Kosmiczni kowboje (2000)
Emerytowany inżynier (Clint Eastwood), który korzysta z uroków życia. Pilot (Tommy Lee Jones), który żyje z opylania pól. Nawigator (James Garner), który został pastorem. Projektant (Donald Sutherland), który buduje "górskie kolejki" w wesołych miasteczkach. Niegdyś testowali nowe modele odrzutowców, dziś myślą raczej o spokojnej starości niż podniebnych wyczynach. Rząd ma jednak wobec nich inne plany - chce ich wysłać... w kosmos, by naprawili rosyjskiego satelitę, który uległ awarii i nieuchronnie zmierza do Ziemi. Dlaczego właśnie ich? Dlatego, że satelitę zbudowano i umieszczono na orbicie wiele lat temu i tylko oni pamiętają, jakie techniki wtedy stosowano.
Director:
Clint Eastwood
Writers:
Ken Kaufman, Howard Klausner.
Clint Eastwood Frank Corvin |
|
Tommy Lee Jones Hawk Hawkins |
|
Donald Sutherland Jerry O`Neill |
|
James Garner Tank Sullivan |
|
James Cromwell Bob Gerson |
|
Marcia Gay Harden Sara Holland |
|
William Devane Eugene Davis |
|
Loren Dean Ethan Glance |
|
Courtney B. Vance Roger Hines |
|
Barbara Babcock Barbara Corvin |
|
Rade Šerbedžija General Vostov |
|
Blair Brown Dr. Anne Caruthers |
|
James MacDonald Capcom |
|
Jon Hamm Young Pilot #2 |
|
Toby Stephens Young Frank |
|
Anne Stedman Jason's Girlfriend |
|
Jay Leno Jay Leno |
|
Nils Allen Stewart Tiny |
|
Eli Craig Young Hawk |
|
John Asher Young Jerry |
|
Matt McColm Young Tank |
|
Billie Worley Young Gerson |
|
Mark Thomason Mission Control Tech |
|
Georgia Emelin Jerry's Girlfriend |
|
Rick Scarry State Department Official |
|
Tim Halligan Qualls |
|
Steve Monroe Waiter |
|
Gordy Owens Simsupe |
|
Kate McNeil Female Astronaut #1 |
|
Karen M. Waldron Female Astronaut #2 |
|
John Linton Male Astronaut #1 |
|
Paul Pender JBC Security Guard |
|
Steven West Construction Tech |
|
Cooper Huckabee Trajectory Engineer |
|
Hayden Tank Boy at NASA Tour |
|
Gerald Emerick T-38 Pilot |
|
Renee Olstead Little Girl |
|
Don Michaelson NASA Doctor |
|
Steve Stapenhorst Vice President |
|
Lauren Cohn Teacher at NASA Tour |
|
Chris Wylde Jason |
|
Erica Grant Female Engineer |
|
Kristin Quick Young Museum Attendant |
|
Deborah Jolly Cocktail Waitress |
Directing | Clint Eastwood | Director |
Production | Clint Eastwood | Producer |
Sound | Lennie Niehaus | Original Music Composer |
Camera | Jack N. Green | Director of Photography |
Art | Henry Bumstead | Production Design |
Editing | Joel Cox | Editor |
Production | Phyllis Huffman | Casting |
Directing | Tom Rooker | Assistant Director |
Art | Jack G. Taylor Jr. | Art Direction |
Sound | Bub Asman | Supervising Sound Editor |
Sound | Donald Harris | Music Editor |
Lighting | Tom Stern | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Deborah Hopper | Costume Design |
Sound | Christopher Boyes | Sound Designer |
Sound | Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Farmer | Sound Designer |
Directing | Robert Lorenz | First Assistant Director |
Visual Effects | John Frazier | Special Effects Supervisor |
Sound | Bob Beher | Foley Editor |
Sound | Teresa Eckton | Sound Effects Editor |
Art | Richard C. Goddard | Set Decoration |
Sound | Denise Horta | ADR Editor |
Production | Andrew Lazar | Producer |
Writing | Ken Kaufman | Screenplay |
Writing | Howard Klausner | Screenplay |
Sound | Gloria D'Alessandro | Dialogue Editor |
Sound | Gloria D'Alessandro | Supervising ADR Editor |
Sound | Mildred Iatrou | Dialogue Editor |
