Niepamięć

Świat to tajemnica

Niepamięć (2013)

AkcjaSci-FiPrzygodowyTajemnica

Jest rok 2077: Jack Harper (Cruise) stacjonuje na ewakuowanej Ziemi, serwisując niesprawne drony. Jego misja jako część operacji mającej na celu zabezpieczenie niezbędnych surowców po dekadach wojen z obcymi dobiega końca. Za dwa tygodnie Harper dołączy do grupy ocalałych przebywających w kolonii, na księżycu Saturna - Tytanie, z dala od zniszczonego wojną świata, który kiedyś nazywał domem. Życie patrolującego niebo z wysokości tysięcy metrów Jacka ulega drastycznej zmianie, kiedy ratuje z rozbitego statku kosmicznego piękną nieznajomą. Pojawienie się kobiety daje początek łańcuchowi wydarzeń, które zmuszają Jacka do podania w wątpliwość wszystkiego, co do tej pory wiedział. Odkrywając szokującą prawdę, która łączy go z Ziemią z przeszłości, Jack zostaje zmuszony do licznych aktów odwagi. Los ludzkości spoczywa teraz w rękach człowieka, który wierzył, że nasz świat wkrótce zostanie stracony na zawsze.

Director: Joseph Kosinski
Writers: Michael Arndt, Karl Gajdusek.

Release Date: 2013-04-10
Status: Released
Run time: 126 min / 2:6
Budget: $120,000,000
Revenue: $286,168,572
Production Companies : Universal Pictures, Relativity Media, Monolith Pictures (III), Chernin Entertainment, Radical Studios
Production Country: United States of America

IMDB

https://www.uphe.com/movies/oblivion


Casts

Tom Cruise
Jack Harper
Morgan Freeman
Malcolm Beech
Olga Kurylenko
Julia Rusakova Harper
Andrea Riseborough
Victoria Olsen
Nikolaj Coster-Waldau
Sykes
Melissa Leo
Sally
Zoë Bell
Kara
Abigail Lowe
Julia's Child
Isabelle Lowe
Julia's Child
David Madison
Grow Hall Survivor
John L. Armijo
NASA Ground Control
Fileena Bahris
Survivor
Joanne Bahris
Tourist
Andrew Breland
Survivor
Lisa Raziano
Alien (uncredited)

