Kacper (1995)
Pośredniczka w handlu nieruchomościami Carrigan Crittenden odkrywa, że w starej ruderze, którą odziedziczyła po ojcu ukryty jest skarb. Nie mogąc sobie poradzić ze złośliwymi duchami, które bronią do niego dostępu, Carrigan wynajmuje dom doktorowi Harveyowi, pogromcy duchów. Harvey zamieszkuje w nim razem z córką Kat i zobowiązuje się oczyścić ruderę. Ulega on jednak namowom córki i próbom małego duszka Kacpra, który pomaga im wygnać chciwą właścicielkę.
Director: Brad Silberling
Christina Ricci Kathleen 'Kat' Harvey |
|
Bill Pullman Dr. James Harvey |
|
Malachi Pearson Casper (voice) |
|
Cathy Moriarty Carrigan Crittenden |
|
Eric Idle Paul 'Dibbs' Plutzker |
|
Joe Alaskey Stinkie (voice) |
|
Joe Nipote Stretch (voice) |
|
Brad Garrett Fatso (voice) |
|
Devon Sawa Casper on Screen |
|
Dan Aykroyd Dr. Raymond Stantz (uncredited) |
|
Chauncey Leopardi Nicky |
|
Spencer Vrooman Andreas |
|
Garette Ratliff Henson Vic DePhillippi |
|
Jessica Wesson Amber Whitmire |
|
Amy Brenneman Amelia Harvey |
|
Ben Stein Mr. Rugg |
|
Don Novello Father Guido Sarducci |
|
Terry Murphy Terry Murphy ('Hard Copy') |
|
Ernestine Mercer Woman Being Interviewed |
|
Doug Bruckner Reporter (voice) |
|
John Kassir The Crypt Keeper (voice) |
|
Wesley Thompson Mr. Curtis |
|
Michael Dubrow Student #1 |
|
J.J. Anderson Student #2 |
|
Jess Harnell Arnold (voice) |
|
Michael McCarty Drunk in Bar |
|
Micah Winkelspecht Student |
|
Mike Simmrin Phantom |
|
Fred Rogers Mr. Rogers (archive footage) |
|
Rodney Dangerfield Rodney Dangerfield (uncredited) |
|
Clint Eastwood Clint Eastwood (uncredited) |
|
Mel Gibson Mel Gibson (uncredited) |
|
Elise Main Little Red Riding Hood (uncredited) |
|
Tony Stef'Ano Kid at Party (uncredited) |
|
Janette Andrade Student (uncredited) |
|
Bill Farmer Fatso's Burping (uncredited) |
|
Harry Shearer Radio announcer (uncredited) |
Production | Steven Spielberg | Executive Producer |
Production | Colin Wilson | Producer |
Editing | Michael Kahn | Editor |
Costume & Make-Up | Rosanna Norton | Costume Design |
Camera | Dean Cundey | Director of Photography |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Production | Gerald R. Molen | Executive Producer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Ed Verreaux | Art Direction |
Art | Leslie Dilley | Production Design |
Crew | Seth Arnett | Stunts |
Directing | Steve E. Andrews | First Assistant Director |
Sound | Richard Hymns | Supervising Sound Editor |
Production | Nancy Nayor | Casting |
Sound | Michael Silvers | Dialogue Editor |
Sound | Dennie Thorpe | Foley Artist |
Sound | Tony Eckert | Foley Recordist |
Art | Brad Ricker | Assistant Art Director |
Directing | Brad Silberling | Director |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Art | Rosemary Brandenburg | Set Decoration |
Sound | Teresa Eckton | Sound Effects Editor |
Crew | Erik Stabenau | Stunts |
Art | Greg Papalia | Assistant Art Director |
Crew | Brian Smrz | Stunts |
Sound | Sandina Bailo-Lape | Foley Editor |
Crew | Adam Shankman | Choreographer |
Costume & Make-Up | Matthew W. Mungle | Makeup Artist |
Editing | Alan Cody | Assistant Editor |
Production | Steve Waterman | Co-Producer |
Writing | Sherri Stoner | Writer |
Writing | Deanna Oliver | Writer |
Production | Jeffrey A. Montgomery | Executive Producer |
Editing | Peter Fandetti | Assistant Editor |
Camera | Raymond Stella | Second Unit Director of Photography |
Camera | Raymond Stella | "A" Camera Operator |
Visual Effects | Phil Nibbelink | Animation Director |
Crew | Janet Healy | Digital Effects Producer |
Directing | Michele Panelli-Venetis | Second Assistant Director |
Crew | Gary Hymes | Stunts |
Crew | Gary Hymes | Stunt Coordinator |
Crew | Fred Waugh | Stunts |
Crew | Richard Padgett | Driver |
Sound | Shawn Murphy | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Michael Lantieri | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Eric Armstrong | Animation Director |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Camera | Clyde E. Bryan | First Assistant "A" Camera |
