Mechanik: Prawo zemsty (2011)
Arthur Bishop jest wysoce wykwalifikowanym „mechanikiem” - specem od mokrej roboty, perfekcyjnie eliminującym wyznaczone cele. Należy do elity zabójców - ma wyjątkowe umiejętności oraz żelazne zasady. Kiedy zamordowany zostaje jego mentor Harry, Arthur sam sobie wyznacza kolejne zlecenie. Odpowiedzialni za śmierć przyjaciela muszą zginąć. Niespodziewanie zyskuje on partnera w osobie syna Harry’ego, Steve’a. Chłopak pragnie zemsty, chce też, aby Arthur nauczył go zawodu. Opanowany, zimny zabójca i jego impulsywny niedoświadczony uczeń - nie wróży to łatwej i efektywnej współpracy.
Director:
Simon West
Writers:
Richard Wenk, Lewis John Carlino.
Jason Statham Arthur Bishop |
|
Ben Foster Steve McKenna |
|
Donald Sutherland Harry McKenna |
|
Mini Anden Sara |
|
Tony Goldwyn Dean Sanderson |
|
Christa Campbell Kelly |
|
Katarzyna Wolejnio Maria |
|
Jeff Chase Burke |
|
Eddie J. Fernandez Lara's Guard |
|
John McConnell Vaughn |
|
Lara Grice Mrs. Finch |
|
Ardy Brent Carlson Bell Hop |
|
James Logan Jorge Lara |
|
Joshua Bridgewater Car Jacker |
|
Joel Davis Husband |
|
Mark Nutter Mr. Finch |
|
David Dahlgren Dr. X |
|
J.D. Evermore Gun Runner |
|
John Teague Ney |
|
David Leitch Sebastian |
|
Ada Michelle Loridans Finch's Daughter |
|
Matt McColm Vaughn's Bodyguard (uncredited) |
|
Chad Stahelski Vaughn's Bodyguard (uncredited) |
|
Aaron Saxton SWAT (uncredited) |
Production | Amanda Mackey | Casting |
Production | Cathy Sandrich Gelfond | Casting |
Sound | Mark Isham | Original Music Composer |
Crew | Matt McColm | Stunts |
Crew | David Leitch | Fight Choreographer |
Directing | David Leitch | Second Unit Director |
Production | Irwin Winkler | Executive Producer |
Directing | Simon West | Director |
Production | William Chartoff | Producer |
Crew | Mark De Alessandro | Stunts |
Production | Boaz Davidson | Executive Producer |
Production | Robert Chartoff | Executive Producer |
Production | Avi Lerner | Executive Producer |
Writing | Richard Wenk | Screenplay |
Production | Trevor Short | Executive Producer |
Production | Danny Dimbort | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Christopher Lawrence | Costume Designer |
Art | Leonard R. Spears | Set Decoration |
Editing | Todd E. Miller | Editor |
Art | Richard Lassalle | Production Design |
Writing | Lewis John Carlino | Screenplay |
Writing | Lewis John Carlino | Story |
Production | David Winkler | Producer |
Camera | Eric Schmidt | Director of Photography |
Production | René Besson | Producer |
Camera | Jacques Jouffret | Steadicam Operator |
Sound | Jon Mooney | Music Editor |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Camera | Patti Perret | Still Photographer |
Sound | Shannon Erbe | Music Editor |
Directing | Amy Sanderson | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Yolanda Mercadel | Key Hair Stylist |
Crew | Noon Orsatti | Stunt Coordinator |
Crew | Jason Ament | Stunts |
Crew | Robert Alonzo | Stunts |
Crew | James Logan | Stunts |
Crew | Brian N. Bentley | Compositors |
Art | Todd Harris | Storyboard Artist |
Art | Charles Guanci Jr. | Property Master |
Sound | Selena Arizanovic | Music Supervisor |
Crew | Chick Bernhard | Stunts |
Crew | Mike Wilson | Stunt Double |
Editing | T.G. Herrington | Editor |
Art | Jason E. Hamilton | Art Direction |
Crew | Tom Harper | Stunt Double |