Kroniki Spiderwick (2008)
FamilijnyPrzygodowyFantasyDramat
Gdy rodzina Grace'ów wprowadza się do starego domu na prowincji, natychmiast zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Trójka rodzeństwa postanawia wyjaśnić wszystkie tajemnicze wypadki i podejrzane zniknięcia.
Director:
Mark Waters
Writers:
Karey Kirkpatrick, David Berenbaum, John Sayles.
Freddie Highmore Jared Grace / Simon Grace |
|
Sarah Bolger Mallory Grace |
|
David Strathairn Arthur Spiderwick |
|
Mary-Louise Parker Helen Grace |
|
Nick Nolte Mulgarath |
|
Joan Plowright Aunt Lucinda Spiderwick |
|
Andrew McCarthy Richard Grace |
|
Seth Rogen Hogsqueal (voice) |
|
Martin Short Thimbletack (voice) |
|
Jordy Benattar Young Lucinda Spiderwick |
|
Lise Durocher-Viens Mrs. Spiderwick |
|
Tod Fennell Helen's Co-Worker |
|
Mariah Inger Nurse |
|
Jeremy Lavalley Tow Truck Driver |
|
Kyle Switzer Additional Performer |
|
Tyler Patrick Jones Additional Performer |
|
Ron Perlman Red Cap (voice) (uncredited) |
Sound | Mark A. Mangini | Sound Designer |
Production | Larry J. Franco | Producer |
Editing | Michael Kahn | Editor |
Costume & Make-Up | Joanna Johnston | Costume Design |
Production | Marci Liroff | Casting |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Visual Effects | Louis Craig | Special Effects Supervisor |
Sound | Dick Bernstein | Music Editor |
Art | Christa Munro | Art Direction |
Visual Effects | Phil Tippett | Animation Supervisor |
Art | Isabelle Guay | Supervising Art Director |
Art | James D. Bissell | Production Design |
Camera | Caleb Deschanel | Director of Photography |
Crew | Joey Box | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Tim Alexander | Visual Effects Supervisor |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Crew | Alan Howarth | Special Sound Effects |
Production | Robin D. Cook | Casting |
Production | Mark Canton | Producer |
Writing | Karey Kirkpatrick | Screenplay |
Production | Karey Kirkpatrick | Producer |
Directing | Mark Waters | Director |
Writing | David Berenbaum | Screenplay |
Production | Holly Black | Executive Producer |
Writing | Holly Black | Novel |
Production | Tony DiTerlizzi | Executive Producer |
Writing | Tony DiTerlizzi | Novel |
Production | Julia Pistor | Executive Producer |
Writing | John Sayles | Screenplay |
Costume & Make-Up | Adrien Morot | Special Effects Makeup Artist |
Art | Alain Brochu | Head Carpenter |
Production | Marie-Elaine Bailly | Production Coordinator |
Visual Effects | Michael Lantieri | Special Effects Supervisor |
Crew | Kevin Yagher | Makeup Effects |
Crew | Nathalie Girard | Stunts |
Costume & Make-Up | Odette Gadoury | Costume Design |
Crew | Steven Woloshen | Transportation Co-Captain |
Production | Tom C. Peitzman | Co-Producer |
Art | Brent Lambert | Set Designer |
Sound | Val Kuklowsky | Dialogue Editor |
Sound | Christopher T. Welch | Supervising ADR Editor |
Sound | Christopher T. Welch | Supervising Dialogue Editor |
Production | Ellen Goldsmith-Vein | Producer |
Production | Geralyn Flood | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Annick Chartier | Makeup Department Head |
Art | Philippe Lord | Set Decoration |
Art | Jean-Pierre Paquet | Art Direction |
Editing | Sarah Broshar | Assistant Editor |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Christopher Raimo | Visual Effects Producer |
Sound | Ralph Osborn | Dialogue Editor |
Crew | Brooks Baldwin | Dialect Coach |
Sound | Julie Feiner | Dialogue Editor |
Sound | Piero Mura | Sound Effects Editor |
Sound | Avram D. Gold | Dialogue Editor |
Visual Effects | Pablo Helman | Visual Effects Supervisor |
Art | David Gaucher | Art Direction |
Art | Lucie Tremblay | Set Designer |
Production | Michèle St-Arnaud | Location Manager |
Art | Rejean Brochu | Head Carpenter |
Art | Frédéric Amblard | Set Designer |
Art | Alex Touikan | Set Designer |
Crew | David Whitehead | Special Sound Effects |
Camera | Takashi Seida | Still Photographer |
Art | Helene Lamarre | Art Department Coordinator |
Directing | Kimi Webber | Script Supervisor |
Production | Cheryl A. Tkach | Associate Producer |
Sound | Jim Henrikson | Music Editor |
Crew | Peter J. Silbermann | Unit Publicist |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Francois Archambault | Camera Operator |
Camera | Francois Archambault | Steadicam Operator |
Camera | Robert Stecko | Camera Operator |
