Halloween II (2009)
W mrożącej krew w żyłach kontynuacji kultowego horroru „Halloween” zabójca z długim nożem znów tropi swoją siostrę Laurie (Scout Taylor-Compton), która marzy jedynie o tym, by zapomnieć o przerażającej przeszłości. Tymczasem dla Myersa (Tyler Mane) żadne drzwi żadnego, nawet najlepiej strzeżonego szpitala psychiatrycznego nie są dość mocne, by powstrzymać go przed ucieczką, gdy poczuje listopadowy zew krwi i chęć powrotu do rodzinnego Haddonfield...
Director: Rob Zombie
Scout Taylor-Compton Laurie Strode |
|
Malcolm McDowell Dr. Samuel Loomis |
|
Brad Dourif Sheriff Lee Brackett |
|
Tyler Mane Michael Myers |
|
Sheri Moon Zombie Deborah Myers |
|
Angela Trimbur Harley David |
|
Danielle Harris Annie Brackett |
|
Chase Wright Vanek Young Michael |
|
Caroline Williams Dr. Maple |
|
Howard Hesseman Uncle Meat |
|
Duane Whitaker Sherman Benny |
|
Betsy Rue Jazlean Benny |
|
Greg Travis Deputy Neale |
|
'Weird Al' Yankovic Weird Al Yankovic |
|
Chris Hardwick David Newman |
|
Sean Whalen Becks |
|
Margot Kidder Barbara Collier |
|
Octavia Spencer Nurse Daniels |
|
Brea Grant Mya Rockwell |
|
Sylvia Jefferies Misty Dawn |
|
Diane Ayala Goldner Jane Salvador |
|
Nicky Whelan Wendy Snow |
|
Catherine Dyer Reporter |
|
Dayton Callie Coroner Hooks |
|
Richard Brake Gary Scott |
|
Richard Riehle Buddy The Night Watchman |
|
Adam Boyer Bruce Cabot |
|
Mary Birdsong Nancy McDonald |
|
Mark Boone Junior Floyd |
|
Jeff Daniel Phillips Howard / Uncle Seymour Coffins |
|
Daniel Roebuck Lou Martini |
|
Silas Weir Mitchell Chett Johns |
|
Bill Fagerbakke Deputy Webb |
|
Robert Curtis Brown Kyle Van Der Klok |
|
Renae Geerlings Deputy Gwynne |
|
Mark Christopher Lawrence Deputy Fred King |
|
Matt Bush Wolfie |
|
Jesse Dayton Captain Clegg |
|
Eileen Dietz Winnie Gilmore |
|
Matt Lintz Mark |
|
Christopher C. Romero Bartender (uncredited) |
|
Michael Deak King Jack / Deputy #10 |
Production | Monika Mikkelsen | Casting |
Production | Bob Weinstein | Executive Producer |
Production | Harvey Weinstein | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Mary E. McLeod | Costume Design |
Sound | Tyler Bates | Music |
Sound | Darrell Hall | Music Editor |
Directing | Rob Zombie | Director |
Production | Rob Zombie | Producer |
Writing | Rob Zombie | Writer |
Sound | Rob Zombie | Music Supervisor |
Production | Andy Gould | Producer |
Editing | Glenn Garland | Editor |
Art | T.K. Kirkpatrick | Art Direction |
Art | Lori Mazuer | Set Decoration |
Lighting | Timothy Healy | Gaffer |
Production | Andrew G. La Marca | Executive Producer |
Production | Andrew G. La Marca | Unit Production Manager |
Production | Craig Fincannon | Location Casting |
Production | Mark Fincannon | Location Casting |
Production | Lisa Mae Fincannon | Location Casting |
Crew | Russell Towery | Stunts |
Camera | Brandon Trost | Director of Photography |
Crew | Kevin Beard | Stunts |
Crew | T.J. White | Stunts |
Production | Matthew Stein | Executive Producer |
Crew | Tim Sylvia | Stunt Double |
Crew | Chris Nielsen | Stunt Double |
Sound | Shelley Roden | Foley Artist |
Crew | Gregg Brazzel | Stunts |
Art | Garreth Stover | Production Design |
Production | Malek Akkad | Producer |
Crew | Alex Brown | Stunts |
Crew | Jay Spadaro | Stunt Double |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Patrick Cyccone Jr. | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Oliver Keller | Stunts |
Costume & Make-Up | Wayne Toth | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Kyle Billingsley | Foley Mixer |
Lighting | Justin Duval | Chief Lighting Technician |
Crew | Benjamin Rowe | Stunts |
Costume & Make-Up | Douglas Noe | Makeup Department Head |
