Lucy (2014)
Czego potrafiłby dokonać człowiek, który mógłby wykorzystać 100% możliwości swojego mózgu i zyskać dostęp do najgłębszych zakamarków swego umysłu? Lucy (Scarlett Johansson) zostaje poproszona przez swego nowego chłopaka, by przekazała tajemniczą teczkę koreańskiemu biznesmenowi. W ten sposób dziewczyna zostaje zakładniczką bezwzględnego gangstera - Pana Janga (Choi Min Sik). Chirurg umieszcza w brzuchu Lucy pakunek z syntetycznym narkotykiem, który ma przemycić za granicę, ale paczka ulega uszkodzeniu i substancja przenika do organizmu, wywołując niezwykłą stymulację. U Lucy wykształcają się nadludzkie zdolności. Dziewczynie udaje się nawiązać kontakt z wybitnym badaczem mózgu, profesorem Samuelem Normanem (Morgan Freeman), wraz z którym próbuje ocenić skutki działania narkotyku. A na razie wykorzystuje swoje nadprzyrodzone zdolności do powstrzymania gangsterskiej armii Pana Janga. [opis dystrybutora dvd]
Director: Luc Besson
Scarlett Johansson Lucy Miller |
|
Morgan Freeman Professor Samuel Norman |
|
Choi Min-sik Mr. Jang |
|
Amr Waked Pierre Del Rio |
|
Julian Rhind-Tutt The Limey |
|
Pilou Asbæk Richard |
|
Lio Tipton Caroline |
|
Shin Yoo-ram Jang's Lieutenant |
|
Seo Chong-ju Jang's Lieutenant |
|
Nicolas Phongpheth Jii |
|
Paul Lefèvre French Mule |
|
Jan Oliver Schroeder German Mule |
|
Luca Angeletti Italian Mule |
|
Pierre Poirot Professor |
|
Pierre Grammont Professor |
|
Bertrand Quoniam Professor |
|
Loïc Brabant Professor |
|
Pascal Loison Drug Addict |
|
Pierre Gérard Airport Doctor |
|
Isabelle Cagnat Airport Nurse |
|
Frédéric Chau Cabin Manager |
|
Claire Tran Flight Attendant |
|
François Legrand Business Man Plane |
|
Bob Martet Customs Officer |
|
Alexis Rangheard Cop Robert |
|
Tonio Descanvelle Cop Sergeant |
|
Julien Personnaz Cop |
|
Christophe Lavalle Cop |
|
Renaud Cestre Student |
|
Thibault Segouin Student |
|
Matthew Bravais Student |
|
Claire Zaniolo Student |
|
Alessandro Giallocosta Marco Brezzi |
|
Wolfgang Pissors Berlin Custom Officer |
|
Sifan Shao Chinese Doctor |
|
Paul Chan Taipei Surgeon |
|
Chou Chung-Wei Jang's Man |
|
Huan Jhih-Cyuan Jang's Man |
|
I. Cheng-Sheng Jang's Man |
|
Frank Ma Jang's Man |
|
Tseng Sheng-En Jang's Man |
|
Liu Hsieh-Min Mahjong Room Man |
|
Sandra Abouav Prehistoric Lucy |
|
Abel Aboualiten Prehistoric Man |
|
Ken Lin Regent Hotel Concierge #1 |
|
Hsing Feng Lucy's Driver |
|
Hao-Hsiang Hsu Warehouse Man Driver |
|
Laura D'Arista Lucy's Mother (voice) |
|
Eunyul Hong Phone Voice Royal Suite (voice) |
|
Samuel Churin The Receptionist |
|
Mason Lee Regent Hotel Concierge #2 |
|
Mohammad Aslam Ansari Fakir |
|
Kevin Dust American Native Indian |
|
Diego Llano American Native Indian |
|
Timothy Reevis American Native Indian |
|
Jaysson Reyes De La Cruz American Native Indian |
|
German Tintaya Mamani American Native Indian |
|
Kanneti Sawe Han Rubik's Cube Boy |
|
Cédric Chevalme Cop Daniel |
Directing | Luc Besson | Director |
Writing | Luc Besson | Writer |
Sound | Éric Serra | Original Music Composer |
Camera | Thierry Arbogast | Director of Photography |
Production | Nathalie Chéron | Casting |
Sound | Shannon Mills | Sound Designer |
Sound | Shannon Mills | Supervising Sound Editor |
Crew | Jean-Christophe Magnaud | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Olivier Bériot | Costume Design |
Art | Hugues Tissandier | Production Design |
Camera | Jessica Forde | Still Photographer |
Editing | Didier Lozahic | Editor |
Sound | Didier Lozahic | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Virginie Besson-Silla | Producer |
Crew | Stéphane Lefebvre | Stunt Driver |
Crew | Laurent Demianoff | Stunt Coordinator |
Crew | Alain Figlarz | Stunt Coordinator |
