Egzekutor (1996)
John Kruger (Arnold Schwarzenegger) to najlepszy agent specjalny z elitarnej grupy oficerów pracujących dla Programu Ochrony Świadków. Kiedy zawodzi wszystko i nie ma już nadziei, wtedy wkracza do akcji Kruger. Ocala świadków, niszcząc wszelkie dowody ich istnienia. To jedyny sposób, by uchronić ich przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Lee Cullen (Vanessa Williams) pracuje dla jednego z departamentów obrony. Przypadkowo odkrywa plan przekazania supernowoczesnej i szalenie niebezpiecznej broni w ręce terrorystów. Zawiadamia FBI nie wiedząc, iż spisek sięga znacznie wyżej... Aby przetrwać Lee Cullen potrzebuje kogoś, kto będzie ją chronił. Potrzebuje Egzekutora! [opis dystrybutora dvd]
Director:
Chuck Russell
Writers:
Walon Green, Tony Puryear.
Arnold Schwarzenegger U.S. Marshal John 'The Eraser' Kruger |
|
Vanessa Williams Lee Cullen |
|
James Caan U.S. Marshal Robert Deguerin |
|
James Coburn WitSec Chief Beller |
|
Robert Pastorelli Johnny Casteleone |
|
James Cromwell William Donohue |
|
Danny Nucci WitSec Deputy Monroe |
|
Andy Romano Undersecretary of Defense Daniel Harper |
|
Nick Chinlund WitSec Agent Calderon |
|
Michael Papajohn WitSec Agent Schiffer |
|
Joe Viterelli Tony Two-Toes |
|
Mark Rolston J. Scar |
|
John Slattery FBI Agent Corman |
|
Robert Miranda Frediano |
|
Roma Maffia Claire Isaacs |
|
Tony Longo Little Mike |
|
Gerry Becker Morehart |
|
John Snyder Sal |
|
Melora Walters Darleen |
|
Olek Krupa Sergei Ivanovich Petrofsky |
|
Cylk Cozart Darryl |
|
K. Todd Freeman Duton |
|
Rocco Sisto Pauley |
|
Gerald Berns Young Agent |
|
Steven Ford Knoland |
|
Ismael 'East' Carlo Father Rodriguez |
|
Tommy J. Huff Somes |
|
Rick Batalla Kevin, the Bartender |
|
Michael Gregory Leiman |
|
Patrick Kilpatrick James Haggerty |
|
James Short Crane Sniper |
|
A.J. Nay Sniper #2 |
|
Camryn Manheim Nurse at Cyrez Infirmary |
|
Skipp Sudduth Watch Commander |
|
Anthony Fusco WitSec Ops |
|
Gregory McKinney WitSec Ops |
|
Craig Barnett Clerk |
|
Corey Joshua Taylor Officer |
|
Rick Marzan Crawford |
|
Brian Libby Perimeter Guy |
|
Danny Wynands Perimeter Guy |
|
David Fonteno Security Official |
|
Sonny King Security Guard |
|
Ed W. Rote Security Guard |
|
Mike Cameron Gate Guard |
|
Tim Colceri Lobby Guard |
|
Dieter R. Trippel Lobby Guard |
|
Matthew Mahaney Vault Guard |
|
Denis Forest Technician |
|
Christopher Mankiewicz Zoo Guard |
|
Mike Stone Zoo Killer #1 |
|
Kevin Fry-Bowers Dock Guard |
|
Sam Scarber Dock Guard |
|
Richie Varga Secretary |
|
Ben Shenkman Reporter |
|
Dominic Marcus Reporter |
|
Pat Collins Anchorman |
|
Dorin Seymour Attorney |
|
Clayton Landey WitSec Agent |
|
Terry Beeman Dancer |
|
M.G. Gong Dancer |
|
Sebastian La Cause Dancer |
|
Frank Minitello Paramedic |
|
Charles Chiquette Office Worker #1 |
|
Glenndon Chatman Glenndon |
|
Camille Winbush Camille |
|
Vic Polizos Hannon |
|
James Frank Clark Locomotive Engineer |
|
David Bilson Pilot |
|
Al Cerullo Pilot |
|
Rick Shuster Pilot |
|
Diana Morgan Female Reporter |
|
Michael J. Oliver Russian Teen (uncredited) |
|
Mischa Hausserman Airplane Captain |
Sound | Alan Silvestri | Original Music Composer |
Sound | Alan Silvestri | Conductor |
Sound | Doug Jackson | Sound Effects Editor |
Sound | Bub Asman | Supervising Sound Editor |
Production | Bonnie Timmermann | Casting |
Sound | Christopher Boyes | Sound Designer |
Editing | Michael Tronick | Editor |
Camera | Adam Greenberg | Director of Photography |
