Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta (2005)
Alex Hitchens zwany "Hitchem" (Will Smith) zarabia na życie pomagając nieśmiałym, lękliwym mężczyznom spełnić marzenia, dotyczące zdobycia wyśnionych kobiet. Jest słynny w swoim fachu, ale cały czas stara się zachować anonimowość. Podczas jednego ze spotkań z klientem wpada mu w oko śliczna Sara Melas (Eva Mendes). Miłość spada na niego jak grom z jasnego nieba i w bohaterze zachodzi istotna przemiana. Sara natomiast pozostaje nieustępliwa i za wszelką cenę próbuje zdemaskować sławnego na całym Manhattanie doradcę do spraw kłopotów sercowych. Tymczasem - ma go tuż obok.
Director:
Andy Tennant
Writer:
Kevin Bisch
Will Smith Alex 'Hitch' Hitchens |
|
Eva Mendes Sara Melas |
|
Kevin James Albert Brennaman |
|
Amber Valletta Allegra Cole |
|
Julie Ann Emery Casey Sedgewick |
|
Adam Arkin Max |
|
Robinne Lee Cressida Baylor |
|
Nathan Lee Graham Geoff |
|
Michael Rapaport Ben |
|
Jeffrey Donovan Vance Munson |
|
Paula Patton Mandy |
|
Philip Bosco Mr. O'Brian |
|
Kevin Sussman Neil |
|
Navia Nguyen Mika |
|
Matt Malloy Pete |
|
Maria Christina Thayer Lisa |
|
Ato Essandoh Tanis |
|
Marlyne Barrett Stephanie |
|
Jack Hartnett Tom Reda |
|
David Wike Chip |
|
Frederick B. Owens Larry |
|
Jenna Stern Louise |
|
Austin Lysy Magnus “Maggie” Forester |
|
Adam LeFevre Speed Dating Guy |
|
Joe Lo Truglio Music Lover Guy |
|
Ryan Cross Charles Wellington |
|
Beau Sia Drugstore Clerk |
|
Fran Kranz Coca Cola Guy (uncredited) |
|
Amy Hohn Marla |
|
Mimi Weddell Grandma Wellington |
|
Caprice Benedetti Gorgeous Wife |
|
Rain Phoenix Kate |
|
Anya Avaeva Hot Date |
|
Brielle Barbusca Student on Class Trip |
|
Kimberly Cash Kissing Girl |
|
Valbona Coba Bar Girl |
|
Michelle Carlsen | |
Michelle DiBenedetti First Date Woman |
|
Alexa Lane Yoga Student |
|
Christina Lauren Bar Girl |
|
Rebecca Mader Kim |
|
Amy Metroka Female Speed Dater |
|
Maria Nomi Club Girl |
|
Jennifer Pedersen Bar Girl |
|
Keri Uribe Sara's Nosey Officemate |
|
Olivia Weston Beautiful Yatch Owner |
|
Dianne Zaremba Sara's Co-Worker |
|
Joanna Lu Elevator Girl (uncredited) |
|
Mercedes Renard Maria |
|
Tony Travis Tony |
|
Ptolemy Slocum Ron |
Sound | George Fenton | Original Music Composer |
Production | Will Smith | Producer |
Art | Jane Musky | Production Design |
Costume & Make-Up | Marlene Stewart | Costume Design |
Camera | Andrew Dunn | Director of Photography |
Visual Effects | Mat Beck | Visual Effects Supervisor |
Editing | Troy Takaki | Editor |
Directing | Andy Tennant | Director |
Art | Martin Lasowitz | Property Master |
Production | Michael Tadross | Executive Producer |
Sound | T.J. O'Mara | Production Sound Mixer |
Art | Barbra Matis | Set Designer |
Crew | Peter Bucossi | Stunt Coordinator |
Art | Patricia Woodbridge | Art Direction |
Production | James Lassiter | Producer |
Production | Kathleen Chopin | Casting |
Writing | Kevin Bisch | Screenplay |
Editing | Tracey Wadmore-Smith | Editor |
Sound | Gloria D'Alessandro | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Pierce Austin | Hair Department Head |
Directing | Frank Capra III | Second Unit Director |
Sound | Ron Vignone | Assistant Sound Editor |
Art | Ellen Christiansen | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Toy Van Lierop | Key Makeup Artist |
Sound | Gary Wright | Sound Effects Editor |
Production | Wink Mordaunt | Executive Producer |
Production | Eric Zuckerman | Casting Associate |
Crew | Al Cerullo | Pilot |
Crew | Frank Ferrara | Stunt Coordinator |
Crew | Gino Lucci | Stunts |
Costume & Make-Up | Judy Murdock | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Richard Dean | Makeup Artist |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Christopher Peterson | Assistant Costume Designer |
Crew | Roy T. Anderson | Stunts |
Camera | Larry Huston | First Assistant "A" Camera |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Directing | Robin Squibb | Script Supervisor |