Directing | Annette Haywood-Carter | Script Supervisor |
Crew | Jane Goe | Production Controller |
Costume & Make-Up | Christina Smith | Key Makeup Artist |
Crew | Donna Evans | Stunts |
Costume & Make-Up | Monty Westmore | Makeup Artist |
Editing | Michael Fallavollita | Assistant Editor |
Camera | Ronald Batzdorff | Still Photographer |
Production | Paul Deason | Unit Production Manager |
Production | Paul Deason | Associate Producer |
Camera | Kenneth Zunder | Additional Photography |
Crew | Victor Paul | Stunts |
Writing | Joseph Oriolo | Characters |
Costume & Make-Up | Cheryl Beasley Blackwell | Key Costumer |
Art | Josh Lusby | Set Designer |
Art | Daniel Maltese | Art Direction |
Sound | Frank E. Eulner | Sound Effects Editor |
Directing | Ana Maria Quintana | Script Supervisor |
Crew | Michael Antunez | Transportation Captain |
Crew | Denny Caira | Transportation Coordinator |
Art | Gary A. Lee | Set Designer |
Crew | Judith M. Brown | Studio Teacher |
Crew | Rhona Gordon | Studio Teacher |
Camera | David James | Still Photographer |
Sound | Joe E. Rand | Music Editor |
Sound | Jim Henrikson | Supervising Music Editor |
Camera | Casey Hotchkiss | "B" Camera Operator |
Sound | Hugh Waddell | ADR Editor |
Art | Marvin Salsberg | Construction Coordinator |
Art | Antoinette J. Gordon | Set Designer |
Art | Jonathan Bobbitt | Set Dresser |
Art | Eric Ramirez | Set Dresser |
Art | Jeff Brown | Greensman |
Sound | Kenneth Schwarz | Boom Operator |
Costume & Make-Up | Eric H. Sandberg | Costume Supervisor |
Sound | Gary Summers | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Tom Barwick | Foley Artist |
Visual Effects | Miguel A. Fuertes | Animation Supervisor |
Visual Effects | Mark Anthony Austin | Animation Supervisor |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Production | Steven R. Molen | Production Supervisor |
Crew | Anne Marie Stein | Unit Publicist |
Sound | Charles M. Wilborn | Sound Mixer |
Crew | Myke Schwartz | Stunts |
Sound | Sara Bolder | Dialogue Editor |
Editing | Patrick Crane | Assistant Editor |
Crew | William Ballard | Driver |
Art | Thomas Meikle | Sculptor |
Sound | Dean Drabin | ADR Mixer |
Art | Anthony 'AJ' Leonardi Jr. | Standby Painter |
Crew | Craig Tex Barnett | Special Effects |
Camera | Ron Cardarelli | Key Grip |
Crew | Tim Gonzales | Craft Service |
Camera | Stephen Sfetku | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Sid Lucero | Best Boy Grip |
Production | Pam Kaye | Production Accountant |
Crew | Adria Later | Studio Teacher |
Art | James P. Meehan | Set Dresser |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Crew | Mickey Cassidy | Stunts |
Crew | Carol Neilson | Stunts |
Camera | Marty Dobkousky | Grip |
Lighting | Mark Soucie | Lighting Technician |
Crew | Anita Hart | Stunts |
Crew | Tim Moran | Special Effects |
Crew | Larry Nicholas | Stunts |
Camera | Dave Wachtman | Dolly Grip |
Sound | Ann Hadsell | ADR Recordist |
Camera | Jolanda R. Wipfli | First Assistant "B" Camera |
Lighting | Steve Chandler | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Daniel B. Ossello | Special Effects |
Editing | Doug Jones | Negative Cutter |
Lighting | Michael Orefice | Chief Lighting Technician |
Lighting | Joseph J. Orefice | Lighting Technician |
Lighting | Ben O. Graham | Lighting Technician |
Camera | Steven Cardarelli | Grip |
Art | Gene Nollman | Set Designer |
Crew | Daniel B. Briggs | Driver |
Lighting | Vincent Contarino | Lighting Technician |
Crew | Birgit K. Schier | Stunts |
Costume & Make-Up | Sharon Iris Crall | Costumer |
Lighting | Anthony Wong | Lighting Technician |
Crew | Louie Lantieri | Special Effects |
Crew | Ronald Stinton | Driver |
Crew | Patricia M. Peters | Stunts |
Crew | Chere Rae | Stunts |
Production | Allen Tinkley | Location Manager |
Crew | Rusty Hanson | Stunts |
Crew | Les Larson | Stunts |
Crew | Jon W. Kishi | Stunts |
Production | Debbie DeRango | Casting Associate |
Crew | Steve Luce | Driver |
Crew | Wallace Frick | Driver |
Crew | Steve Sorkin | Driver |
Crew | Gary Kincaid | Driver |
Production | Jeff Franklin | Co-Producer |