Avengers: Koniec gry

Avengers: Koniec gry (2019)

PrzygodowySci-FiAkcja

Po dewastacyjnych wydarzeniach Avengers: Wojna bez granic (2018) wszechświat jest w ruinie. Z pomocą pozostałych sojuszników Avengers zbierają się ponownie, aby cofnąć działania Thanosa i przywrócić porządek we wszechświecie.

Directors: Joe Russo, Anthony Russo.
Writers: Christopher Markus, Stephen McFeely.

Release Date: 2019-04-24
Status: Released
Run time: 180 min / 3:0
Budget: $356,000,000
Revenue: $2,795,486,053
Production Company : Marvel Studios
Production Country: United States of America

IMDB

https://www.marvel.com/movies/avengers-endgame


Casts

Robert Downey Jr.
Tony Stark / Iron Man
Chris Evans
Steve Rogers / Captain America
Mark Ruffalo
Bruce Banner / Hulk
Chris Hemsworth
Thor
Scarlett Johansson
Natasha Romanoff / Black Widow
Jeremy Renner
Clint Barton / Hawkeye
Don Cheadle
James Rhodes / War Machine
Paul Rudd
Scott Lang / Ant-Man
Emma Fuhrmann
Cassie Lang
Benedict Cumberbatch
Doctor Strange
Chadwick Boseman
T'Challa / Black Panther
Brie Larson
Carol Danvers / Captain Marvel
Tom Holland
Peter Parker / Spider-Man
Karen Gillan
Nebula
Zoe Saldana
Gamora
Evangeline Lilly
Hope van Dyne / Wasp
Tessa Thompson
Valkyrie
Rene Russo
Frigga
Elizabeth Olsen
Wanda Maximoff / Scarlet Witch
Anthony Mackie
Sam Wilson / Falcon
Sebastian Stan
Bucky Barnes / Winter Soldier
Tom Hiddleston
Loki
Danai Gurira
Okoye
Benedict Wong
Wong
Pom Klementieff
Mantis
Dave Bautista
Drax
Letitia Wright
Shuri
John Slattery
Howard Stark
Tilda Swinton
The Ancient One
Cobie Smulders
Maria Hill
Jon Favreau
Happy Hogan
Hayley Atwell
Peggy Carter
Natalie Portman
Jane Foster
Marisa Tomei
Aunt May
Taika Waititi
Korg
Angela Bassett
Ramonda
Michael Douglas
Hank Pym
Michelle Pfeiffer
Janet van Dyne
William Hurt
Secretary of State Thaddeus Ross
Vin Diesel
Groot (voice)
Bradley Cooper
Rocket (voice)
Gwyneth Paltrow
Pepper Potts
Robert Redford
Alexander Pierce
Josh Brolin
Thanos
Chris Pratt
Peter Quill / Star-Lord
Samuel L. Jackson
Nick Fury
Sean Gunn
On-set Rocket / Kraglin
Winston Duke
M'Baku
Linda Cardellini
Laura Barton
Maximiliano Hernández
Agent Sitwell
Frank Grillo
Brock Rumlow
Hiroyuki Sanada
Akihiko
Tom Vaughan-Lawlor
Ebony Maw
James D'Arcy
Jarvis
Jacob Batalon
Ned
Lexi Rabe
Morgan Stark
Ross Marquand
Red Skull the Stonekeeper
Joe Russo
Grieving Man
Michael James Shaw
Corvus Glaive
Terry Notary
On-set Groot / Cull Obsidian
Kerry Condon
Voice of F.R.I.D.A.Y. (voice)
Ben Sakamoto
Cooper Barton
Ava Russo
Lila Barton
Cade Woodward
Nathaniel Barton
Stan Lee
Driver
Yvette Nicole Brown
S.H.I.E.L.D. Agent
Callan Mulvey
Jack Rollins
Lia Russo
Lia
Julian Russo
Julian
Taylor Patterson
Taylor
Agostino Rosalina
Augie
Ken Jeong
Security Guard
Ty Simpkins
Harley Keener
Jackson A. Dunn
Scott Lang (12 Years Old)
Lee Moore
Scott Lang (93 Years Old)
Bazlo LeClair
Baby Scott Lang #1
Loen LeClair
Baby Scott Lang #2
John Michael Morris
Young Hank Pym
Michael A. Cook
Male S.H.I.E.L.D. Agent
Brent McGee
Camp Lehigh Guard
Brian Schaeffer
Military Police
Jamie Wedel
Drill Sergeant
Anthony G Breed
Young Stan Lee Double
Erica Ribley
Car Girl
Monique Ganderton
On-set Proxima Midnight
Jim Starlin
Support Group Man #1
Jimmy Ray Pickens
Support Group Man #2
Hye Jin Jang
Japanese Girl
Russell Bobbitt
Diner Owner
James Lin
Diner Cook
Jack Champion
Kid on Bike
Sam Hargrave
New Asgard Truck Driver
Patrick Gorman
Old Steve Rogers Double
Aaron Lazar
Doctor Strange Double
Robert Pralgo
Thanos Reader
Tom Wisdom
Loki Reader
John Posey
Alexander Pierce Reader
Ameenah Kaplan
Gamora Reader
Olaniyan Thurmon
Teenage Groot Reader
Jennifer Elmore
On-set Reader #1
Mike Lutz
On-set Reader #2

