Wichry namiętności (1994)
PrzygodowyDramatRomansWojennyWestern
Pułkownik William Ludlow (Anthony Hopkins) żyje na rancho na zapomnianej przez ludzi ziemi u podnóża Gór Montana, gdzie wychowuje swych trzech synów z dala od okrutnych i krwawych wojen z Indianami. Alfred (Aidan Quinn) najstarszy z nich, jest odpowiedzialny i pełen dystansu; Samuel (Henry Thomas) ukochany beniaminek jest wrażliwym idealistą, a średni - Tristan (Brad Pitt) to duch niespokojny i nieposkromiony. W tym męskim świecie pojawia się Susannah Finncannon (Julia Ormond), kobieta piękna i inteligentna, która rozpalając w braciach pożądanie i ducha rywalizacji, zmienia na zawsze ich życiowe losy.
Director:
Edward Zwick
Writers:
William D. Wittliff, Susan Shilliday.
Brad Pitt Tristan Ludlow |
|
Anthony Hopkins Col. William Ludlow |
|
Aidan Quinn Alfred Ludlow |
|
Julia Ormond Susannah Fincannon Ludlow |
|
Henry Thomas Samuel Ludlow |
|
Karina Lombard Isabel Two Decker Ludlow |
|
Gordon Tootoosis One Stab |
|
John Novak James O'Banion |
|
Robert Wisden John T. O'Banion |
|
Tantoo Cardinal Pet |
|
Paul Desmond Decker |
|
Christina Pickles Isabel Ludlow |
|
Kenneth Welsh Sheriff Tynert |
|
Bill Dow Longley |
|
Sam Sarkar Rodriguez |
|
Nigel Bennett Asgaard |
|
Keegan MacIntosh Boy Tristan |
|
Eric Johnson Teen Tristan |
|
Randall Slavin Teen Alfred |
|
Doug Hughes Teen Samuel |
|
Sekwan Auger Young Isabel Two |
|
Christine Harder Isabel Three |
|
Charles Andre Federal Officer |
|
Weston McMillan Noel |
|
David Kaye Samuel Decker |
|
Bart the Bear Bear |
|
Ken Kirzinger O'Banion Thug |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Camera | John Toll | Director of Photography |
Editing | Steven Rosenblum | Editor |
Art | Lilly Kilvert | Production Design |
Costume & Make-Up | Christine Beveridge | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Deborah Lynn Scott | Costume Design |
Directing | Edward Zwick | Director |
Production | Edward Zwick | Producer |
Production | Marshall Herskovitz | Producer |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Sound | Dino DiMuro | Sound Effects Editor |
Production | Jane Bartelme | Co-Producer |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Sound | Lon Bender | Supervising Sound Editor |
Production | Mary Colquhoun | Casting |
Writing | William D. Wittliff | Screenplay |
Production | William D. Wittliff | Producer |
Production | Patrick Crowley | Executive Producer |
Writing | Jim Harrison | Novel |
Writing | Susan Shilliday | Screenplay |
Art | Andrew Precht | Art Direction |
Art | Dorree Cooper | Set Decoration |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Guy Bews | Stunts |
Crew | Tony Morelli | Stunts |
Crew | Melissa R. Stubbs | Stunts |
Production | John M. Eckert | Unit Production Manager |
Editing | Robert Frazen | Additional Editing |
Directing | Lewin Webb | Second Assistant Director |
Editing | David Holden | Additional Editing |
Sound | Shawn Murphy | Scoring Mixer |
Camera | Bobby Huber | Key Grip |
Crew | Mike Mitchell | Stunts |
Costume & Make-Up | Iloe Flewelling | Hairstylist |
Crew | Brent Woolsey | Stunts |
Crew | Brent Woolsey | Stunt Coordinator |
Crew | Tom Eirikson | Stunts |
Art | Rick Roberts | Art Direction |
Production | Murray Ord | Location Manager |
Crew | Gary Combs | Stunt Coordinator |
Crew | J.J. Makaro | Stunts |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Editing | Baylis Glascock | Assistant Editor |
Camera | Kerry Hayes | Still Photographer |
Lighting | James Plannette | Chief Lighting Technician |
Crew | Tom Glass | Stunts |
Production | Sarah Caplan | Co-Producer |
Crew | Fred Perron | Stunts |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Jean Ann Black | Key Makeup Artist |
Sound | David E. Campbell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Sound | Mark Gordon | Foley Supervisor |
Sound | Jay B. Richardson | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Gail Kennedy | Makeup Artist |
Sound | Randy Kelley | Sound Effects Editor |
Sound | Patrick J. Foley | Foley Editor |
Camera | John Clothier | Camera Operator |
Sound | Jim Henrikson | Music Editor |
Directing | Lara Fox | Script Supervisor |
Sound | Mark Larry | Sound Effects Editor |
Camera | Tony Guerin | First Assistant Camera |
Sound | Richard Dwan Jr. | Sound Effects Editor |
Sound | Karen Baker Landers | Assistant Sound Editor |
Sound | Joseph A. Mayer | ADR Supervisor |
Editing | Cynthia E. Thornton | First Assistant Editor |
Sound | Harry Cheney | Dialogue Editor |
Sound | Willy Allen | Foley Editor |
Art | Jan Kobylka | Construction Coordinator |
Production | Lorelei Kuchera | Extras Casting |
Crew | Jim Dunn | Stunts |
Camera | Carey Toner | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | David Le Vey | Assistant Costume Designer |
Editing | Caroline Hardon | Assistant Editor |
Directing | Nilo Otero | First Assistant Director |
Crew | Wendi Laski | Unit Publicist |
Camera | Kirk Chiswell | Second Assistant Camera |
Sound | Jeff Gomillion | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Suzanne Stokes-Munton | Key Hair Stylist |
Sound | Valerie Davidson | Foley Editor |
Crew | Mike Vézina | Special Effects Coordinator |
Crew | Joe Dodds | Stunts |
Editing | Donah Bassett | Negative Cutter |
Sound | Douglas Ganton | Production Sound Mixer |
Sound | Reynald Trudel | Boom Operator |
Camera | Armin Matter | "B" Camera Operator |
Sound | Mark R. La Pointe | Dialogue Editor |
Crew | Frank Mejerski | Transportation Coordinator |
Sound | Catt LeBaigue | Dialogue Editor |
Crew | Jason Glass | Stunts |
Sound | Fred Peck III | Foley Recordist |
Camera | Ciarán Copelin | Second Assistant Camera |
Crew | Greg Schlosser | Stunts |
Art | Jimmy Chow | Property Master |
Directing | Ani Baravyan | Second Second Assistant Director |
Crew | John Scott | Stunts |
Crew | Jim Finkbeiner | Stunts |
Crew | Brian Aebly | Transportation Captain |
Camera | Gavin B. Craig | Best Boy Grip |
Editing | Ariel Nachmann | Assistant Editor |