Dora i Miasto Złota (2019)
PrzygodowyKomediaFamilijnyFantasy
Dora (Isabela Moner) spędziła większość swego młodego życia, poznając wraz z rodzicami (Eva Longoria, Michael Pena) tajemnice dżungli. Nic jednak nie mogło przygotować jej na być może najbardziej ekstremalną przygodę – liceum! Ale, jak to Dora, nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Przyjdzie jej – wspólnie z przyjaciółmi – udać się w naprawdę fascynującą i niebezpieczną misję.
Director:
James Bobin
Writers:
Nicholas Stoller, Matthew Robinson.
Isabela Merced Dora |
|
Jeffrey Wahlberg Diego |
|
Madeleine Madden Sammy |
|
Eugenio Derbez Alejandro Gutierrez |
|
Michael Peña Cole - Dora's Father |
|
Eva Longoria Elena |
|
Benicio del Toro Swiper (voice) |
|
Madelyn Miranda Dora (6 years) |
|
Malachi Barton Diego (6 years) |
|
Dee Bradley Baker Animal Vocalizations (voice) |
|
Sasha Toro Backpack (voice) |
|
Marc Weiner Map (voice) |
|
Joey Vieira Nico |
|
Pia Miller Sabrina - Diego's Mother |
|
Adriana Barraza Abuela Valerie |
|
Damien Garvey Security Guard |
|
Anikka Abelita Vegan Student |
|
Daniel Donaldson Bad Dancing Teacher |
|
Nicholas Coombe Randy |
|
Tivon Toito'ona Soccer Team Kid 1 |
|
Emily Bell Soccer Team Kid 4 |
|
Jace Fleming Mean Kid |
|
Michelle Collins English Teacher |
|
Bailey Hendy Soccer Team Kid 2 |
|
Darcy Worthington Soccer Team Kid 3 |
|
Matthew Okine Teacher |
|
Natasa Ristic Christina X |
|
Christopher Kirby Viper |
|
Temuera Morrison Powell |
|
Christopher Rawlins Mercenary |
|
Isela Vega Old Woman |
|
Danny Trejo Boots (voice) |
|
Q'orianka Kilcher Kawillaka |
|
Natalie Kinghorn High School DJ |
|
Daniel Valle High School Dancer / Assistant Choreographer |
|
Kate Wormald High School Dancer / Assistant Choreographer |
|
Abdulaye Sow High School Dancer |
|
Brooke Schembri High School Dancer |
|
Dustin Taylor High School Dancer |
|
Elke Tulip Paes High School Dancer |
|
Georgia Rothera High School Dancer |
|
James David Portas High School Dancer |
|
Joel Murphy High School Dancer |
|
Kalahni Mia Spink High School Dancer |
|
Karin Mochizuki High School Dancer |
|
Kristin Sparks High School Dancer |
|
Leyton Oliver Bartley Beal High School Dancer |
|
Ly Thanh Dat High School Dancer |
|
Mitchell Adam Marshman High School Dancer |
|
Phoenix Mitchell High School Dancer |
|
Sarah Louise Harvey High School Dancer |
|
Savannah La Rain High School Dancer |
|
Seraseini Momo High School Dancer |
|
Tanisha Pili Mvoyi High School Dancer |
|
William James Dyson High School Dancer |
|
Zeke Azzolini High School Dancer |
|
Emilia Lau Crowd High School Student |
|
Caleb McLaughlin Tico (voice) |
|
Braden Lewis Airport Kid |
Camera | Javier Aguirresarobe | Director of Photography |
Art | Dan Hennah | Production Design |
Sound | John Debney | Original Music Composer |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Sound | Glenn Freemantle | Sound Designer |
Sound | Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Sound | Gillian Dodders | Dialogue Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Sound | Jeff Carson | Music Editor |
Writing | Nicholas Stoller | Screenplay |
Writing | Nicholas Stoller | Story |
Camera | David Burr | Second Unit Director of Photography |
Production | Julia Pistor | Executive Producer |
Art | Richard Hobbs | Supervising Art Director |
Art | Brendan Heffernan | Concept Artist |
Crew | Ri-Jie Kwok | Stunts |
Directing | James Bobin | Director |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Writing | Valerie Walsh | Teleplay |
Production | Eugenio Derbez | Executive Producer |
Crew | Cameron Ambridge | Stunts |
Writing | Tom Wheeler | Story |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Chelsea Staebell | Assistant Costume Designer |
