Godzilla II: Król potworów (2019)
Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.
Director:
Michael Dougherty
Writers:
Michael Dougherty, Zach Shields.
Kyle Chandler Mark Russell |
|
Vera Farmiga Emma Russell |
|
Millie Bobby Brown Madison Russell |
|
Ken Watanabe Dr. Ishiro Serizawa |
|
Zhang Ziyi Dr. Ilene Chen / Dr. Ling |
|
Bradley Whitford Dr. Rick Stanton |
|
Sally Hawkins Dr. Vivienne Graham |
|
Charles Dance Alan Jonah |
|
Thomas Middleditch Sam Coleman |
|
Aisha Hinds Colonel Diane Foster |
|
O'Shea Jackson Jr. Chief Warrant Officer Barnes |
|
David Strathairn Admiral William Stenz |
|
Anthony Ramos Staff Sergeant Martinez |
|
Elizabeth Faith Ludlow First Lieutenant Griffin |
|
Jonathan Howard Asher Jonah |
|
CCH Pounder Senator Williams |
|
Joe Morton Dr. Houston Brooks |
|
Randy Havens Dr. Tim Mancini |
|
Lyle Brocato Executive Officer Bowman |
|
Jimmy Gonzales Commander Crane |
|
T.C. Matherne Master Sergeant Hendricks |
|
Kenneth Israel Argo Deck Officer Zellner |
|
Justice Leak Monarch Officer Martin |
|
Al Vicente Isla de Mara Fisherman |
|
Rose Bianco Isla de Mara Grandmother |
|
Gabriel L. Silva Isla de Mara Grandson |
|
Skylar Denney Argo Officer Arvin |
|
Kelli Garner Argo Officer Cross |
|
Tyler Crumley Young Andrew |
|
Lexi Rabe Young Madison |
|
Zac Zedalis Sergeant Travis |
|
Tracie Garrison Asaj |
|
Natalie Shaheen Lieutenant Bottin |
|
Jesse O'Neill Corporal Winston |
|
Joshua Leary Sergeant Baker |
|
Vince Foster G-Team Officer Tippett |
|
Shauna Rappold G-Team Officer Harryhausen |
|
Fiona Hardingham News Anchor #1 |
|
Orelon Sidney News Anchor #2 |
|
Paul Ryden News Anchor #3 |
|
Laurie Dhue News Anchor #4 |
|
Kevin Shinick Weather Man |
|
T.J. Storm Godzilla Performance Capture |
|
Jason Liles King Ghidorah Performance Capture |
|
Alan Maxson King Ghidorah Performance Capture |
|
Richard Dorton King Ghidorah Performance Capture |
|
Seth Green Fighter Pilot (uncredited) |
|
Eli Roth Fighter Pilot (uncredited) |
|
James William Ballard Mercenary (uncredited) |
|
Joey Beni Lt. Gentry (uncredited) |
|
Gerardo Bosco Isla de Mara Fat Runner (uncredited) |
|
Madeline Brumby G-Team (uncredited) |
|
John David Bulla Jonah's Mercenary #2 (uncredited) |
|
Hans Bush Colonel Bush (uncredited) |
|
Marko Caka Jonah's Mercenary #9 (uncredited) |
|
Andrea Antonio Canal Argo Crew (uncredited) |
|
Timothy Carr Emt (uncredited) |
|
Greg Clarkson Anchor #5 (uncredited) |
|
Michael Dougherty Fighter Pilot (uncredited) |
|
Robin Dyke Monarch Scientist (uncredited) |
|
Fred Galle Egan (uncredited) |
|
Christopher Bryan Gomez Monarch Scientist (uncredited) |
|
Clare Grant Fighter Pilot (uncredited) |
|
Anthony B. Harris National Guard Soldier (uncredited) |
|
Kasia Hart Sonogram Technician (uncredited) |
|
Cecil M. Henry Ausprey Refueler (uncredited) |
|
Maxwell Highsmith Scientist (uncredited) |
|
Mallory Hoff Reporter #5 (uncredited) |
|
Brian Kayode-Patrick Johnson Boston Evacuee (uncredited) |
|
Andrea Maiuro Village Fisherman (uncredited) |
|
Van Marten Dr. Chen's Assistant (uncredited) |
|
Shaun McLane Submarine Pilot (uncredited) |
|
Shaun McMillan Aircraft Ground Crew (uncredited) |
|
Roger K. Moore Military Special Forces (uncredited) |
|
Tony Morgan Monarch Scientist (uncredited) |
|
Stephen Moyer Fighter Pilot (uncredited) |
|
Leiloni Arrie Pharms Terrified Little Girl (uncredited) |
|
Sasha Rionda Reporter (uncredited) |
|
Diana Rombola Argo Crew (uncredited) |
|
Andres Salgado Isis Guard (uncredited) |
|
Zach Shields Fighter Pilot (uncredited) |
|
Beverley Simmons Senator (uncredited) |
|
Max Soliz Village Fisherman (uncredited) |
|
Thomas W. Stewart Argo Crew (uncredited) |
|
Joey Thurmond Scientist (uncredited) |
|
Miguel Angel Varela Fimbres Street Scaping Daring Tourist (uncredited) |
|
Buddy Watkins Grounds Crew / Base Gaurd (uncredited) |
|
Benjamin Weaver Deck Officer (uncredited) |
|
Jamie Wedel Deck Commander (uncredited) |
|
Michael David Yuhl Paramedic (uncredited) |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Camera | Lawrence Sher | Director of Photography |
Editing | Bob Ducsay | Editor |
Art | Richard L. Johnson | Supervising Art Director |
Editing | Richard Pearson | Editor |
Costume & Make-Up | Louise Mingenbach | Costume Designer |
Camera | Paul Hughen | Second Unit Director of Photography |
Production | Barry H. Waldman | Executive Producer |
Production | Barry H. Waldman | Unit Production Manager |
