Minionki rozrabiają (2013)
W domku na przedmieściu mieszka sobie Gru wraz z córeczkami i całą gromadką Minionków. Gru nie jest już superprzestępcą, lecz wytwórcą dżemów i żelek. Minionki dzielnie pomagają mu w pracy, objadając się galaretkami i innymi słodkościami. Ale pewien tajemniczy złoczyńca chce je wykorzystać, by podbić świat. Specjalny eliksir zmienia dobre Minionki w paskudne fioletowe Minionki-Demonki, które są w stanie pożreć wszystko, co im stanie na drodze. Gru rusza do akcji, by ocalić swoich żółtych przyjaciół. Musi znaleźć sposób, by Minionki-Demonki wróciły do dawnej postaci. Na drodze stanie mu tresowana kura obronna, laserowe zasieki i wiele innych przeszkód.
Directors:
Pierre Coffin, Chris Renaud.
Writers:
Ken Daurio, Cinco Paul.
Steve Carell Gru (voice) |
|
Kristen Wiig Agent Lucy Wilde (voice) |
|
Benjamin Bratt Eduardo 'El Macho' Pérez (voice) |
|
Miranda Cosgrove Margo (voice) |
|
Russell Brand Dr. Nefario (voice) |
|
Ken Jeong Floyd Eagle-san (voice) |
|
Steve Coogan Silas Ramsbottom (voice) |
|
Elsie Fisher Agnes (voice) |
|
Dana Gaier Edith (voice) |
|
Moisés Arias Antonio Pérez (voice) |
|
Nasim Pedrad Jillian (voice) |
|
Kristen Schaal Shannon (voice) |
|
Pierre Coffin Kevin / Bob / Stuart / Additional Minions / Evil Minions (voice) |
|
Chris Renaud Additional Minions / Evil Minions / Italian Waiter (voice) |
|
Nickolai Stoilov Arctic Lab Guards (voice) |
|
Vanessa Bayer Flight Attendant (voice) |
|
Ava Acres Additional Voices (voice) |
|
Lori Alan Additional Voices (voice) |
|
Jack Angel Additional Voices (voice) |
|
Eva Bella Additional Voices (voice) |
|
Georgia Cook Additional Voices (voice) |
|
John Cygan Additional Voices (voice) |
|
Debi Derryberry Additional Voices (voice) |
|
Jess Harnell Additional Voices (voice) |
|
Danny Mann Additional Voices (voice) |
|
Mona Marshall Additional Voices (voice) |
|
Mickie McGowan Additional Voices (voice) |
|
Mason McNulty Additional Voices (voice) |
|
Alec Medlock Additional Voices (voice) |
|
Laraine Newman Additional Voices (voice) |
|
Jan Rabson Additional Voices (voice) |
|
Andre Robinson Additional Voices (voice) |
|
Katie Silverman Additional Voices (voice) |
|
Casey Simpson Additional Voices (voice) |
|
Claira Nicole Titman Additional Voices (voice) |
|
Jim Ward Additional Voices (voice) |
|
April Winchell Additional Voices (voice) |
|
Joe Matthews Additional Voices (voice) |
Sound | Tom Johnson | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Chris Meledandri | Producer |
Visual Effects | Carter Goodrich | Character Designer |
Sound | E.J. Holowicki | Sound Effects Editor |
Production | Robert Taylor | Associate Producer |
Sound | Dennis Leonard | Supervising Sound Editor |
Editing | Jim Passon | Color Timer |
Production | Carla Hool | Casting |
Editing | Gregory Perler | Editor |
Writing | Ken Daurio | Screenplay |
Writing | Cinco Paul | Screenplay |
Sound | Nick Glennie-Smith | Conductor |
Sound | Heitor Pereira | Original Music Composer |
Art | Yarrow Cheney | Production Design |
Production | Janet Healy | Producer |
Visual Effects | Fabrice Joubert | Animation |
Directing | Pierre Coffin | Director |
Directing | Chris Renaud | Director |
Crew | Chihiro Kameyama | Thanks |
Sound | Gary Rizzo | Sound Re-Recording Mixer |
Production | David Rosenbaum | Production Manager |
Directing | Brett Hoffman | Script Supervisor |
Sound | Pharrell Williams | Songs |
Visual Effects | Colin Stimpson | Color Designer |
Art | Eric Guillon | Art Direction |
Art | Olivier Adam | Set Designer |
Visual Effects | Sergio Casas | Color Designer |
Art | Christoph Charriton | Set Designer |
Visual Effects | Gregory Georges | Color Designer |
Visual Effects | Clément Griselain | Color Designer |
Art | Paul Mager | Set Designer |
