Austin Powers i Złoty Członek (2002)
Minęły trzy lata odkąd Austin Powers, agent specjalnej troski, stawił czoła swemu arcywrogowi, Doktorowi Zło. Jednak Doktor i jego pomocnik, Mini Mój, zdołali zbiec z pilnie strzeżonego więzienia i ponownie chcą spróbować podbić świat. Wspólnie z tajemniczym Złotym Członkiem obmyślają plan, który ma na celu porwanie Nigela Powersa, ukochanego ojca Austina i najbardziej znanego angielskiego szpiega. Podczas pościgu za złoczyńcami, Austin przenosi się do roku 1975 i łączy siły ze swą starą przyjaciółką, Foxxy Kleopatrą, stylową i znającą życie półświatka panią detektyw. Wspólnie muszą ocalić Nigela i powstrzymać Doktora Zło i Złotego Członka.
Director:
Jay Roach
Writers:
Mike Myers, Michael McCullers.
Mike Myers Austin Powers / Dr. Evil / Goldmember / Fat Bastard |
|
Beyoncé Foxxy Cleopatra |
|
Seth Green Scott Evil |
|
Michael York Basil Exposition |
|
Mindy Sterling Frau Farbissina |
|
Verne Troyer Mini Me |
|
Michael Caine Nigel Powers |
|
Fred Savage Number Three |
|
Gwyneth Paltrow Dixie Normous |
|
Diane Mizota Fook Mi |
|
Carrie Ann Inaba Fook Yu |
|
Nobu Matsuhisa Mr. Roboto |
|
Robert Wagner Number Two |
|
Aaron Himelstein Young Austin |
|
Josh Zuckerman Young Evil |
|
Evan Farmer Young Number Two |
|
Scott Aukerman Young Nigel |
|
Anna Marie Goddard Henchwoman |
|
Tommy Lister Jr. Prisoner #2 |
|
Nichole Hiltz French Teacher |
|
Angela Meryl Skater |
|
Tom Cruise Tom Cruise / Famous Austin ('Austinpussy') |
|
John Travolta John Travolta / Famous Goldmember ('Austinpussy') |
|
Kevin Spacey Kevin Spacey / Famous Dr. Evil ('Austinpussy') |
|
Danny DeVito Danny DeVito / Famous Mini Me ('Austinpussy') |
|
Steven Spielberg Steven Spielberg / Famous Director ('Austinpussy') |
|
Nathan Lane Mysterious Disco Man |
|
Neil Mullarkey Physician |
|
Eric Winzenried Henchman Sailor |
|
Jim Piddock Headmaster |
|
Esther Scott Judge |
|
Leyna Nguyen Anchorwoman |
|
Jeannette Charles Queen |
|
Brian Tee Japanese Pedestrian |
|
Masi Oka Japanese Pedestrian |
|
Kevin Cooney General Clark |
|
Clint Howard Johnson |
|
Michael McDonald Royal Guard |
|
Donna D'Errico Female Vendor |
|
Fred Stoller Male Shopper |
|
Brad Grunberg Shirtless Fan 'A' |
|
Greg Grunberg Shirtless Fan 'T' |
|
Ren Urano Sumo Referee |
|
Kinga Philipps Austin's Mom |
|
John Donovan Toothless Gardner |
|
Masa Kanome Fountain Security Guard |
|
Hideo Kimura Japanese Surveillance Guard |
|
Hiroshi Otaguro Japanese Surveillance Guard |
|
Kevin Stea Dancer |
|
Linda Kim Geisha Secretary |
|
Nina Kaczorowski Henchwoman |
|
Tammy Vanderpool Henchwoman |
|
Nikki Ziering Henchwoman |
|
Sybil Azur Foxxy's Backup Dancer |
|
Nicole Humphries Foxxy's Backup Dancer |
|
Patrice Fisher Dancer |
|
Timothy Anderson Dancer |
|
Faune Chambers Watkins Dancer |
|
Kelly Cooper Dancer |
|
R.J. Durell Dancer |
|
Shaun Earl Dancer |
|
Michelle Elkin Dancer |
|
Jennifer Hamilton Dancer |
|
Hunter Hamilton Dancer |
|
Michael Higgins Dancer |
|
Mark Meismer Dancer |
|
Mandy Moore Dancer |
|
Ayesha Orange Dancer |
|
Nathan Prevost Dancer |
|
Liz Ramos Dancer |
|
Shealan Spencer Dancer |
|
Becca Sweitzer Dancer |
|
Salvatore Vassallo Dancer |
|
Robert Vinson Dancer |
|
Amie Barsky Skater |
|
Lina Chmiel Skater |
|
Sharon Ferguson Skater |
|
