Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001)
Harry Potter dowiaduje się, w dniu swoich 11-tych urodzin, że jest osieroconym dzieckiem dwojga potężnych czarodziejów i sam posiada magiczne zdolności. W Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie przeżywa największą przygodę swojego życia. Uczy się latania na miotle i różnych pożytecznych zaklęć. Przeżywa także chwile grozy rozwiązując zagadkę tajemniczego kamienia filozoficznego i tocząc walkę z potężnym i złym czarodziejem-Lordem Voldermort.
Director:
Chris Columbus
Writer:
Steve Kloves
Daniel Radcliffe Harry Potter |
|
Rupert Grint Ron Weasley |
|
Emma Watson Hermione Granger |
|
Richard Harris Albus Dumbledore |
|
Tom Felton Draco Malfoy |
|
Alan Rickman Severus Snape |
|
Robbie Coltrane Rubeus Hagrid |
|
Maggie Smith Minerva McGonagall |
|
Richard Griffiths Vernon Dursley |
|
Ian Hart Quirinus Quirrell |
|
Fiona Shaw Petunia Dursley |
|
John Hurt Mr. Ollivander |
|
David Bradley Argus Filch |
|
Matthew Lewis Neville Longbottom |
|
Sean Biggerstaff Oliver Wood |
|
Warwick Davis Goblin Bank Teller / Filius Flitwick / Griphook (voice) |
|
Harry Melling Dudley Dursley |
|
James Phelps Fred Weasley |
|
Oliver Phelps George Weasley |
|
John Cleese Nearly Headless Nick |
|
Chris Rankin Percy Weasley |
|
Alfred Enoch Dean Thomas |
|
Devon Murray Seamus Finnigan |
|
Jamie Waylett Vincent Crabbe |
|
Josh Herdman Gregory Goyle |
|
Zoë Wanamaker Madam Hooch |
|
Julie Walters Molly Weasley |
|
Bonnie Wright Ginny Weasley |
|
Luke Youngblood Lee Jordan |
|
Verne Troyer Griphook |
|
Adrian Rawlins James Potter |
|
Geraldine Somerville Lily Potter |
|
Elizabeth Spriggs The Fat Lady |
|
Richard Bremmer Lord Voldemort |
|
Nina Young The Grey Lady |
|
Terence Bayler The Bloody Baron |
|
Harry Taylor Station Guard |
|
Leslie Phillips The Sorting Hat (voice) |
|
Simon Fisher-Becker Fat Friar |
|
Derek Deadman Bartender in Leaky Cauldron |
|
Ray Fearon Firenze (voice) |
|
Eleanor Columbus Susan Bones |
|
Ben Borowiecki Diagon Alley Boy |
|
Danielle Tabor Angelina Johnson |
|
Leilah Sutherland Alicia Spinnet |
|
Emily Dale Katie Bell |
|
Will Theakston Terence Higgs |
|
Saunders Triplets Baby Harry Potter |
|
David Holmes Slytherin Beater |
|
Jean Southern Trolley Witch (uncredited) |
|
Kieri Kennedy Child at Zoo (uncredited) |
|
Leila Hoffman Augusta Longbottom (uncredited) |
|
Julianne Hough Hogwarts Schoolgirl (uncredited) |
|
Zoe Sugg Girl in Potion Class (uncredited) |
|
Jimmy Vee Goblin (uncredited) |
|
Derek Hough Ravenclaw Student (uncredited) |
|
Dani Harmer Student (uncredited) |
|
Mark Ballas Hogwarts Schoolboy (uncredited) |
|
Paul Marc Davis Lord Draben (uncredited) |
|
Violet Columbus Girl with Flowers (uncredited) |
|
Paul Grant Goblin (uncredited) |
|
Scot Fearn Adrian Pucey |
|
Jamie Yeates Marcus Flint |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Art | Michael Lamont | Art Direction |
Production | Susie Figgis | Casting |
Camera | John Seale | Director of Photography |
Production | Janet Hirshenson | Casting |
Production | Jane Jenkins | Casting |
Editing | Richard Francis-Bruce | Editor |
Directing | David R. Ellis | Second Unit Director |
Art | Stephenie McMillan | Set Decoration |
Art | Stuart Craig | Production Design |
Production | Todd Arnow | Unit Production Manager |
Production | Todd Arnow | Associate Producer |
Production | Duncan Henderson | Executive Producer |
Art | Cliff Robinson | Art Direction |
Directing | Chris Columbus | Director |
Production | Chris Columbus | Executive Producer |
Writing | J.K. Rowling | Novel |
Writing | Steve Kloves | Screenplay |
Production | David Heyman | Producer |
Production | Karen Lindsay-Stewart | Casting |
Art | Andrew Ackland-Snow | Art Direction |
Costume & Make-Up | Judianna Makovsky | Costume Design |
Costume & Make-Up | Clare Le Vesconte | Makeup Artist |
Sound | Martin Cantwell | Sound Effects Editor |
Crew | Nigel Brackley | Special Effects |
Visual Effects | Jim Berney | Visual Effects Supervisor |
Crew | Henry Allen | Stunts |
Crew | Greg Powell | Stunt Coordinator |
