Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007)
W 1880 roku w Ameryce wszyscy znają Jesse'ego Jamesa. Jest najbardziej poszukiwanym przestępcą, ściganym przez prawo w dziesięciu stanach. Jest również największym bohaterem, uważanym przez ludzi za ówczesnego Robin Hooda. Robert Ford? Nikt go nie zna. Jeszcze nie. Jednak ambitny 19-latek zamierza to zmienić. Zaprzyjaźni się z Jessem, wstąpi do jego gangu. I jeśli to nie przyniesie mu sławy znajdzie inny, bardziej nikczemny sposób. Przyjaźń, która przerodziła się w rywalizację, poszukiwanie sławy, które stało się obsesją. To wszystko znajdziesz w wyprodukowanej przez Ridleya Scotta epickiej opowieści z pasjonującą rolą Brada Pitta (zdobywca nagrody dla Najlepszego Aktora na Festiwalu Filmów w Wenecji) jako Jesse'ego i Caseya Afflecka jako młodego przestępcy, który jest coraz bliżej upragnionego celu... i coraz dalej od swojego człowieczeństwa.
Director:
Andrew Dominik
Writer:
Andrew Dominik
Casey Affleck Robert Ford |
|
Brad Pitt Jesse James |
|
Sam Rockwell Charley Ford |
|
Paul Schneider Dick Liddil |
|
Jeremy Renner Wood Hite |
|
Garret Dillahunt Ed Miller |
|
Sam Shepard Frank James |
|
Mary-Louise Parker Zee James |
|
Zooey Deschanel Dorothy Evans |
|
Ted Levine Sheriff Timberlake |
|
Michael Parks Henry Craig |
|
Alison Elliott Martha Bolton |
|
James Carville Governor Crittenden |
|
Tom Aldredge Major George Hite |
|
Hugh Ross Narrator (voice) |
|
Brooklynn Proulx Mary James |
|
Dustin Bollinger Tim James |
|
Joel McNichol Express Messenger |
|
James Defelice Baggagemaster |
|
J.C. Roberts Engineer |
|
Darrell Orydzuk Ukrainian Train Passenger |
|
Jonathan Erich Drachenberg Young Train Passenger |
|
Torben S. Hansen Danish Train Passenger |
|
Lauren Calvert Ida |
|
Kailin See Sarah Hite |
|
Jesse Frechette Albert Ford |
|
Pat Healy Wilbur Ford |
|
Joel Duncan Deputy |
|
Stephanie Wahlstrom Store Customer |
|
Adam Arlukiewicz Newsboy |
|
Ian Ferrier Photographer |
|
Michael J Rogers Onlooker at Jesse's Death |
|
Calvin Bliid Small Boy at Jesse's Death |
|
Sarah Lind Bob's Girlfriend |
|
Nick Cave Bowery Saloon Singer |
|
Matthew Walker Bowery Saloonkeeper |
|
Michael Copeman Edward O'Kelly |
|
Laryssa Yanchak Ella Mae Waterson |
|
Anthony Harrison Marshal Craig (uncredited) |
Camera | Roger Deakins | Director of Photography |
Camera | Roger Deakins | "A" Camera Operator |
Production | David Valdes | Producer |
Production | David Valdes | Unit Production Manager |
Art | Janice Blackie-Goodine | Set Decoration |
Production | Brad Pitt | Producer |
Production | Ridley Scott | Producer |
Production | Tony Scott | Executive Producer |
Production | Mali Finn | Casting |
Production | Brad Grey | Executive Producer |
Editing | Dylan Tichenor | Editor |
Art | Patricia Norris | Production Design |
Costume & Make-Up | Patricia Norris | Costume Design |
Art | Patricia Norris | Set Designer |
Editing | Curtiss Clayton | Editor |
Production | Ben Waisbren | Executive Producer |
Art | Troy Sizemore | Art Direction |
Art | Richard Hoover | Production Design |
Sound | Ron Bartlett | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Lisa Ellzey | Executive Producer |
Art | Grant Van Der Slagt | Set Designer |
Production | Dede Gardner | Producer |
Sound | Leslie Shatz | Sound Designer |
Writing | Andrew Dominik | Screenplay |
