Harry Potter i Komnata Tajemnic

Coś złego czai się w Hogwarcie!

Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002)

PrzygodowyFantasy

Harry powraca do Hogwartu, aby ponownie zmierzyć się z niebezpieczeństwem tym razem zagrażającym także jego najlepszej przyjaciółce. Podczas drugiego roku pobytu w Szkole Magii i Czarodziejststwa młody Potter spotyka starych wrogów, poznaje nowego nauczyciela, odkrywa w sobie nowe zdolności, unika śmierci z rąk domowego skrzata chcącego za wszelką cenę uratować mu życie i wraz z dwójką swoich przyjaciół: Ronem i Hermioną znów udaje mu się rozwiązać trudną zagadkę.

Director: Chris Columbus
Writer: Steve Kloves

Release Date: 2002-11-13
Status: Released
Run time: 161 min / 2:41
Budget: $100,000,000
Revenue: $876,688,482
Production Companies : 1492 Pictures, Heyday Films, Warner Bros. Pictures
Production Countries: Germany, United Kingdom, United States of America

IMDB

https://www.warnerbros.com/movies/harry-potter-and-chamber-secrets/


Casts

Daniel Radcliffe
Harry Potter
Rupert Grint
Ron Weasley
Emma Watson
Hermione Granger
Richard Harris
Albus Dumbledore
Alan Rickman
Severus Snape
Tom Felton
Draco Malfoy
Kenneth Branagh
Gilderoy Lockhart
Robbie Coltrane
Rubeus Hagrid
Maggie Smith
Minerva McGonagall
David Bradley
Argus Filch
Bonnie Wright
Ginny Weasley
Matthew Lewis
Neville Longbottom
Jason Isaacs
Lucius Malfoy
Shirley Henderson
Myrtle Warren
Toby Jones
Dobby (voice)
James Phelps
Fred Weasley
Oliver Phelps
George Weasley
Richard Griffiths
Vernon Dursley
Fiona Shaw
Petunia Dursley
Harry Melling
Dudley Dursley
John Cleese
Nicholas de Mimsy-Porpington
Julie Walters
Molly Weasley
Mark Williams
Arthur Weasley
Jamie Waylett
Vincent Crabbe
Josh Herdman
Gregory Goyle
Alfred Enoch
Dean Thomas
Devon Murray
Seamus Finnigan
Sean Biggerstaff
Oliver Wood
Hugh Mitchell
Colin Creevey
Chris Rankin
Percy Weasley
Warwick Davis
Filius Flitwick
Robert Hardy
Cornelius Fudge
Miriam Margolyes
Pomona Sprout
Gemma Jones
Poppy Pomfrey
Christian Coulson
Tom Marvolo Riddle
Edward Randell
Justin Finch-Fletchley
Luke Youngblood
Lee Jordan
Eleanor Columbus
Susan Bones
Louis Doyle
Ernie MacMillan
Emily Dale
Katie Bell
Rochelle Douglas
Alicia Spinnet
Leslie Phillips
The Sorting Hat (voice)
Julian Glover
Aragog (voice)
Martin Bayfield
Young Hagrid
Gemma Padley
Penelope Clearwater
Danielle Tabor
Angelina Johnson
Jamie Yeates
Marcus Flint
Charlotte Skeoch
Hannah Abbott
Helen Stuart
Millicent Bulstrode
Nina Young
The Grey Lady
Adrian Rawlins
James Potter
Geraldine Somerville
Lily Potter (Uncredited)
Jim Norton
Mr. Mason
Veronica Clifford
Mrs Mason
Heather Bleasdale
Mrs Granger
Tom Knight
Mr. Granger
Ben Borowiecki
Angus
Kathleen Cauley
Lavender Brown
Alfred Burke
Armando Dippet
Peter O'Farrell
Bozo
Violet Columbus
Girl with Flowers
Harry Taylor
Station Guard

