Szkoła czarownic (1996)
17-letnia Sarah przeprowadza się z ojcem i macochą z San Francisco do Los Angeles. W nowej szkole zwraca uwagę na trzy dziewczyny: Nancy, Bonnie i Rochelle, nazywane przez kolegów "czarownicami z Eastwick". Nastolatki rzeczywiście zajmują się magią i wierzą w istnienie wszechmocnego demona o imieniu Manon. Do utworzenia magicznego kręgu, który pozwoliłby im wezwać go na Ziemię i skorzystać z jego mocy, brakuje im czwartej osoby. Intuicja podpowiada dziewczynom, że Sarah jest tą, której szukały.
Director:
Andrew Fleming
Writers:
Andrew Fleming, Peter Filardi.
Robin Tunney Sarah Bailey |
|
Fairuza Balk Nancy Downs |
|
Neve Campbell Bonnie |
|
Rachel True Rochelle |
|
Skeet Ulrich Chris Hooker |
|
Christine Taylor Laura Lizzie |
|
Breckin Meyer Mitt |
|
Nathaniel Marston Trey |
|
Cliff DeYoung Mr. Bailey |
|
Assumpta Serna Lirio |
|
Helen Shaver Grace Downs |
|
Jeanine Jackson Jenny |
|
Brenda Strong Doctor |
|
Elizabeth Guber Laura's Friend |
|
Jennifer Greenhut Laura's Friend |
|
Arthur Senzy Vagrant |
|
Endre Hules Monsieur Thepot |
|
Mark Conlon Swimming Coach |
|
Christine Louise Mills Stewardess |
|
William Newman Street Preacher |
|
Erin Tavin Homeless Mother |
|
Rod Britt Priest |
|
Brogan Roche Insurance Man |
|
Rebecca McLaughlin Biology Teacher |
|
Tony Genaro Bus Driver |
|
Janet Rotblatt Homeroom Teacher |
|
Jason Filardi Paramedic |
|
Karyn J. Dean Whispering Girl |
|
Danielle Koenig Whispering Girl |
|
Janet Eilber Sarah's Mother |
|
Esther Scott Asylum Nurse |
|
Tory Christopher Bus Driver (uncredited) |
|
Glory Fioramonti Red-Haired Woman in Car (uncredited) |
|
John Kapelos Ray (uncredited) |
|
Kathleen Lloyd Bonnie's Mother (uncredited) |
|
Gloria Koehn Straube Student (uncredited) |
Production | Douglas Wick | Producer |
Sound | Graeme Revell | Music |
Crew | Jim Beinke | Makeup Effects |
Production | Barry H. Waldman | Unit Production Manager |
Camera | David M. Dunlap | Camera Operator |
Editing | Jeff Freeman | Editor |
Production | Pam Dixon | Casting |
Costume & Make-Up | Deborah Everton | Costume Design |
Art | Marek Dobrowolski | Production Design |
Art | Gae S. Buckley | Art Direction |
Camera | Alexander Gruszynski | Director of Photography |
Writing | Andrew Fleming | Screenplay |
Directing | Andrew Fleming | Director |
Art | Nancy Nye | Set Decoration |
Sound | John Murray | Foley Supervisor |
Sound | Alicia Stevenson | Foley Artist |
Writing | Peter Filardi | Screenplay |
Production | Lisa Tornell | Co-Producer |
Art | Brana Rosenfeld | Assistant Set Decoration |
Crew | Felipe Savahge | Stunt Double |
Crew | Rick Avery | Stunt Driver |
Sound | Dan Wallin | Scoring Mixer |
Sound | Joshua Winget | Music Editor |
Production | Ginny Nugent | Executive Producer |
Sound | James Beshears | Supervising ADR Editor |
Sound | Michael Haight | Dialogue Editor |
Crew | Glory Fioramonti | Stunt Coordinator |
Directing | John R. Woodward | First Assistant Director |
Camera | Peter Iovino | Still Photographer |
Art | Natalie Richards | Set Designer |
Sound | James Matheny | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Sarah Shawe | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Michelle Vittone | Assistant Makeup Artist |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Lighting | Andy Ryan | Gaffer |
Art | Sean Mannion | Property Master |
Art | Nicole Koenigsberger | Assistant Art Director |
Visual Effects | Robin Griffin | Visual Effects Coordinator |
Crew | Geno Hart | Transportation Captain |
Art | John H. Samson | Construction Coordinator |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gregory King | Supervising Sound Effects Editor |
Sound | Yann Delpuech | Sound Effects Designer |
Sound | Pamela Kahn | Foley Artist |
Sound | Willy Allen | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Beatrice De Alba | Hairstylist |
Lighting | Glenn E. Moran | Assistant Chief Lighting Technician |
Directing | Robin Anderson | Script Supervisor |
Sound | Bobby Mackston | Supervising Sound Editor |
Art | Max E. Brehme | Leadman |
Crew | David P. Kelsey | Special Effects Coordinator |
Production | Terry Dunn | Production Accountant |
Camera | Al LaVerde | Key Grip |
Crew | Joni Avery | Stunt Double |
Editing | Gloria Kaiser | Color Timer |
Crew | Boone Narr | Animal Wrangler |
Art | Nina Saxon | Title Designer |
Sound | David W. Alstadter | Foley Mixer |
Production | Kris Fullan Martinez | Production Coordinator |
Production | Gary Kesell | Location Manager |
Visual Effects | Suzanne Pastor | Visual Effects Producer |
Art | Julie Witherington | Assistant Property Master |
Sound | Timothy Pearson | Foley Artist |
Production | Kathi Danielson | First Assistant Accountant |
Camera | Katherine M. Butler | First Assistant Camera |
Camera | Ned Martin | Camera Operator |
Editing | Jan Wesley | First Assistant Editor |
Crew | Birgit K. Schier | Stunts |
Camera | Clay H. Wilson | Dolly Grip |
Camera | David Garden | Camera Operator |
Crew | Al Boone | Transportation Co-Captain |
Directing | Nancy Townsend | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jeffrey Hamilton | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Monique Suraci | Assistant Hairstylist |
Directing | Barbara M. Ravis | Second Assistant Director |
Crew | Beth Elliott | Scenic Artist |
Art | Frank Musitelle | Greensman |
Art | Jennine Rimer | Assistant Property Master |
Sound | Scott W. Anderson | Sound Effects Editor |
Sound | Moe Chamberlain | Boom Operator |
Visual Effects | Mageara Cameron | Visual Effects Coordinator |
Crew | Sherry Peterson | Stunts |
Camera | Scott Whitman | First Assistant Camera |
Camera | Wayne L. Duncan | Grip |
Visual Effects | Kelley Ray | Visual Effects Supervisor |