Directing | Andrew Dominik | Director |
Writing | Ron Hansen | Novel |
Production | Ron Hansen | Associate Producer |
Production | Jules Daly | Producer |
Sound | Nick Cave | Music |
Sound | Warren Ellis | Music |
Crew | Alex Green | Stunts |
Crew | Guy Bews | Stunts |
Production | Brian Leslie Parker | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Christien Tinsley | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Sean Skene | Stunts |
Sound | Kimberly Harris | ADR Editor |
Crew | William H. Burton Sr. | Stunt Coordinator |
Crew | Terrance Leigh | Stunts |
Crew | Dale Gibson | Stunts |
Costume & Make-Up | Iloe Flewelling | Key Hair Stylist |
Crew | Brent Woolsey | Stunt Coordinator |
Crew | Tom Eirikson | Stunts |
Production | Jackie Lind | Locale Casting Director |
Camera | Bruce Hamme | Dolly Grip |
Production | Lauren Bass | Casting Associate |
Sound | Jonathan Karp | Music Editor |
Editing | Peter McNulty | Associate Editor |
Sound | Hugo Weng | Dialogue Editor |
Art | Terry Gunvordahl | Set Designer |
Directing | Scott Robertson | First Assistant Director |
Crew | Rick Skene | Stunts |
Sound | Robin Harlan | Foley Artist |
Crew | Tom Glass | Stunts |
Sound | Randy Singer | Foley Mixer |
Art | Laura Cuthill | Set Dresser |
Production | Deb Green | Locale Casting Director |
Editing | John Paul Horstmann | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Jean Ann Black | Makeup Artist |
Sound | Richard King | Sound Designer |
Sound | Richard King | Supervising Sound Editor |
Sound | Michael Magill | Dialogue Editor |
Crew | Jacqueline Loewen | Stunts |
Sound | Hamilton Sterling | Sound Effects Editor |
Sound | Sarah Monat | Foley Artist |
Editing | Terry Hager | Color Timer |
Sound | Doug Hemphill | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael W. Mitchell | Sound Effects Editor |
Visual Effects | James Paradis | Special Effects Supervisor |
Camera | Kimberly French | Still Photographer |
Production | Rino Pace | Location Manager |
Sound | Will Kaplan | Music Editor |
Costume & Make-Up | Gail Kennedy | Makeup Department Head |
Art | Dean Goodine | Property Master |
Art | Kimberley Zaharko | Assistant Art Director |
Sound | John P. Fasal | ADR Mixer |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Designer |
Directing | Nancy Joy McDonald | Script Supervisor |
Editing | Devon Miller | Digital Intermediate Editor |
Visual Effects | Sophie Leclerc | Visual Effects Producer |
Art | Michael Madden | Set Designer |
Art | Gordon White | Set Designer |
Costume & Make-Up | Chris Harrison-Glimsdale | Hairstylist |
Crew | Coleman Robinson | Transportation Coordinator |
Sound | Allen Hartz | Dialogue Editor |
Crew | Lee Anne Muldoon | Unit Publicist |
Art | Brad Milburn | Set Designer |
Sound | Michael Babcock | Sound Effects Editor |
Art | Jack Lowen | Set Dresser |
Sound | Andrew Bock | First Assistant Sound Editor |
Sound | Linda Yeaney | First Assistant Sound Editor |
Lighting | Martin Keough | Chief Lighting Technician |
Art | Sean Blackie | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | Rochelle Pomerleau | Makeup Artist |
Camera | Damon Moreau | Steadicam Operator |
Lighting | Gordon Schmidt | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Kelly Fraser | Costume Supervisor |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Sound | Bruce Carwardine | Production Sound Mixer |
