Zakochana złośnica (1999)
Uwspółcześniona ekranizacja "Poskromienia złośnicy". Akcja toczy się w prowincjonalnym mieście, wśród uczniów szkoły średniej. Rozwiedziony ojciec narzuca swym dwóm nastoletnim córkom surowe reguły. W myśl jednej z nich młodsza córka może rozglądać się za chłopakiem dopiero wtedy, gdy jej starsza siostra pozna swojego. Problem w tym, że o ile młodsza z sióstr jest pełna uroku i cieszy się popularnością wśród rówieśników, o tyle starsza uchodzi powszechnie za niepospolitą złośnicę. Dwaj uczniowie knują intrygę, by pozyskać ich względy.
Director: Gil Junger
Heath Ledger Patrick Verona |
|
Julia Stiles Katarina Stratford |
|
Joseph Gordon-Levitt Cameron James |
|
Larisa Oleynik Bianca Stratford |
|
David Krumholtz Michael Eckman |
|
Andrew Keegan Joey Donner |
|
Susan May Pratt Mandella |
|
Gabrielle Union Chastity |
|
Larry Miller Walter Stratford |
|
Daryl Mitchell Mr. Morgan |
|
Allison Janney Ms. Perky |
|
David Leisure Mr. Chapin |
|
Greg Jackson Scruvy |
|
Kyle Cease Bogey Lowenstien |
|
Terence Heuston Derek |
|
Cameron Fraser Trevor |
|
Eric Riedmann Audio Visual Guy |
|
Quinn Maixner Beautiful Jock |
|
Demegio Kimbrough Coffee Kid |
|
Todd Butler Coffee Kid |
|
Dennis Mosley Cohort |
|
Bianca Kajlich Coffee Girl |
|
Nick Vukelic Drugged Out Loser |
|
Ben Laurance Wimpy Loser |
|
Aidan Kennedy Laughing Loser |
|
Jelani Quinn Crying Loser |
|
Jesse Dyer Screaming Loser |
|
Aaron Therol Detention Student |
|
Carlos Lacámara Bartender |
|
Heather Taylor Drunken Girl |
|
Joshua Thorpe Jock |
|
J.R. Johnson MBA Guy at Party |
|
Wendy Gottlieb Heather |
|
Brian Hood Clem |
|
Travis Muller Cowboy |
|
Ari Karczag Kissing Guy |
|
Laura Kenny Judith |
|
Alice Evans Perky Girl |
|
Jesper Inglis Buckaroo Bartender |
|
Nick Brown Biker |
|
Monique Powell Save Ferris Singer |
|
Brian Mashburn Save Ferris Singer |
|
Kay Hanley Letters To Cleo Singer |
|
Michael Eisenstein Letters To Cleo Singer |
Art | Charles Graffeo | Set Decoration |
Writing | William Shakespeare | Original Story |
Camera | Mark Irwin | Director of Photography |
Editing | O. Nicholas Brown | Editor |
Costume & Make-Up | Kimberly A. Tillman | Costume Design |
Sound | Richard Gibbs | Original Music Composer |
Sound | Richard Gibbs | Orchestrator |
Production | Andrew Lazar | Producer |
Art | Carol Winstead Wood | Production Design |
Sound | Robert Fernandez | Scoring Mixer |
Directing | Gil Junger | Director |
Writing | Karen McCullah | Writer |
Writing | Kirsten Smith | Writer |
Production | Seth Jaret | Executive Producer |
Production | Jeffrey Chernov | Executive Producer |
Production | Greg Silverman | Associate Producer |
Art | Gilbert Wong | Art Direction |
Production | Marcia Ross | Casting |
Production | Gail Goldberg | Casting |
Sound | Kevin Kliesch | Orchestrator |
Crew | Ralph Sall | Executive Music Producer |
Sound | Mel Metcalfe | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Terry Porter | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Albert Gasser | Sound Editor |
Sound | Dean A. Zupancic | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Production | Ross T. Fanger | Unit Production Manager |
Production | Donna Morong | Casting |
Sound | Nancy MacLeod | Sound Effects Editor |
Directing | K.C. Colwell | First Assistant Director |
Production | Mark Alkofer | Production Assistant |
Sound | Kay Hanley | Songs |
Art | Mary Buri | Set Dresser |
Sound | Nick South | Music Editor |
Sound | Gregg Barbanell | Foley Artist |
Sound | Shannon Erbe | Music Editor |
Art | Michael McCombe | Head Greensman |
Camera | Robin Buerki | Camera Operator |
Crew | Robin Buerki | Steadycam |
Costume & Make-Up | Sally Roberts | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Ann Miller | Set Costumer |
Production | Charles Rapp | Post Production Coordinator |
Sound | Thomas Whiting | Supervising ADR Editor |
Sound | Donald J. Malouf | Supervising Sound Editor |
Crew | Toni Atterbury | Unit Publicist |
Editing | Brett Carroll | First Assistant Editor |
Art | John Sweeney | Assistant Property Master |
Sound | Nils C. Jensen | Sound Effects Editor |
Directing | Nancy Karlin | Script Supervisor |
Art | Nick Worsfold | Painter |
Art | Beth Lipson | Art Department Coordinator |
Production | Jody Hedien | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Martin 'Vinnie' Hagood | Makeup Artist |
Sound | Bayard Carey | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Pauletta O. Lewis | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Alexandria Forster | Costume Supervisor |
Production | John Catron | First Assistant Accountant |
Camera | Gary Katsuya Ushino | First Assistant Camera |
Crew | Marguerite Pomerhn Derricks | Choreographer |
Crew | Trish Stanard | Set Production Assistant |
Crew | Edward Lassak | Transportation Captain |
Production | Denise Heinrich | Production Coordinator |
Visual Effects | Michael Curtis | Digital Compositor |
Production | Michele Mehaffey | Production Assistant |
Crew | Ben Scott | Stunt Coordinator |
Sound | David Schneider | Boom Operator |
Art | Kenneth Milfred | Leadman |
Production | Blanche Aurore Duault | Publicist |
Editing | Gloria Kaiser | Color Timer |
Directing | Darin Rivetti | Second Assistant Director |
Crew | Anna E. Hayward | Set Production Assistant |
Art | Brady J. Condit | Set Dresser |
Crew | Casey Pritchett | Special Effects Coordinator |
Crew | Jeffrey G. Barnett | Stunt Coordinator |
Art | Tracy Farrington | Property Master |
Crew | Miguel Ángel Poveda | Post Production Supervisor |
Art | Sean Fong | Leadman |
Costume & Make-Up | Allyson B. Fanger | Assistant Costume Designer |
Art | Alun Vick | Construction Coordinator |
Directing | Sally Sue Beisel | Second Second Assistant Director |
Production | Brett Boydstun | Assistant Production Coordinator |
Production | Katrina Elder | Production Assistant |
Crew | Wesley Scott | Stunts |
Art | Virginia Apicella | Set Dresser |
Editing | Steve Moe | Assistant Editor |