Krampus. Duch Świąt (2015)
To nie będzie białe Boże Narodzenie. W tym roku przybierze kolor krwi. Dwunastoletni Max stara się przeżyć święta, które nie kojarzą mu się ze standardowymi obrazkami z telewizji. Świątecznej atmosfery jakoś nie czuć. A to nie wszystko, bo na święta ma przyjechać rodzina. Dziwna rodzina. I tak Max traci wiarę w święta. A to poważny błąd, bo w ten sposób uruchamia lawinę zła. Zła, które nawiedzi dom i przemieni każdy świąteczny symbol w pułapkę śmierci...
Director: Michael Dougherty
Emjay Anthony Max Engel |
|
Adam Scott Tom Engel |
|
Toni Collette Sarah Engel |
|
Allison Tolman Linda |
|
David Koechner Howard |
|
Stefania LaVie Owen Beth Engel |
|
Conchata Ferrell Aunt Dorothy |
|
Luke Hawker Krampus |
|
Gideon Emery Krampus (voice) |
|
Ivy George Cherub |
|
Queenie Samuel Jordan |
|
Sophie Gannon Hero Dark Elf |
|
Krista Stadler Omi |
|
Seth Green Lumpy |
|
Justin Roiland Clumpy |
|
Breehn Burns Dumpy |
|
Trevor Bau Dark Elf |
|
Maverick Flack Howie Jnr |
|
Felicity Hamill Dark Elf |
|
Tess Jamieson-Karaha Wasp Mother |
|
Lolo Owen Stevie |
|
Gareth Ruck Dark Elf |
|
Leith Towers Derek |
|
Chi Jiajia Lim Extra (uncredited) |
|
Curtis Vowell DHL Man |
Production | Amanda Mackey | Casting |
Production | Cathy Sandrich Gelfond | Casting |
Art | Jules Cook | Production Design |
Sound | Tony Lamberti | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Michael Dougherty | Director |
Production | Michael Dougherty | Producer |
Writing | Michael Dougherty | Writer |
Editing | John Axelrad | Editor |
Sound | Peter Afterman | Music Supervisor |
Sound | Margaret Yen | Music Supervisor |
Production | Thomas Tull | Producer |
Sound | Douglas Pipes | Original Music Composer |
Camera | Jules O'Loughlin | Director of Photography |
Production | Jon Jashni | Producer |
Production | Daniel M. Stillman | Executive Producer |
Production | Alex Garcia | Producer |
Visual Effects | Brendon Durey | Special Effects Supervisor |
Writing | Todd Casey | Writer |
Art | Alistair Kay | Supervising Art Director |
Production | Miranda Rivers | Casting |
Editing | Paul Bercovitch | Dialogue Editor |
Production | Kate Caldwell | Casting Associate |
Visual Effects | Danny Bergeron | Visual Effects Producer |
Camera | Ross Riege | Additional Photography |
Costume & Make-Up | Philip Maldonado | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Bob Buck | Costume Design |
Sound | Karen Vassar Triest | Sound Designer |
Visual Effects | Christoph Roth | Visual Effects Producer |
Camera | Steve Unwin | Still Photographer |
Camera | Greg Gilbert | Camera Operator |
Sound | Mark Paterson | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Pamela Harvey-White | Associate Producer |
Visual Effects | Shaun Friedberg | Animation Director |
Visual Effects | Fabiano Petroni | Animation Director |
Art | Marko Anttonen | Set Designer |
Art | Daniel Birt | Set Decoration |
Editing | Peter Skarratt | First Assistant Editor |
Production | Zach Shields | Executive Producer |
Writing | Zach Shields | Writer |
Visual Effects | Kevin Andrew Smith | Visual Effects Supervisor |
Editing | Philip Beckner | Digital Intermediate |
Sound | Kelly Oxford | Supervising Sound Editor |
Art | Vanessa Younger | Art Department Coordinator |
Sound | John Morris | Sound Effects Editor |
Directing | Kristin Voumard | Script Supervisor |
Sound | Oliver Hug | Music Editor |
Costume & Make-Up | Natasha Lees | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Michael Aerni | Animation |
Visual Effects | Sven Harens | Special Effects Supervisor |
Crew | Brinsley Compton | Armorer |
Visual Effects | Drew Nielsen | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Keith O'Hara | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Chloe Feodoroff | Visual Effects Coordinator |
Crew | Neil Mayo | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Jesse Kobayashi | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sebastien Racine | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Marten Coombe | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Dan Charbit | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Alan Wilson | Rigging Gaffer |
Camera | Andrew AJ Johnson | Additional Camera |
Camera | Ben Rowsell | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Richard Muller | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Richard Muller | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Davina Lamont | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Davina Lamont | Makeup Designer |
Crew | Mathieu Baptista | Makeup Effects |
Editing | Ben Baudhuin | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Paul Booth | Costume Supervisor |
Camera | Gerard Maher | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Michele Perry | Makeup & Hair |
Crew | Rodney Cook | Stunt Coordinator |
Art | Phred Palmer | Property Master |
Art | Kate Thurston | Set Designer |
Lighting | Danny Williams | Chief Lighting Technician |
Directing | Guy Campbell | First Assistant Director |
Lighting | Adrian Hebron | Best Boy Electric |
Camera | Dion Hartley | Key Grip |
Camera | Melissa Ririnui | Key Grip |
Art | Stephen Crene | Painter |
Costume & Make-Up | Daniel McGraw | Assistant Makeup Artist |
Visual Effects | Aaron Sims | Creature Design |
Art | Dan Horton | Greensman |
Art | Shaun Bolton | Greensman |
Costume & Make-Up | Hannah Goldblatt | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Sean Foot | Prosthetics |
Camera | Ian Barton | Dolly Grip |
Art | Jason William Clarke | Painter |
Crew | Tyler Kemp | Carpenter |
Art | Jim Marsden | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Leanne Hoare | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Elizabeth McCarthy | Makeup & Hair |
Visual Effects | Jack Binding | Modeling |
Art | Steven Saunders | Props |
Crew | Christopher Alex Menges | Special Effects |