Art | Robert Parle | Art Direction |
Art | Mario Chabot | Set Designer |
Costume & Make-Up | Réjean Goderre | Key Hair Stylist |
Art | Martine Giguère-Kazemirchuk | Set Decoration |
Art | Daniel Hamelin | Set Decoration |
Crew | Alan Boucek | Compositor |
Crew | Mark Binder | Special Sound Effects |
Visual Effects | Alison Parraco | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Shawn Kelly | Animation |
Production | Josette Perrotta | Production Manager |
Production | Josette Perrotta | Co-Producer |
Production | Silenn Thomas | Associate Producer |
Art | Simon Guilbault | Set Designer |
Art | Carole Theriault | Art Department Coordinator |
Editing | Patrick Crane | First Assistant Editor |
Crew | Martin Allan Kloner | Visual Effects Editor |
Crew | Gilbert Larose Jr. | Stunts |
Sound | Mark Coffey | Assistant Sound Editor |
Production | Spiro Tsovras | Production Assistant |
Crew | David McKeown | Stunt Coordinator |
Crew | Satish Ratakonda | Compositor |
Production | Marianne Germain | Production Assistant |
Production | Eva Quintero | Production Assistant |
Production | Jim Kontos | Unit Manager |
Costume & Make-Up | Bruno Gatien | Special Effects Makeup Artist |
Crew | James Sanchez | Transportation Captain |
Crew | Joe Sanchez | Transportation Coordinator |
Art | Céline Lampron | Set Designer |
Costume & Make-Up | Chantal Bergeron | Hairstylist |
Crew | Natalie Baillie | Compositor |
Production | Julie Kane-Ritsch | Co-Producer |
Editing | Mark Burgeois | Additional Editing |
Crew | Steve Blalock | Stunt Coordinator |
Art | Maryse de Lottinville | Set Designer |
Sound | Louis Marion | Sound Mixer |
Sound | Louis Piché | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Mark de Coste | Assistant Costume Designer |
Art | Francis Back | Storyboard Artist |
Writing | Sean Samuels | Storyboard |
Crew | Ben Rosenblatt | Post Production Supervisor |
Sound | Andy Sisul | First Assistant Sound Editor |
Production | Patrick Chevrier | Production Assistant |
Sound | Rodrigo Ortiz-Parraga | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Caroline Aquin | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Colin Epstein | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Mickael Coedel | Animation |
Crew | Kristen Millette | Compositor |
Crew | Mark Tamny | Compositor |
Production | Dominique Gaglione D'Amico | Production Assistant |
Visual Effects | Carlos Huante | Character Designer |
Visual Effects | Brian Kalin O'Connell | Character Designer |
Visual Effects | Steve Rawlins | Lead Animator |
Crew | Steve Jaworski | Compositor |
Visual Effects | John Zdankiewicz | Lead Animator |
Crew | Charles Granich | Compositor |
Crew | Russ Sueyoshi | Compositor |
Production | Lyssa J. Caster | Production Accountant |
Production | Josianne Mailloux | Production Secretary |
Crew | Chris Gibbons | Compositor |
Crew | Michael Kennen | Compositor |
Crew | Shelley Campbell | Compositor |
Crew | Katina Waters | Stunts |
Crew | David Schnee | Compositor |
Crew | Nicole Germain | Stunts |
Crew | France Raymond | Stunts |
Crew | Jordan Schilling | Compositor |
Crew | David A. Link | Compositor |
Production | Marco Légaré | Production Assistant |
Art | Martin Gagné | Set Designer |
Crew | Pascal Archambault Bouffard | Stunts |
Crew | Joe Bailey | Compositor |
Crew | Daniel Bryant | Compositor |
Crew | Chris Halstead | Compositor |
Crew | Tom Rosseter | Compositor |
Crew | Michael Clemens | Compositor |
Crew | Scott Hale | Compositor |
Art | Robert Bowen | Painter |
Art | Alexis Robert | Painter |
Art | Philippe Duberger | Painter |
Art | Hélène Tessier | Painter |
Art | Annie St-Pierre | Painter |
Art | Jacques Viennet | Painter |
Production | Denis Verrette | Production Assistant |
Production | Mathieu Gosselin | Production Assistant |
Production | Simon Asselin | Production Assistant |
Production | Jocelyne Allard | Production Assistant |
Production | Maxime Langlois | Production Assistant |
Production | Marc Tessier | Production Assistant |
Production | Fred Berger | Production Assistant |
Production | Tommy Guenette | Production Assistant |
Production | Dominic Gerard | Production Assistant |
Production | Yvan Francouer | Production Assistant |
Art | Sean Samuels | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Marie-France Guy | Special Effects Makeup Artist |
Production | Steve Barnett | Co-Producer |