Wonder Woman 1984 (2020)
Losy świata ponownie są zagrożone i tylko Wonder Woman może je uratować. Rozpoczyna się nowy rozdział w jej historii, a tymczasem Diana Prince wiedzie spokojne życie wśród śmiertelników w latach 80. XX wieku. Chociaż główna bohaterka dysponuje już pełnią mocy, nadal pozostaje w cieniu, opiekując się starożytnymi artefaktami. Teraz jednak Diana jest zmuszona wyjść z ukrycia i wykorzystać całą swoją mądrość, aby ocalić ludzi przed światem, który sami stworzyli.
Director:
Patty Jenkins
Writers:
Patty Jenkins, Dave Callaham, Geoff Johns.
Gal Gadot Diana Prince |
|
Chris Pine Steve Trevor |
|
Kristen Wiig Barbara Minerva |
|
Pedro Pascal Maxwell Lord |
|
Robin Wright Antiope |
|
Connie Nielsen Hippolyta |
|
Lilly Aspell Young Diana |
|
Amr Waked Emir Said Bin Abydos |
|
Kristoffer Polaha Handsome Man |
|
Natasha Rothwell Carol (Co-Worker) |
|
Ravi Patel Babajide |
|
Oliver Cotton Simon Stagg |
|
Lucian Perez Alistair |
|
Gabriella Wilde Raquel |
|
Kelvin Yu Jake |
|
Stuart Milligan POTUS |
|
Shane Attwooll Dangerous Drunk |
|
David Al-Fahmi Mr. Khalaji |
|
Kevin Wallace Televangelist |
|
Wai Wong Lai Zhong |
|
Doutzen Kroes Venelia |
|
Hari James Herald (Trigona) |
|
Betty Adewole Amazon |
|
Camilla Roholm Amazon |
|
Jessie Graff Competitor |
|
Brontë Lavine Competitor |
|
Briony Scarlett Competitor |
|
Jade Johnson Competitor |
|
Miranda Chambers Competitor |
|
Moe Sasegbon Competitor |
|
Gwendolyn Osborne-Smith Competitor |
|
Hayley Warnes Aella |
|
Lyon Beckwith Buzz Cut |
|
Ryan Watson Bad Skin |
|
Jimmy Burke Flat Top |
|
Brandon Thane Wilson Scowler |
|
Oakley Bull Kelly (Girl Hostage) |
|
Andy Riddle Donkey Kong Geek (Mall) |
|
Rey Rey Terry Courtney |
|
Tina Edwards Courtney's Mom |
|
Bill Debrason Mall Cop (Exterior) |
|
Rick Kain Mall Cop (Exterior) |
|
Vickie Warehime Mall Security Guard |
|
Mike D. Anderson Mall Security Guard |
|
Christopher Crutchfield Walker Mall Security Guard |
|
Gina Grinkemeyer Panicked Shopper |
|
Cassandra Newman Panicked Shopper |
|
Valerie Leonard Jewelry Sales Associate |
|
Susan Smythe Jewelry Sales Associate |
|
Bob Cusack News Reporter (Aftermath) |
|
John Bucy Camaro Driver |
|
Patrick Gover Camaro Passenger |
|
Tracy Tobin Jogger |
|
Mitch Holson Preppy Guy (Dupont Circle) |
|
Ashley Gladden Preppy Girl (Dupont Circle) |
|
Spencer Trinwith Georgetown Café Waiter |
|
Parker Damm Commander Salamander Manager |
|
Caroline Coleman Shoplifter |
|
Summer Snead Shoplifter |
|
Tori Beverly Shoplifter |
|
Raquel Merediz Eager Saleswoman (Clothes) |
|
Vince Eisenson Guy Hailing Cab (Georgetown) |
|
Asim Chaudhry Roger (Co-Worker) |
|
Danny Morgan Co-Worker 2 (Spare Coffee) |
|
Tessa Bonham Jones Lucy (Co-Worker) |
|
Philip Philmar Janitor |
|
Mensah Bediako Leon |
|
Russell Barnett FBI Agent (Stagg's Office) |
|
Peter Brooke FBI Agent (FBI Office) |
|
Jarren Dalmeda FBI Agent (Stagg's Lobby) |
|
Jasmine Clark Black Gold Receptionist |
|
Jonathan Ajayi Black Gold Young Man - Emerson |
|
Tomos Vaughan-Williams Black Gold Young Man |
|
Avi Rothman Black Gold Hotshot Aide |
|
Belinda Mayne Stagg's Secretary |
|
Orlando James Party Goer |
|
Bruce McKinnon Party Goer |
|
Ed Birch White House Carl |
|
Aykut Hilmi Cab Driver (Egypt) |
|
Zaydun Khalaf Emir's Aide |
|
Nerea Palacios Egyptian Child 1 (Diana Saves) |
|
Altahay Ramos Martín Egyptian Child 2 |
|
Joanne Henry White House Staffer |
|
Patrick Lyster CJCS (Oval Office) |
|
Sam Sheridan US Army Tech |
|
Paul Boyd US Army Tech |
|
Vincent Jerome US Army Tech |
|
Akie Kotabe Air Traffic Controller |
|
Kenneth Jay Air Traffic Controller |
|
Jasmine Hyde British News Reporter |
|
Paul McQuaid American Reporter |
|
Gabriel Constantin Silo Technician |
|
Alex Delescu Silo Technician |
|
Mish Boyko Silo Technician |
|
Constantine Gregory Russian General |
|
Michael Poole Old Russian Grandafther |
|
Joe Palka Neighbor / Cow Man |
|
Jean H. Miller Dog Walker |
|
Mike Sengelow Head Technician (Inner Chamber) |
|
Paul Connaughton Irishman (Tea Shop) |
|