Crew | Franco Columbu | Stunts |
Costume & Make-Up | Jeff Dawn | Makeup Department Head |
Sound | Samuel C. Crutcher | Sound Effects Editor |
Writing | Walon Green | Screenplay |
Writing | Walon Green | Writer |
Art | William Ladd Skinner | Art Direction |
Art | Bill Kenney | Production Design |
Art | Garrett Lewis | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Richard Bruno | Costume Design |
Production | Arnold Kopelson | Producer |
Production | Anne Kopelson | Producer |
Directing | Chuck Russell | Director |
Production | Chuck Russell | Executive Producer |
Production | Dennis E. Jones | Unit Production Manager |
Camera | Tom Priestley Jr. | Second Unit Director of Photography |
Crew | Terry D. Frazee | Special Effects Coordinator |
Crew | Joel Kramer | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Alexandra Altrocchi | Visual Effects Coordinator |
Crew | Bobby Bass | Stunts |
Production | Michael Tadross | Executive Producer |
Crew | Peter Kent | Stunts |
Directing | Terry Leonard | Second Unit Director |
Crew | Sven-Ole Thorsen | Stunts |
Camera | Norman Kent | Camera Operator |
Production | Peter M. Tobyansen | Location Manager |
Crew | Chuck Borden | Stunts |
Camera | Michael St. Hilaire | Camera Operator |
Production | Fern Champion | Additional Casting |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Crew | Pete Antico | Stunts |
Visual Effects | Joel Hynek | Visual Effects Supervisor |
Writing | Tony Puryear | Screenplay |
Writing | Tony Puryear | Writer |
Production | Stephen Joel Brown | Co-Producer |
Production | Frank Capra III | Associate Producer |
Directing | Frank Capra III | First Assistant Director |
Production | Caroline Pham | Co-Producer |
Art | Tom Southwell | Production Illustrator |
Sound | Mark McKenzie | Orchestrator |
Camera | Mike Benson | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Oscar Delgadillo | Set Dressing Artist |
Art | Dawn Snyder | Assistant Art Director |
Crew | Alan Oliney | Stunts |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Crew | Michael Owen | Stunts |
Crew | Chuck Zito | Stunts |
Crew | Jalil Jay Lynch | Stunts |
Crew | Norman Howell | Stunts |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Sound | Troy Porter | ADR Mixer |
Crew | Erik Cord | Stunts |
Crew | Mick O'Rourke | Stunts |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Visual Effects | Patrick Dinhut | Visual Effects Supervisor |
Crew | Scott Leberecht | Visual Effects Art Director |
Crew | Frank Ferrara | Stunts |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Crew | Gary Epper | Stunts |
Crew | Dick Ziker | Stunts |
Writing | Michael S. Chernuchin | Writer |
Crew | Max Daniels | Stunts |
Crew | Gary J. Wayton | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | Tim Trella | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Camera | Bruce McBroom | Still Photographer |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Crew | Monty L. Simons | Stunts |
Editing | Ken Blackwell | Associate Editor |
Visual Effects | Denise Ream | Visual Effects Producer |
Art | Kyle Cooper | Title Designer |
Crew | John Deall | Makeup Effects |
Crew | Danial Donai | Stunts |
Lighting | Shaw Hawkins Burrows | Electrician |
Crew | Tom Elliott | Stunts |
Camera | Moshe Levin | Camera Operator |
Art | Mark Woods | Leadman |
Crew | Perry Barndt | Stunts |
