Jack Pogromca Olbrzymów (2013)
Pradawny spór ożywa, kiedy młody mężczyzna imieniem Jack (Nicholas Hoult) przypadkowo otwiera bramę między światem ludzi, a przerażającym światem olbrzymów. Olbrzymy, po raz pierwszy od stuleci uwolnione na ziemi, usiłują odzyskać panowanie nad lądem, który kiedyś utraciły, a Jack musi stanąć do walki i je powstrzymać. W walce o królestwo, lud i miłość odważnej księżniczki musi zmierzyć się z niepokonanymi wojownikami, choć dotychczas wierzył, że istnieją tylko w legendach... Teraz sam może stać się legendą.
Director:
Bryan Singer
Writers:
Christopher McQuarrie, Dan Studney, Darren Lemke.
Nicholas Hoult Jack |
|
Eleanor Tomlinson Princess Isabelle |
|
Ewan McGregor Elmont |
|
Stanley Tucci Roderick |
|
Ian McShane King Brahmwell |
|
Bill Nighy General Fallon |
|
Eddie Marsan Crawe |
|
Ewen Bremner Wicke |
|
Warwick Davis Old Hamm |
|
Ralph Brown General Entin |
|
Andrew Brooke Fye |
|
Ben Daniels Fumm |
|
Daniel Lapaine Jack's Dad |
|
Angus Barnett Foe |
|
Alex MacQueen Tour Guide |
|
Tandi Wright The Queen |
|
Lee Boardman Badger |
|
Christopher Fairbank Uncle |
|
Cornell John Fee |
|
Simon Lowe Monk |
|
Mingus Johnston Bald |
|
Joy McBrinn Old Maid |
|
Chris Brailsford Blacksmith |
|
Craig Salisbury Panto Erik the Great |
|
Peter Bonner Panto Monk |
|
Richard Dixon King's Artiste |
|
John Kassir General Fallon's Small Head |
|
Lee Whitlock Small Drunk |
|
Jody Halse Fat Drunk |
|
Philip Philmar Cook Giant |
|
Peter Elliott Sentry / Bugler Giant |
|
Don McCorkindale Tongue Giant |
|
Tayler Marshall 1st Child |
|
Amber Vertannes 2nd Child |
|
Hattie Gotobed Little Girl |
|
Joe E Salazar Roddy |
|
Steven Williams Master of Secrets |
|
John Lebar Panto Giant 1 |
|
Phill Martin Panto Giant 2 |
|
Steve Haze Panto Musician |
|
Tim Foley Jack's Father |
|
Michael Self Young Jack |
|
Sydney Rawson Young Isabelle |
|
Byron Coll Soldier |
|
Aaron Jackson Soldier |
|
Caroline Hayes Jack's Mum (uncredited) |
|
Duncan JC Mais King's Foot Soldier (uncredited) |
|
Santi Scinelli Soothsayer (uncredited) |
|
Joseph Dewey The King's Paige (uncredited) |
|
John Scott Foot Soldier (Uncredited) |
|
Annabelle Davis Pantomine Extra (uncredited) |
Sound | Mark A. Mangini | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Joanna Johnston | Costume Design |
Sound | Richard L. Anderson | Sound Effects Editor |
Production | Roger Mussenden | Casting |
Editing | Bob Ducsay | Editor |
Art | Peter Russell | Art Direction |
Art | Peter Russell | Supervising Art Director |
Art | Richard Roberts | Set Decoration |
Directing | Bryan Singer | Director |
Production | Bryan Singer | Producer |
Writing | Christopher McQuarrie | Screenplay |
Editing | John Ottman | Editor |
Sound | John Ottman | Original Music Composer |
Camera | Newton Thomas Sigel | Director of Photography |
Art | Gary Tomkins | Art Direction |
Sound | Gary Dodkin | Boom Operator |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Sound | Ezra Dweck | Sound Editor |
Production | Nina Gold | Casting |
Art | Gavin Bocquet | Production Design |
Art | Phil Harvey | Art Direction |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Art | Rod McLean | Art Direction |
Production | David Dobkin | Producer |
Writing | David Dobkin | Story |
Production | Thomas Tull | Executive Producer |
Production | Richard Brener | Executive Producer |
Production | Patrick McCormick | Producer |
Production | Ori Marmur | Executive Producer |
Production | Jon Jashni | Executive Producer |
Writing | Dan Studney | Screenplay |
Production | Alex Garcia | Executive Producer |
Sound | Nerses Gezalyan | Sound mixer |
Writing | Darren Lemke | Screenplay |
Writing | Darren Lemke | Story |
Art | Mark Harris | Art Direction |
Sound | Gary A. Hecker | Foley |
Visual Effects | Berj Bannayan | Visual Effects Supervisor |
Crew | Chris Jai Alex | Stunts |
Production | John Rickard | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Holly Waddington | Key Costumer |
Production | Jeremy Rich | Casting |
Crew | David Anders | Stunts |
Production | Tarquin Gotch | Associate Producer |
