Bal maturalny (1980)
Mała dziewczynka ginie w wypadku, bawiąc się z innymi dziećmi na terenie starej, opustoszałej szkoły. Dzieci przysięgają milczenie, ale ktoś widział całe zajście. 10 lat później te same "dzieci" przygotowywują się na bal maturalny, który ma być nocą ich życia. Jednak cień zza drzew, ten sam, który widział ich zabijających, wybrał sobie tą noc na zemstę. To będzie bal, którego nikt nie zapomni.
Director:
Paul Lynch
Writer:
William Gray
Leslie Nielsen Mr. Hammond |
|
Jamie Lee Curtis Kimberly Hammond |
|
Casey Stevens Nick McBride |
|
Anne-Marie Martin Wendy Richards |
|
Antoinette Bower Mrs. Hammond |
|
Michael Tough Alex Hammond |
|
Robert A. Silverman Mr. Sykes |
|
Pita Oliver Vicki |
|
David Mucci Lou Farmer |
|
Jeff Wincott Drew Shinnick |
|
Mary Beth Rubens Kelly Lynch |
|
George Touliatos Lt. McBride |
|
Melanie Morse MacQuarrie Henri-Anne |
|
David Gardner Dr. Fairchild |
|
Joy Thompson Jude Cunningham |
|
Sheldon Rybowski Seymour 'Slick' Crane |
|
Rob Garrison Sayer |
|
David Bolt Weller |
|
Beth Amos Housekeeper |
|
Sonia Zimmer Melanie |
|
Sylvia Martin Mrs. Cunningham |
|
Elizabeth M. Mason Adele |
|
Pam Henry Car Hop |
|
Ardon Bess Teacher |
|
Lee Wildgen Gang Member |
|
Brock Simpson Young Nick |
|
Leslie Scott Young Wendy |
|
Tammy Bourne Young Robin |
|
Dean Bosacki Young Alex |
|
Debbie Greenfield Young Kim |
|
Karen Forbes Young Jude |
|
Joyce Kite Young Kelly |
|
Nino Calabrese Student (uncredited) |
|
Michele Scarabelli Dancer at Prom (uncredited) |
Sound | Paul Zaza | Original Music Composer |
Sound | Carl Zittrer | Original Music Composer |
Art | Reuben Freed | Art Direction |
Sound | Andy Malcolm | Foley Artist |
Art | Jo-Ann Chorney | Set Dresser |
Production | Peter R. Simpson | Producer |
Camera | Barry Stone | Focus Puller |
Camera | Robert C. New | Director of Photography |
Writing | William Gray | Screenplay |
Sound | Tony Currie | Assistant Sound Editor |
Directing | Paul Lynch | Director |
Sound | Bruce Nyznik | Supervising Sound Editor |
Production | Richard Simpson | Associate Producer |
Crew | Dwayne McLean | Stunts |
Camera | Robert Fresco | Camera Operator |
Production | Karen Hazzard | Casting |
Production | Deanne Judson | Executive In Charge Of Production |
Crew | Warren Keillor | Special Effects |
Costume & Make-Up | Warren Keillor | Prosthetics |
Writing | Robert Guza Jr. | Story |
Editing | Ian McBride | Assistant Editor |
Crew | Allan Cotter | Special Effects |
Crew | Shelley Cook | Utility Stunts |
Editing | Brian Ravok | Editor |
Editing | Brian Ravok | Supervising Editor |
Sound | Gary C. Bourgeois | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Christine Hart | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jenny Arbour | Hairstylist |
Sound | Robin Leigh | Sound Editor |
Crew | Terry Martin | Stunts |
Crew | Terry Martin | Stunt Coordinator |
Production | Sheila Manning | Casting |
Crew | Henri Fiks | Second Unit Cinematographer |
Camera | Carlo Campana | Key Grip |
Directing | Lee Knippelberg | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Kathleen Mifsud | Makeup Artist |
Sound | Bryan Day | Sound Recordist |
Directing | Sarah Grahame | Continuity |
Editing | Joan Giammarco | Assistant Editor |
Camera | Greg Farrow | Focus Puller |
Camera | Christophe Bonnière | Clapper Loader |
Art | Mark Molin | Construction Manager |
Costume & Make-Up | Constance Buck | Wardrobe Assistant |
Production | Maggie McMeekin | Assistant Production Manager |
Production | Dan Nyberg | Production Manager |
Directing | Dan Nyberg | Second Unit Director |
Directing | Martha Hendricks | Third Assistant Director |
Directing | Steve Wright | First Assistant Director |
Directing | Steve Wright | Second Unit Director |
Art | Marmie Charndoff | Property Master |
Art | Robin Collyer | Set Dresser |
Art | Linda McClelland | Assistant Property Master |
Art | Dave Ross | Storyboard Artist |
Crew | Alan Sharpe | Carpenter |
Art | Jeff Wilson | Storyboard Artist |
Crew | Jere Berry | Stunts |
Crew | Randy Kamula | Stunts |
Crew | Karen Pike | Stunts |
Lighting | Bob Gallant | Gaffer |
Camera | Marvin Midwicki | Clapper Loader |
Camera | Dennis Thompson | Assistant Grip |
Editing | Bill Carter | Assistant Editor |
Production | Aine Furey | Location Manager |
Crew | Donato Baldassarra | Captain Driver |
Production | Donato Baldassarra | Production Assistant |
Production | Elizabeth Blomme | Publicist |
Production | Stan David | Production Accountant |
Production | Jody Morden | Production Secretary |