Jumanji (1995)
Młody Alan Parish znajduje tajemniczą grę planszową, za której sprawą przenosi się do magicznej, dzikiej dżungli. Dopiero po 26 latach zostaje z niej przypadkowo uwolniony przez nieświadome niczego dzieci - Judy (Kristen Dunst) i Petera (Bradley Pierce). Teraz, jako dorosły mężczyzna, Alan (Robin Williams), razem ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa Sarah, (Bonnie Hunt), Judy i Peterem starają się przechytrzyć potężne moce i wygrać z niebezpieczną, żyjącą własnym życiem grą. Jumanji to doskonała, poruszająca wyobraźnię przygoda. Oszałamiające efekty specjalne, humor, magia i napięcie gwarantują pierwszorzędną zabawę dla całej rodziny. [opis dystrybutora dvd]
Director:
Joe Johnston
Writers:
Jonathan Hensleigh, Greg Taylor, Jim Strain.
Robin Williams Alan Parrish |
|
Kirsten Dunst Judy Shepherd |
|
Bradley Pierce Peter Shepherd |
|
Bonnie Hunt Sarah Whittle |
|
Jonathan Hyde Samuel Alan Parrish / Van Pelt |
|
Bebe Neuwirth Nora Shepherd |
|
David Alan Grier Carl Bentley |
|
Adam Hann-Byrd Young Alan |
|
Patricia Clarkson Carol Anne Parrish |
|
Laura Bell Bundy Young Sarah |
|
James Handy Exterminator |
|
Gillian Barber Mrs. Thomas |
|
Brandon Obray Benjamin |
|
Cyrus Thiedeke Caleb |
|
Gary Joseph Thorup Billy Jessup |
|
Leonard Zola Cop |
|
Lloyd Berry Bum |
|
Malcolm Stewart Jim Shepherd |
|
Annabel Kershaw Martha Shepherd |
|
Darryl Henriques Gun Salesman |
|
Robyn Driscoll Paramedic |
|
Peter Bryant Paramedic |
|
Sarah Gilson Girl |
|
Florica Vlad Girl |
|
June Lion Baker |
|
Brenda Lockmuller Pianist |
|
Frederick Richardson Barber |
|
Jaysen Clough Looter (uncredited) |
|
Daniel Olsen Ice Cream Man (uncredited) |
|
Falko Schilling Extra (uncredited) |
|
David Szehi Townie (uncredited) |
|
Tom Woodruff Jr. Lion / Crocodile (uncredited) |
Production | Larry J. Franco | Executive Producer |
Writing | Jonathan Hensleigh | Screenplay |
Sound | Christopher Boyes | Assistant Sound Designer |
Sound | James Horner | Original Music Composer |
Sound | James Horner | Conductor |
Sound | Gary Rydstrom | Sound Designer |
Directing | Joe Johnston | Director |
Editing | Robert Dalva | Editor |
Production | Nancy Foy | Casting |
Visual Effects | Jill Brooks | Visual Effects Coordinator |
Sound | Richard Hymns | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Kyle Balda | Animation Supervisor |
Sound | Tony Eckert | Foley Mixer |
Art | James D. Bissell | Production Design |
Production | Scott Kroopf | Producer |
Production | Ted Field | Executive Producer |
Production | Marty P. Ewing | Unit Production Manager |
Art | James Hegedus | Art Direction |
Production | Lisa Van Cott | Production Coordinator |
Sound | Teresa Eckton | Sound Effects Editor |
Sound | Sandina Bailo-Lape | Foley Editor |
Production | Robert W. Cort | Executive Producer |
Crew | Betty Thomas Quee | Stunt Coordinator |
Crew | Doug Chiang | Visual Effects Art Director |
Sound | Randy Thom | Sound Designer |
Visual Effects | Ken Ralston | Visual Effects Supervisor |
Production | Michael Besman | Production Executive |
Camera | Thomas E. Ackerman | Director of Photography |
Crew | Marny Eng | Stunts |
Writing | Chris Van Allsburg | Novel |
Production | William Teitler | Producer |
Art | Tedd Kuchera | Set Decoration |
Production | Brent O'Connor | Production Manager |
Crew | Tom Blacklock | Special Effects Best Boy |
Crew | Mike Mitchell | Stunt Double |
Crew | Melissa R. Stubbs | Stunt Double |
Writing | Greg Taylor | Screenplay |
Writing | Jim Strain | Screenplay |
Art | Beth Kushnick | Set Decoration |
Crew | Lauro Chartrand | Stunts |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Roy T. Anderson | Stunts |
Costume & Make-Up | Alec Gillis | Makeup Designer |
Production | Wendy O'Brien | Casting Assistant |
Crew | Adam Bryant | Stand In |
Lighting | Les Erskine | Chief Lighting Technician |
Art | David Willson | Art Direction |
Costume & Make-Up | Martha Wynne Snetsinger | Costume Design |
Art | Dan Sissons | Property Master |