Crew

Editing Richard Francis-Bruce Editor
Costume & Make-Up Marlene Stewart Costume Design
Production Duncan Henderson Producer
Sound Ren Klyce Sound Designer
Sound Juan Peralta Sound Re-Recording Mixer
Writing Michael Arndt Screenplay
Costume & Make-Up Michèle Burke Makeup Designer
Costume & Make-Up Michèle Burke Makeup Supervisor
Crew Rick Stratton Tattooist
Art Geoff Hubbard Set Designer
Camera Claudio Miranda Director of Photography
Production Marcia Ross Casting
Editing Eric Haase Colorist
Costume & Make-Up Lisa Tomczeszyn Assistant Costume Designer
Production Barry Levine Producer
Art Adolfo Martínez Pérez Storyboard Artist
Directing Joseph Kosinski Director
Production Joseph Kosinski Producer
Writing Joseph Kosinski Original Story
Production Justis Greene Unit Production Manager
Visual Effects Paul Taylor Animation Supervisor
Writing Karl Gajdusek Screenplay
Production Dawson Warner Location Coordinator
Sound Gary Rizzo Sound Re-Recording Mixer
Production Peter Chernin Producer
Art Michael Meyers Conceptual Design
Art Darren Gilford Production Design
Production Dave Morrison Executive Producer
Art Mike Piccirillo Art Department Coordinator
Production Brittainy Roberts Casting
Camera Garry Waller Second Unit Director of Photography
Production Jesse Berger Executive Producer
Production RJ Mino Unit Production Manager
Art Kevin Loo Set Designer
Art Kevin Loo Assistant Art Director
Art Ed Natividad Conceptual Design
Art Raj Rihal Conceptual Design
Crew Aaron Skalka Transportation Coordinator
Crew Michael Lewis Production Controller
Production Dylan Clark Producer
Art Todd Cherniawsky Set Designer
Costume & Make-Up Nancy Thompson Costumer
Sound M83 Original Music Composer
Production Justin Springer Executive Producer
Art Bruce Luizzi Leadman
Sound Joseph Trapanese Original Music Composer
Camera C.J. Roy Digital Imaging Technician
Sound Árni Benediktsson Sound Assistant
Sound John Roesch Foley Artist
Camera Jeffery J. Tufano Camera Operator
Art Steve Cooper Set Designer
Sound Erik H. Magnus Sound Mixer
Costume & Make-Up Ariel Gold Key Costumer
Costume & Make-Up Suzanne M.B. Chambliss Key Costumer
Production Judith Bouley Additional Casting
Costume & Make-Up Christian Cordella Costume Illustrator
Costume & Make-Up Dan Bronson Costume Supervisor
Visual Effects Sharina Radia Visual Effects Coordinator
Sound Frank E. Eulner Sound Effects Editor
Directing Trisha Burton Script Supervisor
Art Randall D. Wilkins Set Designer
Art Joseph Hiura Set Designer
Art Robert Andrew Johnson Set Designer
Sound Cheryl Nardi Dialogue Editor
Sound Gwendolyn Yates Whittle Supervising Sound Editor
Sound Gwendolyn Yates Whittle ADR Supervisor
Art Doug Harlocker Property Master
Camera George Billinger III Camera Operator
Camera George Billinger III Steadicam Operator
Costume & Make-Up Lori Harris Key Set Costumer
Art Jeff Markwith Set Designer
Sound Brad Semenoff Dialogue Editor
Camera David James Still Photographer
Art Luis G. Hoyos Set Designer
Sound Alyson Dee Moore Foley Artist
Sound David C. Hughes Sound Effects Editor
Costume & Make-Up Alexandra Eagle Set Costumer
Camera Jamie Lagerhausen Key Grip
Camera Lucas Bielan Camera Operator
Camera David B. Nowell Aerial Director of Photography
Art Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Visual Effects Rick Lupton Visual Effects Supervisor
Lighting Michael Chateauneuf Electrician
Production Lauri Pitkus Location Manager
Lighting Jay Fortune Gaffer
Costume & Make-Up Angel De Angelis Hair Department Head
Costume & Make-Up Dawn Huertas Arevalo Set Costumer
Costume & Make-Up Sarah Monzani Makeup Artist
Crew Stephen Daniel Wayne Set Production Assistant
Sound Scott Guitteau Sound Effects Editor
Sound Marilyn McCoppen Dialogue Editor
Sound E. Larry Oatfield Foley Editor
Visual Effects Eric Barba Visual Effects Supervisor
Visual Effects Steve Preeg Animation Supervisor
Costume & Make-Up Mary Jo McGrath Costume Supervisor
Costume & Make-Up Deena Adair Hairstylist
Art Pedro Barquin Greensman
Visual Effects Fiona Campbell Westgate Visual Effects Producer
Sound Al Nelson Supervising Sound Editor
Costume & Make-Up Thomas Stokes Costume Supervisor
Crew Claire Raskind Unit Publicist
Directing Rebecca Boyle Script Supervisor
Costume & Make-Up Tom Cummins Set Costumer
