Wojna o Planetę Małp (2017)
Cezar (Andy Serkis) i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik (Woody Harrelson). Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety. [opis dystrybutora Blu-ray]
Director: Matt Reeves
https://www.foxmovies.com/movies/war-for-the-planet-of-the-apes
Production | Debra Zane | Casting |
Editing | William Hoy | Editor |
Production | Heike Brandstatter | Casting |
Production | Coreen Mayrs | Casting |
Camera | Michael Seresin | Director of Photography |
Art | James Chinlund | Production Design |
Crew | John Stoneham Jr. | Stunt Coordinator |
Sound | Michael Giacchino | Original Music Composer |
Writing | Mark Bomback | Writer |
Art | Maya Shimoguchi | Supervising Art Director |
Directing | Matt Reeves | Director |
Writing | Matt Reeves | Writer |
Sound | R.J. Kizer | ADR Supervisor |
Crew | Jeff Sanca | Stunt Driver |
Crew | Todd Scott | Stunts |
Crew | Chris Webb | Stunts |
Crew | Krista Bell | Stunt Double |
Crew | Ric Walkington | Armorer |
Production | Rick Jaffa | Producer |
Writing | Rick Jaffa | Characters |
Production | Amanda Silver | Producer |
Writing | Amanda Silver | Characters |
Crew | Clint Carleton | Stunts |
Visual Effects | Alex Blatt | VFX Editor |
Crew | Lauro Chartrand | Stunts |
Editing | Stan Salfas | Editor |
Crew | Steve Chang | Stunts |
Costume & Make-Up | Melissa Bruning | Costume Design |
Art | Chris Beach | Assistant Art Director |
Production | Peter Chernin | Producer |
Production | Dylan Clark | Producer |
Camera | Roger Vernon | Second Unit Director of Photography |
Art | Callie Andreadis | Assistant Art Director |
Crew | Rick Pearce | Stunts |
Crew | Brett Armstrong | Stunts |
Art | Nigel Evans | Art Direction |
Crew | Jason Bell | Stunts |
Crew | Paul Wu | Stunts |
Crew | Owen Walstrom | Stunts |
Crew | Janene Carleton | Stunts |
Crew | Cassandra Ebner | Stunts |
Costume & Make-Up | Tracy Richards | Makeup Artist |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tom Hartig | Boom Operator |
Visual Effects | Lily Shapiro | Visual Effects Coordinator |
Sound | Kim Foscato | ADR Editor |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Sound | John T. Cucci | Foley |
Art | Doug Harlocker | Property Master |
Art | David Clarke | Art Direction |
Visual Effects | Joel Whist | Special Effects Supervisor |
Sound | Jim Schultz | Music Editor |
Art | Richard Bloom | Art Direction |
Sound | Willard Overstreet | Foley Editor |
Art | Amanda Moss Serino | Set Decoration |
Sound | Will Files | Sound Designer |
Sound | Will Files | Supervising Sound Editor |
Sound | Paul Apelgren | Music Editor |
Camera | Doane Gregory | Still Photographer |
Crew | Scott Lang | Stunts |
Visual Effects | Dan Lemmon | Visual Effects Supervisor |
Directing | Kimi Webber | Script Supervisor |
Art | Doug Girling | Assistant Art Director |
Camera | Norbert Kaluza | Steadicam Operator |
Sound | Jim Brookshire | ADR Editor |
Camera | Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Art | Rich Romig | Set Designer |
Art | Jesse Joslin | Construction Coordinator |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Editing | Christian Prejza | Digital Intermediate |
Sound | Laura Graham | ADR Editor |
Editing | Stephen Shapiro | First Assistant Editor |
Crew | Alessandro Saponi | CG Supervisor |
Crew | David Heinz | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Ryan Stafford | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Joe Letteri | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Erik Winquist | Visual Effects Supervisor |
Editing | Melissa Remenarich | First Assistant Editor |
Editing | Tyler Ruocco | First Assistant Editor |
Lighting | Sean Oxenbury | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Naomi Bakstad | Makeup Artist |
Visual Effects | Luke Millar | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Mark Gee | Visual Effects Supervisor |
Crew | Ronnie Menahem | CG Supervisor |
Visual Effects | Emilio Ghorayeb | Animation Supervisor |
Editing | Ian Sullivan | Digital Intermediate |
Sound | Thom Brennan | Foley Editor |
Visual Effects | Daniel Barrett | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Bev Wright | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Briana Scott | Ager/Dyer |
Art | Callum Webster | Assistant Art Director |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Sound | John Morris | Foley |
Crew | Jérome Escobar | CG Supervisor |
Visual Effects | Anders Langlands | Visual Effects Supervisor |
Crew | Rob Fournier | Armorer |
Costume & Make-Up | Sandy Dunn | Seamstress |
Visual Effects | Chloe Feodoroff | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jana Jungk | Visual Effects Coordinator |
Sound | Charles O'Shea | Boom Operator |
Visual Effects | A.J. Briones | Pre-Visualization Supervisor |
Production | Shayna Markowitz | Casting Associate |
Art | Gustaf Aspegren | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Patrice Yapp | Seamstress |
Costume & Make-Up | Phuong Chau | Set Costumer |
Production | Dylan Jury | Casting Associate |
Production | Johnny Gidcomb | ADR Voice Casting |
Production | Natasha Wehn | Casting Assistant |
Visual Effects | Mike F. Hedayati | Visual Effects Supervisor |
Crew | Adam Heinis | Special Effects Coordinator |
Crew | Maja Aro | Stunts |
Crew | Mathew Yanagiya | Stunts |
Crew | Cory Fleming | Aerial Coordinator |
Camera | Charles Crivier | Key Grip |
Camera | Darin Wong | Dolly Grip |
Lighting | Simon Hunt | Gaffer |
Costume & Make-Up | Jennifer Grossman | Costume Supervisor |
Directing | Ana Oparnica Sebal | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Darah Wyant | Makeup Artist |
Visual Effects | Wes Walcott | VFX Editor |
Art | Lauren Geaghan | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Morgan Spry-Young | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Denise Gingrich | Ager/Dyer |
Costume & Make-Up | Michael Tamayo | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Vanessa Giles | Makeup Artist |
Camera | Kyle Robson | Dolly Grip |
Lighting | Joseph Krattiger | Gaffer |
Camera | Frank R. Sims | Key Grip |
Visual Effects | Dennis Yoo | Animation Supervisor |
Visual Effects | Sidney Kombo | Animation Supervisor |
Visual Effects | Darren Mortillaro | Creature Technical Director |
Visual Effects | Christoph Meyer | Creature Technical Director |
Visual Effects | Alex Burt | Lead Animator |
Visual Effects | Kate Elum | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Dominique Fernet | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Lucas John Ng | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Sheldon Smith | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Bonnie Gosnell | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Rocco Pierini | Visual Effects Coordinator |
Crew | Ben Powdrell | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Hayley Perkins | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jennifer Lee Scheer | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Ruth Irvine-Hauer | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Josh Dagg | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Megan Flood | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Vasilis Antipas | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Stefanie Blatt | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Oliver Ferguson | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Laura Languillet | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Dan Cervin | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Graham Binding | Senior Animator |
Visual Effects | Meow Nutjaree Wannasri | VFX Artist |
Editing | A.R. Björklund | Editorial Production Assistant |
Visual Effects | Patrick Miller | Visual Effects Coordinator |