Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (2016)
Akcja filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.
Director:
David Yates
Writer:
J.K. Rowling
Eddie Redmayne Newt Scamander |
|
Katherine Waterston Porpentina 'Tina' Goldstein |
|
Dan Fogler Jacob Kowalski |
|
Alison Sudol Queenie Goldstein |
|
Colin Farrell Percival Graves |
|
Jon Voight Henry Shaw Sr. |
|
Ron Perlman Gnarlak |
|
Johnny Depp Gellert Grindelwald |
|
Zoë Kravitz Leta Lestrange |
|
Ezra Miller Credence Barebone |
|
Samantha Morton Mary Lou Barebone |
|
Carmen Ejogo Seraphina Picquery |
|
Josh Cowdery Henry Shaw Jr. |
|
Ronan Raftery Langdon Shaw |
|
Faith Wood-Blagrove Modesty Barebone |
|
Jenn Murray Chastity Barebone |
|
Gemma Chan Madame Ya Zou |
|
Peter Breitmayer Gilbert Bingley |
|
Kevin Guthrie Mr. Abernathy |
|
Sean Cronin Nearby Criminal |
|
Sam Redford Customs Official |
|
Akin Gazi Auror |
|
Todd Boyce The Announcer |
|
Anne Wittman Housewife |
|
Andreea Păduraru Auror 9 |
|
Matthew Sim Photographer 1 |
|
Elizabeth Moynihan Executioner #1 |
|
Adam Lazarus Wizard |
|
Lucie Pohl Secretary |
|
Tim Bentinck Witness |
|
Bart Edwards New York Chief of Police |
|
Brian F. Mulvey The Watchman |
|
Tristan Tait Reporter |
|
Tom Clarke Hill Photographer 2 |
|
Cory Peterson Bank Employee |
|
Jake Samuels Bank Guard |
|
Max Cazier Young Man |
|
Dan Hedaya Red |
|
Christy Meyer Guide - Inside Macusa |
|
Guy Paul Auror 2 |
|
Walles Hamonde Auror 10 |
|
Dominique Tipper Auror 1 |
|
Leo Heller Boy with Birthmark |
|
Miles Roughley Poor Boy |
|
Erick Hayden Policeman |
|
Paul Birchard Hobo |
|
Tom Hodgkins Barker |
|
Ellie Haddington Mrs. Esposito |
|
Joseph Macnab Police Officer 1 |
|
Martin Oelbermann Heinrich Eberstadt |
|
Richard Clothier British Envoy |
|
Christian Dixon Momolou Wotorson |
|
Richard Hardisty Auror 4 |
|
Miquel Brown Executioner #2 |
|
Wunmi Mosaku Beryl |
|
Cristian Solimeno Executioner #3 |
|
Matthew Wilson Sam the Obliviator |
|
Aretha Ayeh Singer - The Blind Pig Speakeasy |
|
Emmi Singer - The Blind Pig Speakeasy |
|
Nicholas McGaughey Australian Wizard |
|
Arinzé Kene Auror 6 |
|
Jane Perry Bakery Customer |
|
Abi Adeyemi International Royal Dignitar (uncredited) |
|
Alphonso Austin Boat Crew (uncredited) |
|
Roy Beck Senator Shaw's Speechwriter (uncredited) |
|
David J Biscoe Journalist (uncredited) |
|
Lee Bolton Photographer (uncredited) |
|
Neil Broome Gala Dinner Guest (uncredited) |
|
Fanny Carbonnel Mrs. Goldstein (uncredited) |
|
David Charles-Cully Gentleman (uncredited) |
|
Craig Davies New Yorker (uncredited) |
|
Chloe de Burgh Tenement Woman (uncredited) |
|
Paul Dewdney New York Journalist (uncredited) |
|
Rudi Dharmalingam Ranjit (uncredited) |
|
Joshua Diffley Young Husband (uncredited) |
|
Richard Douglas Gentleman (uncredited) |
|
Henry Douthwaite Skender (uncredited) |
|
Dino Fazzani Factory Worker (uncredited) |
|
Abigayle Honeywill Criminal (uncredited) |
|
Attila G. Kerekes New York Citizen (uncredited) |
|
Simon Kerrison High Society Gentleman / Gala Guest (uncredited) |
|
Denis Khoroshko Banker Smirnoff (uncredited) |
|
Alan Mandel Mr. Goldstein (uncredited) |
|
Jorge Leon Martinez Spaniard Ship Passenger (uncredited) |
|
Christine Marzano Exterminator (uncredited) |
|
Pete Meads Factory Worker (uncredited) |
|