Crew

Production Kevin Feige Producer
Directing Joe Russo Director
Directing Anthony Russo Director
Production Jon Favreau Executive Producer
Sound Alan Silvestri Original Music Composer
Writing Jim Starlin Comic Book
Writing Jack Kirby Comic Book
Production Sarah Finn Casting
Writing Christopher Markus Screenplay
Writing Stephen McFeely Screenplay
Production Victoria Alonso Executive Producer
Costume & Make-Up Judianna Makovsky Costume Design
Production Jason Tamez Production Supervisor
Visual Effects Kristine Nadal Visual Effects
Lighting Jeff Murrell Gaffer
Production Jason B. Stamey Casting Associate
Production Nicholas A. Mudd Casting
Costume & Make-Up Nick Scarano Costume Supervisor
Sound Isobel Griffiths Orchestrator
Crew Joel Marrow Transportation Coordinator
Crew Jimmy Ray Pickens Transportation Captain
Crew Mitul Patel Security
Crew John M. Pisani Unit Publicist
Production James Gunn Executive Producer
Production Stan Lee Executive Producer
Production Mitchell Bell Co-Producer
Production Ari Costa Associate Producer
Art Charles Wood Production Design
Art Julian Ashby Art Direction
Art Thomas Brown Art Direction
Art Jordan Crockett Art Direction
Art Mike Stallion Art Direction
Art Leslie A. Pope Set Decoration
Costume & Make-Up Mary Castor Makeup Artist
Art Amber Actaboski Additional Set Dresser
Costume & Make-Up Michelle Diamantides Hair Designer
Costume & Make-Up Anna Majewski Hair Setup
Costume & Make-Up Valerie Patterson Makeup Artist
Costume & Make-Up Janine Rath Hair Department Head
Crew Adam Cole Post Production Supervisor
Production Prashant Sharan Production Manager
Directing Chris Castaldi First Assistant Director
Crew Nathan Alexander Prop Maker
Art Chris Arnold Set Designer
Art Autumn Atkinson Set Dresser
Art Mark Bialuski Construction Foreman
Camera Cameron Blake Additional Photography
Art Jonathan Burdeshaw Sculptor
Art Wesley Burt Concept Artist
Crew Gabe Harrington Scenic Artist
Crew Rohan Harris Scenic Artist
Art Tyrone Anthony Jones Set Decorating Coordinator
Sound Tyler Blythe Sound
Sound David Farmer Sound Designer
Crew Nia Hansen Sound Design Assistant
Sound Samson Neslund Sound Effects Editor
Sound Shelley Roden Sound Mixer
Crew David Boucher Special Effects Technician
Crew Scott Dwyer Pyrotechnician
Visual Effects James Sled Pyrotechnic Supervisor
Visual Effects Daniel Sudick Special Effects Supervisor
Crew Breanna Adams Motion Capture Artist
Crew Charlotte Adams Motion Capture Artist
Visual Effects Juan Alonso Digital Compositor
Visual Effects Muhammad Junaid Baig Visual Effects Supervisor
Visual Effects Tommy Barry Visual Effects
Lighting Shidhyesh Bhogle Lighting Artist
Crew Simon Butler Special Effects Assistant
Visual Effects Michael T. Chen Animation
Visual Effects Peter Chen Senior Animator
Visual Effects Abbie Kennedy Layout Supervisor
Camera Charlie Lehmer Data Wrangler
Writing Stan Lee Comic Book
Production Trinh Tran Executive Producer