Sound | Mark Pappas | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Lizzie McGovern | Assistant Costume Designer |
Editing | Michael Hatzer | Digital Intermediate Colorist |
Production | Jill Christensen | Production Office Coordinator |
Camera | Andy Harris | First Assistant "A" Camera |
Crew | Maurice Routly | Special Effects Coordinator |
Editing | Hugh Ross | First Assistant Editor |
Art | Jackie Bagley | Assistant Art Director |
Sound | Michael Dressel | Foley Editor |
Crew | David Dresher | Post Production Supervisor |
Crew | Joe Dodds | Stunts |
Production | Dorothy Precious | Production Accountant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Sound | Jonathan Klein | Foley Editor |
Crew | Dave Hospes | Stunts |
Sound | Geo Major | Boom Operator |
Art | Alfred A. Arndt | Construction Coordinator |
Production | Robert Hilton | Location Manager |
Art | Amber Humphries | Set Dresser |
Crew | Chad Cosgrave | Stunts |
Crew | Jesse Thompson | Stunts |
Crew | Jordan Dodds | Stunts |
Sound | Jacob Riehle | Assistant Sound Editor |
Crew | Corry Glass | Stunts |
Crew | Michael Langlois | Stunts |
Crew | Jason Glass | Stunts |
Sound | Markus Wade | Boom Operator |
Production | Louise Mackiewicz | Extras Casting |
Art | Craig Humphries | Graphic Designer |
Crew | Kristy Glass-Suitor | Stunts |
Crew | Greg Schlosser | Stunts |
Art | Marlis Wilson | Set Dresser |
Art | Shelly Goldsack | Assistant Property Master |
Camera | David Lourie | Second Assistant "A" Camera |
Editing | Michael Kennedy | Digital Intermediate Producer |
Camera | Rick D. Schmidt | Key Grip |
Lighting | Mike Gould | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Shane Pollitt | Stunts |
Crew | John Scott | Stunts |
Crew | Reg Glass | Stunts |
Crew | Jim Finkbeiner | Stunts |
Production | Nicole Florian | Production Office Coordinator |
Production | Janet Powers | Extras Casting |
Production | Brandy Hagborg | Location Coordinator |
Production | Elizabeth Shoai | Casting Assistant |
Directing | Karen Sowiak | Second Assistant Director |
Art | Stacey Gooch | Set Dresser |
Crew | Lyle W. Edge | Stunts |
Production | Carol Rothel | Assistant Accountant |
Editing | Marie Gaerlan | Assistant Editor |
Crew | Colt Cosgrave | Stunts |
Crew | Bret Edge | Stunts |
Crew | Wacey Finkbeiner | Stunts |
Crew | Dennis Hambling | Stunts |
Crew | Randy Hambling | Stunts |
Crew | Jim Randle | Stunts |
Crew | Blake Schlosser | Stunts |
Crew | Jodi Terhoch | Stunts |
Crew | Kyle Thomson | Stunts |
Crew | Russ Wideman | Stunts |
Camera | Susan Strembitsky | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Rob Doak | Video Assist Operator |
Editing | Alex Hepburn | Assistant Editor |
Camera | Chris Speers | Best Boy Grip |
Art | Johnny Jones | Assistant Property Master |
Production | Raluca Sheridan | Assistant Accountant |
Production | Jay St. Louis | Assistant Location Manager |
Production | Stuart Becker | Assistant Location Manager |
Directing | Lisa Jemus | Third Assistant Director |
Art | Marilyn Humphries | Set Designer |
Art | Al Berg | Storyboard Artist |
Art | Wendy Dobson | Art Department Coordinator |
Art | Jay Benoliel | Set Dresser |
Crew | Dean Robinson | Transportation Captain |
Crew | Ray Breckenridge | Transportation Co-Captain |
Art | James Leake | Title Designer |