Jason Barry Gregor O'Reiley |
|
Matt Day Brad Forrest |
|
Petra Yared Sophie |
|
Simon Bossell Nigel Stamford-Street |
|
Caroline Gillmer Nurse Armstrong |
|
Chris Haywood George Roy Rogers |
|
Marshall Napier Professor Charles Lawrence |
|
Rod Mullinar Marcus Browning |
|
Robert Morgan Ted |
|
Kenneth Radley Pat |
|
Anthony Morgan Trigger |
|
Pip Mushin Dale |
|
Nicola Charles Belinda |
|
Reg Evans Crawford |
|
Rob Carlton Freddie |
|
Frank Gallacher Det. Sgt. Kernahan |
|
Robert Menzies Dr. Alvin |
|
Robert Taylor Det. Con. Porter |
|
Natalie Mendoza Tran |
|
George Vidalis Tony |
|
Myles Collins Winston |
|
Sally-Anne Upton Cafeteria Assistant |
|
Alethea McGrath Older Woman |
|
Bruce Barnes Parking Officer 1 |
|
Arthur Serevetas Parking Officer 2 |
|
Stewart Faichney Falling Man |
|
Danielle Barht | |
Scott Terrill Medical Student |
Art | Paddy Reardon | Production Design |
Production | Gareth Wiley | Executive Producer |
Art | Brian Dusting | Assistant Art Director |
Camera | Roger Lanser | Director of Photography |
Production | Daniel Scharf | Line Producer |
Art | Paul Heath | Assistant Art Director |
Editing | Peter Carrodus | Editor |
Production | David Redman | Producer |
Directing | Dean Murphy | Director |
Sound | Frank Strangio | Music |
Art | John Carroll | Art Direction |
Sound | Michael Slater | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | John Wilkinson | Sound Recordist |
Production | Yvonne Collins | Production Manager |
Production | Nigel Odell | Producer |
Costume & Make-Up | Jill Johanson | Costume Design |
Sound | Scott Findlay | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Chris Schwarze | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Jeanie Cameron | Costume Design |
Production | Chris Craib | Executive Producer |
Production | Hadeel Reda | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Christine Miller | Makeup Designer |
Writing | R.B. Taylor | Writer |
Production | John Wolstenholme | Executive Producer |
Visual Effects | Murray Curtis | Digital Compositors |
Sound | Colin Swan | Music |
Production | Katherine Dodd | Casting |
Art | Marian Murray | Set Decoration |
Sound | Jim Dunwoodie | Boom Operator |
Editing | David Harrison | Dialogue Editor |
Crew | Peter Stubbs | Special Effects |
Crew | Mark Wickham | Stunts |
Lighting | Michael Baker | Lighting Technician |
Lighting | Ken Pettigrew | Gaffer |
Camera | Angelo Sartore | First Assistant Camera |
Sound | Doug Brady | Music Editor |
Production | Helen Boicovitis | Production Coordinator |
Directing | Joanne McLennan | Script Supervisor |