Art | Peter Francis | Art Direction |
Production | Mark Radcliffe | Executive Producer |
Art | Steven Lawrence | Art Direction |
Costume & Make-Up | Eithné Fennel | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Amanda Knight | Makeup Designer |
Sound | Peter Davies | Musician |
Sound | Adam Daniel | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Paula DuPré Pesmen | Associate Producer |
Sound | Eddy Joseph | Supervising Sound Editor |
Production | Michael Barnathan | Executive Producer |
Editing | Claus Wehlisch | Assistant Editor |
Art | Lucinda Thomson | Art Direction |
Production | Tanya Seghatchian | Co-Producer |
Sound | Kenneth Wannberg | Supervising Music Editor |
Visual Effects | Richard Cole | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Rosemary Burrows | Assistant Costume Designer |
Sound | Graham Daniel | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ray Merrin | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Robert Palmer | Second Assistant Camera |
Crew | John Lambert | Makeup Effects |
Camera | Simon Werry | Aerial Camera |
Production | Jessie Thiele | Post Production Coordinator |
Production | Buffy Hall | Casting Assistant |
Directing | Ian Dray | Additional Third Assistant Director |
Production | Gary Nixon | Production Accountant |
Production | Nisha Parti | Production Consultant |
Costume & Make-Up | Graham Churchyard | Costume Supervisor |
Art | Simon Lamont | Art Direction |
Art | Dominic Masters | Assistant Art Director |
Art | Jamie Wilkinson | Assistant Property Master |
Crew | Abbi Collins | Stunts |
Crew | Steve Browell | Temp Music Editor |
Production | Julie Orosz | Production Manager |
Visual Effects | Ben Shepherd | CG Animator |
Crew | Sandra Frieze | Dialogue Coach |
Directing | Annie Penn | Script Supervisor |
Visual Effects | Karen M. Murphy | Visual Effects Producer |
Sound | Simon Rhodes | Scoring Mixer |
Sound | Felicity Cottrell | Foley Artist |
Camera | Peter Mountain | Still Photographer |
Visual Effects | Tim Caplan | I/O Supervisor |
Sound | John Midgley | Sound Mixer |
Visual Effects | Andy Stevens | Visual Effects Camera |
Crew | Gary Powell | Stunts |
Visual Effects | Cari Thomas | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Visual Effects | Joyce Cox | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Robert Legato | Visual Effects Supervisor |
Art | Bryn Court | Sculptor |
Sound | Nick Lowe | ADR Editor |
Sound | Peter Myles | Music Editor |
Sound | Colin Ritchie | Dialogue Editor |
Camera | Pete Cavaciuti | Camera Operator |
Lighting | Kevin Edland | Gaffer |
Sound | Simon Chase | Assistant Sound Editor |
Crew | Mira Husseini | Set Production Assistant |
Visual Effects | Peter Nicolai | Animation Coordinator |
Art | Barry Wilkinson | Property Master |
Visual Effects | David Andrews | Animation Supervisor |
Production | Joel Román Mendías | Production Executive |
Costume & Make-Up | Mark Coulier | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Alf Tramontin | Steadicam Operator |
Crew | Yves De Bono | Special Effects Coordinator |
Crew | Toby Lloyd | Projection |
Crew | Bob Mercier | Sequence Leads |
Editing | Jennifer Spenelli | First Assistant Editor |
Sound | Ryan Davis | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Hunter Athey | CG Animator |
Crew | Nicholas Atkinson | Visual Effects Editor |
Art | Malcolm Roberts | Construction Coordinator |
Directing | Chris Carreras | First Assistant Director |
Crew | Hilmar Koch | Sequence Supervisor |
Visual Effects | John Richardson | Special Effects Supervisor |
Crew | Gary Arthurs | Utility Stunts |
Sound | Edward Karam | Orchestrator |
Sound | Julian Pinn | Dolby Consultant |
Sound | Gareth Bull | ADR Recordist |
Art | Paul Couch | Standby Painter |
Lighting | Dave Ridout | Rigging Gaffer |
Camera | Nick Ray | Key Grip |
Crew | Marc Wolff | Pilot |
Editing | Peter Hunt | Color Timer |
Sound | Gerard Roche | ADR Mixer |
Art | Larry Gooch | Painter |
Crew | Vanessa Davies | Unit Publicist |
Crew | Bob Bridges | Video Assist Operator |