Camera | Mark Schwartzbard | Second Assistant "A" Camera |
Sound | Christopher T. Welch | ADR Supervisor |
Costume & Make-Up | Winsome G. McKoy | Costume Supervisor |
Sound | Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Meredith Jacobson Marciano | Extras Casting |
Sound | George Watters II | Supervising Sound Editor |
Sound | Susan Kurtz | ADR Editor |
Sound | Bill W. Benton | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Michael Jortner | Assistant Property Master |
Crew | Julie Kuehndorf | Unit Publicist |
Art | Darrell K. Keister | Assistant Art Director |
Art | Dave Weinman | Leadman |
Sound | Allen Hartz | Dialogue Editor |
Camera | Barry Wetcher | Still Photographer |
Sound | Suhail Kafity | Supervising Sound Editor |
Camera | David Knox | "A" Camera Operator |
Lighting | Gene Engels | Chief Lighting Technician |
Sound | Ulrika Akander | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Kenneth Walker | Hairstylist |
Sound | Teri E. Dorman | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Kim Maitland | Boom Operator |
Camera | Jim McConkey | Steadicam Operator |
Camera | Jim McConkey | "B" Camera Operator |
Sound | Andrea Horta | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Marta Font | Key Costumer |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Art | Toni Barton | Assistant Art Director |
Sound | Michael T. Ryan | Music Editor |
Costume & Make-Up | Rod Ortega | Hairstylist |
Art | Alyson Wellins | Art Department Coordinator |
Lighting | Billy Patsos | Key Rigging Grip |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Camera | James V. Gartland | Dolly Grip |
Sound | R.J. Palmer | Sound Effects Editor |
Sound | F. Hudson Miller | Sound Effects Editor |
Sound | Paul J. Zydel | ADR Mixer |
Editing | Skip Kimball | Digital Color Timer |
Crew | Eli Jarra | Digital Effects Supervisor |
Sound | Melissa Lytle | Assistant Sound Editor |
Production | Teddy Zee | Producer |
Sound | Victoria Martin | Foley Editor |
Production | Terry Ladin | Production Coordinator |
Crew | Steven R. Hammond | Transportation Captain |
Crew | Janet Paparazzo | Stunts |
Costume & Make-Up | Pashelle Clayton-Robinson | Costume Supervisor |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Editing | Matt Evans | First Assistant Editor |
Camera | George Patsos | Key Grip |
Art | Henry Antonacchio | Construction Foreman |
Sound | Douglas Parker | Assistant Sound Editor |
Sound | Nancy Parker | Foley Artist |
Directing | Scott Printz | First Assistant Director |
Camera | Geb Byers | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Ira M. Hammons-Glass | Assistant Costume Designer |
Editing | Angela M. Catanzaro | Assistant Editor |
Production | Justin Moritt | Unit Production Manager |
Lighting | Steve Comesky | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Tommy Boyer | Costumer |
Sound | Joe White | Boom Operator |
Sound | Brian Ruberg | Foley Mixer |
Production | Nadine F. Wilson | Production Accountant |
Production | Jacq Donegan | Production Secretary |
Crew | Greg Wattkis | Stunts |
Camera | Lee Kazista | Second Assistant "B" Camera |
Crew | Jodi Michelle Pynn | Stunts |
Lighting | Francis J. McBride | Rigging Gaffer |
Crew | Mark Alan Loso | Compositor |
Camera | Keith Bunting | Dolly Grip |
Directing | Murphy Occhino | Second Second Assistant Director |
Production | Paul Kramer | Location Manager |
Art | Addison Pettit | Assistant Art Director |
Production | Kory O'Donnell | Assistant Production Coordinator |
Directing | Robert Dickerson Jr. | Additional Second Assistant Director |
Visual Effects | Leighton Greer | Visual Effects Producer |
Art | Joseph S. Alfieri | Construction Coordinator |
Crew | Peter Clores | Transportation Co-Captain |
Directing | Michael Pitt | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Brian Sherratt | Hairstylist |
Crew | Michelle Mader | Video Assist Operator |