Wendy Albiston Nasty Woman (Tea Shop) |
|
Rhonda Overby Passing Reporter |
|
Lambro Demetriou Max (8 Years Old) |
|
Jonny Barry Max (15 Years Old) |
|
Luis Torrecilla Max's Father |
|
Sarah Barlondo Max's Mother |
|
Matt Costello Max's Driver |
|
Evan Bittner Photographer |
|
Archie L. Harris Jr. Penn Avenue Watergate Cop |
|
Stephanie Waters Penn Avenue Mother |
|
Thomas Clay Strickland Wild Gunman |
|
Chi-Lin Nim Wang (Chinese Kitchen) |
|
Michael Kaurene Punk in Subway |
|
Michael Gabel Apocalyptic Preacher |
|
Orlando Gonzalez Convoy Driver |
|
Dan De Luca Convoy Driver |
|
Ahmed Hussien Convoy Driver |
|
Tony Zarouel Convoy Driver |
|
Naithan Ariane Convoy Driver |
|
Joel Morris Security Guard |
|
Michael Salami Security Guard |
|
Kosha Engler US National News Anchor |
|
Asa Sheridan Jace Valentine |
|
Alma Varsano Snowball Girl |
|
Maya Varsano Carousel Girl |
|
Jaron Varsano Carousel Father |
|
Tilly Winford Christmas Player |
|
Victoria Broom Grateful Parent |
|
Hamza Siddique Militant |
|
Colin Stinton NORAD Colonel |
|
Andy Cheung Resident |
|
Katharine Pickering Amazon Athlete |
|
Karis McCabe Amazon Athlete |
|
Saskia Neville Amazon Athlete |
|
Jenny Pacey Amazon Athlete |
|
Mikayla-Jade Barber Amazon Athlete |
|
Candice Carbine Amazon Athlete |
|
Donna Forbes Amazon Athlete |
|
Chantal Nell Amazon Athlete |
|
Lynda Carter Asteria |
|
Maggie Lovitt Passerby / Adult Mall Customer / Tourist (uncredited) |
|
Chad Tyler Mall Jewelry Store Security Guard |
|
Lucas N. Hall Mall Customer (uncredited) |
|
Mimi Michaela Konoza DC Paramedic-in-Charge (uncredited) |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Sound | Hans Zimmer | Original Music Composer |
Production | Charles Roven | Producer |
Crew | Steve Perry | Thanks |
Art | Mark Scruton | Art Direction |
Writing | Patty Jenkins | Screenplay |
Directing | Patty Jenkins | Director |
Production | Patty Jenkins | Producer |
Writing | Patty Jenkins | Story |
Art | Peter Russell | Supervising Art Director |
Directing | Dan Bradley | Second Unit Director |
Editing | Richard Pearson | Editor |
Costume & Make-Up | Lindy Hemming | Costume Design |
Crew | Stuart Clark | Stunt Coordinator |
Crew | Rob Inch | Stunt Coordinator |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Production | Damian Anderson | Unit Production Manager |
Art | Aline Bonetto | Production Design |
Production | Zack Snyder | Producer |
Production | Kristy Carlson | Casting |
Art | Anita Gupta | Art Direction |
Art | Rod McLean | Art Direction |
Art | Keith Seymour | Concept Artist |
Production | Walter Hamada | Executive Producer |
Writing | Dave Callaham | Screenplay |
Sound | Peter Burgess | Foley Artist |
Production | Richard Suckle | Executive Producer |
Crew | Clay Cullen | Stunts |
Editing | Stefan Sonnenfeld | Digital Intermediate Colorist |
Art | Anna Lynch-Robinson | Set Decoration |
Production | Wesley Coller | Executive Producer |
Production | Deborah Snyder | Producer |
Production | Gal Gadot | Producer |
Crew | Greg Rucka | Thanks |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Camera | Matthew Jensen | Director of Photography |
Crew | Len Wein | Thanks |
Production | Jason Crain | Associate Producer |
Writing | Geoff Johns | Screenplay |
Production | Geoff Johns | Executive Producer |
Writing | Geoff Johns | Story |
Crew | Nellie Burroughes | Stunts |
Crew | Gordon Alexander | Stunts |
Costume & Make-Up | Sandra Linn Koepper | Makeup Artist |
Production | Karen Ramirez | Production Supervisor |
Crew | Michael Callen | Thanks |
Crew | Sam Sheridan | Thanks |
Crew | Mark Waid | Thanks |
Crew | Jessie Graff | Stunt Double |
Visual Effects | Mark Holt | Special Effects Supervisor |
Crew | Mickey Facchinello | Stunts |
Crew | Johnny Becker | Stunts |
Crew | Alex Ross | Thanks |
Crew | C.C. Smiff | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Lisa Forst | Makeup Artist |
Production | Stephen Jones | Producer |
Production | Stephen Jones | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Julio Parodi | Makeup & Hair |
