Mr. Deeds - Milioner z przypadku (2002)
Longfellow Deeds (Adam Sandler), mieszkaniec małego miasteczka w stanie New Hampshire, pewnego dnia dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą testamentowym zmarłego niedawno wuja. Po jego śmierci przenosi się do Nowego Jorku, gdzie przejmuje kontrolę nad olbrzymią medialną korporacją. Wkrótce poznaje Babe (Winona Ryder) - piękną reporterkę, która chce napisać o nim kompromitujący artykuł, jednak z czasem się w nim zakochuje...
Director:
Steven Brill
Writer:
Tim Herlihy
Adam Sandler Longfellow Deeds |
|
Winona Ryder Babe Bennett |
|
John Turturro Emilio Lopez |
|
Allen Covert Marty |
|
Peter Gallagher Chuck Cedar |
|
Erick Avari Cecil Anderson |
|
Jared Harris Mac McGrath |
|
Steve Buscemi Crazy Eyes |
|
Conchata Ferrell Jan |
|
Peter Dante Murph |
|
Harve Presnell Preston Blake |
|
Brandon Molale Kevin Ward |
|
John McEnroe John McEnroe |
|
Blake Clark Buddy Ward |
|
J.B. Smoove Reuben |
|
George Wallace NAACP Administrator |
|
Gideon Jacobs Bike-Riding Kid |
|
Al Sharpton The Rhyme Master |
|
Rob Schneider Nazo |
|
Alex Buck Gum Chewer |
Editing | Jeff Gourson | Editor |
Production | Roger Mussenden | Casting |
Costume & Make-Up | Katherine James | Makeup Artist |
Sound | Vincent Guisetti | Foley Artist |
Sound | Elmo Weber | Supervising Sound Editor |
Sound | J.J. George | Music Editor |
Art | Lauri Gaffin | Set Decoration |
Directing | Steven Brill | Director |
Production | Joseph M. Caracciolo | Executive Producer |
Production | Joseph M. Caracciolo | Unit Production Manager |
Production | Adam Sandler | Executive Producer |
Sound | Teddy Castellucci | Original Music Composer |
Production | Allen Covert | Associate Producer |
Production | Sidney Ganis | Producer |
Production | Jack Giarraputo | Producer |
Camera | Peter Lyons Collister | Director of Photography |
Art | Perry Andelin Blake | Production Design |
Art | Stephen McCabe | Art Direction |
Costume & Make-Up | Ellen Lutter | Costume Design |
Sound | Derek Vanderhorst | Sound Effects Editor |
Writing | Tim Herlihy | Screenplay |
Crew | Jonathan Loughran | Actor's Assistant |
Sound | Michael Dilbeck | Music Supervisor |
Editing | Tom Costain | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Corina C. Duran-Rabichuk | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ann Pala | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Thomas Real | Hair Department Head |
Crew | David Presley | Video Assist Operator |
Sound | Paula Fairfield | Sound Effects Editor |
Sound | Carla Murray | Sound Effects Editor |
Directing | Jon Mallard | Second Second Assistant Director |
Crew | Rob Bottin | Makeup Effects |
Art | Ben Woolverton | Leadman |
Sound | Bruce Nyznik | Dialogue Editor |
Writing | Clarence Budington Kelland | Story |
Editing | Chris Regan | Color Timer |
Costume & Make-Up | Nancy Tong | Key Hair Stylist |
Art | Al Hobbs | Set Designer |
Production | Kathleen Katz | Production Assistant |
Crew | J.D. Donaruma | Actor's Assistant |
Editing | Jason Gourson | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Dawn Y. Line | Costume Supervisor |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Crew | John Orlebeck | Transportation Captain |
Sound | Anthony Ortiz | Boom Operator |
Art | Eric J. Bates | Property Master |
Sound | Susan Dudeck | ADR Supervisor |
Sound | Greg Orloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Felipe Borrero | Production Sound Mixer |
Production | Alex Siskin | Co-Producer |
Camera | Peter Mercurio | Camera Operator |
Sound | Gary C. Bourgeois | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Pamela Kahn | Foley Artist |
Camera | Jon Baronn Farmer | Still Photographer |
Crew | Gregg Smrz | Stunt Coordinator |
Sound | Kyle Rochlin | Foley Mixer |
Crew | John Feinblatt | Transportation Co-Captain |
Production | Elizabeth Boykewich | Casting Associate |
Art | Dru Homer | Art Department Coordinator |
Sound | Orada Jusatayanond | Sound Effects Editor |
Sound | Gabe Veltri | Scoring Mixer |
Art | Scott Nifong | Assistant Property Master |
Directing | Nancy Karlin | Script Supervisor |
Production | Lark Bernini | Production Coordinator |
Crew | Jeremy Hays | Special Effects |
Production | David J. Grant | Production Supervisor |
Sound | Jeena M. Phelps | Dialogue Editor |
Sound | Stuart Grusin | Music Editor |
Crew | Raymond Bulinski | Craft Service |
Sound | Drake Jenevein | Assistant Sound Editor |
Camera | Jack Chouchanian | Key Grip |
Crew | Wendi Laski | Unit Publicist |
Lighting | Shane D. Kelly | Chief Lighting Technician |
Production | Cheryl Quarantiello | Unit Production Manager |
Lighting | Donald D. Davidson | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Bryan Bonwell | Music Coordinator |
Sound | Carl Rydlund | Orchestrator |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Crew | Paul Eliopoulos | Stunts |
Crew | Steve Berens | Animal Wrangler |
Camera | Alan Shultz | Dolly Grip |
Directing | Gary Marcus | First Assistant Director |
Sound | Wende Crowley | Music Coordinator |
Lighting | Stuart A. Spohn | Rigging Gaffer |
Directing | Marlene Arvan | Second Assistant Director |
Production | Nadine F. Wilson | Production Accountant |
Camera | Darrin DeLoach | Second Assistant Camera |
Directing | Carla Bowen | Second Assistant Director |
Crew | Margo Hunt McKay | Driver |
Art | Kevin Conlin | Construction Coordinator |
Production | KB Pugliese | Production Secretary |
Editing | Terry Hubbard | Assistant Editor |
Production | Laurie A. Hoover | Assistant Accountant |