Miasto ślepców (2008)
W jednym ze współczesnych miast szerzy się epidemia ślepoty. Próby znalezienia odpowiedniego leku kończą się fiaskiem, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Władze miasta podejmują decyzję, by chorych umieścić w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym, a następnie poddać ich kwarantannie. Sytuacja z godziny na godzinę staję się coraz bardziej napięta. W szpitalu dochodzi do zamieszek, którymi dowodzi jeden z pacjentów. Naocznym świadkiem wydarzeń jest żona chorego lekarza, która udaje ociemniałą, by być blisko męża.
Director:
Fernando Meirelles
Writer:
Don McKellar
Julianne Moore Doctor's Wife |
|
Mark Ruffalo Doctor |
|
Alice Braga Woman with Dark Glasses |
|
Yûsuke Iseya First Blind Man |
|
Yoshino Kimura First Blind Man's Wife |
|
Don McKellar Thief |
|
Maury Chaykin Accountant |
|
Mitchell Nye Boy |
|
Danny Glover Man with Black Eye Patch |
|
Gael García Bernal Bartender / King of Ward Three |
|
Jason Bermingham Driver #1 |
|
Eduardo Semerjian Concerned Pedestrian #1 |
|
Ciça Meirelles Driver #2 |
|
Antonio Fragoso Concerned Pedestrian #2 |
|
Lilian Blanc Concerned Pedestrian #3 |
|
Douglas Silva Onlooker #1 |
|
Daniel Zettel Onlooker #2 |
|
Joe Pingue Taxi Driver |
|
Susan Coyne Receptionist |
|
Fabiana Gugli Mother of the Boy |
|
Joe Cobden Policeman |
|
Mpho Koaho Pharmacist's Assistant |
|
Sari Friedland Woman in Bar |
|
Tom Melissis Engineer |
|
Tracy Wright Thief's Wife |
|
Amanda Hiebert Maid |
|
Jorge Molina Hotel Security Guard |
|
Patrick Garrow Hotel Assistant Manager |
|
Gerry Mendicino Silver Haired Doctor |
|
Matt Gordon Minister's Assistant |
|
Sandra Oh Minister of Health |
|
Anthero Montenegro Cop #1 |
|
Fernando Patau Cop #2 |
|
Otávio Martins Police Captain |
|
João Velho Ambulance Attendant |
|
Marvin Karon Announcer |
|
Joseph Motiki Guard |
|
Johnny Goltz Soldier |
|
Robert Bidaman Minister's Advisor |
|
Niv Fichman Israeli Scientist |
|
Oscar Hsu Prominent Ophthalmologist |
|
Martha Burns Woman with Insomnia |
|
Scott Anderson Meek Inmate |
|
Michael Mahonen Sergeant |
|
Joris Jarsky Hooligan |
|
Billy Otis Hoodlum |
|
Linlyn Lue Emissary from Ward Two |
|
Toni Ellwand Woman of Ward One |
|
Mariah Inger Woman of Ward One |
|
Nadia Litz Woman of Ward One |
|
Isai Rivera Blas Man of Ward Three |
|
Rick Demas Man of Ward Three |
|
Kelly Fiddick Man of Ward Three |
|
Matt Fitzgerald Man of Ward Three |
|
Mike G. Yohannes Man of Ward Three |
|
Norman Owen Man of Ward Three |
|
Jackie Brown Woman of Ward Two |
|
Victoria Fodor Woman of Ward Two |
|
Agi Gallus Woman of Ward Two |
|
Bathsheba Garnett Woman of Ward Two |
|
Alice Poon Woman of Ward Two |
|
Plínio Soares Hulking Scavenger |
|
Rodrigo Arijon Scavenger |
|
Mel Ciocolato Scavenger |
|
Heraldo Firmino Scavenger |
|
Carol Hubner Scavenger |
|
Fernando Macário Scavenger |
|
Eduardo Parisi Scavenger |
|
Rodrigo Pessin Scavenger |
|
Domingos Antônio Preacher |
|
Barnie Dog of Tears |
|
Jim Dog of Tears |
|
Bia Borin Blind Woman (uncredited) |
|
Katherine East Intern (uncredited) |
|
John Fort Blind Man (uncredited) |
|
Adriana Guerra Woman (uncredited) |
|
Paulino Nunes Portuguese Radio Announcer (voice) (uncredited) |
Production | Susie Figgis | Casting |
Production | Niv Fichman | Producer |
Costume & Make-Up | Renée April | Costume Design |
Production | Deirdre Bowen | Casting |
Directing | Fernando Meirelles | Director |
Production | Andrea Barata Ribeiro | Producer |
Production | Bel Berlinck | Producer |
Camera | César Charlone | Director of Photography |
Editing | Daniel Rezende | Editor |
Art | Tulé Peak | Production Design |
Writing | Don McKellar | Screenplay |
Production | Simon Channing Williams | Executive Producer |
Writing | José Saramago | Novel |
Production | Sonoko Sakai | Producer |
Production | Gail Egan | Executive Producer |
Production | Tatsumi Yoda | Executive Producer |
Production | Akira Ishii | Executive Producer |
Production | Victor Loewy | Executive Producer |
Production | Chris Romano | Line Producer |
Production | Sheena Macdonald | Producer |
Production | Sari Friedland | Producer |
Production | Larry Weinstein | Producer |
Production | Austin Wong | Producer |
Production | Claudia Büschel | Producer |
Production | Aeschylus Poulos | Producer |
Production | Nicolas Aznarez | Line Producer |
Sound | Marco Antônio Guimarães | Original Music Composer |
Art | Tiago Marques Teixeira | Art Direction |
Production | Barbara Willis Sweete | Associate Producer |
Sound | Eduardo Virmond Lima | Sound Designer |
Camera | Brian Lataille | Steadicam Operator |
Art | Matthew Davis | Production Design |
Crew | Alicia Turner | Stunts |
Crew | Lucas Mendes Kater | Set Production Intern |