Camera | Roger Buckingham | Underwater Director of Photography |
Sound | Germaine Franco | Original Music Composer |
Art | Manoela Amaral | Props |
Costume & Make-Up | Cindy Rosenthal | Key Costumer |
Directing | Benedict Paxton-Crick | Script Supervisor |
Writing | Eric Weiner | Teleplay |
Writing | Chris Gifford | Teleplay |
Art | Eugene Intas | Art Direction |
Sound | Jason Swanscott | Foley Artist |
Sound | Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | John Finklea | Music Editor |
Lighting | Reg Garside | Chief Lighting Technician |
Sound | Brendan Nicholson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Toby Fuller | Stunts |
Sound | Emilie O'Connor | Dialogue Editor |
Sound | Emilie O'Connor | ADR Editor |
Camera | Vince Valitutti | Still Photographer |
Visual Effects | Kathy Chasen-Hay | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Jennifer Stanfield | Hair Designer |
Crew | Leanne Brooks | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Andy Brown | Visual Effects Supervisor |
Production | Duncan Jones | Location Manager |
Camera | Darrin Keough | "A" Camera Operator |
Production | Jennifer Cornwell | Unit Production Manager |
Costume & Make-Up | Susan Booth | Seamstress |
Production | Chee Thao | Location Assistant |
Costume & Make-Up | Louise Coulston | Makeup & Hair |
Art | Dan Sweetman | Storyboard Artist |
Crew | Annette van Moorsel | Stunts |
Production | John G. Scotti | Executive Producer |
Production | John G. Scotti | Unit Production Manager |
Directing | John G. Scotti | Second Unit Director |
Crew | Alex Kuzelicki | Stunts |
Editing | Mark Everson | Editor |
Visual Effects | Bruce Bright | Special Effects Supervisor |
Crew | Robbie Clissold | Stunts |
Directing | Kristin Voumard | Script Supervisor |
Production | Ralph Bertelle | Executive In Charge Of Production |
Writing | Matthew Robinson | Screenplay |
Crew | Ralph Foster | Visual Effects Editor |
Sound | James Wichall | Assistant Dialogue Editor |
Art | Graeme Callander | Storyboard Artist |
Camera | David Elmes | First Assistant "B" Camera |
Camera | Scott Dolan | First Assistant "A" Camera |
Sound | Gavin Greenaway | Conductor |
Costume & Make-Up | Rebecca Allen | Makeup Artist |
Lighting | Joe Stick | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Nicholas A. Mudd | Casting Associate |
Camera | Todd Carmody | Grip |
Sound | Nick Freemantle | Sound Effects Editor |
Sound | Robert Malone | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Sharon Robbins | Makeup & Hair |
Camera | Mal Booth | Dolly Grip |
Production | Phoebe Scholfield | ADR Voice Casting |
Sound | Lilly Blazewicz | Foley Editor |
Directing | Michael O'Connor | Second Second Assistant Director |
Directing | Greg Tynan | Second Second Assistant Director |
Camera | Anthony Dias | Digital Imaging Technician |
Crew | Kyle Gardiner | Stunt Coordinator |
Sound | Dayo James | Sound Effects Editor |
Art | Doug Franks | Assistant Property Master |
Crew | Garreth Hadfield | Stunts |
Sound | Ben Wyatt | Boom Operator |
Crew | Carly Rees | Stunts |
Sound | Dane Cody | Production Sound Mixer |
Sound | Dane Cody | Sound Recordist |
Sound | Jemma Riley-Tolch | Foley Mixer |
Lighting | Jamie Garside | Electrician |
Sound | John Ashton Thomas | Orchestrator |
Sound | Tommy Laurence | Orchestrator |
Directing | Samantha Smith McGrady | Second Assistant Director |
Editing | Karina Stefanisina | Assistant Editor |
Sound | Geoff Lawson | Orchestrator |
Production | Tamazin Simmonds | Associate Producer |
Production | Djinous Rowling | Casting Assistant |
Art | Gillian Butler | Property Master |
Editing | Tom Coope | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Billie Weston | Makeup & Hair |
