Renée Estevez Zanna Young |
|
Lisanne Falk Joan Reducci |
|
Carrie Mitchum Sunnie Haines |
|
Steven Brill Tommy |
|
Claudette Nevins Mrs. Stillman |
|
Tim Russ Dep. Ryan |
|
Beau Starr Det. Barton |
|
Bryan Cranston Prof. Harris |
|
Steven M. Gagnon Auto Inspector |
|
Al Ruscio Reducci |
|
Andrew Zeller Eric |
|
Robert Ackerman Mechanic |
|
Laura Bastianelli Margie |
|
BoJesse Christopher Diver |
|
A.J. Freeman Repairman |
|
Josh Holland Party Animal |
|
Rico McClinton Muscle Dude #1 |
|
Corey Jordan Muscle Dude #2 |
|
Tom Magee Muscle Dude #3 |
|
Brixton Karnes Desk Deputy |
|
Tom Kindle Apartment Manager |
|
Lauren O'Fallon Girl at Party |
|
Laurel Lockhart Mrs. Reducci |
|
Reenie Moore Receptionist |
|
Rick Scarry Anchorman |
|
Sal Foti The Gardener |
|
Nicolas Read Surfer |
Sound | John Ross | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Derek Marcil | Foley Mixer |
Art | Jon Gary Steele | Production Design |
Crew | Al Jones | Stunt Coordinator |
Crew | Erik Stabenau | Stunts |
Costume & Make-Up | Terry Dresbach | Costume Design |
Production | Melissa Skoff | Casting |
Directing | Peter O'Fallon | Director |
Production | Lewis Goldstein | Executive Producer |
Writing | Lewis Goldstein | Story |
Production | Tony Amatullo | Producer |
Sound | Kim H. Ornitz | Production Sound Mixer |
Sound | Patrick Giraudi | Dialogue Editor |
Crew | J. Wesley Adams | Transportation Captain |
Crew | Kurt Bryant | Stunts |
Camera | Anghel Decca | Additional Photography |
Directing | Harri James | Script Supervisor |
Directing | John P. Aguirre | Second Second Assistant Director |
Sound | Tim Truman | Music |
Production | Blake West | Assistant Production Coordinator |
Production | Anne Kelly | Production Assistant |
Production | Robin Weiner | Production Coordinator |
Crew | Debbie Evans | Stunts |
Sound | Scott A. Jennings | Sound Effects Editor |
Sound | Paul Berolzheimer | Sound Effects Editor |
Art | Eugene McCarthy | Property Master |
Editing | Joanna Cappuccilli Lovetti | Editor |
Camera | David W. Donoho | Key Grip |
Production | J. Marc Strachan | Location Manager |
Sound | Louis Creveling | Dialogue Editor |
Sound | Gary A. Theard | Boom Operator |
Crew | Carter Hanner | Driver |
Art | Katie Carmichael | Assistant Property Master |
Sound | Steve Scoville | Dialogue Editor |
Directing | Norman Reiss | Assistant Director |
Costume & Make-Up | James Ryder | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Jennifer Day Young | Costumer |
Production | Bob Bibb | Executive Producer |
Writing | Bob Bibb | Story |
Writing | J. David Miles | Teleplay |
Writing | Linda S. Cormany | Writers' Assistant |
Directing | Francis J. Conway | Second Assistant Director |
Crew | Howard Rutman | Driver |
Costume & Make-Up | Lori Eskowitz | Costume Supervisor |
Crew | Cris Thomas-Palomino | Stunts |
Crew | Donna Garrett | Stunts |
Camera | Greg Daniels | Second Assistant Camera |
Camera | John Nuler | Steadicam Operator |
Art | Nancy Arnold | Set Decoration |
Production | Bob Lemchen | Production Manager |
Sound | Dino A. Moriana | Music Editor |
Camera | Jason D. Hodges | Grip |
Art | John Maskovich | Leadman |
Crew | Jim Smith | Craft Service |
Camera | Larry Sweet | Dolly Grip |
Lighting | Darryl Murchison | Best Boy Electric |
Camera | Billy Bosson | Grip |
Art | David W. Ford | Art Direction |
Costume & Make-Up | John Damiani | Assistant Makeup Artist |
Lighting | Derrick Kolus | Gaffer |
Sound | Debbie Melford | ADR Editor |
Camera | Ernest Holzman | Director of Photography |
Editing | Deborah Cichocki | Associate Editor |
Crew | Keenan Robinson | Set Production Assistant |
Art | Christopher Harwood | Swing |
Crew | Brian Steagall | Transportation Coordinator |
Art | Michael Vojvoda | Swing |
Sound | David Grant | Dialogue Editor |
Camera | Marcus 'Roo' Flower | Grip |
Crew | Phil H. Fravel | Driver |
Camera | Ron Schlaeger | First Assistant Camera |
Camera | Alicia Weber | Camera Operator |
Lighting | John W. Kristopik | Electrician |
Art | Jim McDonald | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Alicia Allain | Hairstylist |
Crew | Sheryl Sue Jones | Stunts |
Production | Bob Gould | Assistant Location Manager |
Directing | Brad Yacobian | First Assistant Director |
Production | Aaron Khristeus | Production Accountant |
Production | Jack Nesbit | Production Assistant |
Directing | John Isabeau | Second Assistant Director |
Sound | Mark Seagraves | Dialogue Editor |
Lighting | Dejon Ellis | Electrician |
Production | Judy Torres | Assistant Location Manager |
Crew | Dean White | Set Production Assistant |
Costume & Make-Up | Mary Mulkey | On Set Dresser |
Art | Audrey Molloy | Art Department Coordinator |
Sound | Beau Maxwell | Foley Recordist |
Camera | Randall Beuth | Camera Loader |
Camera | Patrick Maxwell | Grip |
Camera | David Salamone | Best Boy Grip |
Lighting | Evans Brasfield | Electrician |
Lighting | Duncan Filson | Electrician |
Camera | John H. Gilman | Camera Technician |
Production | Rebecca Hilgen | Casting Assistant |
Production | Darlene Honeycutt | Casting Assistant |
Production | Jeffrey Newman | Casting Associate |
Editing | Pam Parrillo | Color Timer |
Editing | Lynn Leonhard | Additional Editor |
Editing | Bonnie Stern | Assistant Editor |
Crew | Martin Grimes | Driver |
Crew | Tim Negley | Driver |
Crew | Todd A. MacDonald | Driver |
Crew | Steven A. Wills | Driver |
Production | Steve Bock | Production Assistant |
Production | Matt Feeley | Additional Production Assistant |