Directing | Andrew Bernstein | Second Assistant Director |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Sound | Jeffrey J. Haboush | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Erica L. Hiller | Post Production Supervisor |
Sound | Kevin E. Carpenter | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Nicholas Brooks | Digital Effects Supervisor |
Sound | James J. Klinger | Sound Effects Editor |
Crew | Darrin Prescott | Stunts |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Sound | Lucy Coldsnow-Smith | Supervising Dialogue Editor |
Camera | Joseph F. Valentine | Camera Operator |
Crew | Tommy J. Huff | Stunts |
Visual Effects | Karey Maltzahn | Visual Effects Assistant Editor |
Production | Joseph Stephans | Location Assistant |
Sound | Will Kaplan | Music Editor |
Crew | Jake Brake | Stunts |
Art | Masako Masuda | Set Designer |
Sound | Patrick J. Foley | Dialogue Editor |
Sound | John F. Reynolds | Dialogue Editor |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Effects Editor |
Sound | John Voss Bonds Jr. | Sound Effects Editor |
Sound | Kenneth Karman | Music Editor |
Visual Effects | Kendrick Wallace | Additional Visual Effects |
Crew | Scott Workman | Stunts |
Crew | Michael Gleason | Visual Effects Editor |
Sound | Catherine Flynn | ADR Editor |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Art | Marvin Salsberg | Construction Coordinator |
Production | Kevin Elam | Production Manager |
Production | Steve Newman | Publicist |
Sound | Jessica Gallavan | ADR & Dubbing |
Crew | Scott Rogers | Stunts |
Visual Effects | Michael L. Fink | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Hairstylist |
Visual Effects | John E. Sullivan | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Louis Lazzara | Makeup Artist |
Crew | William H. Burton Jr. | Stunts |
Production | Robert C. Campion | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Beatrice De Alba | Hairstylist |
Camera | Dan Kneece | Steadicam Operator |
Sound | James Simcik | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Jim Kail | Makeup Artist |
Sound | Walter Newman | Sound Effects Editor |
Sound | Patrick Bietz | Sound Effects Editor |
Editing | Dale E. Grahn | Color Timer |
Costume & Make-Up | Dayne Johnson | Makeup Artist |
Production | Michael Haro | Assistant Location Manager |
Crew | Joe Olsen | Property Master |
Crew | Dennis J. Parrish | Property Master |
Art | Dave Newhouse | Greensman |
Sound | Jerelyn J. Harding | ADR & Dubbing |
Crew | Kate Crossley | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Lisa Fisher | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Hugo Peña | Costume Supervisor |
Crew | Wayne R. Campbell | Transportation Coordinator |
Directing | Dawn C. Dreiling | Script Supervisor |
Directing | Susan Malerstein | Script Supervisor |
Crew | Mike Smith | Stunts |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunts |
Visual Effects | David Taritero | Visual Effects Production Manager |
Crew | Kevin Andrew Smith | Systems Administrators & Support |
Visual Effects | Roger Huynh | VFX Artist |
Crew | Thomas Lauifi | Carpenter |
Crew | John Rottger | Stunts |
Crew | Cazimir Milostan | Stunts |
Crew | Lane Leavitt | Stunts |
Crew | Manny Perry | Stunts |
Crew | Dieter Rauter | Stunts |
Crew | Tim Gallin | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Lighting | William Cueto | Assistant Chief Lighting Technician |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Production | Alison E. McBryde | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Peter Montagna | Assistant Makeup Artist |