Editing Jeffrey Ford Editor
Editing Matthew Schmidt Editor
Art Ray Chan Supervising Art Director
Costume & Make-Up Michelle Diamantides Key Hair Stylist
Costume & Make-Up Justin Faith Contact Lens Technician
Costume & Make-Up Derek Garcia Makeup Artist
Costume & Make-Up Jonah Levy Special Effects Makeup Artist
Costume & Make-Up Anna Majewski Hair Designer
Costume & Make-Up Briky Stone Makeup Artist
Costume & Make-Up Vasilios Tanis Key Makeup Artist
Crew Adam Cole Post Production Supervisor
Production Zack Duncan Assistant Production Manager
Production Lulu Morgan Production Supervisor
Directing Simon Downes Second Assistant Director
Directing Mark Johnston Third Assistant Director
Art Chris Arnold Set Designer
Art Nicola Barnes Art Department Coordinator
Art Tony Bohorquez Concept Artist
Art Claudia Bonfe Assistant Set Decoration
Art Maxwell Britton Set Dresser
Art Robert Broadfoot Set Designer
Art Steven Brown Sculptor
Art Kurtis Campbell Set Dresser
Art Caleb Cascio Graphic Designer
Art Paul Chandler Concept Artist
Art Larry Clark Paint Coordinator
Art Michelle Spreuer Painter
Art Tully Summers Concept Artist
Art Brian A. Waits Set Designer
Art Lisa Walsh Property Master
Art Aoife Warren Draughtsman
Crew Robert Zavala Propmaker
Sound Matt Aston Boom Operator
Sound Kristin Catuogno ADR Recordist
Sound Christopher Flick Foley Supervisor
Sound Nia Hansen Sound Designer
Sound Dan O'Connell Foley Artist
Sound John Pritchett Sound Mixer
Sound Jacob Riehle Dialogue Editor
Sound David M. Roberts Boom Operator
Sound Carl Rohrs Sound Mixer
Crew David J. Barker Pyrotechnician
Crew David Boucher Special Effects Technician
Crew Marshall T. Broyles Special Effects Technician
Visual Effects Bailey Eller Visual Effects
Visual Effects Jonathan Faber Modeling
Crew Steven Carlton Ficke Special Effects
Visual Effects Hayley Adams Layout Supervisor
Art Jayaraman Adhikesavan Paint Coordinator
Visual Effects Rohit Agarwal Matchmove Supervisor
Crew Atyeb Ahmed Compositor
Visual Effects Matt Aitken Visual Effects Supervisor
Visual Effects Daniil Alikov Senior Modeller
Visual Effects Juan Alonso Digital Compositor
Crew Terence Alvares Compositor
Visual Effects Pedro Andrade Compositing Lead
Crew Rob Andrews CG Supervisor
Visual Effects Doug Appleton VFX Supervisor
Visual Effects Louise Aubertin Visual Effects
Visual Effects Alessandra Aucello VFX Production Coordinator
Camera Dan Ayling Camera Technician
Art Adam Baines Concept Artist
Visual Effects Magali Barbé Senior Animator
Visual Effects Kris Barone Head of Animation
Editing Shyal Beardsley Senior Digital Intermediate Colorist
Visual Effects Eric M. Beaver Compositing Artist
Crew Mikael G. Betru Motion Capture Artist
Crew Dheeraj Bhadani Software Team Lead
Visual Effects Richard Binnington VFX Production Coordinator
Lighting Jamie Blyth Rigging Supervisor
Lighting Fabrizia Bonaventura Lighting Artist
Visual Effects Sudeepto Bose Compositing Lead