Lighting | Mark Levey | Electrician |
Production | Kate Weatherly | Assistant Production Coordinator |
Production | Candice Preddy | Production Coordinator |
Directing | Richard Goodwin | First Assistant Director |
Camera | Aaron Rapira | Grip |
Camera | Robbie MacKinnon | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Rahel Afiley | Costume Design |
Lighting | Nathan Kannegiesser | Rigging Grip |
Lighting | Sami Gustafsson | Lighting Technician |
Lighting | Sami Gustafsson | Electrician |
Costume & Make-Up | Tia Stephanou | Key Makeup Artist |
Art | Hamish Raven | Leadman |
Production | Kristin Burr | Producer |
Costume & Make-Up | Melanie Ghisays | Costumer |
Sound | Kara Moolman | Utility Sound |
Crew | Henry Kemplen | Visual Effects Editor |
Directing | Tom Treasure | Third Assistant Director |
Camera | Charlie Lowe | Dolly Grip |
Directing | James McGrady | First Assistant Director |
Production | Prudence Williams | Production Accountant |
Crew | Katie Reynolds | Post Production Supervisor |
Crew | Chan Griffin | Stunts |
Crew | Nick Turello | Stunts |
Crew | Lachlan Robbie | Stunts |
Crew | Marco Sinigaglia | Stunts |
Costume & Make-Up | Lindy Hartley | Key Hairdresser |
Production | Sharon Tribolet | Payroll Accountant |
Crew | Elissa Cadwell | Stunts |
Costume & Make-Up | Vicki Sands | Makeup & Hair |
Editing | Mark Davies | Additional Editing |
Directing | Joanne Pearce | Second Assistant Director |
Art | Siobhan Purkis | Set Designer |
Art | Emma Rudkin | Assistant Set Decoration |
Crew | Jade Amantea | Stunt Coordinator |
Production | Bruno Canale | Line Producer |
Directing | Dan Cole | Third Assistant Director |
Directing | Sarah Dahl | Script Supervisor |
Art | Lauren Ann Evans | Art Department Coordinator |
Art | Rachel van Baarle | Set Designer |
Camera | Chris Maljers | Dolly Grip |
Camera | Naomi Sharp | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Jeremy Wheatley | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Blake Lindsell | Stunts |
Crew | Michael Rooney | Choreographer |
Art | Peter Kodicek | Set Dresser |
Crew | Stephen Murdoch | Stunts |
Lighting | Beau Selwood | Electrician |
Art | Kathryn Lim | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Samara Gildea | Makeup & Hair |
Crew | Carla Thexton | Stunts |
Crew | Alek Skar | Stunts |
Crew | Tye Wilkie | Stunts |
Crew | Bronwyn Akhurst | Stunts |
Art | Lachlan Linton-Keane | Assistant Property Master |
Art | Ebony Ashton | Art Department Assistant |
Art | Mica Purnell | Graphic Designer |
Art | Shannon Reilly | Art Department Assistant |
Art | Yvette Millist | Leadman |
Art | Hannah Crosby | Sculptor |
Art | Mary Robin | Set Decorating Coordinator |
Lighting | Josh Hutchen | Electrician |
Camera | Brad Boterhoek | Grip |
Camera | Josh Tuener | Grip |
Production | Damian Lang | Assistant Location Manager |
Production | Monin Sak | Location Coordinator |
Production | Meagan Heuston | Location Assistant |
Costume & Make-Up | Helen Dykes | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Erin Louise Cardoo | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Anthea Govett | Seamstress |
Costume & Make-Up | Sharka Bosakova | Seamstress |
Costume & Make-Up | Ellie Suffolk | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Lexi Stewart | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Emma George | Hairdresser |
Costume & Make-Up | Lynette O'Brian | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Lauren Oliver | Makeup & Hair |
Production | Talia Buckberry | Assistant Production Coordinator |
Production | Kayla Weatherall | Production Secretary |
Art | Bradley Howard | Construction Manager |