Crew

Sound John Williams Original Music Composer
Camera Roger Pratt Director of Photography
Editing Colin Coull Digital Color Timer
Art Stephanie McMillan Set Decoration
Art Stuart Craig Production Design
Editing Peter Honess Editor
Crew Peter Pedrero Utility Stunts
Directing Chris Columbus Director
Production Chris Columbus Executive Producer
Writing J.K. Rowling Novel
Writing Steve Kloves Screenplay
Production David Heyman Producer
Production Karen Lindsay-Stewart Casting
Art Andrew Ackland-Snow Art Direction
Costume & Make-Up Clare Le Vesconte Makeup Artist
Sound Martin Cantwell Sound Effects Editor
Crew Greg Powell Stunt Coordinator
Sound William Ross Conductor
Art Mark Bartholomew Art Direction
Art Peter Francis Art Direction
Costume & Make-Up Lindy Hemming Costume Design
Costume & Make-Up Nick Dudman Makeup Designer
Sound Dennis Leonard Supervising Sound Editor
Sound Dennis Leonard Sound Supervisor
Crew Jonathan Abbas-Klahr Special Effects
Crew Sean Baker Stunts
Production Mark Radcliffe Executive Producer
Art Steven Lawrence Art Direction
Art Alastair Bullock Draughtsman
Costume & Make-Up Eithné Fennel Hair Designer
Camera David Appleby Best Boy Grip
Sound Adam Daniel Sound Re-Recording Mixer
Sound Peter Burgis Foley Artist
Production David Barron Executive Producer
Production Paula DuPré Pesmen Associate Producer
Directing Peter MacDonald Second Unit Director
Art John King Art Direction
Production Bernard Bellew Unit Production Manager
Production Michael Barnathan Executive Producer
Sound Randy Thom Sound Designer
Art Lucinda Thomson Art Direction
Editing Jonathan Lucas First Assistant Editor
Sound Derek Trigg Foley Editor
Sound Peter Gleaves ADR Mixer
Production Tanya Seghatchian Co-Producer
Editing Jonathan Brayley Assistant Editor
Crew Tom Brewster Set Production Assistant
Crew Chas Jarrett CG Supervisor
Crew Bianca Bezdek-Goodloe Legal Services
Camera Simon Werry Aerial Camera
Crew Jessie Thiele Post Production Supervisor
Visual Effects Paul Catling Creature Design
Production Gary Nixon Production Accountant
Directing David Hanks Layout
Costume & Make-Up Dan Grace Wardrobe Supervisor
Costume & Make-Up David Crossman Costume Supervisor
Production Jordan Crockett Art Department Production Assistant
Crew David Rosenbaum Transportation Coordinator
Crew Tom Debenham Sequence Supervisor
Art Joanne Cook Art Department Assistant
Lighting Chuck Finch Gaffer
Art Peter Dorme Assistant Art Director
Art Jodie Jackman Art Department Coordinator
Art Amanda Pettett Construction Coordinator
Crew Sandra Frieze Dialogue Coach
Directing Annie Penn Script Supervisor
Crew Simon Stanley-Clamp Digital Supervisor
Crew Stuart McAra Digital Effects Producer
Sound Simon Rhodes Scoring Mixer
Camera Jaap Buitendijk Still Photographer
Visual Effects Tim Caplan I/O Supervisor
Visual Effects Fiona Chilton Visual Effects Producer
Visual Effects Mei-Ming Casino Visual Effects Production Manager
Art Patricia Johnson Set Designer
Costume & Make-Up Alex Rouse Wigmaker
Crew Robert Duncan Digital Effects Supervisor
Art Bryn Court Sculptor
Visual Effects Tim Burke Visual Effects Supervisor
Sound Nick Lowe ADR Editor
Sound Peter Myles Supervising Music Editor
Sound Colin Ritchie Dialogue Editor
Visual Effects Nic Hatch Pre-Visualization Supervisor
Production Michelle Corney Production Coordinator
Art Barry Wilkinson Property Master
Visual Effects David Andrews Animation Supervisor
Camera Alf Tramontin Steadicam Operator
Production Nick Daubeny Location Manager
Costume & Make-Up Charlotte Rogers Makeup Trainee
Visual Effects Stephen Enticott Senior Animator
Sound Ryan Davis Additional Sound Re-Recording Mixer
Art Martin Asbury Storyboard Artist