Crew | Buddy Van Horn | Stunt Coordinator |
Sound | Juno J. Ellis | Supervising ADR Editor |
Editing | Gary D. Roach | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Tania McComas | Key Makeup Artist |
Camera | Charles Saldaña | Key Grip |
Costume & Make-Up | Carol A. O'Connell | Hair Department Head |
Sound | Kimberly Lowe Voigt | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Francisco X. Pérez | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Allan A. Apone | Makeup Artist |
Visual Effects | Lisa Todd | Visual Effects Coordinator |
Production | Patricia Churchill | Unit Production Manager |
Sound | Phil Benson | Sound Effects Editor |
Production | Liz Keigley | Casting |
Art | Joseph G. Pacelli Jr. | Set Designer |
Art | Michael Sexton | Property Master |
Costume & Make-Up | Lynda Foote | Key Costumer |
Sound | Anthony Milch | Sound Effects Editor |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Production | Olivia Harris | Casting Associate |
Sound | Lucy Coldsnow-Smith | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Flash Deros | Boom Operator |
Visual Effects | Michael Owens | Visual Effects Supervisor |
Camera | Stephen S. Campanelli | Camera Operator |
Camera | Stephen S. Campanelli | Steadicam Operator |
Directing | Mable Lawson-McCrary | Script Supervisor |
Crew | Lars Jensvold | Visual Effects Editor |
Sound | Michael Semanick | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Sari E. Keigley | Casting |
Camera | Pete Romano | Underwater Director of Photography |
Art | Steven M. Saylor | Set Designer |
Sound | Ken Fischer | Sound Editor |
Sound | Ken Fischer | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Steve Ellsworth | Set Costumer |
Sound | Glenn Hoskinson | Sound Effects Editor |
Sound | Scott Guitteau | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Janice Alexander | Key Hair Stylist |
Crew | Nicolas Anastassiou | Visual Effects Editor |
Sound | Jason King | Sound Editor |
Production | Kokayi Ampah | Location Manager |
Sound | Howard Neiman | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Charlene Roberson | Makeup Artist |
Visual Effects | Judith Weaver | Visual Effects Producer |
Sound | Walt Martin | Production Sound Mixer |
Production | Daniel R. Chavez | Executive In Charge Of Production |
Art | Clarence Lynn Price | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Darryl M. Athons | Set Costumer |
Visual Effects | Susan Greenhow | Visual Effects Coordinator |
Camera | Ken Regan | Still Photographer |
Crew | John Bartle | Visual Effects Editor |
Editing | Bob Kaiser | Color Timer |
Sound | Gary Krivacek | Sound Effects Editor |
Art | Bruce West | Set Designer |
Crew | Tony Chavez | Propmaker |
Lighting | John Lacy | Rigging Gaffer |
Art | Bobby Joe Garren | Greensman |
Lighting | Bud Heller | Rigging Grip |
Sound | Michael Dressel | Foley Editor |
Production | Janet Farris | Casting Assistant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Costume & Make-Up | Ann Culotta | Set Costumer |
Sound | Stephen Janisz | ADR Editor |
Art | Gary Metzen | Painter |
Visual Effects | Nelson Cabrera | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Dana Friedman | Visual Effects Producer |
Camera | Charles W. Wayt | Dolly Grip |
Editing | Don Roth | Assistant Editor |
Production | Carla Aucoin | Production Coordinator |
Editing | Tim Safarik | Colorist |
Editing | Doug Jones | Negative Cutter |