Crew Jason Lanier Brown Digital Effects Supervisor
Visual Effects Alexander Bucknell Matchmove Supervisor
Visual Effects Luca Cantani Animation
Camera Andy Campion Camera Department Manager
Crew Dan Carney Technical Advisor
Art Amy Carpenter Props
Directing Edward Catley Layout
Visual Effects Tristan Connors Senior Modeller
Visual Effects Silvia Colonna Romano Modeling
Crew Vernessa Cook Motion Capture Artist
Visual Effects Ben Cowell-Thomas Visual Effects
Editing Richard Edwards Stereoscopic Editor
Crew Elmar Bragi Einarsson Special Effects
Art Charlotte Fearn Runner Art Department
Camera Rick Harris Libra Head Technician
Crew George Alexander Stunts
Crew Nate Andrade Stunts
Crew Christopher 'Critter' Antonucci Stunts
Crew Ben Aycrigg Stunts
Crew Jennifer Badger Stunt Double
Crew Riley Barnes Stunt Double
Crew Kelly Bellini Stunts
Crew Carrie Bernans Stunts
Crew Gianni Biasetti Jr. Utility Stunts
Crew Zack Duncan Stunt Coordinator
Crew Stephane Feruch Stunts
Crew Mark Fisher Utility Stunts
Crew Ryan Green Stunts
Crew Carlos Guity Stunts
Crew Akihiro Haga Stunt Double
Crew Lydia Hand Stunts
Crew Maria Hippolyte Stunts
Crew Jason Charles Hill Stunt Driver
Camera Chris Adkins Grip
Production Amanda L. Akins Grip Production Assistant
Lighting Nolan Aldridge Lighting Technician
Lighting Reid Andrews Electrician
Lighting Scott Barnes Lighting Programmer
Camera Stacy Barnhill Key Grip
Camera Dacoda Bartels Drone Pilot
Camera Beau Bellanich Dolly Grip
Camera Zavier Bolton Grip
Lighting Jesse Cooper Rigging Supervisor
Camera Sara Daily Camera Production Assistant
Lighting Thomas M. Dangcil Lighting Technician
Lighting Bradley C. Ferm Electrician
Crew Storm Flejter Playback Coordinator
Camera Michael-Ryan Fletchall Aerial Camera
Camera John Garrett Camera Operator
Camera Kerry Goodrum Camera Operator
Camera Dylan Goss Aerial Director of Photography
Camera Jordan Hager Grip
Lighting James Hatridge Lighting Technician
Lighting Sam Haynes Rigging Grip
Crew Jason Kay Drone Operator
Lighting Abbie Knights Electrician
Camera Ryan L. Lizardi Grip
Camera Nick Masters Camera Technician
Camera Quinn McMillan Steadicam Operator
Lighting Scott Medcalf Lighting Technician
Lighting Justin Memovich Lighting Technician
Lighting Annabelle Nutt Gaffer
Camera Nikhil Paniz Camera Operator
Camera K.C. Roballo Grip
Camera Brian Rosso Dolly Grip
Crew Devon Stinson Techno Crane Operator
Lighting Jerry Wheat Lighting Technician
Visual Effects Terence Bannon Lead Animator
Visual Effects Stephen A. Buckley Senior Animator
Visual Effects Manjoe Chan Animation
Visual Effects Javier Cimentada Animation
Visual Effects Cecile Dubois-Herry Animation
Visual Effects Camilo Duarte Franco Senior Animator
Visual Effects Isaac Marcos Gonzalez Animation
Visual Effects Marco La Torre Lead Animator
Visual Effects Bradley J. Lincoln Senior Animator
Visual Effects Juan Sebastian Niño Florez Animation