Dennis O'Donnell Circus Escapologist (uncredited) |
|
Gino Picciano Gangster (uncredited) |
|
Jason Redshaw Higher Class Gentleman (uncredited) |
|
Dave Simon New York Socialite (uncredited) |
|
Connor Sullivan Gala Guest (uncredited) |
|
Dan Trotter Street Vendor (uncredited) |
|
Morgan Walters Watchman (uncredited) |
|
Anick Wiget Criminal on 'Wanted' Poster (uncredited) |
|
Reid Anderson Auror (uncredited) |
|
Tineke Ann Robson Auror (uncredited) |
|
Cinta Laura Kiehl Candy Store Girl |
|
Annarie Boor New Yorker (uncredited) |
Art | Anna Pinnock | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Colleen Atwood | Costume Design |
Sound | James Newton Howard | Original Music Composer |
Camera | Philippe Rousselot | Director of Photography |
Art | Stuart Craig | Production Design |
Costume & Make-Up | Carmel Jackson | Hairstylist |
Writing | J.K. Rowling | Screenplay |
Production | J.K. Rowling | Producer |
Writing | J.K. Rowling | Original Series Creator |
Production | Steve Kloves | Producer |
Production | David Heyman | Producer |
Production | Fiona Weir | Casting |
Crew | Lucy Allen | Stunts |
Directing | David Yates | Director |
Editing | Mark Day | Editor |
Crew | Eunice Huthart | Stunt Coordinator |
Sound | Glenn Freemantle | Sound Designer |
Sound | Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Sound | Gillian Dodders | ADR & Dubbing |
Sound | Gillian Dodders | Dialogue Editor |
Sound | Ben Barker | Sound Designer |
Sound | Peter Burgis | Foley |
Production | Tim Lewis | Executive Producer |
Production | Lionel Wigram | Producer |
Sound | Jim Weidman | Supervising Music Editor |
Art | David Allday | Art Direction |
Costume & Make-Up | Helen Ingham | Set Costumer |
Crew | Nellie Burroughes | Stunt Double |
Directing | Josh Robertson | First Assistant Director |
Production | Alice Searby | Casting Associate |
Visual Effects | David Watkins | Special Effects Supervisor |
Art | Gavin Fitch | Art Direction |
Costume & Make-Up | Charlotte Finlay | Costume Supervisor |
Sound | Simon Hayes | Production Sound Mixer |
Sound | Jason Swanscott | Foley |
Sound | Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Danny Freemantle | Sound Effects Editor |
Sound | Eilam Hoffman | Sound Designer |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Olson | Music Editor |
Art | Pollyanna Seath | Construction Coordinator |
Lighting | Chuck Finch | Gaffer |
Art | Peter Dorme | Art Direction |
Art | Amanda Pettett | Construction Coordinator |
Directing | Anna Worley | Script Supervisor |
Camera | Jason Ewart | Steadicam Operator |
Sound | James Shannon | Dolby Consultant |
Crew | Ami Verge | Stunt Coordinator |
Camera | Jaap Buitendijk | Still Photographer |
Sound | Ian Tapp | Sound Effects Editor |
Art | Guy Bradley | Art Direction |
Visual Effects | Christian Manz | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Camera | Vince McGahon | Steadicam Operator |
Visual Effects | Tim Burke | Visual Effects Supervisor |
Camera | Des Whelan | Camera Operator |
Visual Effects | Pablo Grillo | Animation Supervisor |
Crew | Jill McCullough | Dialect Coach |
Sound | Allan Jenkins | Music Editor |
Art | Toby Britton | Art Direction |
Visual Effects | Matthew Ozerski | VFX Editor |
Crew | Jessica Drake | Dialect Coach |
Visual Effects | Kevin Spruce | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Rachael Speke | Hairstylist |
