Dzień Próby (2001)
Alonzo Harris (Denzel Washington), policjant z wydziału narkotykowego z 13-letnim stażem, ma dość niekonwencjonalne - choć skuteczne - metody śledcze. W walce z przestępczością często balansuje na krawędzi uczciwości i korupcji. Gdy pewnego dnia zostaje do niego przydzielony żółtodziób Jake Hoyt (Ethan Hawke), Alonzo nie przejmuje się specjalnie chłopakiem. Młody idealista ma tylko 24 godziny, aby zapoznać się z metodami Alonza. Wsiąkając coraz głębiej i głębiej w świat, który rządzi się własnymi prawami, musi się zastanowić nad jasnymi dotąd i oczywistymi pojęciami, takimi jak: etyka zawodowa, sprawiedliwość, prawość, zbrodnia...
Director:
Antoine Fuqua
Writer:
David Ayer
Ethan Hawke Jake Hoyt |
|
Denzel Washington Alonzo Harris |
|
Scott Glenn Roger |
|
Tom Berenger Stan Gursky |
|
Harris Yulin Doug Rosselli |
|
Raymond J. Barry Lou Jacobs |
|
Cliff Curtis Smiley |
|
Dr. Dre Paul |
|
Snoop Dogg Blue |
|
Eva Mendes Sara |
|
Macy Gray Sandman's Wife |
|
Charlotte Ayanna Lisa |
|
Nick Chinlund Tim |
|
Jaime Gomez Mark |
|
Raymond Cruz Sniper |
|
Noel Gugliemi Moreno |
|
Samantha Esteban Letty |
|
Richard Browner Waiter (Dining Car) |
|
Ronald Ellis Gangster |
|
William English Dice Player #4 |
|
Kyjel N. Jolly Alonzo's Son |
|
Fran Kranz College Driver |
|
Janeen Krikorian Waitress (Diner) |
|
Princera Lee Wig Store Owner |
|
Seidy López Dreamer |
|
Robert Leon Veterano |
|
Kenneth Allen Madden Dice Player #1 |
|
Sarah Danielle Madison Female College Passenger |
|
Chris Patterson Dice Player #2 |
|
Rudy Perez PeeWee |
|
Darrell Sellers Dice Player #3 |
|
Ben Skorstad LAPD Pilot |
|
Cle Sloan Bone |
|
Brett Sorenson Male College Passenger |
|
Abel Soto Neto |
|
Will Stewart Crackhead #2 |
|
Denzel Whitaker Dimitri |
|
Garland Whitt Crackhead #1 |
|
David Ayer First Russian Hitman (uncredited) |
|
Jon A. Barnes LAPD Street Cop (uncredited) |
|
Greg Bronson Homeless Man (uncredited) |
|
Michael Ray Clark Gang Member (uncredited) |
|
Terry Crews Gang Member (uncredited) |
|
Namrata Singh Gujral Latina Beauty (uncredited) |
|
Peter Greene Jeff (uncredited) |
|
Gary Rodriguez Precision Driver (uncredited) |
|
Vince Romo Cholo (uncredited) |
|
Julie Stranahan Female Cop (uncredited) |
|
Nancy Young Russian Driver (uncredited) |
|
George Meyers Cop (uncredited) |
Art | Naomi Shohan | Production Design |
Art | David Lazan | Art Direction |
Production | Bruce Berman | Executive Producer |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Editing | Conrad Buff IV | Editor |
Crew | Eugene Collier | Stunts |
Crew | Ousaun Elam | Stunts |
Sound | Mark Mancina | Original Music Composer |
Crew | Kenny Bates | Stunt Coordinator |
Directing | Kenny Bates | Second Unit Director |
Art | Jan Pascale | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Larry M. Cherry | Hairstylist |
Crew | Tony Brubaker | Stunts |
Costume & Make-Up | Ken Diaz | Key Makeup Artist |
Writing | David Ayer | Screenplay |
Crew | David Ayer | Stunts |
Production | David Ayer | Co-Producer |
Camera | Mauro Fiore | Director of Photography |
Directing | Ime Etuk | Second Second Assistant Director |
Sound | Russell Williams II | Sound Mixer |
Production | Davis Guggenheim | Executive Producer |
Directing | Antoine Fuqua | Director |
Production | Jeffrey Silver | Producer |
Production | Robert F. Newmyer | Producer |
Production | Scott Strauss | Co-Producer |
Crew | Pete Antico | Stunts |
Crew | Tierre Turner | Stunt Coordinator |
Production | Susan E. Novick | Associate Producer |
Crew | Charlie Picerni | Stunts |
Crew | Austin Priester | Stunts |
Crew | Spiro Razatos | Stunts |
Crew | Spiro Razatos | Stunt Coordinator |
Sound | George Simpson | Supervising Sound Editor |