Writing | Wilbert Plijnaar | Storyboard |
Art | Loïc Rastout | Set Designer |
Crew | Philippe Tilikete | Prop Maker |
Sound | Roni Pillischer | ADR & Dubbing |
Crew | Paul Tirone | Sound Recordist |
Crew | Cédric Chapeleau | Technical Supervisor |
Visual Effects | Jonathan del Val | Animation |
Crew | Jean Hemez | Supervising Animator |
Writing | Matthew Nealon | Storyboard |
Editing | Dave Cory | First Assistant Editor |
Visual Effects | Bruno Dequier | Animation Director |
Sound | Bjorn Ole Schroeder | ADR Supervisor |
Sound | Sean England | Foley |
Sound | Slamm Andrews | Music Editor |
Editing | Andrew Walton | First Assistant Editor |
Sound | Chris Scarabosio | Sound Designer |
Sound | Chris Scarabosio | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Mac Smith | Sound Effects Editor |
Crew | Jeannine Berger | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Mael Gourmelen | Animation |
Sound | Erik Foreman | Foley Editor |
Crew | Julie Adams | Dialect Coach |
Visual Effects | Pierre Leduc | Animation Director |
Crew | Nicolas Valade | Sets & Props Artist |
Visual Effects | Laurent Rossi | Animation |
Lighting | Catherine Catie Lee | Lighting Artist |
Visual Effects | Patrick Delage | Animation |
Lighting | Yannick Lecoffre | Lighting Artist |
Crew | Julien Soret | Supervising Animator |
Editing | Claire Dodgson | Editor |
Sound | Christopher Barnett | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jonathan Borland | Sound Effects Editor |
Sound | Kevin Globerman | Sound Recordist |
Sound | Frank Rinella | Foley Editor |
Sound | Ronni Brown | Foley |
Crew | Alan Meyerson | Score Engineer |
Crew | Bruno Chauffard | CG Supervisor |
Editing | Tyler Werrin | Editorial Coordinator |
Crew | Boris Jacq | CG Supervisor |
Visual Effects | Benoit Bargeton | Animation |
Sound | Ladd McIntosh | Orchestrator |
Visual Effects | Alexandre Ronco | Animation |
Production | Jean-Luc Florinda | Production Supervisor |
Visual Effects | Laurent de la Chapelle | Animation Supervisor |
Visual Effects | Daniel Callaby | Animation |
Visual Effects | Audrey Fobis | Animation |
Visual Effects | Silke Jager | Animation |
Editing | Gilad Carmel | Associate Editor |
Lighting | Anthony Voisin | Lighting Artist |
Visual Effects | Jason Hanel | Color Designer |
Lighting | Vincent Blanqué | Lighting Artist |
Lighting | Cédric Burkarth | Lighting Artist |
Lighting | Ephraïm Drouet | Lighting Artist |
Lighting | Benoit Fournol | Lighting Artist |
Crew | Pierre Avon | Supervising Animator |
Crew | Nicolas Bauduin | Supervising Animator |
Lighting | Elodie Labbe | Lighting Artist |
Crew | François-Xavier Bologna | Supervising Animator |
Crew | Emmanuel Vergne | Supervising Animator |
Crew | Etienne Pêcheux | Supervising Technical Director |
Crew | Eric Garandeau | Thanks |
Crew | Daniel Pool-Kolb | Thanks |
Crew | Agnès Reault | Thanks |
Crew | Igor Primault | Thanks |
Sound | Kevin Bolen | Sound Recordist |
Crew | Julien Frantz | Software Engineer |
Crew | Marc Girou | Software Engineer |
Crew | Thierry Lauthelier | Software Engineer |
Crew | Frédéric Cros | Software Engineer |
Crew | Ludovic Lefève-Gourmelon | Software Engineer |
Crew | Benoit Lepage | Software Engineer |
Crew | Geoff Levner | Software Engineer |
Crew | Baptiste Sansierra | Software Engineer |
Crew | Alexandre Verlhac | Software Engineer |
Crew | Mélissa Faucher | Software Engineer |
Crew | Sébastien Masino | Software Engineer |
Crew | Thomas Métais | Software Engineer |
Crew | Alexandra Skinazi | Sets & Props Supervisor |
Crew | Thibault Collonges | Sets & Props Artist |
Crew | Hortense Goyard | Sets & Props Artist |
Crew | Elodie Hickson | Sets & Props Artist |
Crew | Gilles Roman | Sets & Props Artist |
Crew | Angela Smaldone | Sets & Props Artist |