Art | Hayley Easton Street | Art Direction |
Camera | Stefan Stankowski | Camera Operator |
Editing | Mark Burton | First Assistant Editor |
Production | Dan Whitty | Location Manager |
Costume & Make-Up | Anita Burger | Hairstylist |
Visual Effects | Marco Foglia | Animation Supervisor |
Lighting | Wick Finch | Gaffer |
Visual Effects | Chris Lentz | Animation Supervisor |
Sound | Alejandro de la Llosa | Music Supervisor |
Editing | Hermione Byrt | First Assistant Editor |
Art | Martin Foley | Art Direction |
Camera | Derek Walker | Steadicam Operator |
Camera | Matt Windon | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Nicky Knowles | Makeup Artist |
Sound | Karen Elliott | Music Supervisor |
Art | Ben Wilkinson | Property Master |
Art | Brooke Dibble | Sculptor |
Sound | James Wichall | Dialogue Editor |
Crew | Ben Rothwell | Armory Coordinator |
Costume & Make-Up | Fae Hammond | Makeup Designer |
Visual Effects | Yvon Jardel | Animation Supervisor |
Crew | Liam McCartney | Armorer |
Art | Matt Curtis | Title Designer |
Production | Neil Blair | Executive Producer |
Production | Rick Senat | Executive Producer |
Visual Effects | Shenyan Liu | VFX Editor |
Costume & Make-Up | Lora Heath | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Emily Knight | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | William Evans | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Perry Goyen | Set Costumer |
Visual Effects | Laurent Laban | Animation Supervisor |
Visual Effects | Sasha Leigh Izadpanah | VFX Editor |
Visual Effects | Sarah Williamson | VFX Production Coordinator |
Visual Effects | Eamon Yates | VFX Production Coordinator |
Sound | Robert Malone | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Sally Crouch | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Laura Viana da Silva | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Polly Mossman | Makeup Artist |
Production | Kaitlyn Smith | Production Coordinator |
Crew | Katharina Hingst | Actor's Assistant |
Directing | Katharina Hingst | Third Assistant Director |
Costume & Make-Up | Emmy Beech | Makeup Artist |
Production | Georgette Turner | Location Manager |
Camera | Steve Ellingworth | Key Grip |
Crew | Tom Ralphs | Armorer |
Crew | Richard Cheal | Prop Maker |
Art | Sarah Iovino | Art Department Coordinator |
Crew | Lily Mathiszig-Lee | Propmaker |
Crew | Mark Seath | Carpenter |
Camera | Oscar Deeks | Epk Camera Operator |
Costume & Make-Up | Shirley Nevin | Wardrobe Supervisor |
Production | Teodora Ilie | Production Coordinator |
Production | Samantha Maggiolo | Production Coordinator |
Production | Winnie Wishart | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Sanaz Missaghian | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Catherine Elizabeth Smith | Hairstylist |
Crew | Tolga Kenan | Stunts |
Art | Rob Bliss | Concept Artist |
Crew | Robert Hladik | Stunts |
Art | Buddie Wilkinson | Dressing Prop |
Sound | Tom Brown | Music Arranger |
Visual Effects | Ferran Domenech | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Adrien Flanquart | VFX Artist |
Crew | George Harris | Stunts |
Visual Effects | Christoph Westphal | VFX Artist |
Crew | Marc Mailley | Stunts |
Visual Effects | Viktor Petrov | Director of Previsualization |