Rare Exports: Opowieść wigilijna (2010)
We wnętrzu góry Korvatunturi, gdzie według legendy mieszka św. Mikołaj, 486 metrów pod ziemią spoczywa najpilniej strzeżona tajemnica Bożego Narodzenia. Teraz nadszedł czas, żeby ją odkopać. Czas, aby w te święta wszyscy ludzie uwierzyli w świętego Mikołaja.
Director: Jalmari Helander
Onni Tommila Pietari |
|
Jorma Tommila Rauno |
|
Tommi Korpela Aimo |
|
Rauno Juvonen Piiparinen |
|
Per Christian Ellefsen Riley |
|
Ilmari Järvenpää Juuso |
|
Peeter Jakobi Pietari's Elf |
|
Jonathan Hutchings Greene |
|
Risto Salmi Sheriff |
|
Jens Sivertsen Main Elf |
|
Sigmund Bøe Main Elf |
|
Olav Pedersen Main Elf |
|
Nils M. Iselvmo Main Elf |
|
Steinar Skogstad Elf |
|
Nils Nymo Elf |
|
Hjalmar Iselvmo Elf |
|
Steinar Tunes Elf |
|
Torgeir Fosberg Elf |
|
Tor Kvammen Elf |
|
Hans Prestbakmo Elf |
|
Alf Roald Pedersen Elf |
|
Nikolaj Alsterdal Elf |
|
Knut Osa Greger Cargo Santa |
|
Kjell Tore Nordli Helicopter Pilot |
|
Stein-Erik Olsen Herdsman |
|
Atle Kirkegård Miner |
|
Hans Lindgård Miner |
|
Einar Fagertun Miner |
|
Bjørn Pedersen Miner |
|
Tommy Svendsen Miner |
|
Chaton Anderson Trina (uncredited) |
Editing | Sébastien Prangère | Additional Editing |
Editing | Frédéric Thoraval | Additional Editing |
Production | Agnès B. | Producer |
Camera | Mika Orasmaa | Director of Photography |
Camera | Mika Orasmaa | Still Photographer |
Editing | Kimmo Taavila | Editor |
Directing | Jalmari Helander | Director |
Art | Jalmari Helander | Production Design |
Writing | Jalmari Helander | Writer |
Writing | Jalmari Helander | Original Story |
Camera | Nikolaj Alsterdal | Assistant Grip |
Writing | Juuso Helander | Original Story |
Production | Petri Jokiranta | Producer |
Crew | Petri Jokiranta | Dramaturgy |
Production | François-Xavier Frantz | Producer |
Production | Knut Skoglund | Producer |
Sound | Juri Seppä | Original Music Composer |
Sound | Juri Seppä | Musician |
Sound | Miska Seppä | Original Music Composer |
Sound | Miska Seppä | Orchestrator |
Sound | Miska Seppä | Musician |
Sound | Stig Holte | Boom Operator |
Sound | Pekka Karjalainen | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Hannele Majaniemi | Assistant Editor |
Production | Laura Munsterhjelm | Casting |
Sound | Jussi Honka | Sound Editor |
Art | Liv Ask | Set Designer |
Crew | Konsta Mannerheimo | Special Effects Coordinator |
Production | Anna Björk | Line Producer |
Costume & Make-Up | Elisabeth Lusie Haugan | Assistant Makeup Artist |
Sound | Tapio Liukkonen | Foley Recordist |
Sound | Timo Anttila | Sound Designer |
Sound | Tuomas Seppänen | Sound Designer |
Sound | Heikki Kossi | Foley Artist |
Sound | Heikki Kossi | Foley Supervisor |
Visual Effects | Tomi Nieminen | Visual Effects Producer |
Production | Margus Õunapuu | Casting |
Camera | Sari Aaltonen | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Salla Yli-Luopa | Makeup Artist |
Editing | Pentti Keskimäki | Color Grading |
Sound | Rune Hansen | Sound Recordist |
Editing | Antti Reikko | Assistant Editor |
Production | Nina Erdahl | Casting |
Directing | Nina Erdahl | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Nina Erdahl | Costume Assistant |
Production | Daniel Kuitunen | Production Manager |
Camera | Torulf Öhman | Key Grip |
Camera | Hanna Goding | Second Assistant Camera |
Directing | Villy Indal | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Saija Siekkinen | Costume Design |
Visual Effects | Molla Karjaluoto | Visual Effects Producer |
Production | Roman Medjanov | Production Assistant |
Visual Effects | Sami Mustonen | CG Artist |
Sound | Tor Vadseth | Boom Operator |
