew Brian Wade Makeup Effects
Crew Martin Cohen Post Production Supervisor
Costume & Make-Up Bron Roylance Makeup Artist
Costume & Make-Up Dorothy Byrne Key Hair Stylist
Art Michael Taylor Set Decoration
Art Richard Brown Greensman
Camera David Hanks Assistant Camera
Visual Effects Peter Daulton Visual Effects Camera
Directing Batan Silva Additional Second Assistant Director
Crew Bret Culpepper Technical Advisor
Costume & Make-Up Barcie Waite Assistant Costume Designer
Sound Paul Timothy Carden Sound Editor
Production Michael J. Burmeister Location Manager
Camera Ray Gilberti Camera Operator
Art John Zemansky Property Master
Sound Kevin Bartnof Foley Artist
Visual Effects Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Sound Kenneth Karman Music Editor
Sound Greg Orloff Foley Mixer
Sound Jessica Gallavan ADR Editor
Visual Effects Wes Takahashi Animation Supervisor
Sound Carolyn Tapp Foley Recordist
Art Beverli Eagan Set Designer
Art Walt Hadfield Construction Coordinator
Costume & Make-Up Randy Bostic Set Dressing Artist
Crew Timothy Eaton Visual Effects Editor
Lighting Mark Walthour Chief Lighting Technician
Crew Judith Weaver Special Effects Coordinator
Sound Larry Singer ADR Supervisor
Crew Tim R. Lafferty Propmaker
Visual Effects Kim Bromley Visual Effects Coordinator
Directing Cara Giallanza Second Assistant Director
Editing Stephen R. Sheridan Color Timer
Production Jacqueline A. Shea Assistant Production Coordinator
Production Alia Agha Production Assistant
Lighting Bill Barr Electrician
Crew John Bell Visual Effects Art Director
Camera Sean M. Casey Still Photographer
Crew LeighAnna Frostad Transportation Coordinator
Camera Ron Cardarelli Key Grip
Camera Sid Lucero Best Boy Grip
Visual Effects Patricia Blau Visual Effects Producer
Production Pam Kaye Production Accountant
Sound Alan L. Nineberg ADR Editor
Directing Carla Corwin Second Second Assistant Director
Costume & Make-Up Dorothy D. Fox Hairstylist
Crew Marc Fambro Carpenter
Camera Dave Wachtman Dolly Grip
Art Erin M. Cummins Assistant Art Director
Art Jerry Sargent Construction Foreman
Art Tom McCown Leadman
Art Cary Conway Painter
Camera Steve Chase Grip
Costume & Make-Up Chuck Velasco Costume Supervisor
Costume & Make-Up Michael Mills Key Makeup Artist
Crew Brad Jeffries Choreographer
Crew Willie Radcliff Craft Service
Crew Tom Marchetti Driver
Camera Jolanda R. Wipfli Camera Loader
Sound Albert Romero Sound Recordist
Crew Robert Bennett Stand In
Crew Will Cascio Stunts
Crew Steve Collins Transportation Captain
Crew Keith O'Brien Transportation Co-Captain
Editing Dawn Oltman Editorial Coordinator
Editing Janet Fiona Mason First Assistant Editor
Lighting Tom Cantrell Lighting Technician
Lighting Jack Todd Rigging Gaffer
Sound Peter C. Barbour Assistant Sound Editor
Visual Effects Kendall Nishimine Visual Effects
Crew Jack Tice Studio Teachers
Directing Max Kleven Second Unit Director
Sound David Bifano Music Programmer
Camera Larry D. Davis Second Assistant Camera
Crew Michael Meier Pyrotechnician
Production Scott Ross General Manager
Visual Effects Kathleen Beeler Rotoscoping Artist
Production Colleen Arnaud Assistant Accountant
Costume & Make-Up Kelly Lindquist Costumer
Art Jeff Ackerman Assistant Property Master
Visual Effects Loring Doyle VFX Artist
Visual Effects Pat Turner VFX Director of Photography
Production Joni Kearney Casting Assistant
Editing Nancy Jencks Assistant Editor
Editing Ron Fode Negative Cutter
Lighting Anthony Wong Assistant Chief Lighting Technician

Similar Movies