Editing | Joel T. Pashby | Editor |
Crew | Samantha MacIvor | Stunts |
Sound | Paul Timothy Carden | Sound Effects Editor |
Crew | Cal Johnson | Stunts |
Crew | Rawn Hutchinson | Stunt Coordinator |
Sound | Frederick H. Stahly | Dialogue Editor |
Production | Tara Feldstein Bennett | Casting Assistant |
Directing | Anna Rane | Script Supervisor |
Sound | Aynee Osborn | Dialogue Editor |
Sound | Perry Robertson | Supervising Sound Editor |
Sound | Barney Cabral | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Daniel Grant North | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Louis Kiss | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Mark Dornfeld | Visual Effects Supervisor |
Art | Robert Lucas | Leadman |
Crew | Nicole Randall | Stunts |
Sound | Richard Dwan Jr. | Dialogue Editor |
Sound | Peter Staubli | Sound Effects Editor |
Camera | Marsha Blackburn | Still Photographer |
Visual Effects | Paulina Kuszta | Visual Effects Coordinator |
Directing | Sharon Watt | Script Supervisor |
Sound | Trevor Ward | Dolby Consultant |
Sound | Cynthia Merrill | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Natasha Ladek | Wigmaker |
Crew | Robert Vazquez | Special Effects Coordinator |
Sound | Thomas O'Neil Younkman | Sound Effects Editor |
Sound | Mandell Winter | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Michael Moore | Hair Department Head |
Art | John Brunot | Property Master |
Costume & Make-Up | J. Brad Watson | Costumer |
Costume & Make-Up | Arturo Rojas | Key Hair Stylist |
Sound | Chris Carpenter | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Michele Ferrone | Visual Effects Producer |
Art | Neil David Pontecorvo | Greensman |
Crew | Brandon Sebek | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Don Lanning | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Trevor Metz | Sound Effects Editor |
Editing | Skip Kimball | Digital Intermediate Colorist |
Sound | Nick Neutra | Foley Supervisor |
Sound | Kevin Zimmerman | First Assistant Sound Editor |
Crew | Cesar Angobaldo | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Margaret Robbs | Ager/Dyer |
Crew | Dina L. Margolin | Stunts |
Crew | Caroline Vexler | Stunt Double |
Crew | Chris Barnes | Stunts |
Art | Daniel Coe | Construction Coordinator |
Sound | Buck Robinson | Production Sound Mixer |
Directing | Alexander H. Gayner | First Assistant Director |
Production | Michael Neale | Location Manager |
Crew | David Paris | Pilot |
Visual Effects | Jamie Baxter | Digital Compositor |
Crew | Michelle Sebek | Stunt Double |
Crew | Haley Nott | Stunts |
Crew | Scott Dale | Stunts |
Camera | Chris Birdsong | Key Grip |
Editing | Stuart Sperling | First Assistant Editor |
Production | Gene Vassilaros | Casting Associate |
Directing | Emily McGovern | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Nisa Kellner | Costumer |
Crew | David A. Little | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Luis García | Key Makeup Artist |
Sound | James Bailey | Foley Artist |
Visual Effects | Steve Caldwell | Digital Compositor |
Sound | John Guentner | Foley Mixer |
Production | Patrick Ingram | Extras Casting |
Crew | Vince Cupone | Stunts |
Editing | Sorin Ariel Iarovici | Assistant Editor |
Visual Effects | Lindsay M. Hoppe | Digital Compositor |
Production | Robert Lane | Production Accountant |
Editing | Amber Taylor | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Shane Morton | Special Effects Makeup Artist |
Art | Jason Wilson | Construction Foreman |
Crew | Ross Morgan Ruben | Stunts |
Visual Effects | Samuel M. Dabbs | Digital Compositor |
Visual Effects | Adam Zepeda | Digital Compositor |
Crew | Leslie Rodier | Post Production Supervisor |