Lighting | Jani Pinomaa | Gaffer |
Crew | Dan Erik Heggelund | Special Effects |
Crew | Dan Erik Heggelund | Pyrotechnician |
Production | Annalisa Schmuckli | Producer's Assistant |
Costume & Make-Up | Katri Saukonpää | Costume Assistant |
Camera | Kim Miell | Second Assistant Camera |
Art | Lena P. Cederlund | Property Master |
Crew | Jakke Huovinen | Special Effects Technician |
Crew | Raine Toikkanen | Special Effects Technician |
Lighting | Anders Grundström | Assistant Electrician |
Crew | Sami Parkkinen | Dramaturgy |
Lighting | Kosti Lehikoinen | Gaffer |
Production | Erica Restoften | Production Coordinator |
Production | Bérengère Barrier | Production Coordinator |
Directing | Sylvi Granheim | Continuity |
Production | Daphné Kapfer | Production Assistant |
Production | Yngve Sletten | Production Assistant |
Production | Fredrik Kjenne | Production Assistant |
Production | Jane Nicolaisen | Production Assistant |
Production | Bente Frihetsli | Production Assistant |
Production | Lena Strand Nesvik | Production Assistant |
Production | Elin Liland Ouren | Production Assistant |
Production | Vegard Tollefsen | Production Assistant |
Production | Simen Dalheim Nordgård | Production Assistant |
Production | Johannes Halvorsen | Production Assistant |
Production | Emil Johan H. Søreng | Production Assistant |
Production | Olaf Bjørkeng | Production Assistant |
Production | Anna Maria Øvergård | Production Assistant |
Production | Marie Jenssen | Production Assistant |
Art | Torunn Anfinsen | Set Designer |
Art | Torunn Anfinsen | Assistant Property Master |
Art | Runar Waag Johnsen | Construction Manager |
Art | Per Gunnar Søreng | Property Master |
Art | Jan Kristian Vestjord | Assistant Property Master |
Art | Peder Alme | Property Master |
Art | Rønnaug Kristoffersen | Assistant Property Master |
Lighting | Mika Hietala | Electrician |
Lighting | John Öhman | Assistant Electrician |
Sound | Jarno Muhonen | Boom Operator |
Visual Effects | Ville Vaajakallio | Animation |
Visual Effects | Ville Vaajakallio | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Ville Vaajakallio | CG Artist |
Visual Effects | Ville Vaajakallio | Visual Effects Compositor |
Art | Jaakko Syvänen | Concept Artist |
Visual Effects | Antti Herva | Animation |
Visual Effects | Antti Herva | Visual Effects Technical Director |
Visual Effects | Antti Herva | CG Artist |
Visual Effects | Mikko Lahti | Animation |
Visual Effects | Mikko Lahti | VFX Lighting Artist |
Visual Effects | Mikko Lahti | CG Artist |
Visual Effects | Mikko Lahti | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Tero Huttunen | CG Artist |
Visual Effects | Tero Huttunen | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Sami Syrjä | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Janne Aliranta | CG Artist |
Visual Effects | Teemu Berglund | CG Artist |
Visual Effects | Heidi Härkönen | Animation |
Visual Effects | Heidi Härkönen | CG Artist |
Visual Effects | Juuso Patrikainen | CG Artist |
Visual Effects | Mikko Perkiökangas | CG Artist |
Visual Effects | Juha Ylimäki | CG Artist |
Visual Effects | Anne Dahlgren | Animation |
Visual Effects | Teemu Kutvonen | Animation |
Visual Effects | Harri Hännikäinen | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Neea Kilkki | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Miia Länsimäki | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Ilkka Immonen | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jouko Manninen | Animation |
Visual Effects | Arto Mikkola | Modeling |
Sound | Aki Sihvonen | Sound Engineer |
Art | Jarkko Nääs | Storyboard Artist |