Visual Effects Martin Rossi Animation
Visual Effects Edwina Ting Senior Animator
Visual Effects Ellen Hoffmann Lead Animator
Visual Effects Seckin Yalin Animation
Camera Brad Bittner Additional Photography
Production Alex Cody Casting Associate
Production Molly Doyle Casting
Production Johnny Gidcomb ADR Voice Casting
Production Nicholas A. Mudd Casting Associate
Production Chase Paris Casting
Costume & Make-Up Craig Anthony Costumer
Costume & Make-Up Heather Armstrong Costume Designer
Costume & Make-Up Javier Arrieta Key Costumer
Costume & Make-Up Valentina Aulisi Costumer
Costume & Make-Up Jason Blackman Set Costumer
Costume & Make-Up Charelle Bronson Set Costumer
Costume & Make-Up Samantha Burpee Costume Assistant
Costume & Make-Up MacKenzie Cleveland Costumer
Costume & Make-Up Joseph Richard Collins Costume Design
Costume & Make-Up Wendy M. Craig Costume Supervisor
Costume & Make-Up Kassia Dombroski Costume Assistant
Costume & Make-Up Myra N. Foy Costume Design
Costume & Make-Up Michelle Liu Key Costumer
Costume & Make-Up Mike Lutz Set Costumer
Costume & Make-Up Keith Muessigmann Costume Coordinator
Costume & Make-Up Jenny Reyes Costume Coordinator
Costume & Make-Up Valerie L. Rudolph Set Costumer
Editing Robin Buday First Assistant Editor
Editing Dave Cory First Assistant Editor
Editing Cassie Dixon First Assistant Editor
Editing Paul Ensby First Assistant Editor
Editing Scott Fox Colorist
Editing Hector Padilla Assistant Editor
Editing Wayan Blue Palmieri Stereoscopic Editor
Editing Dylan Suchesk Dailies Operator
Editing Craig Tanner Additional Editor
Production Ted Alvarez Location Manager
Production Chris Cloud Assistant Location Manager
Production David Crigler Location Assistant
Production James Lin Location Manager
Production Justin Christopher Ray Location Assistant
Production Jorge Saumell Location Assistant
Production Antony Scott Location Assistant
Production Nancy Wong Location Manager
Crew John Barrett Score Engineer
Sound Peter Cobbin Recording Supervision
Sound Jonathan Connaught Musician
Sound Dave Foster Sound
Sound Tom Kramer Music Editor
Sound Dave Jordan Music Supervisor
Sound Shannon Murphy Music Coordinator
Sound Nashia Wachsman Music Editor
Crew Kirsty Whalley Score Engineer
Sound Joe Zimmerman Music Programmer
Crew Chris Basso Vehicles Coordinator
Crew Sheri B. Burton Driver
Crew Tyson Weatherford Transportation Captain
Crew Zack Duncan Thanks
Crew Nolan Ekberg Thanks
Crew Stan Lee In Memory Of
Production Michael Grillo Executive Producer
Production Christopher Markus Co-Producer
Production Stephen McFeely Co-Producer
Art Russell Bobbitt Property Master
Sound Dorina Markoff-McNulty Musician
Sound Victor Pesavento Musician
Costume & Make-Up Zak Dee Patmore Costume Assistant
Costume & Make-Up Byron Pascal Martin Makeup & Hair
Camera Trent Opaloch Director of Photography
Camera James McMillan Additional Director of Photography

Similar Movies