Production | Delia Circelli | Production Office Coordinator |
Art | Bill 'Kauhane' Hoyt | Standby Painter |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Sound | Tom Nelson | Production Sound Mixer |
Crew | Ahmed Saker | Set Medic |
Production | Terry Ladin | Production Coordinator |
Camera | Michael Guthrie | Grip |
Writing | Chris Buchinsky | Storyboard |
Camera | Alfred E. Smithey | Best Boy Grip |
Crew | Ericka Bryce | Stunts |
Sound | Bradford Cox | Sound Assistant |
Crew | Tim Werner | Stunts |
Crew | Matt Johnston | Stunts |
Lighting | Bobby Burton | Chief Lighting Technician |
Crew | Fred Apolito | Propmaker |
Crew | Bennie Moore | Stunts |
Crew | Harry Lu | Technical Advisor |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Crew | Ray McCort | Aerial Coordinator |
Lighting | Brad Emmons | Rigging Gaffer |
Crew | Alexander Denk | Stunt Double |
Crew | Jeff Podgurski | Stunts |
Sound | Robert Eber | Sound Mixer |
Crew | Eugene Crum | Special Effects Assistant |
Crew | Carlos A. Herzer | Stunts |
Art | Adam Baer | Location Scout |
Crew | John Ashby | Stunts |
Lighting | Erin Franklyn | Rigging Grip |
Sound | Damon Cohoon | Assistant Dialogue Editor |
Sound | Steve Bowerman | Boom Operator |
Crew | Gunter Simon | Stunts |
Crew | Dean Striepeke | Video Assist Operator |
Sound | David L. Horton Jr. | Foley Editor |
Crew | Janet Brady | Stunts |
Production | James W. Kristoff | Executive In Charge Of Production |
Crew | Mitch Friedman | Driver |
Art | Henry Stuart John | Construction Foreman |
Art | Richard Salinas | Painter |
Camera | Deborah Brozina | First Assistant Camera |
Camera | Raymond Michels | Key Grip |
Crew | Charlie Scott | Craft Service |
Crew | James Jermyn | Loader |
Crew | Jacqueline L. Hurd | Picture Car Coordinator |
Crew | Walt Miller | Transportation Co-Captain |
Lighting | Darryl Murchison | Lighting Technician |
Production | Justin Moritt | Production Supervisor |
Visual Effects | Vince De Quattro | Digital Compositors |
Sound | Eric Gotthelf | Foley Mixer |
Crew | David Walling | Stunts |
Sound | Todd Harris | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Victoria Bruno | Costumer |
Crew | Eliot Sash | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Michael Key | Makeup Artist |
Sound | David Bifano | Music Programmer |
Crew | Francine Morris | Stunt Double |
Crew | Bob McGovern | Stunts |
Crew | April Weeden | Stunt Double |
Crew | Barbara Lee-Belmonte | Stunts |
Editing | Stephen Sobisky | Project Manager |
Production | Rick Roesch | Payroll Accountant |
Visual Effects | Christian Hatfield | CG Artist |
Art | Gary F. Kieldrup | Assistant Property Master |
Sound | Kim Nolan | First Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Fredrick R. Bresky | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Anthony Braun | Assistant Camera |
Camera | Steve Aredas | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Brenton Fletcher | CG Animator |
Production | Karen Fouts | Assistant Accountant |
Production | Peter Sobich Jr. | Assistant Production Coordinator |
Production | Nick Corbett | Production Assistant |
Production | Kory O'Donnell | Production Secretary |
Crew | Tom Lupo | Stunts |
Crew | Alan Wurtzel | Stunts |
Crew | Danny Rogers | Stunts |
Crew | Mark Lonsdale | Stunts |
Crew | Kimberly Cossette | Stunts |
Crew | Teri Garland | Stunts |
Crew | Anthony T. Pennello | Stunts |
Crew | Sharon Kramer | Stunts |
Production | Maria Norman | Executive Assistant |