Szczygieł (2019)
Theodore "Theo" Decker miał 13 lat, kiedy jego matka zginęła w zamachu bombowym w Metropolitan Museum of Art. Tragedia zmienia jego życie w porywającą podróż przepełnioną smutkiem i poczuciem winy, podczas której odkrywa siebie na nowo, szuka odkupienia, a nawet odnajduje miłość. Przez cały ten czas nie rozstaje się z jedyną pamiątką, która przypomina mu tamten straszliwy dzień... obrazem przedstawiającym niewielkiego ptaka przykutego łańcuchem do podajnika, na którym siedzi... Szczygła.
Director:
John Crowley
Writer:
Peter Straughan
Ansel Elgort Theodore Decker |
|
Oakes Fegley Young Theodore Decker |
|
Nicole Kidman Samantha Barbour |
|
Jeffrey Wright James 'Hobie' Hobart |
|
Luke Wilson Larry Decker |
|
Sarah Paulson Xandra |
|
Willa Fitzgerald Kitsey Barbour |
|
Aneurin Barnard Boris Pavlikovsky |
|
Finn Wolfhard Young Boris Pavlikovsky |
|
Ashleigh Cummings Pippa |
|
Aimee Laurence Young Pippa |
|
Robert Joy Welton 'Welty' Blackwell |
|
Boyd Gaines Mr. Barbour |
|
Carly Connors Young Kitsey Barbour |
|
Luke Kleintank Platt Barbour |
|
Hailey Wist Theo's Mother |
|
Ryan Foust Andrew 'Andy' Barbour |
|
Jack DiFalco Young Platt Barbour |
|
Austin Weyant Adult Toddy Barbour |
|
Collin Shea Schirrmacher Young Toddy Barbour |
|
Nicky Torchia Young Tom Cable |
|
Denis O'Hare Lucius Reeve |
|
Peter Jacobson Mr. Silver |
|
Joey Slotnick Dave |
|
Gordon Winarick Adult Tom Cable |
|
Caroline Day Em |
|
Pamela Dunlap Mrs. Vogel |
|
Misha Osherovich Shirley T |
|
Aidan Kennedy Middle School Student |
|
Alton Fitzgerald White Social Worker |
|
Kevin D. McGee Doorman |
|
Hannah Kurczeski Middle School Student |
|
Matteo van der Grijn Gyuri |
|
Kevin Owen McDonald Mr. Pavlikovsky |
|
Nick Vorsselman Boy on Street at Airport |
|
Hank Rogerson Vegas Teacher |
|
Robert Turano Detective #2 |
|
Don Castro Detective #1 |
|
Rick Bolander Paramedic |
|
Vincent Tumeo Bar Patron - Restaurant |
|
Ben Hollandsworth Race |
|
Gerson Oratmangoen Indonesian Man |
|
Angela Covello Female Social Worker |
|
Dylan Boyd Student |
|
James Donahower Mr. Beeman |
|
Alma Cuervo Store Owner |
Camera | Roger Deakins | Director of Photography |
Production | Ellen Chenoweth | Casting |
Art | K.K. Barrett | Production Design |
Sound | Skip Lievsay | Supervising Sound Editor |
Sound | Skip Lievsay | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Brad Simpson | Producer |
Production | Mari-Jo Winkler | Executive Producer |
Production | Kevin McCormick | Executive Producer |
Writing | Peter Straughan | Screenplay |
Directing | John Crowley | Director |
Production | Erwin Godschalk | Line Producer |
Sound | Blake Leyh | Sound Designer |
Production | Nina Jacobson | Producer |
Art | Rena DeAngelo | Set Decoration |
Art | Deborah Jensen | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Kasia Walicka Maimone | Costume Design |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Editing | Kelley Dixon | Editor |
Costume & Make-Up | Evelyne Noraz | Makeup Department Head |
Crew | Samantha MacIvor | Stunts |
Art | Joseph A. Alfieri Jr. | Construction Coordinator |
Camera | Maceo Bishop | Steadicam Operator |
Camera | Maceo Bishop | Second Unit Director of Photography |
Visual Effects | Matthew T. Griffin | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Kyra Panchenko | Makeup Designer |
Production | Maarten Swart | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Mandy Lyons | Hair Department Head |
Sound | Lawrence Zipf | Sound Designer |
Crew | Al Goto | Stunt Coordinator |
Crew | Perri B. Frank | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Aaron Raff | Visual Effects |
Crew | Rachel Ambelang | Visual Effects Editor |
Production | Margaret Chernin | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Karla Muenze | Makeup Artist |
Production | Courtenay Valenti | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Jackie Risotto | Makeup Artist |
Writing | Donna Tartt | Novel |
Production | Sue Kroll | Executive Producer |
Visual Effects | Lesley Robson-Foster | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Parker Chehak | Visual Effects Producer |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Visual Effects | Ruben Rodas | Visual Effects Supervisor |
Crew | Grant Anderson | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Erica Whelan | Makeup Artist |
Sound | Trevor Gureckis | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jamie Amadio | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Gina Leone | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Kim Taylor | Makeup Artist |
Crew | Mark DiStefano | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Yasmina Smith-Tyson | Makeup Artist |
Visual Effects | Shannen Miceli | Visual Effects |
Visual Effects | Marc Goldfine | Visual Effects |
Crew | Eric Lorenz | Visual Effects Editor |
Crew | Erin Sullivan | Visual Effects Editor |
Crew | Paul Daniel | Visual Effects Editor |