Crew | Denney Pierce | Stunts |
Crew | Kurt Bryant | Stunts |
Crew | Diana R. Lupo | Stunts |
Costume & Make-Up | Larry Waggoner | Hairstylist |
Production | David Wisnievitz | Unit Production Manager |
Production | David Wisnievitz | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Michele Michel | Costume Design |
Crew | Alan D. Purwin | Stunts |
Crew | Richard Bucher | Stunts |
Crew | Martin Bresin | Special Effects Coordinator |
Art | Robert C. Goldstein | Set Designer |
Crew | Dennis Keiffer | Stunts |
Crew | Michael Patterson | Stunts |
Crew | Rusty McClennon | Stunts |
Crew | Gary Price | Stunts |
Costume & Make-Up | Frank Perry Rose | Wardrobe Master |
Crew | Nancy Young | Stunts |
Sound | Piero Mura | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Carl Fullerton | Makeup Artist |
Sound | Michael Herbick | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Daniel J. Leahy | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Steve Pederson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Maurice K. McGuire | Camera Operator |
Sound | John P. Fasal | Sound Effects Editor |
Crew | Frank Torres | Stunts |
Camera | Kirk R. Gardner | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Jay Wejebe | Makeup Artist |
Crew | Christopher Doyle | Stunts |
Sound | David E. Stone | Sound Effects Editor |
Production | Michael Haro | Location Manager |
Lighting | Michael Bauman | Chief Lighting Technician |
Camera | Robert Zuckerman | Still Photographer |
Crew | Chris Wagganer | Video Assist Operator |
Sound | John Houlihan | Music Supervisor |
Crew | Michael Trisler | Stunts |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Costume & Make-Up | Maritza Garcia-Roddy | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | John Rizzo | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Dino Ganziano | Key Hair Stylist |
Crew | Kevin L. Jackson | Stunts |
Crew | Scotty Richards | Stunt Coordinator |
Camera | Stuart Abramson | Key Grip |
Lighting | Victor Svimonoff | Rigging Gaffer |
Sound | Michael Jonascu | Sound Effects Editor |
Production | Mark Scoon | Executive In Charge Of Production |
Crew | Justin Sundquist | Stunts |
Crew | Jay Krueger | Stunts |
Crew | Dempsey Tillman | Video Assist Operator |
Camera | David O'Brien | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Mark Spath | First Assistant "B" Camera |
Crew | Gino Woulard | Stunts |
Directing | Randy Fletcher | First Assistant Director |
Lighting | Thomas M. Dangcil | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | William Barillaro | Stunts |
Costume & Make-Up | Malou Magnusson | Key Costumer |
Crew | Brian Davis | Stunts |
Camera | Emil Hampton | First Assistant "A" Camera |
Sound | Steve Lee | Sound Effects Editor |
Crew | Wally Crowder | Stunts |
Art | Alan Burg | Set Dresser |
Crew | LaFaye Baker | Stunts |
Crew | Kofi Elam | Stunts |
Directing | Nicole Rubio | Script Supervisor |
Directing | James LaRocca | Second Unit First Assistant Director |
Crew | Randolph LeRoi | Stunts |
Sound | Tony McCovey | Boom Operator |
Crew | Tony Lazzara | Stunts |
Crew | Brock Little | Stunts |
Directing | Michelene Mundo | Assistant Director |
Crew | Dain Turner | Stunts |
Art | Edward Tamayo | Set Dresser |
Crew | Robert Powell | Stunts |
Sound | Eric Potter | Sound Effects Editor |
Art | Susan Lomino | Set Designer |
Crew | Bobby Hamilton | Stunts |
Crew | Wayne King | Stunts |
Crew | Gene Williams | Stunts |
Costume & Make-Up | Robert C. Mathews III | Key Hair Stylist |
Directing | Don Wilkerson | Second Assistant Director |
Crew | Mike Ryan | Stunts |
Costume & Make-Up | Eric Leal | Assistant Makeup Artist |
Directing | Bill Gray | Second Assistant Director |