Trey Knight Skater |
|
Brian Richardson Skater |
|
Kimberlee Suerth Skater |
|
Lakisha Swift Skater |
|
Katie Couric Prison Guard |
|
Rob Lowe Middle Number Two |
|
Ryan Allen Carrillo Skater |
|
Mike Chaturantabut Gunman at Pool |
|
Gabriel Corbin Dancer |
|
Devyn Duex Skater |
|
Christy McGinity Gibel Dancer |
|
Paul Grace Dancer |
|
Ben Hisoler Party Guest |
|
Eiji Inoue Taxi Driver |
|
Jimmy Jatho Shirtless Fan 'I' |
|
Kristen Johnston Dancer |
|
Charles M. Kerper Dancer |
|
Martin Klebba Dancer |
|
Carolina Lancaster Dancer |
|
Ryan McGonagle Dancer |
|
Kinsey McLean Classmate |
|
Marylee Picciano Studio 69 Girl |
|
Gene Anthony Ray Dancer |
|
Tara Rice Austin's Girlfriend |
|
Nicole Sciacca Dancer |
|
Matt Sergott Dancer |
|
Sonny Sison Dancer |
|
Michael Sun Lee Japanese Business Man |
|
Chris Sung Japanese Teen |
|
Andreanna Veith Dancer |
|
Kevin Vila Party Guest |
|
Dan Warner Lair Guard |
|
Shane Zeranski Dancer |
|
Ozzy Osbourne Ozzy Osbourne |
|
Sharon Osbourne Sharon Osbourne |
|
Kelly Osbourne Kelly Osbourne |
|
Jack Osbourne Jack Osbourne |
|
Quincy Jones Quincy Jones |
|
Britney Spears Britney Spears |
|
Burt Bacharach Burt Bacharach |
|
Susanna Hoffs Ming Tea - Gillian Shagwell |
|
Stuart D. Johnson Ming Tea - Manny Stixsman |
|
Matthew Sweet Ming Tea - Sid Belvedere |
|
Christopher Ward Ming Tea - Trevor Aigberth |
|
Jesse Heiman Student (uncredited) |
|
Eddie Adams Young Basil |
|
Willam Belli Background Extra (uncredited) |
Art | Sara Andrews | Set Decoration |
Production | Jennifer Alessi | Extras Casting |
Production | Eric McLeod | Producer |
Production | Eric McLeod | Unit Production Manager |
Production | Jeanne McCarthy | Casting |
Production | Jennifer Todd | Producer |
Production | Suzanne Todd | Producer |
Production | John S. Lyons | Producer |
Production | Demi Moore | Producer |
Crew | Jack Gill | Stunts Coordinator |
Directing | Jack Gill | Second Unit Director |
Directing | Jay Roach | Director |
Crew | Craig Alpert | Visual Effects Editor |
Sound | Bruno Coon | Supervising Music Editor |
Art | Mark Worthington | Supervising Art Director |
Sound | George S. Clinton | Original Music Composer |
Lighting | Michael LaViolette | Chief Lighting Technician |
Camera | Philip Sloan | Key Grip |
Camera | Tim Collins | Dolly Grip |
Camera | Peter Deming | Director of Photography |
Editing | Jon Poll | Editor |
Art | Rusty Smith | Production Design |
Writing | Mike Myers | Screenplay |
Production | Mike Myers | Producer |
Costume & Make-Up | Deena Appel | Costume Design |
Writing | Michael McCullers | Screenplay |
Costume & Make-Up | Michèle Burke | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michèle Burke | Makeup Designer |
Visual Effects | David D. Johnson | Visual Effects Supervisor |
Production | Juel Bestrop | Casting |
Editing | Greg Hayden | Editor |
Art | Drew Boughton | Art Direction |
Costume & Make-Up | Robin Beauchesne | Makeup Artist |
Sound | George H. Anderson | Supervising Sound Editor |
Sound | Thomas Bartke | Music Editor |
Crew | Charlie Brewer | Stunt Double |
Sound | Robert Deschaine | ADR Mixer |
Crew | Keith Campbell | Stunt Double |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Production | Erik Holmberg | Executive In Charge Of Production |