Crew | Steve Mazzaro | Additional Music |
Crew | J. M. DeMatteis | Thanks |
Crew | Keith Giffen | Thanks |
Crew | Bob Haney | Thanks |
Writing | William Moulton Marston | Characters |
Crew | Rachelle Beinart | Stunts |
Directing | Emily Thomas | Third Assistant Director |
Production | Emily Thomas | Production Assistant |
Art | Gavin Fitch | Art Direction |
Crew | Anthony N. | Stunts |
Crew | Jared Burke | Stunts |
Costume & Make-Up | Jerry Popolis | Hairstylist |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Production | Anna Obropta | Associate Producer |
Art | Richard Selway | Art Direction |
Crew | Dacio Caballero | Stunts |
Crew | Gardner Fox | Thanks |
Costume & Make-Up | Ned Neidhardt | Makeup Artist |
Crew | Keith Adams | Stunts |
Art | Simon Elsley | Art Direction |
Camera | Clay Enos | Still Photographer |
Crew | Jennifer Badger | Stunts |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Visual Effects | Dominic Sidoli | Visual Effects Producer |
Lighting | Austin Cross | Lighting Technician |
Crew | Tim Grover | Post Production Supervisor |
Sound | Michael Babcock | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Jan Sewell | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Jan Sewell | Makeup Designer |
Art | Terry Woods | Property Master |
Costume & Make-Up | Janice Kinigopoulos | Hairstylist |
Sound | Gilbert Lake | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Brooks Robinson | "C" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Mark Coulier | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Stefan Stankowski | Camera Operator |
Camera | Simon Finney | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | David Malinowski | Prosthetic Makeup Artist |
Art | Lauren Briggs-Miller | Art Direction |
Costume & Make-Up | Lesley Noble | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Sarah Grispo | Makeup & Hair |
Crew | Kevin Patrick Burke | Stunts |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Costume & Make-Up | Eva Marieges Moore | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Eva Marieges Moore | Makeup Supervisor |
Crew | Whitney Coleman | Stunts |
Crew | Kelli Barksdale | Stunts |
Costume & Make-Up | Charlie Hounslow | Makeup & Hair |
Sound | Peter J. Devlin | Sound Mixer |
Crew | Mike Burke | Stunts |
Sound | Iain Eyre | Dialogue Editor |
Production | Marianne Jenkins | Executive Producer |
Production | Marianne Jenkins | Unit Production Manager |
Production | Mark Scoon | Executive In Charge Of Production |
Crew | Chris Silcox | Stunt Double |
Crew | Alvin Chong | Stunts |
Costume & Make-Up | Ngozi Olandu | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Karen Cohen | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Karen Cohen | Makeup Supervisor |
Art | Aoife Warren | Art Direction |
Art | Denise Ball | Draughtsman |
Costume & Make-Up | Sean Flanigan | Hair Department Head |
Crew | David Fleming | Additional Music |
Crew | Yang Liang | Fight Choreographer |
Art | Howard Swindell | Concept Artist |
Crew | Heidi Pascoe | Stunts |
Sound | Rowan Watson | Sound Effects Editor |
Production | Toby Hefferman | Associate Producer |
Directing | Toby Hefferman | First Assistant Director |
Crew | George Pérez | Thanks |
Sound | Ben Greaves | Boom Operator |
Lighting | Darin Devonshire | Rigging Grip |
Sound | Lilly Blazewicz | Foley Editor |
Visual Effects | John Moffatt | Visual Effects Supervisor |
Art | Will Houghton-Connell | Draughtsman |
Art | Corrine Silver | Draughtsman |
Camera | John Curran | Grip |
Costume & Make-Up | María Digna Balsa | Hairstylist |
Production | Rebecca Steel Roven | Executive Producer |
Production | Chantal Nong Vo | Executive Producer |
Crew | Tony Christian | Stunts |
Lighting | Adam Harrison | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Vivienne Simpson | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Dorey Cilia | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sarah Hamilton | Makeup & Hair |
Art | Dorrie Young | Draughtsman |
