Mścicielka (2016)
Doktor Rachel Jane (Sigourney Weaver) jest chirurgiem plastycznym. Kilka lat wcześniej zamordowano jej brata Sebastiana. Rachel długo czeka na okazję, aby pomścić jego śmierć. Mordercą Sebastiana okazuje się mężczyzna o imieniu Frank. Wkrótce ląduje on na stole chirurgicznym doktor Jane. Operacja trwa długo, a efektem jest zmiana płci Franka.
Director:
Walter Hill
Writers:
Walter Hill, Denis Hamill.
Michelle Rodriguez Frank Kitchen / Tomboy |
|
Sigourney Weaver Dr. Rachel Kay |
|
Tony Shalhoub Dr. Ralph Galen |
|
Caitlin Gerard Johnnie |
|
Anthony LaPaglia Honest John Hartunian |
|
Paul McGillion Paul Wincott |
|
Ken Kirzinger Nurse Albert Becker |
|
Paul Lazenby Bodyguard |
|
Zak Santiago Edward Gonzales |
|
Adrian Hough Sebastian |
|
Alex Zahara Vladimir Gorski |
|
Chad Riley Merchado |
|
Jason Asuncion Hiram Ko (Dog Trainer) |
|
Darryl Quon Jin Tao |
|
Hugo Ateo Guzman |
|
Sergio Osuna Mexican Man |
|
Terry Chen Dr. Lin |
|
Lauro Chartrand Cousin in Vegas |
|
Caroline Chan Ting Li |
|
Lia Lam Asian woman |
|
Eltie Pearce Whitney |
Sound | Giorgio Moroder | Original Music Composer |
Writing | Walter Hill | Screenplay |
Directing | Walter Hill | Director |
Writing | Walter Hill | Story |
Production | Sheila Jaffe | Casting |
Production | Harvey Kahn | Producer |
Production | Saïd Ben Saïd | Producer |
Crew | Melissa R. Stubbs | Stunt Coordinator |
Camera | James Liston | Director of Photography |
Production | Candice Elzinga | Casting |
Production | Kenneth Burke | Unit Production Manager |
Production | Kenneth Burke | Line Producer |
Costume & Make-Up | Joel Echallier | Makeup Effects Designer |
Production | Suzan Derkson | Production Manager |
Crew | Paul Lazenby | Stunts |
Writing | Denis Hamill | Screenplay |
Writing | Denis Hamill | Story |
Sound | Kelly Cole | Supervising Sound Editor |
Sound | Kelly Cole | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Kelly Cole | Mixing Engineer |
Sound | Bill Mellow | Supervising Sound Editor |
Sound | Bill Mellow | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Bill Mellow | Mixing Engineer |
Art | Renée Read | Production Design |
Editing | Phil Norden | Editor |
Camera | Katie Yu | Still Photographer |
Crew | Jason Asuncion | Stunts |
Directing | Ashley Sawyer | Third Assistant Director |
Crew | Melissa Reese | Compositors |
Sound | Daniel Cardona | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Daniel Cardona | Recording Supervision |
Production | John Lind | Co-Producer |
Directing | John Lind | First Assistant Director |
Production | Michel Merkt | Producer |
Camera | Dale H. Jahraus | Camera Operator |
Sound | James Fonnyadt | Sound Designer |
Editing | Brian Campbell | Dialogue Editor |
Sound | Brian Campbell | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Jessica Rain | Hairstylist |
Camera | Bruce Borland | Camera Operator |
Crew | Bill Mills | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Isabel Bloor | Set Dressing Supervisor |
Costume & Make-Up | Courtney Frey | Makeup Department Head |
Visual Effects | Geena Renk | Visual Effects Producer |
Production | Todd Giroux | Associate Producer |
Sound | Raney Shockne | Original Music Composer |
Visual Effects | Jess Brown | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Ellen Anderson | Costume Design |
Lighting | James M. Jackson | Gaffer |
Production | Sarah Borch-Jacobsen | Producer |
Production | Kevin Chneiweiss | Associate Producer |
Camera | Julian Chapdelaine | Dolly Grip |
Camera | Reid Cohoon | Key Grip |
Art | Meredith Garstin | Set Decoration |
Art | A. Blair Stevens | Set Decoration |
Visual Effects | Kris Wood | Visual Effects Supervisor |
Editing | Claudio Sepulveda | Digital Intermediate |
Crew | Ian Doig | Animal Coordinator |
Directing | Ana Oparnica Sebal | Script Supervisor |
Sound | Bryson Dodwell | Sound Effects Editor |
Lighting | Cameron Root | Lighting Technician |
Lighting | Jason Weir | Lighting Technician |
Crew | Agnieszka Echallier | Makeup Effects |
Production | Alexia S. Droz | Production Manager |
Directing | Annabelle Wilczur | Second Assistant Director |
Visual Effects | Brent Boulet | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Karim El-Masry | Digital Compositors |
Visual Effects | Yash Gowda | Digital Compositors |
Visual Effects | Janani Sridhar | Digital Compositors |
Production | Sandra Couldwell | Casting |
Production | Kyle Sevier | Location Manager |
Production | Audrey Hellmer | Production Coordinator |
Crew | Kelly Thorburn | Animal Wrangler |
Production | Sarah Tichenor | Production Accountant |