Dunkierka (2017)
Lato 1940 roku. Na plażach Dunkierki na północy Francji, Niemcy blokują brytyjskie i francuskie wojska. Otoczeni przez przeciwnika żołnierze czekają na cud. Ewakuacją z portu dowodzą komandor Bolton oraz pułkownik Winnant. W odpowiedzi na wezwania brytyjskiego rządu na ratunek uwięzionym żołnierzom spieszą nawet właściciele prywatnych statków. W tym samym czasie mała eskadra lotnicza, w skład której wchodzi Farrier osłania wycofujących się z kontynentu żołnierzy. Piloci RAF-u nie mają łatwego zadania. Muszą stawić czoła przeważającym siłom lotniczym nieprzyjaciela.
Director: Christopher Nolan
Fionn Whitehead Tommy |
|
Tom Hardy Farrier |
|
Mark Rylance Mr. Dawson |
|
Kenneth Branagh Commander Bolton |
|
Cillian Murphy Shivering Soldier |
|
Barry Keoghan George |
|
Harry Styles Alex |
|
Aneurin Barnard Gibson |
|
Damien Bonnard French Soldier |
|
Lee Armstrong Grenadier |
|
James Bloor Irate Soldier |
|
Tom Glynn-Carney Peter |
|
Jack Lowden Collins |
|
Luke Thompson Warrant Officer |
|
Michel Biel French Soldier 2 |
|
Constantin Balsan French Soldier 3 |
|
Billy Howle Petty Officer |
|
Mikey Collins Soldier |
|
Callum Blake Stretcher Bearer |
|
Dean Ridge Soldier at the Gap |
|
Bobby Lockwood Able Seaman |
|
Will Attenborough Second Lieutenant |
|
Tom Nolan Lieutenant |
|
James D'Arcy Colonel Winnant |
|
Matthew Marsh Rear Admiral |
|
Adam Long Sub-Lieutenant |
|
Miranda Nolan Nurse |
|
Bradley Hall Sailor |
|
Jack Cutmore-Scott Lifeboat Soldier 1 |
|
Brett Lorenzini Lifeboat Soldier 2 |
|
Michael Fox Engineer |
|
Brian Vernel Highlander 1 |
|
Elliott Tittensor Highlander 2 |
|
Kevin Guthrie Highlander 3 |
|
Harry Richardson Private |
|
Jochum ten Haaf Dutch Seaman |
|
Johnny Gibbon Junior Naval Officer |
|
Richard Sanderson Heinkel Spotter |
|
Kim Hartman Stewardess |
|
Calam Lynch Deal Sailor |
|
Charley Palmer Rothwell Corporal |
|
Tom Gill Furious Soldier |
|
John Nolan Blind Man |
|
Bill Milner Lone Private |
|
Jack Riddiford Soldier on RN Launch |
|
Harry Collett Boy |
|
Eric Richard Man at Railway Window |
|
Michael Caine Voice on Radio (uncredited) |
|
Johnny Otto Captain Marshall (uncredited) |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Directing | Christopher Nolan | Director |
Production | Christopher Nolan | Producer |
Writing | Christopher Nolan | Writer |
Production | Emma Thomas | Producer |
Production | John Papsidera | Casting |
Editing | Lee Smith | Editor |
Production | John Bernard | Line Producer |
Costume & Make-Up | Jeffrey Kurland | Costume Design |
Art | Kevin Ishioka | Supervising Art Director |
Art | Nathan Crowley | Production Design |
Production | Christine Raspillère | Production Manager |
Costume & Make-Up | Nicola Buck | Makeup Supervisor |
Crew | Cedric Proust | Stunts |
Production | Jake Myers | Executive Producer |
Visual Effects | Paul Corbould | Special Effects Supervisor |
Production | Greg Silverman | Executive Producer |
Sound | Scott Curtis | Foley |
Crew | Clay Cullen | Stunts |
Art | Gary Fettis | Supervising Art Director |
Art | Gary Fettis | Set Decorating Coordinator |
Crew | Rick Avery | Stunts |
Art | Brian M. O'Neill | Location Scout |
Sound | David Bach | ADR Editor |
Camera | Hoyte van Hoytema | Director of Photography |
Production | David Witz | Unit Production Manager |
Sound | Shelley Roden | Foley |
Editing | Laura Rindner | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Allan A. Apone | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Bernard Floch | Makeup Artist |
Production | Erwin Godschalk | Line Producer |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Andy Thompson | Associate Producer |
Crew | Zack Duhame | Stunts |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Sound | Dominic Happé | Boom Operator |
Production | Karen Ramirez | Production Coordinator |
Editing | William Fletcher | Assistant Editor |
Visual Effects | Charles-Axel Vollard | Special Effects Supervisor |
Art | Eggert Ketilsson | Supervising Art Director |
Production | Toby Whale | Casting |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Visual Effects | Mike Chambers | Visual Effects Producer |
Crew | Matt Leonard | Stunts |