Costume & Make-Up | Annelise Levy | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Angela Oxley Evans | Hairstylist |
Art | Andrew Proctor | Draughtsman |
Art | Darren Tubby | Art Direction |
Art | Darren Tubby | Set Decoration |
Art | Tara Ilsley | Art Direction |
Costume & Make-Up | Gary English | Key Hair Stylist |
Camera | Shawn C.H. Baron | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Claire Burgess | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Helena Card | Makeup & Hair |
Art | Claire Shakespeare | Draughtsman |
Crew | Chloé Bruce | Stunts |
Art | Houston Sharp | Concept Artist |
Costume & Make-Up | John Fallows | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Mark Schmidt | Hairstylist |
Art | Melondy Phillips | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Hanny Tjan | Makeup Artist |
Sound | Pete Blaxill | Sound Assistant |
Crew | Paul Hodges | Special Effects Technician |
Crew | Thomas Lloyd | Special Effects Technician |
Crew | David Caunce | Special Effects Technician |
Crew | Adrian Bennett | Special Effects Technician |
Lighting | Maxwel Fisher | Rigging Grip |
Lighting | Teven Harmon-Townsend | Lighting Technician |
Art | Oliver Herrick | Draughtsman |
Art | Aaron Sims | Concept Artist |
Art | Nick Ainsworth | Concept Artist |
Crew | Daryl Andrews | Stunts |
Crew | Fizz Hood | Stunts |
Crew | Florian Robin | Stunt Coordinator |
Crew | Sarah Lochlan | Stunts |
Directing | Andy Madden | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Deb Kenton | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Natasha Nikolic-Dunlop | Makeup & Hair |
Art | Soren Bendt Aaboe Pedersen | Storyboard Artist |
Crew | Yusuf Chaudhri | Stunts |
Crew | Jaron Varsano | Thanks |
Crew | Adam Basil | Stunts |
Costume & Make-Up | Blair Aycock | Key Makeup Artist |
Art | Arwel Evans | Art Direction |
Art | Peter McKinstry | Concept Artist |
Costume & Make-Up | Carmen Fraile | Hairstylist |
Art | Georgia Warner | Art Direction |
Crew | Phil Jimenez | Thanks |
Costume & Make-Up | Amanda Warburton | Makeup & Hair |
Art | Maciej Kuciara | Concept Artist |
Crew | Thomas Billings | Stunts |
Crew | Christiaan Bettridge | Stunts |
Crew | Ramon Álvarez | Stunts |
Crew | Mike Snow | Stunts |
Costume & Make-Up | Kirsty Martin | Makeup & Hair |
Crew | Dan Dargan Carter | Stunts |
Production | Elise Iglesias | Associate Producer |
Crew | Asa Sheridan | Thanks |
Crew | Alma Varsano | Thanks |
Crew | Maya Varsano | Thanks |
Crew | Karen Carbone | Stunts |
Crew | Mauro Calo | Stunts |
Crew | Lucie Colebeck | Stunts |
Crew | Ian Batey | Stunts |
Crew | Sasha Bowen | Stunts |
Crew | Phil Campbell | Stunts |
Art | Sophie Lockwood | Draughtsman |
Art | James McClellan | Draughtsman |
Art | Craig Gilroy | Draughtsman |
Costume & Make-Up | Ana Belén Cruces | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Antonia Gimeno | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Carlos Montesdeoca | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Eva Fernández | Hairstylist |
Costume & Make-Up | María del Carmen Aguilera | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Pilar Camacho Paulino | Hairstylist |
Costume & Make-Up | María Elena Pérez | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Maria Falcon | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Nuria Giménez | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Rocío López | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sonia Blanco | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sonja Gregoire | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Adele Thorpe | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jezabel De Leon | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sarah Brock | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Milagros Medina-Cerdeira | Makeup Artist |
Crew | Carlos Castillo | Stunts |
Crew | Katie McDonnell | Stunts |
Crew | Jaan Roose | Stunts |
Crew | Matt Crook | Stunts |
Crew | Joe Watts | Stunts |
Crew | Martin Gordon | Stunts |