Szepty (2011)
Internatem dla chłopców z najbogatszych sfer w Rookford wstrząsa tajemnicza śmierć jednego z nich. Wszelkie racjonalne próby wyjaśnienia tej tragedii zawodzą. Uczniowie zaczynają opowiadać przerażającą historię o pojawiającym się duchu. Do szkoły zostaje wezwana Florence Cathcart (Rebecca Hall), która zajmuje się demaskowaniem fałszywych spirytystów, żerujących na naiwności osób wierzących w duchy. Według niej życie pozagrobowe nie istnieje. Testy, które zacznie przeprowadzać wymkną się jej spod kontroli. To, co zdarzy się później sprawi, że dziewczyna nie będzie już mogła z tego miejsca odejść... Co naprawdę wydarzyło się w Rookford?
Director:
Nick Murphy
Writers:
Stephen Volk, Nick Murphy.
Rebecca Hall Florence Cathcart |
|
Dominic West Robert Mallory |
|
Imelda Staunton Maud Hill |
|
Isaac Hempstead-Wright Tom |
|
Lucy Cohu Constance Strickland |
|
Cal MacAninch Freddie Strickland |
|
John Shrapnel Reverend Hugh Purslow |
|
Diana Kent Harriet Cathcart |
|
Richard Durden Alexander Cathcart |
|
Alfie Field Victor Parry |
|
Tilly Vosburgh Vera Flood |
|
Ian Hanmore Albert Flood |
|
Andrew Havill George Vandermeer |
|
Anastasia Hille Dorothy Vandermeer |
|
Joseph Mawle Edward Judd |
|
Shaun Dooley Malcolm McNair |
|
Steven Cree Sergeant Evans |
|
Felix Soper Julian Dowden |
|
Sidney Johnston John Franklin |
|
Spike White Alistair Howell |
|
Charlie Callaghan Chris Hartley |
|
James Kirkham William Ramsbottom |
|
Ewan Andrew Walker Richard McGorian |
|
Adam Thomas Wright Max Tebbitts |
|
Ben Greaves-Neal Child Impostor |
|
Daniel Pirrie Captain Mills |
|
Nicholas Amer Edgar Hirsthwit |
|
Nick Murphy Teacher 1 |
|
Neil Broome School Master (uncredited) |
Production | David M. Thompson | Producer |
Production | Shaheen Baig | Casting |
Editing | James Clarke | Digital Intermediate |
Sound | James Harrison | Sound Effects Designer |
Production | Sarah Curtis | Producer |
Production | Julia Stannard | Producer |
Costume & Make-Up | Daniel Phillips | Hair Designer |
Camera | Paul Edwards | Steadicam Operator |
Writing | Stephen Volk | Screenplay |
Costume & Make-Up | Caroline Harris | Costume Design |
Editing | Victoria Boydell | Editor |
Lighting | David Tyler | Gaffer |
Sound | Ben Brazier | Foley Editor |
Writing | Nick Murphy | Screenplay |
Directing | Nick Murphy | Director |
Sound | Daniel Pemberton | Original Music Composer |
Camera | Eduard Grau | Director of Photography |
Art | Jon Henson | Production Design |
Art | Robert Wischhusen-Hayes | Set Decoration |
Crew | Reno Antoniades | Legal Services |
Sound | Sue Harding | Foley Artist |
Art | Nicki McCallum | Supervising Art Director |
Camera | Alex Bailey | Still Photographer |
Art | Jim Elliott | Property Master |
Sound | Paul Cotterell | ADR Mixer |
Crew | Abbi Collins | Stunt Coordinator |
Editing | Scott Goulding | Online Editor |
Sound | Ian Wilkinson | ADR Editor |
Sound | Rowena Wilkinson | Foley Artist |
Production | Cindy Thomson | Location Manager |
Art | Fiona Gavin | Art Direction |
Production | Emma Pike | Production Manager |
Crew | Neal Champion | Special Effects |
Visual Effects | Sean Farrow | Visual Effects Supervisor |
Camera | Peter Robertson | Steadicam Operator |
Camera | Mike Scott | Steadicam Operator |
Camera | Dave McKay | Helicopter Camera |
Crew | Ian Johnson | Unit Publicist |
Production | Helene Lenszner | Location Manager |
Production | Suzanne Noble | Publicist |
Directing | Lucy Enfield | Script Supervisor |
Visual Effects | Lucy Tanner | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Angela Stanley | Digital Compositor |
Production | Peter Eardley | Production Accountant |
Production | Aisha Bywaters | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Anna Lau | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Tapio Salmi | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Tapio Salmi | Makeup Supervisor |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Editing | Lea Morement | Assistant Editor |
Production | Vanessa Baker | ADR Voice Casting |
Sound | Colin Nicolson | Sound Mixer |
Sound | Robert Brazier | Foley Recordist |
Costume & Make-Up | Julie Dorrat-Keenan | Makeup Artist |
Camera | Alex Howe | First Assistant Camera |
Directing | Toby Ford | First Assistant Director |
Production | Steven Moore | Production Runner |
Camera | Robert Dibble | First Assistant Camera |
Editing | Stuart Fyvie | Colorist |
Art | Sam Curren | Painter |
Art | Iain Geddes | Painter |
Crew | Billy Hinshelwood | Legal Services |
Visual Effects | David Sjodin | Digital Compositor |
Camera | Maite Astiz | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Simon Leech | Digital Compositor |
Art | Derek Fraser | Construction Manager |
Art | Neil Maguire | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Harriet Edmonds | Costume Standby |
Costume & Make-Up | Sandrine Mugglestone | Daily Makeup & Hair |
Art | Helen Allingham | Art Department Assistant |
Art | Fiona Dickson | Draughtsman |
Art | George McKay | Painter |
Art | Chris Chandler | Property Master |
Art | Kara Ramsay | Standby Art Director |
Visual Effects | Emelie Nilsson | Digital Compositor |
Lighting | Ray Brown | Electrician |
Lighting | Martin Palmer | Electrician |
Lighting | Kevin Robertson | Electrician |
Lighting | Andy Duncan | Gaffer |
Camera | Tom Miller | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Graham Hunter | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | John Laurie | Costume Standby |
Crew | Ashley McFarlane | Floor Runner |
Crew | Mary Brehony | Legal Services |
Production | Jenny Williams | Production Coordinator |