Crew | Aurélien Hulot | Sets & Props Artist |
Crew | Cyril Thauvain | Sets & Props Artist |
Crew | Franck Clarenc | Sets & Props Artist |
Crew | Grégoire Foret | Sets & Props Artist |
Crew | Jérémie Mamo | Sets & Props Artist |
Crew | Ludovic Ramière | Sets & Props Artist |
Art | Laura Giardini | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Axelle De Cooman | Set Dressing Supervisor |
Lighting | Nicolas Brack | Lighting Supervisor |
Lighting | Charles Seignolle | Lighting Coordinator |
Lighting | Démian Boude | Lighting Artist |
Lighting | Florent Cadel | Lighting Artist |
Lighting | Jérôme Cordier | Lighting Artist |
Lighting | Thomas Dairain | Lighting Artist |
Lighting | Bertrand De Becque | Lighting Artist |
Lighting | John Hreich | Lighting Artist |
Lighting | Romain Silva Macedo | Lighting Artist |
Lighting | Mickael Mandonnet | Lighting Artist |
Lighting | Jean-Pierrick Muggianu | Lighting Artist |
Lighting | Victor Pajot | Lighting Artist |
Lighting | Olivier Prigent | Lighting Artist |
Lighting | Julien Rocchi | Lighting Artist |
Lighting | Arnaud Servouze | Lighting Artist |
Lighting | Arnaud Tisseyre | Lighting Artist |
Lighting | Christophe Brejon | Lighting Artist |
Lighting | Loïc Salmon | Lighting Artist |
Lighting | Lionel Cuendet | Master Lighting Artist |
Lighting | Sophie Guillois | Master Lighting Artist |
Lighting | Thierry Noblet | Master Lighting Artist |
Lighting | Max Tourret | Master Lighting Artist |
Lighting | Damien Viatte | Master Lighting Artist |
Lighting | Selim Draïa | Master Lighting Artist |
Production | George Hiro Herrmann | Finance |
Production | Julie Virgile | Finance |
Editing | Céline Le Barbenchon | Editorial Coordinator |
Visual Effects | Julien Badoil | Color Designer |
Visual Effects | Thomas Laffin | Animation Department Coordinator |
Visual Effects | Benjamin Tussiot | Animation |
Visual Effects | Steve Alves | Animation |
Visual Effects | Hichem Arfaoui | Animation |
Visual Effects | Salem Arfaoui | Animation |
Visual Effects | Arnaud Berthier | Animation |
Visual Effects | Cécile Brossette | Animation |
Visual Effects | Antoine Collet | Animation |
Visual Effects | Simon Cuisinier | Animation |
Visual Effects | Luc Dégardin | Animation |
Visual Effects | Christophe Delisle | Animation |
Visual Effects | Axel Digoix | Animation |
Visual Effects | Pierre-François Duhamel | Animation |
Visual Effects | Damien Duprat | Animation |
Visual Effects | Gabriel Gelade | Animation |
Visual Effects | Nicolas Gibut | Animation |
Visual Effects | Jean-Charles Gonin | Animation |
Visual Effects | Adeline Grange | Animation |
Visual Effects | Benoit Guillaumot | Animation |
Visual Effects | Basile Heiderscheid | Animation |
Visual Effects | Sebastien Kunert | Animation |
Visual Effects | Vincent Le Ster | Animation |
Visual Effects | Vincent Lemaire | Animation |
Visual Effects | Alexandre Xiaoguang Li | Animation |
Visual Effects | Adrien Liv | Animation |
Visual Effects | Gaël Matchabelli | Animation |
Visual Effects | Gwénolé Oulc'hen | Animation |
Visual Effects | Yohan Pelladeaud | Animation |
Visual Effects | Yung Pham | Animation |
Visual Effects | Boris Plateau | Animation |
Visual Effects | Patrick Pujalte | Animation |
Visual Effects | Claude Ricros | Animation |
Visual Effects | Ludovic Roz | Animation |
Visual Effects | Gaël Sabourin | Animation |
Visual Effects | Corentin Sacré | Animation |
Visual Effects | Ludovic Savonnière | Animation |
Visual Effects | Damien Zeelen | Animation |
Visual Effects | Guillame Dhont | Animation |
Visual Effects | Guillaume Hérent | Animation |
Visual Effects | Mathieu Ménard | Animation |
Visual Effects | Vincent Devay | Animation |
Visual Effects | Céline Roz-Locatelli | Animation Supervisor |
Sound | Joe Matthews | Musician |