Production | David Carrigan | Assistant Production Manager |
Sound | June Prinz | Boom Operator |
Crew | Brian Estabrook | Transportation Co-Captain |
Camera | David Appleby | Best Boy Grip |
Art | Lisa Turner | Art Department Coordinator |
Art | Cyrille Nomberg | Production Illustrator |
Art | Michael Boone | Set Designer |
Camera | Ted Deason | First Assistant Camera |
Camera | Peter Muncey | Grip |
Costume & Make-Up | Jane Body | Hairstylist |
Art | Mark Brady | Supervising Carpenter |
Crew | Mark Lambert | CG Supervisor |
Crew | Des Petterson-Jones | Chef |
Crew | Warren Deluce | Driver |
Crew | Mark Marshall | Post Production Supervisor |
Crew | David Nicoll | Scenic Artist |
Crew | John Cheeseman | Security |
Crew | Kevin Tengan | Systems Administrators & Support |
Crew | Brian Hathaway | Transportation Coordinator |
Lighting | Michael Bradley | Electrician |
Lighting | Pauline Ts'o | Lighting Supervisor |
Production | Keith Hatcher | Location Manager |
Production | Hazel Cook | Production Coordinator |
Production | Russell Lodge | Production Supervisor |
Sound | Ed Colver | Foley Mixer |
Sound | Jake Jackson | Assistant Sound Engineer |
Visual Effects | Alia Agha | 3D Supervisor |
Visual Effects | Anita Bevelheimer | Digital Compositors |
Camera | Tobias Eedy | Second Assistant Camera |
Production | Kyle Clark | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Marshall Richard Krasser | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Julia Egerton | Compositing Artist |
Costume & Make-Up | Jane Royle | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Martin Mandeville | Costume Coordinator |
Visual Effects | Matthew Glen | Additional Visual Effects |
Costume & Make-Up | Lee Clayton | Tailor |
Visual Effects | Lauren A. Littleton | Visual Effects Production Manager |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Sound | Peter Holt | Foley Editor |
Crew | David Holmes | Stunt Double |
Crew | Gary Gero | Animal Coordinator |
Camera | Gary Romaine | Dolly Grip |
Crew | James Lamb | Digital Effects Producer |
Directing | Michael Stevenson | Second Assistant Director |
Directing | Michael Michael | Third Assistant Director |
Production | Alison Odell | Assistant Production Coordinator |
Visual Effects | Ivor Middleton | Lead Animator |
Editing | Paul McGhee | Digital Color Timer |
Art | Adam Brockbank | Storyboard Artist |
Camera | Joe Buxton | Libra Head Technician |
Crew | Tolga Kenan | Stunts |
Costume & Make-Up | Jemma Scott-Knox-Gore | Contact Lens Technician |
Costume & Make-Up | Darlene Forrester | Hairdresser |
Crew | Kevin Wescott | Special Effects Assistant |
Crew | Michael Durkan | Special Effects Technician |
Visual Effects | Ulf Lundgren | VFX Artist |
Visual Effects | Christopher Romano | Visual Effects |
Directing | R.J. Mino | Additional Second Assistant Director |
Production | Michael Elson | Head of Production |
Art | Rob Bliss | Concept Artist |
Production | Katie Reynolds | Production Secretary |
Visual Effects | Jim Davey | Digital Film Recording |
Art | Paul Burges | Dressing Prop |
Visual Effects | John Weller | Senior Modeller |
Costume & Make-Up | Laura Johnson | Costume Assistant |
Directing | Charlotte Mason-Apps | Continuity |
Art | Patrick Casey | Construction Buyer |
Art | Graham Weames | Head Carpenter |
Art | Lizzi Wilson | Petty Cash Buyer |
Visual Effects | Allison Coit | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Janos Jersch | Assistant Camera |
Camera | Alan Harrison | Camera Trainee |
Costume & Make-Up | Anabel Campbell | Wardrobe Assistant |
Production | Simon Burgess | Assistant Location Manager |
Production | Chris Bogle | Location Assistant |
Production | Sue Binfield | Location Coordinator |
Production | Trevor Chalmers | Assistant Accountant |
Visual Effects | Will Broadbent | CG Artist |
Crew | Chuck Douglas | Floor Runner |
Visual Effects | Andrew Garnet-Lawson | Matte Painter |
Production | Mark Axtell | Production Assistant |
Visual Effects | Martin Cook | Rotoscoping Artist |
Crew | Felicity Walker | Stunts |
Crew | Leila Stewart | Stunts |