Costume & Make-Up Michael White Hair Department Head
Crew Ugla Hauksdóttir Production Office Assistant
Crew Tobias Pfeiffer Visual Effects Editor
Lighting Marc Marino Rigging Gaffer
Crew Mahmoud Rahnama CG Supervisor
Sound Stuart McCowan Sound Effects Editor
Sound Stephen Urata Sound Recordist
Editing Jennifer Spenelli First Assistant Editor
Costume & Make-Up Desne J. Holland Makeup Department Head
Costume & Make-Up Michael Hancock Makeup Artist
Sound Mary Jo Lang Foley Mixer
Crew Alessandro Chimento Set Production Assistant
Art Ellen Lampl Graphic Designer
Art Kristen Maloney Art Department Assistant
Art William H. Phen Jr. Construction Foreman
Art Josh Roth Assistant Property Master
Crew Miranda Sink Set Production Assistant
Sound Lisa Chino Assistant Dialogue Editor
Crew Michael Meinardus Special Effects Coordinator
Costume & Make-Up Cathie Valdovino Costumer
Art Andrée Wallin Conceptual Illustrator
Sound Thom Brennan Foley Editor
Editing Nancy Fuller Digital Intermediate Editor
Editing Nancy Fuller Digital Intermediate Producer
Production Betsy Alton Production Coordinator
Lighting Billy Patsos Key Rigging Grip
Lighting Brian McClean Best Boy Electric
Camera Jonas Steadman First Assistant "A" Camera
Costume & Make-Up Bob Kretschmer Wigmaker
Lighting Sidney Brisco Electrician
Crew William Day Visual Effects Editor
Camera Sean Hunter Moe First Assistant "B" Camera
Sound Paul Ledford Production Sound Mixer
Camera Paul Santoni First Assistant "B" Camera
Visual Effects Borja A. Ortiz 3D Artist
Crew Jeff Beattie Visual Effects Editor
Lighting Will Callahan Electrician
Camera Mark Spath First Assistant "C" Camera
Production Hank Langlois Extras Casting
Camera Peter Geraghty First Assistant "A" Camera
Art Phillip Norwood Storyboard Artist
Production Ken Haber Location Manager
Production Birna Paulina Einarsdóttir Production Coordinator
Crew David Paris Aerial Coordinator
Camera Michael J. Coo Key Grip
Lighting Mel Perdikis Rigging Grip
Crew Michael Chochol Set Production Assistant
Camera Nathan Borck Digital Imaging Technician
Lighting Ingvar Stefánsson Best Boy Electric
Lighting Chris Strong Gaffer
Crew Wayne Tidwell Video Assist Operator
Crew Matthew H. O'Connor Marine Coordinator
Costume & Make-Up Joanna McCarthy Key Makeup Artist
Crew Anna Stachow Set Production Assistant
Camera Peter Graf Aerial Camera Technician
Camera George Patsos Key Grip
Production Michael A. Galasso Production Coordinator
Visual Effects Björn Mayer Visual Effects Supervisor
Camera Milan Janicin Second Assistant "C" Camera
Visual Effects Phi Tran 3D Artist
Camera Dan Schroer Second Assistant "A" Camera
Costume & Make-Up Pamela May Key Hair Stylist
Art Richard Bennett Storyboard Artist
Costume & Make-Up Ira M. Hammons-Glass Key Costumer
Crew Jamie Normand Stand In
Camera Michael Brennan Dolly Grip
Camera Brian Rosso Dolly Grip
Production Matthew F. Preston Assistant Production Coordinator
Visual Effects David Feinsilber Visual Effects Production Manager
Sound Matthew Armstrong Boom Operator
Costume & Make-Up Louise McCarthy Makeup Department Head
Crew Kevin LaNeave Visual Effects Editor
Crew Richmond G. Cogswell Video Assist Operator
Production William Maursky Assistant Location Manager
Visual Effects Randy Sharp Modeling
Production Sean Becker Second Assistant Accountant
Crew Andres Sepulveda Armorer
Editing Mike Sowa Digital Intermediate Colorist
Sound Coya Elliott Assistant Sound Designer
Visual Effects Steven Wang 3D Artist
Crew Paul Lambert Digital Effects Supervisor
Camera Mark Santoni First Assistant "B" Camera
Editing Dave Labich Assistant Editor
Camera Arnar Einarsson Best Boy Grip
Lighting John S. Robertson Key Rigging Grip
Sound Ryan Farris Boom Operator
Lighting Timothy Jipping Rigging Grip
Lighting Chip Hart Rigging Grip
Camera Dan McKee Second Assistant "B" Camera
Lighting Tony Varuola Rigging Gaffer
Lighting Cody Strong Electrician
Editing Nino Ruef Additional Editor
Production Chris Giuffrida Data Management Technician
Production Mindy Weissman Post Production Coordinator
Production Tiffany Tiesiera Production Coordinator
Art Jeremy Johnson Construction Foreman
Lighting David Sireika Jr. Rigging Grip
Art Nick Pugh Conceptual Illustrator
Crew Gavyn Thompson CG Supervisor
Art Chris Zimmerman Standby Painter
Production Missy Eustermann Post Production Accountant