Visual Effects Amber Kirsch Visual Effects Production Assistant
Directing Chris Carreras First Assistant Director
Visual Effects Paul Kavanagh Lead Animator
Visual Effects John Richardson Special Effects Supervisor
Crew John Trehy Production Controller
Sound Edward Karam Orchestrator
Crew Greg Hyman Visual Effects Editor
Visual Effects Laya Armian Visual Effects Coordinator
Sound Gareth Bull ADR Recordist
Art Paul Couch Standby Painter
Sound Jim Harrison Music Editor
Production Celia Barnett Researcher
Visual Effects Elie Jamaa Visual Effects Technical Director
Production Simone Goodridge Assistant Production Coordinator
Visual Effects Paul Amer 3D Artist
Lighting Dave Ridout Rigging Gaffer
Crew Terry Pritchard Driver
Crew Marc Wolff Pilot
Production Laura Dickens Casting Assistant
Sound Ed Colyer Foley Mixer
Camera Ken Coles Camera Operator
Costume & Make-Up Andrea Finch Hairstylist
Crew Vanessa Davies Unit Publicist
Crew Bob Bridges Video Assist Operator
Editing John Ensby Color Timer
Production David Carrigan Production Manager
Sound June Prinz Boom Operator
Sound Tim Blackham Sound Mixer
Production Antoinette Perez Line Producer
Art Keith Connolly Painter
Camera John Deaton First Assistant Camera
Camera Pat Garrett Key Grip
Costume & Make-Up Paul Spateri Prosthetic Supervisor
Crew Matthew D'Angibau Loader
Crew Sarah Nolte Makeup Effects
Crew Catriona Maccann Propmaker
Crew Marcus Williams Scenic Artist
Crew Ken Burry Security
Crew Rosie Richardson Special Effects Coordinator
Crew Louisa Lytton Stand In
Crew Richard Clarke Technical Supervisor
Crew Brian Estabrook Transportation Co-Captain
Lighting Danny Espey Electrician
Lighting Jamie Knight Lighting Technician
Sound Foluso Aribigbola Assistant Sound Editor
Visual Effects Mimi Abers Digital Compositors
Production Brenda Coxon Finance
Production Jeremy Pelzer Unit Manager
Costume & Make-Up Hannah Mais Assistant Makeup Artist
Camera Chyna Thomson Assistant Camera
Editing Mo Henry Negative Cutter
Costume & Make-Up Lee Clayton Tailor
Directing William Dodds Third Assistant Director
Production Louis Elman ADR Voice Casting
Sound Steve Mair Musician
Crew David Holmes Stunts
Directing Rob Burgess Additional Third Assistant Director
Art Ethan J. Platt Assistant Property Master
Directing Fiona Richards Second Assistant Director
Camera Phil Murray Dolly Grip
Crew Gary Gero Animal Coordinator
Production Kathy Wise Assistant Production Manager
Visual Effects Steve Barnes 2D Artist
Visual Effects Dimitri Bakalov 3D Animator
Visual Effects Mike Cusack CG Animator
Visual Effects Hitesh Bharadia Matchmove Supervisor
Production Vicky Bishop Production Secretary
Costume & Make-Up Jenny Hawkins Daily Wardrobe
Costume & Make-Up Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Visual Effects James Furlong CG Artist
Costume & Make-Up Darlene Forrester Hairdresser
Crew Bradley Farmer Stunt Double
Production Emma Bendell Assistant Accountant
Production Michael Elson Head of Production
Costume & Make-Up Amanda Derby Wardrobe Assistant
Costume & Make-Up Peter Edmonds Costume Assistant
Art Rob Bliss Concept Artist
Crew Robin Demetriou Catering
Visual Effects Jim Davey Digital Film Recording
Costume & Make-Up William Steggle Dresser
Art Paul Burges Dressing Prop
Crew Anna Tennant Special Effects Assistant
Crew Ronnie Durkan Special Effects Technician
Visual Effects Royston Willcocks Modelling Supervisor
Visual Effects Carey Burens Visual Effects Assistant Editor
Camera Jason Coop Second Assistant Camera
Crew Lyndsay Bullock Floor Runner
Visual Effects R.A. Haupt Matte Painter
Production Drew Bennett Production Assistant
Visual Effects John Weller Senior Modeller

Similar Movies