Godziny szczytu 2 (2001)
Inspektor Lee z Królewskiej Policji Hongkongu i detektyw James Carter z wydziału policji Los Angeles, przybywają do Hongkongu na zasłużony urlop. Carter, nierozstający się z podręcznym słownikiem chińsko-angielskim, nie może się doczekać oczekujących go egzotycznych rozrywek. Niestety, Lee, policjant z powołania, nie zaprzestaje wykonywania swych obowiązków, co irytuje jego towarzysza. Niemal natychmiast po przybyciu na miejsce, mają możliwość sprawdzenia się w największej sprawie w ich dotychczasowych karierach. Bomba, która wybuchła w ambasadzie amerykańskiej, zabiła dwóch agentów amerykańskiego Urzędu Celnego, pracujących nad rozwikłaniem zagadki gangu, fałszującego i przemycającego stu dolarowe banknoty.
Director:
Brett Ratner
Writer:
Jeff Nathanson
Jackie Chan Yan Naing Lee |
|
Chris Tucker James Carter |
|
John Lone Ricky Tan |
|
Zhang Ziyi Hu Li |
|
Roselyn Sánchez Isabella Molina |
|
Alan King Steve Reign |
|
Harris Yulin Agent Sterling |
|
Kenneth Tsang Captain Chin |
|
Lisa LoCicero Receptionist |
|
Meiling Melançon Girl in Car |
|
Maggie Q Girl in Car |
|
Lucy Lin Heaven on Earth Hostess |
|
Cindy Lu Heaven on Earth Hostess #2 |
|
Audrey Quock Kenny's Wife |
|
Ernie Reyes Jr. Zing |
|
Jeremy Piven Versace Salesman |
|
Verena Mei Red Dragon Waitress |
|
Joel McKinnon Miller Tex |
|
Angela Little Tex's Girlfriend |
|
Julia Schultz Tex's Girlfriend |
|
Saul Rubinek Red Dragon Box Man |
|
Gianni Russo Red Dragon Pit Boss |
|
Michael Chow Gambler |
|
Teresa Lin Gambler |
|
Tanya Newbould Gambler |
|
Don Cheadle Kenny (uncredited) |
|
Andy Cheng Hu Li's Assistant (uncredited) |
|
Simon Rhee Triad Gangster (uncredited) |
|
Patricia Chan Club Hostess |
|
Gelbert Coloma Karaoke Singer |
|
William Duen Wai-Lun Cab Driver |
|
James Duke Gambler |
|
Mars Extra (uncredited) |
|
Bradley James Allan Red Dragon Security (uncredited) |
|
James Lew Triad Gangster (uncredited) |
|
Roger Lim Triad Gangster (uncredited) |
|
Felicia Tang High Roller Girl (uncredited) |
Production | Matthew Barry | Casting |
Art | Rick Simpson | Set Decoration |
Editing | Mark Helfrich | Editor |
Camera | Matthew F. Leonetti | Director of Photography |
Writing | Jeff Nathanson | Screenplay |
Art | Terence Marsh | Production Design |
Production | Roger Birnbaum | Producer |
Production | Michael De Luca | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Rita Ryack | Costume Design |
Sound | Doc Kane | ADR Mixer |
Art | James E. Tocci | Art Direction |
Sound | Lalo Schifrin | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Mitzi Haralson | Set Costumer |
Art | Mike Higelmire | Leadman |
Crew | Conrad E. Palmisano | Stunt Coordinator |
Directing | Conrad E. Palmisano | Second Unit Director |
Sound | Darrell Hall | Music Editor |
Editing | Robert K. Lambert | Editor |
Sound | Tim Chau | Sound Designer |
Sound | Tim Chau | Supervising Sound Editor |
Sound | Tim Chau | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | J. Michael Muro | Steadicam Operator |
Camera | J. Michael Muro | "A" Camera Operator |
Directing | Brett Ratner | Director |
Writing | Ross LaManna | Characters |
Production | Jonathan Glickman | Producer |
Production | Arthur M. Sarkissian | Producer |
Production | Nancy Green-Keyes | Casting |
Art | Lance Lombardo | Set Decoration |
Production | Carla Fry | Executive In Charge Of Production |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Production | Jody Levin | Executive In Charge Of Post Production |
Art | Andrew Max Cahn | Art Direction |
Production | Jay Stern | Producer |
Production | Leon Dudevoir | Co-Executive Producer |
Production | Andrew Z. Davis | Executive Producer |
Crew | Andy Cheng | Stunts |
Production | JoAnn Perritano | Unit Production Manager |
Production | James M. Freitag | Associate Producer |
Directing | James M. Freitag | First Assistant Director |
Crew | Michiko Nishiwaki | Stunt Double |
Sound | Kim H. Ornitz | Sound Mixer |
Crew | Mark Hicks | Stunts |
Crew | Mark Hicks | Stunt Double |
Sound | Jeanette Browning | ADR Recordist |
Crew | Jeannie Epper | Stunts |
Costume & Make-Up | Melanie Hughes | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Amy L. Disarro | Makeup Artist |
Sound | Kimberly Harris | Supervising Sound Editor |
Sound | Kimberly Harris | Supervising ADR Editor |
Crew | Dick Ziker | Stunts |
Sound | John Roesch | Foley Artist |