Production | Jody Levin | Executive In Charge Of Post Production |
Production | Richard Brener | Executive Producer |
Production | Blythe Cappello | Casting Associate |
Production | Gregg Taylor | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Art | Susan A. Burig | Graphic Designer |
Art | Carmine Goglia | Standby Painter |
Crew | Marco Schnabel | Second Unit |
Production | Marco Schnabel | Associate Producer |
Sound | Don White | Foley Mixer |
Sound | Rick Canelli | ADR Recordist |
Crew | Nick Plantico | Animal Wrangler |
Lighting | Robert K. Feldmann | Key Rigging Grip |
Sound | Cindy Marty | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Kate Biscoe | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Ve Neill | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Camille Calvet | Prosthetic Supervisor |
Costume & Make-Up | Michele Michel | Costume Illustrator |
Crew | Andy Gill | Stunts |
Crew | Alan D. Purwin | Aerial Coordinator |
Production | Natasha Cuba | Casting Assistant |
Crew | Jonathan Davidson | Production Controller |
Crew | Bill M. Puluti | Transportation Coordinator |
Sound | Romeo Antonio | Musician |
Sound | James Matheny | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Edouard F. Henriques | Makeup Department Head |
Camera | Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Directing | Jayne-Ann Tenggren | Script Supervisor |
Directing | Yvonne Pearson | Continuity |
Art | Carol Kiefer | Art Department Coordinator |
Art | Frank McEldowney | Greensman |
Art | Douglas Womack | Construction Coordinator |
Art | Jason Bedig | Leadman |
Crew | Gabriela Gutentag | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Candy L. Walken | Hair Department Head |
Production | Scott Allen Logan | Location Manager |
Camera | Jake Avignone | Camera Loader |
Camera | David B. Nowell | Aerial Director of Photography |
Visual Effects | Lindsay Hallett | Visual Effects Producer |
Camera | Kirk R. Gardner | Steadicam Operator |
Production | Katherine E. Beyda | Production Supervisor |
Production | Katherine E. Beyda | Associate Producer |
Crew | Joshua Hancock | Picture Car Coordinator |
Sound | Bill Meadows | Sound Recordist |
Sound | Renée Tondelli | ADR Supervisor |
Art | Palma Bellardoni | Art Department Assistant |
Sound | Chris Carpenter | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Dawn Brooks Macleod | Rotoscoping Artist |
Sound | Bill Burns | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Jeri Baker | Key Hair Stylist |
Crew | Danny Bramson | Executive Music Producer |
Costume & Make-Up | Hope Slepak | Costume Supervisor |
Crew | Chris Brenczewski | Special Effects Technician |
Crew | Michael Meinardus | Special Effects Coordinator |
Art | Adam Austin | Assistant Property Master |
Sound | Frank Macchia | Orchestrator |
Sound | Steven Morrow | Sound Mixer |
Sound | John Houlihan | Music Supervisor |
Camera | Tommy Garcia | Best Boy Grip |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Costume & Make-Up | Ann Foley | Key Costumer |
Art | Gabriel Hardman | Storyboard Artist |
Lighting | Jeffrey P. Soderberg | Rigging Gaffer |
Crew | Alfred Ainsworth | Video Assist Operator |
Editing | Dan Muscarella | Color Timer |
Costume & Make-Up | Edward T. Hanley | Set Costumer |