Crew | Reid Harper | Stunts |
Crew | Daniel Arkin | Visual Effects Editor |
Crew | David Schultz | Stunts |
Production | Benjamin Hendriks | Location Manager |
Crew | Mark Norby | Stunts |
Crew | Peter Albrechtsen | Sound Design Assistant |
Sound | Tom Caton | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Luisa Abel | Makeup Department Head |
Camera | Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Costume & Make-Up | John Casey | Costume Supervisor |
Camera | Stephen Wong | First Assistant Camera |
Sound | Eilam Hoffman | Sound Recordist |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Gregg Landaker | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Scott R. Fisher | Special Effects Coordinator |
Production | Ben Piltz | Location Manager |
Directing | Steve Gehrke | Script Supervisor |
Crew | Derrick Mitchell | Visual Effects Editor |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Production | Arnaud Kaiser | Location Manager |
Art | Joe Ondrejko | Construction Coordinator |
Crew | Craig Hosking | Aerial Coordinator |
Lighting | Helmut Prein | Gaffer |
Art | Oliver Goodier | Art Direction |
Crew | Mathew Kaye | Stunts |
Production | Douglas Dresser | Location Manager |
Camera | Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Visual Effects | Tim McGovern | Visual Effects Supervisor |
Sound | Alex Gibson | Supervising Music Editor |
Visual Effects | Matthew Plummer | Visual Effects Producer |
Lighting | Jean-François Drigeard | Gaffer |
Camera | Henry Tirl | Camera Operator |
Camera | Henry Tirl | Steadicam Operator |
Production | Samuel Sharpe | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Jay Wejebe | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jay Wejebe | Key Makeup Artist |
Sound | Russell Farmarco | ADR Editor |
Art | Toby Britton | Art Direction |
Costume & Make-Up | Patricia DeHaney | Hair Department Head |
Crew | Steve Miller | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Andrew Lockley | Visual Effects Supervisor |
Editing | Eric A. Lewy | First Assistant Editor |
Sound | Ryan Rubin | Music Editor |
Art | Benjamin Nowicki | Art Direction |
Costume & Make-Up | Jessica Brooks | Makeup Supervisor |
Visual Effects | Pete Polyakov | Color Designer |
Production | Catherine A. McCabe | Production Coordinator |
Visual Effects | Seda Yilmaz | Visual Effects Coordinator |
Crew | Bryan Thompson | Stunts |
Directing | Alina Gatti | Third Assistant Director |
Directing | Eric Richard Lasko | Second Assistant Director |
Art | Guy Belegaud | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Cheryl Daniels | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Pascale Bouquière | Makeup Artist |
Production | Nicky Tüske | Production Manager |
Production | Patrick Noordzij | Location Manager |
Crew | Ben Vokes | Special Effects Coordinator |
Production | Daniel-Konrad Cooper | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Kimberly Felix | Makeup Artist |
Sound | Unsun Song | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Bob Hall | First Assistant Camera |
Crew | Mark Fichera | Stunts |
Crew | Tom Struthers | Stunt Coordinator |
Crew | Shane Geraghty | Stunts |
Sound | Mark Weingarten | Sound Mixer |
Camera | Doug Lavender | Camera Intern |
Production | Mark Scoon | Executive In Charge Of Production |
Directing | Nilo Otero | First Assistant Director |
Editing | John Lee | Associate Editor |
Costume & Make-Up | David LeRoy Anderson | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Cesha Ventre | Costume Design |
Sound | Alan Meyerson | Scoring Mixer |
Camera | Hugues Espinasse | Camera Operator |
Art | Emmanuel Delis | Set Decoration |
Production | Paul Tomlinson | Unit Manager |
Costume & Make-Up | Odile Fourquin | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sara O'Donnell | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Aurélie Dolbeau | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Emmanuelle Pastre | Set Costumer |
Lighting | R. Adam Chambers | Gaffer |
Visual Effects | Andrew Jackson | Visual Effects Supervisor |
Crew | Marie Korf | Special Effects Coordinator |
Sound | Michael Dressel | Foley Editor |