Production | Marc Shmuger | Executive Producer |
Crew | Stéphane Orsolani | Stunts |
Camera | Larry McConkey | Steadicam Operator |
Art | Gilles Boillot | Art Direction |
Directing | Isabelle Querrioux | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Stéphane Robert | Makeup Artist |
Crew | Michelle Figlarz | Stunts |
Crew | Alicia Vela-Bailey | Stunt Double |
Sound | Régis Boussin | Boom Operator |
Sound | Matthieu Dallaporta | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Matthieu Dallaporta | Dialogue Editor |
Visual Effects | Kevin Berger | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Simon Descamps | Visual Effects Producer |
Sound | Samuel Potin | Music Editor |
Costume & Make-Up | Anne Moralis | Wigmaker |
Art | Dominique Moisan | Art Direction |
Art | Stéphane Robuchon | Art Direction |
Art | Thierry Zemmour | Art Direction |
Art | Evelyne Tissandier | Set Decoration |
Art | Christophe Chabenet | Sculptor |
Art | Charlie Clerc | Assistant Art Director |
Art | Anne-Sophie Delaunay | Assistant Art Director |
Art | Paulo Gonçalves | Assistant Art Director |
Art | Virginie Irdel | Assistant Art Director |
Art | Ben Mauro | Conceptual Design |
Art | Guy Monbillard | Property Master |
Art | Olivier Nguyen | Property Master |
Art | Eduardo Pena | Conceptual Design |
Sound | Guillaume Bouchateau | Sound Designer |
Sound | Guillaume Bouchateau | Supervising Sound Editor |
Sound | Aymeric Devoldère | Sound Designer |
Sound | Lionel Dousset | Boom Operator |
Sound | Aiden Ramos | Sound Recordist |
Visual Effects | Richard Bluff | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Marie-Cecile Dahan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Valerie Delahaye | Visual Effects Producer |
Visual Effects | François Dumoulin | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Brice Liesveld | Visual Effects Producer |
Visual Effects | James Pastorius | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Gregory Fromentin | Gaffer |
Production | Adrien Adriaco | Location Manager |
Crew | Raimundo Querido | Stunts |
Sound | Jeremy Bowker | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Sophie Leclerc | Visual Effects Producer |
Camera | Lorenzo Donati | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Florence Batteault | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Marie Gombeaud-Antoine | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nathalie Regior | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Marthe Faucouit | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sylvie Ferry | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Frédérique Foglia | Special Effects Makeup Artist |
Production | Thierry Guilmard | Production Manager |
Sound | Sébastien Jeannot | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Ryan Wiederkehr | Visual Effects Producer |
Crew | Daniel Perez Ferreira | CG Supervisor |
Camera | Jean-Baptiste Jay | Camera Operator |
Camera | Mark Gerasimenko | Helicopter Camera |
Camera | Marion Gaillard | Additional Camera |
Production | Marc Guidetti | Location Manager |
Production | Jérémy Petetin | Location Manager |
Production | Nour Rakotobe | Production Accountant |
Production | Todd Spears | Production Accountant |
Crew | Virginie Arnaud | Stunt Driver |
Crew | Sybille Blouin | Stunt Driver |
Crew | Francis Bataille | Stunt Driver |
Crew | Marc Bizet | Stunts |
Crew | Alice Naigeon | Stunt Driver |
Crew | Alain Villain | Stunt Driver |
Crew | Pascaline Girardot | Stunt Driver |
Crew | Yvonne Ho | Stunt Driver |
Camera | Julien Bachelier | Digital Imaging Technician |
Crew | Catherine Lebegue | Stunt Driver |
Crew | Eric Barone | Stunt Driver |
Crew | Amedéo Cazzella | Stunts |