Śmiertelne błogosławieństwo (1981)
Piękna, młoda kobieta poślubia członka dziwacznej sekty religijnej Hittie. Wśród jej wyznawców następuje seria niewyjaśnionych, tragicznych zgonów. Dzieją się rzeczy przerażające - farmer zostaje przejechany przez własny traktor, inni giną od noży, pogryzieni przez pająki czy węże. Po śmierci męża, kobieta czuje, że sama podlega działaniu jakiejś dziwnej siły
Director:
Wes Craven
Writers:
Wes Craven, Glenn M. Benest, Matthew Barr.
Maren Jensen Martha |
|
Sharon Stone Lana |
|
Susan Buckner Vicky |
|
Jeff East John Schmidt |
|
Colleen Riley Melissa |
|
Douglas Barr Jim |
|
Lisa Hartman Faith |
|
Lois Nettleton Louisa |
|
Ernest Borgnine Isaiah |
|
Michael Berryman William Gluntz |
|
Kevin Cooney Sheriff |
|
Bobby Dark Theatre Manager |
|
Kevin Farr Fat Boy |
|
Neil Fletcher Gravedigger |
|
Jonathon Gulla Tom Schmidt |
|
Chester Kulas Jr. Leopold |
|
Lawrence Montaigne Matthew Gluntz |
|
Lucky Mosley Sammy |
|
Dan Shackleford Medic |
|
Annabelle Weenick Ruth Schmidt |
|
Jenna Worthen Mrs. Gluntz |
|
Percy Rodriguez Narrator (voice) |
|
Michael Minton Leopold's Friend (uncredited) |
|
Dean Nolen (uncredited) |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Sound | Charles Grenzbach | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | Wes Craven | Screenplay |
Directing | Wes Craven | Director |
Art | Okowita | Set Decoration |
Crew | Ted Grossman | Stunt Coordinator |
Production | Shari Rhodes | Casting |
Production | William S. Gilmore | Executive Producer |
Production | Jere Henshaw | Production Executive |
Editing | Richard Bracken | Editor |
Camera | Robert C. Jessup | Director of Photography |
Writing | Glenn M. Benest | Screenplay |
Writing | Glenn M. Benest | Story |
Production | Glenn M. Benest | Associate Producer |
Directing | Martin Kitrosser | Script Supervisor |
Production | Patricia Herskovic | Producer |
Sound | Dan Wallin | Scoring Mixer |
Crew | Jack Bennett | Special Effects |
Crew | Kerrie Cullen | Stunts |
Production | Max A. Keller | Producer |
Production | Liz Keigley | Casting |
Production | Betty A. Buckley | Production Coordinator |
Writing | Matthew Barr | Screenplay |
Writing | Matthew Barr | Story |
Art | Jack Marty | Production Design |
Costume & Make-Up | Patricia McKiernan | Costume Design |
Lighting | Robert Driskell | Gaffer |
Production | Edward Gold | Production Assistant |
Production | Bert Gold | Unit Production Manager |
Art | E.W. Bradford | Construction Coordinator |
Sound | Kenneth Karman | Music Editor |
Sound | Michael J. Kohut | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Zade Rosenthal | Still Photographer |
Camera | Philip C. Pfeiffer | Camera Operator |
Sound | George Baetz | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Jimi White | Makeup Artist |
Sound | Bill Phillips | Sound Effects Editor |
Production | Micheline H. Keller | Producer |
Crew | May Boss | Stunts |
Sound | Robert Wald | Sound Mixer |
Crew | Donna Garrett | Stunts |
Crew | Stephanie Epper | Stunts |
Production | Matthew Barr | Associate Producer |
Directing | Jerram A. Swartz | First Assistant Director |
Sound | Jay M. Harding | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Mike Parsons | Property Master |
Costume & Make-Up | Lynn Decker | Hairstylist |
Camera | Kerry Rike | Best Boy Grip |
Directing | John Eyler | Second Assistant Director |
Camera | Robert Horne | First Assistant Camera |
Editing | Chuck Ellison | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | John Naulin | Special Effects Makeup Artist |
Production | Zoila De la Pena | Production Secretary |
Camera | Tony Poston | Key Grip |
Art | Robert E. Parsons | Assistant Property Master |
Crew | Clifford Yarborough | Transportation Coordinator |
Lighting | Curtis Bingham | Best Boy Electric |
Crew | Bob Jennings | Unit Publicist |
Production | Joan Aldrich | Production Accountant |