Crew | Ted Moser | Transportation Coordinator |
Directing | Leslie Park | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | René Dashiell Kerby | Makeup Artist |
Art | William A. Petrotta | Property Master |
Production | Mark B. Johnson | Location Manager |
Production | James Lin | Assistant Location Manager |
Sound | Andy D'Addario | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Bill Holmquist | Construction Coordinator |
Sound | Alyson Dee Moore | Foley Artist |
Sound | Jim Brookshire | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Rickley W. Dumm | Assistant Sound Editor |
Art | John A. Scott III | Leadman |
Crew | Guy Adan | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Kim M. Ferry | Hairstylist |
Art | Viva Wang | Set Designer |
Camera | Peter Sorel | Still Photographer |
Crew | David Lingenfelser | Digital Effects Supervisor |
Art | Mark Poll | Set Designer |
Lighting | Tim Marshall | Best Boy Electric |
Art | E.C. Chen | Set Designer |
Costume & Make-Up | Shari Perry | Key Hair Stylist |
Lighting | Justin Holdsworth | Electrician |
Editing | Laura Steiger | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Paul Anthony Morris | Hairstylist |
Visual Effects | Kevin Lingenfelser | Visual Effects Supervisor |
Sound | Monique 'Nico' Salvato | Assistant Sound Editor |
Camera | Bing Sokolsky | Second Unit Director of Photography |
Sound | Nils C. Jensen | Supervising Sound Editor |
Art | Brandee Dell'Aringa | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Gigi Williams | Key Makeup Artist |
Sound | Mary Jo Lang | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Maria Tortu | Assistant Costume Designer |
Camera | Mark Davison | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Voni Hinkle | Hair Department Head |
Sound | Kathy Nelson | Music Supervisor |
Art | Beatriz Kerti | Assistant Art Director |
Lighting | Kenny Schneider | Electrician |
Costume & Make-Up | Mari Grimaud | Costume Supervisor |
Lighting | Pat Blymyer | Chief Lighting Technician |
Visual Effects | Andre G. Ellingson | Special Effects Supervisor |
Crew | Al Goto | Stunts |
Costume & Make-Up | Mary C. Lane | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Edward T. Hanley | Set Costumer |
Camera | Lee Blasingame | First Assistant "B" Camera |
Crew | Diana Kaufman | Post Production Supervisor |
Crew | Raymond Bulinski | Craft Service |
Directing | David Cass Jr. | Second Assistant Director |
Editing | Mike Stanwick | Color Timer |
Camera | Paul Santoni | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Camera | Peter Geraghty | Second Assistant "B" Camera |
Art | Robert Bleckman | Assistant Property Master |
Crew | Harry Lu | Armorer |
Crew | Paul Prokop | Production Controller |
Sound | Mychal D. Smith | Boom Operator |
Sound | Steve Kohler | Sound Recordist |
Art | Linda Griffis | Art Department Coordinator |
Production | Jennifer Conroy | Production Coordinator |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Directing | Jonathan McGarry | Second Assistant Director |
Lighting | James M. Cox | Rigging Gaffer |
Lighting | Wayne Marshall | Electrician |
Camera | Richard L. Carden | Dolly Grip |
Camera | Jim Shelton | Key Grip |
Production | Raquel Caballes Maxwell | Assistant Production Coordinator |
Camera | Michael D. Weldon | First Assistant "A" Camera |
Sound | Cindy Jo Hinkleman | Assistant Sound Editor |
Art | Mark Vena | Storyboard Artist |
Sound | Douglas Parker | Assistant Sound Editor |
Art | Marty Angelo | Set Dresser |
Production | Rachel E. Prentiss | Production Accountant |
Crew | Diana C. Weng | Dialogue Coach |
Camera | Mark Santoni | First Assistant "B" Camera |
Camera | Gary C. Beaird | Grip |
Camera | Roger Wall | Camera Loader |
Art | Omar Abderrahman | Leadman |
Lighting | Rick Pratt | Rigging Grip |
Art | Joy Taylor | Set Dresser |
Art | Michael R. Gannon | Assistant Property Master |
Crew | William Munroe | Cableman |
Production | Marybeth Martin-Eck | First Assistant Accountant |
Production | Cindy Nevins | Payroll Accountant |
Crew | Randy Musselman | Transportation Captain |
Production | Matthew Humphreys | Accounting Clerk Assistant |
Sound | Carmen Hocson Baker | Supervising Sound Editor |
Camera | Mike Simko | Grip |
Costume & Make-Up | Joanetta Stowers | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Robin McWilliams | Hairstylist |