Production | David Edouard | Assistant Production Manager |
Production | Thijs Bolle | Location Manager |
Visual Effects | Daniel Llewelyn-Williams | Special Effects Supervisor |
Sound | Randy Torres | Sound Effects Editor |
Directing | Sean Singery | Assistant Director |
Editing | Kostas Theodosiou | Digital Intermediate |
Sound | Carl Rydlund | Orchestrator |
Crew | Luc Poullain | Aerial Coordinator |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Crew | Sivaprayag | Visual Effects Editor |
Sound | Steve Mair | Musician |
Camera | John Curran | Grip |
Crew | Kye Mckee | Stunts |
Crew | Tim Neff | Stunts |
Camera | Hugh McCallum | Grip |
Camera | Mike Gerzevitz | Underwater Camera |
Crew | Kevin Derrick | Stunts |
Crew | Robert Guerrero | Production Office Assistant |
Crew | Jeffrey G. Barnett | Stunts |
Art | Erik Osusky | Art Direction |
Art | Samir Moundy | Set Decoration |
Production | Kristin Vela | Assistant Production Coordinator |
Production | Luke Tuck | Production Accountant |
Production | Géraldine Sérafini | Production Coordinator |
Crew | Christian max Straub | Post Production Supervisor |
Production | Jonathan Scott | Production Coordinator |
Crew | Sarah Ruemelin | Production Office Assistant |
Production | Natalie Moore | Production Accountant |
Production | Manjari Makijany | Production Assistant |
Crew | Hennie Loosman | Production Office Assistant |
Production | Gary Kett | Assistant Production Coordinator |
Production | Olivier Kaczmarek | Production Accountant |
Crew | Oliver Hatcher | Production Office Assistant |
Production | Valérie Farthouat | Production Accountant |
Crew | Austin Elliott | Production Office Assistant |
Crew | Tim McGaughy | Driver |
Crew | Hendrik De Jonker | Driver |
Crew | Derrick Werlé | Score Engineer |
Crew | Andrew Kawczynski | Additional Music |
Sound | John W. Chapman | Scoring Mixer |
Production | Raquel Wijngaarde | Location Manager |
Production | Ronan Michel | Location Manager |
Editing | Scott Wesley Ross | Assistant Editor |
Crew | Hannah Haidar | Post Production Consulting |
Crew | Gladys Garcia | Post Production Assistant |
Crew | Katherine Chou | Post Production Assistant |
Costume & Make-Up | Billy Prichard | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Olivier Ligen | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Krista Guggia | Key Costumer |
Visual Effects | Thomas Phillips-Howard | Animation Director |
Camera | Ryan Monro | Key Grip |
Camera | Julien Moine | Grip |
Crew | Martin Elvin | Craft Service |
Camera | Jesse Beaird | Grip |
Camera | Boris Abaza | First Assistant Camera |
Crew | Mark van Swieten | Stunts |
Crew | Steven Sawicki | Stunts |
Crew | Dalton Rondell | Stunts |
Crew | Travis Quist | Stunts |
Crew | Sean Morrissey | Stunts |
Crew | John Medalin | Stunts |
Crew | Stephanie Louie | Stunt Coordinator |
Crew | Mathieu Lardot | Stunts |
Crew | Marie Fink | Stunts |
Crew | Wayne Docksey | Stunts |
Crew | Tom Boney | Stunts |
Production | Bastien Larue | Assistant Production Manager |
Production | Page Rosenberg-Marvin | Production Supervisor |
Directing | Willem Quarles van Ufford | First Assistant Director |
Directing | William Pruss | First Assistant Director |
Directing | Clément Comet | First Assistant Director |
Directing | Alexis Chelli | Second Assistant Director |
Directing | Amaury Capel | Third Assistant Director |
Directing | Nicolas Baldino | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Charley Collier | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Laura Pollock | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Melanie Queyrel Carreno | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Elodie Taquet | Makeup Artist |
Sound | Michael John Fuller | Sound Editor |
Crew | Warwick Boole | Special Effects |
Crew | Joe McBride | Drone Operator |
Crew | Charlie Pedersen | Special Effects |
Visual Effects | Ben Cowell-Thomas | Visual Effects |
Visual Effects | Emma Rider | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Fabie Roger-Clech | Makeup Artist |
Visual Effects | Matt Thompson | Visual Effects Supervisor |
Sound | Eric Potter | Sound Effects |
Crew | Rick Miller | Stunts |