Costume & Make-Up | David Crossman | Costume Supervisor |
Art | Ty Teiger | Property Master |
Art | Roger Holden | Greensman |
Sound | Kate Morath | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Georgina Gunner | Wardrobe Supervisor |
Sound | Gregg Landaker | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Piero Mura | Sound Effects Editor |
Sound | Rick Kline | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tim LeBlanc | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Joseph Bonn | Music Editor |
Directing | Julie Brown | Script Supervisor |
Sound | Amanda Goodpaster | Music Editor |
Crew | Rowley Irlam | Stunt Coordinator |
Crew | Carmila Gittens | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Greg Baxter | Visual Effects Producer |
Camera | Jeremy Braben | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Camera | Stuart Howell | Steadicam Operator |
Lighting | Ronnie Phillips | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Sarah Monzani | Makeup Designer |
Visual Effects | Tricia Henry Ashford | Visual Effects Producer |
Editing | Joel Dougherty | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Sue Ignatius | Makeup Artist |
Sound | Chris Ward | ADR Supervisor |
Costume & Make-Up | Fran Needham | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ailbhe Lemass | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Zoe Clare Brown | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jacqueline Bhavnani | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jacqueline Bhavnani | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jeanette Redmond | Hairstylist |
Crew | Julie Adams | Dialect Coach |
Costume & Make-Up | Flora Moody | Makeup & Hair |
Visual Effects | James Baker | Visual Effects |
Art | Steven Messing | Conceptual Design |
Editing | Joseph Kirkland | First Assistant Editor |
Directing | Jamie Christopher | First Assistant Director |
Crew | Richard Hooper | Armorer |
Crew | Charles Bodycomb | Armorer |
Sound | Ric Schnupp | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Camilla Kirk-Reynolds | Makeup Artist |
Visual Effects | Dominic Tuohy | Special Effects Supervisor |
Camera | Daniel Smith | Still Photographer |
Sound | Pete Anthony | Orchestrator |
Crew | Paul Duff | Carpenter |
Crew | Joss Skottowe | Armorer |
Sound | Peter Lindsay | Production Sound Mixer |
Sound | Mark Coffey | First Assistant Sound Editor |
Art | Lavinia Waters | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Nicola Mount | Makeup Artist |
Crew | Marc Wolff | Aerial Coordinator |
Camera | Barny Crocker | First Assistant Camera |
Camera | Claudio Del Gobbo | Dolly Grip |
Art | John Simpson | Greensman |
Camera | David Maund | Key Grip |
Camera | Tommaso Mele | Key Grip |
Production | Lulu Morgan | Production Coordinator |
Crew | Will Samuelson | Pilot |
Crew | Sian Milne | Stunts |
Camera | Fulvio Segianni | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Lisa Pickering | Makeup Artist |
Crew | Scott Elms | Propmaker |
Crew | Stefano Ferrara | Prop Maker |
Crew | Toby Hawkes | Prop Maker |
Art | Debbie Morgan | Construction Coordinator |
Visual Effects | Jennifer-Jo Barker | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Alex Carr | Visual Effects Coordinator |
Camera | Andy Edridge | Dolly Grip |
Camera | Ricky Hall | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Susanna Fyson | Costume Coordinator |
Crew | AnaMarie C. Gonzaga | Production Controller |
Art | Dongho Lee | Title Designer |
Crew | Peter Casey | In Memory Of |
Crew | Tolga Kenan | Stunts |
Directing | Matthew Sharp | Assistant Director |
Crew | Eugenio Alonso Yenes | Stunts |
Visual Effects | Jeremy Johnson | Digital Compositor |
Crew | Sarah Lochlan | Stunt Double |
Crew | Mark Archer | Stunts |
Crew | Tom Aitken | Stunts |
Crew | Esther Ashmore | Stunts |
Crew | David R. Grant | Stunt Double |
Art | Rob Bliss | Concept Artist |
Crew | Colin Cunningham | Special Effects |
Visual Effects | Ferran Domenech | Animation Supervisor |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |
Editing | Ainslie Thomas | Project Manager |