Visual Effects Sigurdur Mar Davidsson Visual Effects Production Assistant
Production David Halagarda Assistant Production Coordinator
Camera Steve Harnell Digital Imaging Technician
Camera Craig Nix Libra Head Technician
Costume & Make-Up Michael S. Ward Hair Department Head
Visual Effects Sabrina Steinert 3D Artist
Art Emil Petursson Construction Manager
Camera Craig Kohtala Best Boy Grip
Camera Kevin Gilligan Best Boy Grip
Camera Alex Carr Digital Imaging Technician
Lighting Loren Johnson Electrician
Lighting Byron Marigny Electrician
Lighting Jerry Wheat Electrician
Lighting Thairon Harvey Electrician
Lighting Katelyn Perez Electrician
Lighting Cory McClean Electrician
Crew Chris McGuire Generator Operator
Lighting Moses Mott Rigging Grip
Lighting Michael Nissen Rigging Grip
Lighting Isaac Sandoval Rigging Grip
Camera Lee Jordan Second Assistant "A" Camera
Crew Eirikur Beck Armorer
Crew Ludvik Kristinsson Armorer
Art Brad Elliott Assistant Property Master
Art Daniel Simon Conceptual Illustrator
Art Thom Tenery Conceptual Illustrator
Art Ken Junod Construction Buyer
Art Stephen Platt Storyboard Artist
Visual Effects Markus Graf 3D Artist
Visual Effects Hnedel Maximore 3D Artist
Visual Effects Patrik Witzmann 3D Artist
Visual Effects Tim Simon 3D Artist
Visual Effects Emil Simeonov Lead Animator
Lighting Christopher Nichols Lighting Supervisor
Visual Effects Khaled Pamir Modeling
Visual Effects Toshihiro Sakamaki Modeling
Visual Effects Christine Neumann Modeling
Visual Effects YeYoung Jung Modeling
Visual Effects Nicholas Markel Pre-Visualization Supervisor
Visual Effects Lori Talley Visual Effects Coordinator
Visual Effects Danielle Bemis Visual Effects Coordinator
Crew Paul Parsons Visual Effects Editor
Visual Effects Elizabeth Schafer Knovick Visual Effects Producer
Visual Effects C. Alexander Sears Visual Effects Producer
Visual Effects Daniel Beattie Visual Effects Production Assistant
Visual Effects Eirikur Kristinn Juliusson Visual Effects Production Assistant
Visual Effects Igor Ramade Visual Effects Technical Director
Visual Effects Alexandre Scott Visual Effects Technical Director
Costume & Make-Up Jose Fernandez Costume Designer
Costume & Make-Up Diana Demoff Costumer
Production Iounn Arna Björgvinsdóttir Assistant Accountant
Production Stella Bogadóttir Assistant Accountant
Production Fjola Einarsdottir Assistant Accountant
Production Anita Isey Jonsdottir Assistant Accountant
Production Michael P. Twombly Assistant Production Coordinator
Production Helga K. Bjarnason Assistant Production Coordinator
Production Karl Sigurdarson Assistant Production Coordinator
Production Birna Bjorgvinsdottir Assistant Production Coordinator
Production Inga Björk Sólnes Assistant Production Coordinator
Production Linda Vilhjálmsdóttir Assistant Production Coordinator
Production Jennifer Cobb First Assistant Accountant
Production Wendy Goldfisher First Assistant Accountant
Production Kelley Baker First Assistant Accountant
Production Stan Umamoto Payroll Accountant
Production Rósa Stefánsdóttir Production Accountant
Production Drew Barnett-Hamilton Production Secretary
Production Bill Bouvier Second Assistant Accountant
Production Sara Ellingen Second Assistant Accountant
Production Josh R. Field Second Assistant Accountant
Crew Brendan Flaherty Set Production Assistant
Crew Leilah Franklin Set Production Assistant
Crew Ashlee Kilchrist Set Production Assistant
Crew Taylor Newman Set Production Assistant
Crew Andri Egilsson Set Production Assistant
Crew Markus Fry Set Production Assistant
Crew Reynir Oskarsson Set Production Assistant
Crew Finnur Jónasson Set Production Assistant
Crew Joe Fredo Stand In
Crew Sam Stage Stand In
Crew Juliana Terpstra Stand In
Production Stacy Parker Travel Coordinator
Production Katie Silverman Casting Assistant
Production Bree Adams Casting Assistant
Production Brittany Gischner Casting Associate
Production Joanna Vasco Casting Associate
Production David M. Waldron Extras Casting
Production Fahad Falur Jabali Assistant Location Manager
Production Josh Samataro Assistant Location Manager
Production Hannah Getts Location Assistant
Production Cleland Hoff Location Assistant
Production James Adames Location Assistant
Production Thor Kjartansson Location Manager

Similar Movies