Art | Charles Leitrants | Construction Coordinator |
Sound | Frank E. Eulner | Sound Effects Editor |
Art | Pamela Klamer | Set Designer |
Costume & Make-Up | Tracey Boulton | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Caroline Cranstoun | Assistant Costume Designer |
Sound | Ethan van der Ryn | Sound Effects Editor |
Crew | Blue Angus | Transportation Coordinator |
Crew | Rory Cutler | Special Effects Coordinator |
Sound | Jim Henrikson | Music Editor |
Directing | Lara Fox | Script Supervisor |
Sound | Hugh Waddell | ADR Supervisor |
Crew | David Linck | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Stacey Butterworth | Wigmaker |
Crew | Kevin McKenna | Video Assist Operator |
Lighting | John Adams | Best Boy Electrician |
Production | Tink Ten Eyck | Production Accountant |
Production | Dow Griffith | Location Manager |
Camera | Andrew D. Wilson | First Assistant Camera |
Visual Effects | Mark S. Miller | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Sherry Linder-Gygli | Key Hair Stylist |
Art | Dave Conway | Construction Foreman |
Crew | Alex Burdett | Special Effects Assistant |
Art | Glen W. Pearson | Art Direction |
Sound | Tom Barwick | Foley Artist |
Sound | Steven Bramson | Orchestrator |
Art | Timothy Burgard | Production Illustrator |
Sound | Lisa Chino | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Sandy Cooper | Key Makeup Artist |
Crew | David Benson | Software Engineer |
Crew | Bill Kimberlin | Visual Effects Editor |
Sound | Sara Bolder | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Jane E. Still | Costume Design |
Production | Yvonne Melville | Production Office Coordinator |
Sound | Rob Young | Sound Mixer |
Sound | Donald D. Brown | Boom Operator |
Directing | Betsy Magruder | First Assistant Director |
Production | Doug Moreno | Assistant Accountant |
Crew | Don Dykens | Transportation Captain |
Sound | Dean Drabin | ADR Mixer |
Production | Mandy Butler | Payroll Accountant |
Art | Hank Mayo | Storyboard Artist |
Camera | Pauline Heaton | Underwater Camera |
Crew | Lawrence Albright | Driver |
Art | Cynthia T. Lewis | Set Decoration |
Camera | Michael Ginsburg | Still Photographer |
Camera | Robert Ennis | Additional Camera |
Art | Marc Greene | Leadman |
Art | John G. Anderson | Construction Buyer |
Camera | Rick Stadder | Dolly Grip |
Crew | Dawn Stofer-Rupp | Stunts |
Art | Michael J. Siver | Greensman |
Art | Kent Jones | Sculptor |
Camera | Norman Buck | Key Grip |
Camera | Dave Walker | Grip |
Costume & Make-Up | Bruno Coupe | Set Dressing Artist |
Crew | Gerhard Gehrmann | Carpenter |
Crew | Patti McReynolds | Craft Service |
Crew | Dorothy Bulac | Makeup Effects |
Crew | Christine Kaseta Cornelius | Scenic Artist |
Crew | Kim Quam | Set Medic |
Crew | James Straus | Supervising Animator |
Editing | Bruce Giesbrecht | First Assistant Editor |
Lighting | Guy Holt | Electrician |
Production | Suzy Sharp-Kane | Casting Associate |
Production | Ron Lynch | Executive In Charge Of Production |
Visual Effects | Barbara Brennan | Digital Compositors |
Visual Effects | Stephen L. Price | Visual Effects Supervisor |
Editing | Melinda Friedman | Assistant Editor |
Directing | Sandra Mayo | Second Assistant Director |
Editing | Doug Jones | Negative Cutter |
Camera | Terry McEwen | Second Assistant Camera |
Editing | Ryan Hogan | Colorist |
Production | James Forsyth | Extras Casting |
Crew | Steve Davis | Special Effects Technician |
Crew | Becky Bates | Stunts |
Costume & Make-Up | Beth Mackie | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Derek J. Baskerville | Dresser |
Directing | Jonathan Schneider | Second Second Assistant Director |
Directing | Christine Derek | Third Assistant Director |
Art | Mike Kruger | Assistant Property Master |
Camera | Gary J. Williams | Best Boy Grip |
Camera | Lecily Corbett | Camera Trainee |
Production | Rick Fearon | Assistant Location Manager |
Production | Kyla Foley | Production Assistant |
Production | Ian Thompson | Production Driver |
Crew | Delaina-Lu Gamblin | Stunts |