Editing | Roger Barton | Editor |
Art | Scott Chambliss | Production Design |
Writing | Michael Dougherty | Screenplay |
Directing | Michael Dougherty | Director |
Writing | Michael Dougherty | Story |
Production | Roy Lee | Executive Producer |
Crew | Jane Oshita | Stunts |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Sound | Peter Afterman | Music Supervisor |
Sound | Margaret Yen | Music Supervisor |
Production | Thomas Tull | Producer |
Sound | Bear McCreary | Original Music Composer |
Crew | T.J. Storm | Motion Capture Artist |
Production | Jon Jashni | Producer |
Production | Dan Lin | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Joel Harlow | Makeup Department Head |
Production | Alex Garcia | Producer |
Production | Mary Parent | Producer |
Sound | Serj Tankian | Musician |
Crew | Dick Ziker | Stunt Double |
Crew | Richard Dorton | Motion Capture Artist |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Production | Yoshimitsu Banno | Executive Producer |
Crew | Yoshimitsu Banno | In Memory Of |
Crew | Haruo Nakajima | In Memory Of |
Sound | Whit Norris | Sound Mixer |
Production | Brian Rogers | Producer |
Camera | Thomas Lappin | "B" Camera Operator |
Visual Effects | Bradley Parker | Visual Effects |
Production | Stacy Perskie | Co-Producer |
Writing | Max Borenstein | Story |
Crew | Alan Maxson | Motion Capture Artist |
Sound | Brandon Jones | Sound Designer |
Crew | Brooklyn Proctor | Stunts |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunt Coordinator |
Directing | Thomas Robinson Harper | Second Unit Director |
Sound | Nancy Nugent | Supervising Sound Editor |
Production | Kenji Okuhira | Executive Producer |
Sound | Tim Walston | Sound Designer |
Visual Effects | Brice Liesveld | Visual Effects Producer |
Sound | Tom Ozanich | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Hallie Ricardo | Stunts |
Crew | Agnes Mayasari | Stunts |
Sound | Erik Aadahl | Sound Designer |
Sound | Ethan van der Ryn | Sound Designer |
Sound | Tim LeBlanc | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Amanda Moss Serino | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Yolanda Toussieng | Hair Department Head |
Sound | Jason W. Jennings | Supervising Sound Editor |
Camera | Christopher TJ McGuire | Steadicam Operator |
Camera | Christopher TJ McGuire | "A" Camera Operator |
Camera | Daniel C. McFadden | Still Photographer |
Crew | Gerardo Moreno | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Guillaume Rocheron | Visual Effects Supervisor |
Writing | Zach Shields | Screenplay |
Production | Zach Shields | Executive Producer |
Writing | Zach Shields | Story |
Crew | Amy Lynn Tuttle | Stunts |
Art | Dean Sherriff | Conceptual Design |
Camera | Gregory Irwin | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Lee Ann Brittenham | Hair Department Head |
Visual Effects | Maricel Pagulayan | Visual Effects Producer |
Production | Maricel Pagulayan | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Adam Walls | Makeup Department Head |
Art | Marlie Arnold | Assistant Art Director |
Visual Effects | John Hewitt | Visual Effects |
Crew | Janeshia Adams-Ginyard | Stunt Double |
Crew | Scott Christopher Kelly | Stand In |
Production | Cliff Lanning | Co-Producer |
Crew | Laurence Chavez | Stunts |
Crew | Crystal Hooks | Stunt Double |
Crew | Haley Nott | Stunts |
Art | Daniela Medeiros | Set Designer |
Camera | Andy Hoehn | First Assistant "B" Camera |
Production | Ali Mendes | Co-Producer |
Crew | Jason Liles | Motion Capture Artist |
Crew | Danya Bateman | Stunts |
Crew | Nicole Marines | Stunt Double |
Sound | Santiago Núñez | Sound Mixer |
Crew | Julia Maggio | Stunts |
Crew | Julia Maggio | Stunt Double |
Camera | Jerry Patton | Second Assistant "A" Camera |
Production | Keiji Ota | Executive Producer |
Visual Effects | Brian Connor | Visual Effects Supervisor |
Sound | Chris Howland | Additional Production Sound Mixer |
Camera | Nicholas Kay | Digital Imaging Technician |
Sound | Rodney Gurulé | Sound Mixer |
Crew | JoAnn Bernat | Stunts |
Crew | Jessica Nam | Stunts |
Crew | Ayami Sakaeda | Stunts |
Crew | Kathryn Howard | Stunts |
Crew | Kathryn Howard | Stunt Double |
Crew | Michele Waitman | Stunts |
Production | Hiroyasu Matsuoka | Executive Producer |
Camera | Paul E. Woods | Second Assistant "B" Camera |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |
Art | Christian Antolin | Title Designer |