Camera | David Eubank | First Assistant Camera |
Sound | Ken McLaughlin | Production Sound Mixer |
Crew | Diana Kaufman | Post Production Supervisor |
Art | Bryan Corbett | Construction Foreman |
Art | Thomas W. Corsello | Painter |
Art | Michelle Millay | Sculptor |
Camera | Scott Browner | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Manuella Goncalves | Hairstylist |
Crew | Marguerite Pomerhn Derricks | Choreographer |
Crew | Raymond Bulinski | Craft Service |
Crew | Maxim Aperian | Driver |
Crew | Judith Babcock | Post Production Assistant |
Crew | Emily Ellis | Production Office Assistant |
Crew | Lou Sumien Jr. | Projection |
Crew | Satcha Congdon | Propmaker |
Crew | Kelly Flynn | Security |
Crew | Apryl Hill | Set Medic |
Crew | Joel Elliott | Set Production Assistant |
Crew | Kali Chung | Stand In |
Crew | Lee Tucker | Technical Supervisor |
Crew | Jim Frear | Transportation Captain |
Crew | Nick Brett | Utility Stunts |
Directing | Josh King | First Assistant Director |
Editing | Curtis Croeni | First Assistant Editor |
Lighting | Dickinson H. Luke | Best Boy Electric |
Lighting | Shane Buttle | Electrician |
Lighting | Rick A. West | Gaffer |
Production | Diana Adams | Production Accountant |
Production | S.J. 'JoJo' Fieger | Production Coordinator |
Sound | Scott Jacobs | Boom Operator |
Sound | Cherie Tamai | First Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Erik Lee | CG Animator |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Sound | Patrick Houlihan | Music Coordinator |
Sound | Kate Lumpkin | Utility Sound |
Crew | Paul Prokop | Executive in Charge of Finance |
Camera | Robin Bursey | Camera Loader |
Lighting | Rex Anson Rhorer | Rigging Grip |
Crew | Shauna Duggins | Stunts |
Crew | Alex Madison | Stunts |
Editing | Staci Pontius | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Mila Hermanovski | Costumer |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Art | Bart Barbuscia | Set Dresser |
Art | Simon Cassels | Title Designer |
Crew | Tammy Maples | Animal Wrangler |
Crew | Steve Huff | Pilot |
Directing | Marcei A. Brown | Second Assistant Director |
Production | Terrence Martin | Assistant Production Coordinator |
Sound | Julie Lindner | ADR Editor |
Visual Effects | Brandon Criswell | 2D Artist |
Costume & Make-Up | Felipe Sanchez | Costume Illustrator |
Camera | Eric Budlong | Grip |
Crew | Cinda-Lin James | Stunts |
Editing | Mike Sowa | Digital Color Timer |
Production | Morgan Bateman | Production Assistant |
Camera | Rebecca Brenneman | Camera Production Assistant |
Art | Leslie A. Tokunaga | Construction Buyer |
Directing | Marisa Ferrey | Second Second Assistant Director |
Art | Jill Carvalho | Set Dressing Buyer |
Camera | John Mullin | Assistant Camera |
Camera | Adam Baral | Second Assistant Camera |
Production | Stephanie Olah | Post Production Coordinator |
Production | Isaac Ardolino | Assistant Location Manager |
Lighting | Eric Sandlin | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Kristi Mujica | First Assistant Accountant |
Production | Kenny Vasquez | Key Set Production Assistant |
Production | Jennifer Hunt Pedevilla | Payroll Accountant |
Production | Jason Columbus | Production Secretary |
Production | Jerry Lee | Second Assistant Accountant |